Twórcze myślenie i wolny czas pomogą tworzyć unikalne rzeczy

Twórcze myślenie i wolny czas pomogą tworzyć unikalne rzeczy

Produkty stworzone przez człowieka coraz częściej pojawiają się na półkach sklepów. Cena rękodzieła jest bardzo wysoka, a takie towary mają ogromny popyt. Wiele prostych pomysłów można zrealizować niezależnie, a do tego nie trzeba wydawać dużo pieniędzy i czasu. Rezultat sprawi przyjemność i doda pozytywnego nastroju Tobie i innym!

 • Podstawa - przędza
 • Algorytm do tworzenia
 • Narzędzia i materiały
 • Interesujące pomysły
Pastelowe kolory pozwalają umieścić produkt w dowolnym wnętrzu

Pastelowe kolory sprawiają, że produkt świetnie wygląda w każdym wnętrzu

Podstawa - przędza

Nawet jeśli odwiedzasz sklep z nicią, jest mało prawdopodobne, że znajdziesz odpowiednią włóczkę w przystępnej cenie, więc lepiej zrobić to sam. W trakcie pójdą stare rzeczy - oczywiście tylko dzianinowe: T-shirty, raglan, sukienki.

Ważne! Grubość każdego produktu powinna być w przybliżeniu taka sama, w takim przypadku mata będzie równomiernie gruba. Tak więc nie ma na nim miejsca, które mogłyby zostać szybko zerwane.

Do przeróbki w przędzy wygodnie jest używać szerokich męskich t-shirtów lub dzianin. To prawda, że ​​druga opcja, z której można skorzystać, jest mało prawdopodobna, aby szybko ją znaleźć, więc skoncentrujemy się na tym, co jest.

Piękna mata dla Twojego zwierzaka

Piękna mata dla Twojego zwierzaka

Algorytm tworzenia przędzy

Tworzenie materiału źródłowego dywanu krok po kroku:

 1. Wytnij spód koszulki pod rękawami.
 2. Powstały prostokąt jest cięty na obrzeże o szerokości każdego paska 1,5-2 cm, grubość zależy od tego, jaka jest. Jeśli jest gęsty, można go ciąć i być cieńszym, a jeśli jest cienki, lepiej zrobić to szerzej. Nie ciąć do szwu 5-10 cm.
 3. Rozwiń koszulkę w miejscu szwu (tam, gdzie nie jest cięte).
 4. Cięcie jest wymagane po przekątnej od jednego cięcia do drugiego. Tak więc okazuje się, że długa ciągła nić bez węzłów.
 5. Pozostaje nawlec nitkę w plątaninę.
Stare niepotrzebne rzeczy będą przydatne w tworzeniu nowych akcesoriów

Stare niepotrzebne rzeczy będą przydatne w tworzeniu nowych akcesoriów

Rada! Jeśli używasz materiału o różnych kolorach i planujesz dywanik w przypadku pewnego rozwiązania kolorystycznego każda nić powinna zostać nawinięta w osobnym splocie.

Niezbędne narzędzia i materiały

Aby utworzyć dywanik o dowolnym rozmiarze, będziesz potrzebować:

 • Przędza. DoJuż wiemy, jak to zrobić.
 • Gruby haczyk lub druty. Knitting z takiego materiału jest wygodniejszy do naśladowania, dywan okazuje się umiarkowanie gęsty. Jeśli chcesz, możesz zrobić sznurowanie lub podać dowolną inną formę. Szprychy głównie łączą kwadratowe lub prostokątne maty.
 • Czas i pragnienie. Procedura dziania jest pracochłonna, chociaż może stać się doskonałym odprężaczem po dniu pracy.
 • Gotowy pomysł. Myślenie w biegu będzie pochodzić od tych, którzy są dobrze zaznajomieni technika szydełkowania. Dla początkujących będziesz potrzebował schematów lub przynajmniej opisu procesu w słowach.
Środek produktu może być inny, wszystko zależy od wyobraźni i umiejętności

Środek produktu może być inny - wszystko zależy od wyobraźni i umiejętności

Czasami do pracy potrzebne są tylko ręce i rzeczy

Czasami do pracy wymagany jest tylko materiał i ręce

Interesujące pomysły

Proces szydełkowania może być bardzo różnorodny, z jego pomocą możesz tworzyć ciekawe kształty i ucieleśniać najbardziej oryginalne pomysły.

Prostokątny dywan

Ta opcja jest najłatwiejsza, ponieważ nie wymaga specjalnych umiejętności dziania. Jest tworzony w następujący sposób:

 1. Wpisz liczbę pętli powietrza potrzebnych do zamierzonej długości ścieżki.
 2. Dzianiny wszystkie płótna z zawiasami. Szczególnie dobry ten wzór wygląda na grubych niciach. Jeśli przędza jest cieńsza, należy zszyć szwy bez szydełka. Materiał pójdzie więcej, ale sam w sobie dywan okaże się gęsta.
Produkt ekologiczny wytwarzany własnymi rękami

Produkt ekologiczny wytwarzany własnymi rękami

Ta opcja jest bardzo wygodna, ponieważ nie ma potrzeby wybierania wzorów, zagłębiania się w schematy. Zakończono jedną piłką - możesz związać następny wątek. Im więcej różnych kolorów i odcieni, tym bardziej oryginalny produkt wygląda.

Rada! Rozmiar można zmieniać w ruchu, jednak długość nie zmieni się, ale szerokość jest dość duża.

Bardzo wygodne jest również to, że w każdej chwili można pociąć przędzę i poszerzyć produkt. Ta mata jest wygodna w użyciu w korytarzu.

Okrągłe i ażurowe

Taki dywanik będzie wyglądał bardzo oryginalnie, zwłaszcza jeśli weźmiesz pod uwagę wzór jakiejkolwiek serwetki. Ponownie, ta opcja jest lepiej wypróbować, jeśli istnieją minimalne umiejętności dziania. Ostateczna forma produktu zależy od prawidłowego odczytywania schematu. Jeśli wszystko zostanie wykonane poprawnie, nie będzie falować, a jego krawędzie nie będą się skręcały.

Rada! Jeśli użyjesz najprostszego wzoru z kolumnami bez szydełka, nie musisz wybierać, gdzie ma się kończyć. Oznacza to, że produkt można wytwarzać w stopniu, w jakim wystarcza przędza.

Odważne i harmonijne połączenie odcieni i wzorów

Odważne i harmonijne połączenie odcieni i wzorów

Kiedy używasz wzoru ażurowego robótki, w żadnym momencie nie wydostaniesz się z drutów, przynajmniej musisz związać jeden motyw. Tutaj konieczne jest stworzenie zapasów nici. Początkujący powinni szukać schematów, które obejmują elementarne techniki dziania: przewiewną pętlę, bez szydełka, z pojedynczym szydełkiem. Jest ich wielu.

Rada! Wybierając schematy dziania, lepiej jest wziąć te, w których oprócz wersji graficznej znajduje się również słowny opis rzędów.

Tkactwo

Ta technika różni się od powyższej, ponieważ nie będzie tu użyty ani hak, ani szprychy. Surowiec to ta sama przędza. Algorytm działań:

 1. Stwórz drewnianą ramę zgodnie z rozmiarem przyszłego dywanu.
 2. Napełnij gwoździe po przeciwnych stronach w odległości 2-3 cm od siebie. Całkowicie nie zatykaj drzewa, na powierzchni powinna pozostać rzędu 1-1,5 cm.
 3. Dla podstawy pociągnij za paznokcie materiał. Lepiej jest użyć tej samej dzianiny, ale pastelowe kolory.
 4. Teraz najbardziej interesującą rzeczą jest tkactwo. Gwint pod i nad każdym gwintem podstawy. Najpierw przejdź na prawą stronę, a następnie na lewo.
 5. Kontynuuj, aż płaszczyzna podstawy zostanie wypełniona splotem.
Produkt tkany na drewnianej ramie może również służyć jako dekoracja ścienna

Produkt tkany na drewnianej ramie może również służyć jako dekoracja ścienna

Ważne! W trakcie tego procesu konieczne jest przesunięcie nici już wprowadzonych do maty. Tak więc możliwe będzie stworzenie gęstego produktu.

Kiedy cała przestrzeń jest splatana, pozostaje ukryć guzki. Aby to zrobić, użyj haka, aby przeciągnąć je na niewłaściwą stronę. Usuń płótno z ramki - a mata jest gotowa do użycia zgodnie z przeznaczeniem.

Guzki

Kolejna interesująca technika, która nie wymaga żadnych umiejętności robienia na drutach ani plecionek.

Sekwencja procesu:

 1. Przygotuj podstawę siatki. Mogą być dowolnymi odpowiednimi, korzystnie gęstymi, z komórkami nie większymi niż 0,5 x 0,5 cm.
 2. Paski z przędzy do cięcia na długości 12-15 cm.
 3. Ponadto wszystko jest proste: paski są mocowane na bazie węzłów, najlepiej dwa.
 4. Poruszaj się lepiej od środka do krawędzi.

Taka technika stworzy dowolny wzór, dostosuje długość "stosu", na ogół pokaż całą swoją twórczość.

Wniosek

Proste pomysły na wykonywanie dywaników własnymi rękami nie będą trudne. Wszystko, czego potrzeba, to praktycznie odpady materialne i pragnienie przekształcić je w użyteczną rzecz dla domu!

Dziergamy dywan z dzianiny: najlepsze pomysły i warianty własnymi rękami

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

− 3 = 3