Šiuolaikinis kuro tipas, naudojamas deginti granulių katiluose

Šiuolaikinis kuro tipas, naudojamas deginti granulių katiluose

Granulai šiuo metu - tai puiki alternatyva dujoms ir kitam degalui, tačiau daugelis nežino, kas tai yra. Šildymas granulės pigiau nei dujos 3-4 kartus, tačiau iki šiol tokios medžiagos gamybos technologija nesuteikia galimybės visiškai jas pakeisti dujomis. Tačiau daugeliui laikoma alternatyva granulėms.

Turinys

 • Kas yra granulės?
 • Istorija išvaizdos
 • Ekologinis veiksnys
 • Granulių klasifikavimas
 • Gamybos procesas
 • Kuro privalumai
 • Kaip pasirinkti aukštos kokybės granules?
Granulas yra laikomos ekologiškos kuro rūšys

Granulas yra laikomos ekologiškos kuro rūšys

Smulkinta mediena, naudojama granulių gamybai

Smulkinta mediena, naudojama granulių gamybai

Viena iš kuro granulių savybių yra išleidžiamos šilumos kiekis, kuris iš tiesų turi įtakos žaliavų kainai

Viena iš kuro granulių savybių yra išleistos šilumos kiekis, kuris turi įtakos žaliavų kainai

Medienos granulės, įdėtos į įdomų indą netoli katilo, sukuria tam tikrą dekoratyvumą šiuolaikiniame interjere

Medžio granulės prie laivo šalia katilo sukuria tam tikrą dekoro šiuolaikiniame interjere

Granulės: kas tai?

Išorėje kuro granulės atrodo kaip cilindrinės formos granulės. Jame spauda atliekų medienos ir žemės ūkio produkcijos. Jų dydžiai yra standartiniai:

 1. Skersmuo 6-8 mm.
 2. Ilgis yra nuo 5 iki 70 mm.
 3. Drėgmė yra 7-10%.
"Сыпучие" гранулы удобны при использовании подающих устройств в котельных

Naudojant "feeders" katiliniuose, "granulės" "Loose" yra patogu

Dėl šio rodiklio jie sėkmingai naudojami pirolizei katilai. Jei mes palyginsime su mediena, tada katilo efektyvumas šiuo degalais yra daugiau nei 1,5 karto.

Tačiau vienos granulės matmenys priklauso nuo medžiagos, naudojamos gamybai, žaliavų rūšies ir naudojimo apimties.

Atkreipkite dėmesį! Užsienyje šis kuro tipas yra aktyviai naudojamas, ypač automatinėms katilinėms. Pellets nustatė, kad jų skirstymas naudojamas tiek buityje, tiek pramonėje. Pagal jų šilumos laidumą granulės lyginamos su akmens anglių. Be to, šis kuras yra ekologiškas.

Gerai išdžiovinti granulės dirba efektyviau

Gerai išdžiovinti granulės dirba efektyviau

Istorija išvaizdos

Granulių katilai pirmą kartą pradėjo vartoti JAV, ten buvo pradėta šios medžiagos gamyba. Nors iš pradžių granuliavimo idėja buvo šiek tiek kitokia, nes tokiu būdu buvo planuojama sutaupyti vietos vežant atliekas. Tačiau gana greitai granulės pradėjo būti naudojamos kaip kuras.

Europoje pirmą kartą devintojo dešimtmečio Šveicarijoje buvo kalbama apie alternatyvų kurą. Granulės pradedamos gaminti iš medienos atliekų. 1990-aisiais Šveicarijoje išaugo tikras pramoninio kuro gamybos augimas. Tolesnė plėtra vyko Kanadoje, Danijoje, Suomijoje, Anglijoje, Italijoje.

Šiuo metu granulių gamybos įmonės yra tiesiai šalia kirtimo ir medienos perdirbimo įmonių. Tai leidžia sustabdyti kuro gamybą, o tokios gamyklos dažnai dirba 24 valandas per parą.

Ekologinis veiksnys

Pelenų įsigijimas reiškia išlaikyti stabilų ekologinį foną. Jie yra atliekų perdirbimo rezultatas, o tai reiškia, kad jie nekenkia atmosferai ir asmeniui. Manoma, kad granulės yra CO kerto ciklo dalis aplinkoje, tai yra, jis yra paskirstomas tiksliai taip pat, kaip augimo metu sugeriamas medis.

Deginant granules, tokį patį kiekį anglies dioksido kaip natūralus medienos skaidymas

Deginant granules, tokį patį kiekį anglies dioksido kaip natūralus medienos skaidymas

Atkreipkite dėmesį! Gamyboje naudojamos atliekos, o tai reiškia, kad kiekviena tokio kuro tona miške išsaugo medžius nepažeista ir saugi. Aplinka nėra užteršta medienos perdirbimo atliekomis.

Labai svarbu, kad teršalų išmetimas į atmosferą nuo tokio kuro deginimo nėra toks žalingas, kaip sudegus angliai ir dyzelinui.

Granulų cheminės savybės priklauso nuo žaliavų, iš kurių jie pagaminti

Granulių cheminės savybės priklauso nuo žaliavų, iš kurių jie pagaminti

Granulių klasifikavimas

Granulių kaina daugiausia priklauso nuo žaliavų, naudojamų gamybos procese. Yra tokia klasifikacija:

Žaliavų granulių asortimentas

Žaliavų granulių asortimentas

 • Balta granulė - ši prekė taip pat vadinama "priemoka". Jie pagaminti iš medienos atliekų be žievės. Tokių granulių kaloringumas siekia 17,2 MJ / kg. Pelenų kiekis beveik lygus nuliui. Tokios granulės sudaro apie 95% visų šiandien rinkoje esančių. Jie tinka visų tipų katilai.
Baltų granulių privalumas yra nedidelis pelenų kiekis, katilo valymas po tokių žaliavų nereikia dažniau nei kartą per mėnesį

Baltų granulių privalumas yra mažai pelenų kiekis. Katilo valymas po tokių žaliavų nereikalingas daugiau kaip kartą per mėnesį

 • Pramoniniai - juose yra žemesnės kokybės medienos. Be medienos atliekų, jose gali būti žievės ir nedegios dalelės. Dėl pirmojo tipo kaloringumo vertės jie beveik nesiskiria, bet pelenų kiekis yra šiek tiek didesnis. Kai juos naudosite, katilą reikės dažniau valyti.
Papildomi pramoninių granulių elementai daro jų spalvą šiek tiek tamsesnę

Papildomi pramoninių granulių elementai daro jų spalvą šiek tiek tamsesnę

 • Agro granulės - jie pagaminti iš žemės ūkio atliekų. Šilumos vertė žemesnė - iki 15 MJ / kg, pelenų kiekis viršija 4%. Tai reiškia, kad jūs dažnai turėsite valyti katilą. Tarp tokių kuro privalumų yra jų prieinama kaina. Jie pirmiausia naudojami šilumos gamybai didelėse šiluminėse stotyse. Jie taip pat patogu, jei katilai automatiškai valo pelenus. Jie gali būti naudojami ne tik visuose katiluose, bet tik tuose, kurie skirti tokiems degalams.
Ekologiškas standartinio kuro rūšis, kuri gali būti naudojama tik specialiuose katiluose

Ekologiškas standartinio kuro rūšis, kuri gali būti naudojama tik specialiuose katiluose

Gamybos procesas

Granulių gamyba yra daugiapakopis procesas, kuris reikalauja tiek medžiagų, tiek laiko sąnaudų. Bet pirmiausia žaliavos pristatomos į gamyklą. Žaliavos gali būti:

 1. Žievė, pjuvenos, traškučiai, kitos medienos atliekos.
 2. Žemės ūkio gamybos atliekos: kukurūzai, šiaudai, saulėgrąžų lukštai ir kt.
Granulės šildymo katilams, pagamintiems iš skutimo saulėgrąžų

Granulės šildymo katilams, pagamintiems iš skutimo saulėgrąžų

Technologinis gamybos procesas susideda iš šių etapų:

 • Didelis gniuždymas.
 • Džiovinimas.
 • Smulkus smulkinimas.
 • Maišymas ir vandens valymas.
 • Paspaudus.
 • Aušinimas, džiovinimas.
 • Pakavimas.
Nereikalingos medienos drožlės naudojamos medienos granulių gamybai

Nereikalingos medienos drožlės naudojamos medienos granulių gamybai

Pirminis griovimas

Jis taip pat vadinamas dideliu grioviu. Procese šlifavimas atliekamas iki 25 x 25 x 2 mm dydžio. Toks procesas užtikrina greitą žaliavos džiovinimą iki reikalingo drėgnumo. Kadangi tokia medžiaga yra laikoma betoniniuose grindyse, kad nebūtų maišoma su smėliu ir akmenimis, maitinimas į smulkintuvą vyksta skreperiu.

Medienos atliekų malimas - pirmasis granulių gamybos etapas

Medienos atliekų malimas - pirmasis granulių gamybos etapas

Džiovinimas

Dabar žaliavos drėgmės kiekis yra 15%, kuris netinka kitiems žingsniams, nes jis nebus gerai prispaustas. Ir granulės, kuriose yra daug drėgmės, netinka katilams. Optimalus šakės drėgnumas yra nuo 8% iki 12%, tačiau teisingos granulės yra 10%. Siekiant išdžiovinti pirminę susmulkintą medžiagą, naudojami būgninio tipo džiovyklos. Šio arba džiovinimo metodo pasirinkimas priklauso nuo žaliavos rūšies, jo kokybės ir kitų veiksnių.

Žaliavos, skirtos granulių, kurių drėgmė yra netinkama, gamybai reikia papildomo drėkinimo ar džiovinimo

Žaliavos, skirtos granulių, kurių drėgmė yra netinkama, gamybai reikia papildomo drėkinimo ar džiovinimo

Atkreipkite dėmesį! Šis procesas yra daug energijos, nes norint išdžiovinti 1 toną žaliavų, šiame etape reikia deginti 1 m³ malkų. Siekiant sumažinti šio proceso išlaidas, džiovinimo krosnyje sudeginama žievė arba pjuvenos.

Antrinis (gerai) smulkinimas

Kad spaudas veiktų, dalelių dydis neturi būti didesnis kaip 4 mm, todėl naudojamas antrasis šlifavimas. Norėdami tai padaryti, naudojamos plaktukų malūnės, kurios puikiai tinka pluoštinių mikrosnių, pjuvenų smulkinimui.

Pjūvis, paruoštas pakartotiniam trupinimui

Pjūvis, paruoštas pakartotiniam trupinimui

Vandens užpildymas, presavimas

Kadangi ankstesniais etapais žaliava buvo džiovinta ir šiuo metu yra tik 8% drėgmės, ją bus sunku klijuoti kartu. Dėl to medžiaga drėkinama vandeniu ar garais. Pastarasis yra būtinas medienos atliekų medienos spaudimui. Jei žaliavos pagamintos iš minkštos medienos, pakanka papildomos drėgmės.

Kalbant apie presavimą, granulių įranga turi skirtingas matricos formas - plokščias ir cilindrines. Matricos skersmuo yra 1 metro, o galia yra 500 kW.

Kai kurių gamintojų presai nereikalauja papildomo garo dėl jų konstrukcinių savybių

Kai kurių gamintojų presai nereikalauja papildomo garo dėl jų konstrukcinių savybių

Aušinimas, pakavimas

Norint gauti kokybiškų granulių, jas reikia gerai atvėsti. Šis procesas padeda nusausinti granules. Po spaudos jie turi + 70-90 ° C temperatūrą. Užbaigus tokį procesą, jie yra patikrinami ir supakuojami.

Kadangi granulės yra laisvos žaliavos, jos dažnai laikomos biromis, tačiau tai gali turėti neigiamos įtakos medžiagos kokybei, kadangi ji kaupia drėgmę. Todėl gamintojai supakuoja ir rekomenduoja taupyti degalus dideliuose krepšeliuose. Geriausios kokybės granulės, kurias galite įsigyti, yra fasuotos maišos iš gamyklos.

Iš vartotojui būdingos saugojimo sistemos priklauso nuo granulių dydžio: birios, didelių maišelių maišeliuose arba mažuose maišuose

Iš vartotojui esančios saugojimo sistemos, granulių pakavimas priklauso nuo: birių, krepšių maišelyje ar mažoje pakuotėje

Kuro privalumai

Granulės turi daug privalumų:

 1. Tai yra aplinkai nekenksminga žaliava, dėl kurios CO emisijos į atmosferą nepadidėja.
 2. Maža savarankiško užsidegimo rizika dėl to, kad jie nėra ginčijami, dulkės.
 3. Granulės yra tankesnės už medieną, jų drėgnumas yra žemesnis, dėl jo daugiau degimo šilumos yra tokios pat kaip malkos.
 4. Dėl standartinių matmenų ir tekėjimo galimybės tai įmanoma visiškai automatizuoti šildymo procesą.
 5. Dažniausiai naudojamų granulių rūšių atliekos yra mažos, tai reiškia, kad jums kasdien reikia valyti katilą. Pasak tų, kurie naudoja šį degalą, valymas nereikalingas daugiau nei vieną kartą per mėnesį.
 6. Tik iš pirmo žvilgsnio šis kuras nėra labiausiai prieinamas. Iš tiesų, jei atliksite perskaičiavimą dėl šilumos energijos kiekio, tada granulės bus šiame plane labiausiai veiksmingas kuras.
 7. Lengvas žaliavų saugojimas - minimalus plotas ir be kvapo.
 8. Transporto paprastumas ir švara.
 9. Aukštas katilo efektyvumas yra 96%.
Pelės katilų veikimo pavyzdys skyriuje

Pelės katilų veikimo pavyzdys skyriuje

Atkreipkite dėmesį! Jei mes kalbame apie medžiagos trūkumus, tai būtina nuolat saugoti atsargas sandėlyje. Taip pat kaip trūkumas yra degimo granulių pavojus, jei žaliavos, iš kurių jie buvo pagaminti, paimami iš užterštų teritorijų. Išties yra tokia rizika, tačiau gamintojai, kurie ilgą laiką dirba rinkoje, nebus rizikuoti savo įvaizdžiu ir parduoti atvirai pavojingą medžiagą. Todėl jūs turite kruopščiai pasirinkti granulių gamintoją.

Medžio granulės beveik savaime neužsidega, nes sudėtyje nėra dulkių ir sporų, sukeliančių alerginę reakciją

Medžio granulės beveik nėra savaiminio užsidegimo, nes dulkės ir sporos nepatenka į kompoziciją. Be to, jie nesukelia alerginės reakcijos

Kaip pasirinkti aukštos kokybės granules?

Kokybiškų granulių parinkimo svarba yra tai, kad tik tokia gali sukelti nurodytą šilumos kiekį. Pelenų kiekio parametras taip pat bus pateiktose ribose. Naudojant žemos kokybės degalus, katilas gali paspartėti nusidėvėjimą.

Granulės: kas tai yra - granulės yra aukštos kaloringumo, palyginti su medienos drožlių ar medienos

Pellets suteikia didelę kaloringumo vertę, palyginti su medienos drožlių ar medienos

Renkantis, atkreipkite dėmesį į:

 • Dydis. Ir ne tik daugelio granulių matmenys, bet ir susmulkintų ir susmulkintų buvimas. Pakuotėje neturėtų būti nėrinių, o jei tai yra didelė suma, tai nėra verta pirkti tokio kuro.
 • Granulės paviršius turi būti lygus ir blizgus. Jei medžiaga yra prastos kokybės, tada akivaizdu, kad šiurkštumas bus pastebimas.
 • Granulės turi būti tvirtos ir sausos, tik tokios turėtų būti naudojamos.
 • Sunku sulaužyti aukštos kokybės granules, niekada neturėtų būti išmestas į rankas.
 • Kitas būdas patikrinti kokybę - išmesti kuro į vandenį, o jei granulė yra nuskendusi, tai yra gerai, bet jei atsiras, geriau ieškoti kito kuro.
Tinkama granulių forma leidžia jiems lengvai transportuoti ir perkrauti, taip pat išpilti per specialias rankoves

Tinkama granulių forma leidžia jiems lengvai transportuoti ir perkrauti, taip pat išpilti per specialias rankoves

Granulių naudojimas yra patogus ir aplinkai nekenksmingas sprendimas. Nenuostabu, kad beveik visa Europa jau perėjo prie tokio kuro.

Granulės: kas tai ir jų privalumai, palyginti su kitų rūšių degalais

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

47 − 45 =