Orkaitė su ventiliatoriumi

Orkaitė su ventiliatoriumi

Daugelis namų šeimininkių susiduria su netolygios maisto ruošimo problema orkaitė: tada pyragas yra pusiau žalios ir pusiau deginamos, tada pica ant dugno deginama. Kartais reikia keisti paną ir paversti pati arba pusę kepimo, kad ji neišdegtų visiškai. Tai atsitiko anksčiau, kai kiekviename name buvo dujinė orkaitė su mažesniu degikliu. Bet su tokios kaip priverstos funkcijos atsiradimu konvekcija, nesėkmingos kepimo problemos yra praeityje!

 • Konvekcijos samprata
 • Kaip tai veikia?
 • Tipai
 • Privalumai tokios orkaitės
Dėl teisingo oro cirkuliacijos, kepamos prekės bus virtos greičiau

Dėl teisingo oro cirkuliacijos, kepamos prekės bus virtos greičiau

Konvekcijos samprata

 • Konvekcija Ar šilumos perdavimo procesas vyksta ore per visą orkaitės vidų. Tai sudėtingas procesas, kai šiltas ir šaltas oro srovės keičia vietas, pamažu maišydamos viena su kita ir sukurdamos karšto oro sūkurį. Dėl to krosnies viduje esanti temperatūra visoje uždaros patalpos tūryje yra tokia pati, o karšto oro pūtimas leidžia gaminiui nuo visų pusių išlyginti tolygiai.
Maloniai paruoškite savo mėgstamus patiekalus

Maloniai paruoškite savo mėgstamus patiekalus

Daugumoje krosnelių yra ventiliatorius ant galinės sienos

Daugumoje orkaitės yra užpakalinio skydo ventiliatorius

Anksčiau, kai dujų krosnelės buvo konvekcinė režimą, kepimo skardos dedamas pirmame žemesnio lygio ir tada iškėlė, kaip aukštas, kaip įmanoma, todėl, kad maisto produktas neturi klijuoti arba paklotas plytos. Bet kaip konvekcija paprastai atsiranda natūraliai, o oras cirkuliuoja taip lėtai, kad ji nesuteikia jokio rezultato, tada iki tol, kol visi orkaitės viduje temperatūra pasiekia tą patį darbą, tai gali užtrukti daug laiko ir iš partijos dalis jau bus sudeginti, o kai bus daugiau likti žaliavos.

Įdomu! Norint padidinti šalto ir šilto oro sumaišymo greitį, mūsų motinos ir močiutės dengia krosnies dugną vandens talpą.

Ventiliatorius ant orkaitės gale

Ventiliatorius ant orkaitės gale

Tačiau mūsų laikais pakanka turėti priverstinės konvekcijos režimo orkaitę, o iš visų pusių vienodai paruošti indus, kurie nebus drėgnos arba per džiovinti. Be to, leidžiant konvekcijos režimą vienu metu kepama vienoje orkaitėje keli kepimo skardos, tai yra, galite vieną kartą kepti keletą patiekalų. Tai yra kiekvienos šeimininkės svajonė!

Kaip tai veikia?

Oro srautas paskirstomas orkaitėje

Oro srautas paskirstomas orkaitėje

Viduje dujų ir elektrinės orkaitės, turintis konvekcinę funkciją, ant galinės sienos yra ventiliatorius, kuris, įjungus režimą, distiliuoja ir sumaišoja šiltus ir šaltus oro sluoksnius. Kai orkaitėje pasiekiama tam tikra temperatūra, ventiliatorius automatiškai išsijungia. Kai temperatūra nukrenta ir oro srautai maišomi netolygiai, vėl įsijungia ventiliatorius.

Svarbu! Tai yra temperatūros režimo koregavimas, užtikrinantis tą pačią temperatūrą per visą vidinę orkaitės tūrį ir tą patį indo ruošimą.

Konvekcijos tipai

Parduodant yra daug rūšių konvekcinės krosnys. Tačiau, priklausomai nuo to, ar yra papildomų funkcinių galimybių, įprasta atskirti tokius konvekcijos tipus kaip:

Režimai Aprašymas
Įprastas konvekcijos režimas šildymo plokštes prieš patiekiant patiekalus sprendžiant tešlą prieš kepant, džiovinimas uogos, vaisiai ir žolės, taip pat kepimo produktų su skrudinant minimumo, kurios tinka dietos;
Konvektorius + apatinis šildymas šiame režime kepti pica, duona ir pyragai;
Konvektorius + apatinė šiluma + grilis galingiausias, greitesnis būdas, kuris paprastai naudojamas šaldytų maisto produktų ir pusgaminių gamybai;
Turbogrill tuo pačiu metu įjungiamas konvektorius, viršutinis šildytuvas ir grilis, o tai sudaro sąlygas vienodai kepti visą mėsos gabalėlį su rudos plutos formavimu.

Įdomu! Yra modelių krosnys, kuriose aplink konvektoriaus ventiliatorių yra sumontuotas kitas šildymo kontūras. Tai leidžia jums padidinti efektyvumą ir toliau didinti orkaitės našumą.

Kompaktiška elektrinė orkaitė su griliu ir ventiliatoriumi

Kompaktiška elektrinė orkaitė su griliu ir ventiliatoriumi

Yra modeliai, kuriuose yra du konvektoriai, esantys vienas virš kito, kuris leidžia efektyviausiai paskirstyti orą per uždarą orkaitės erdvę ir pasiekti didesnį efektyvumą.

Įdiegta orkaitė

Įdiegta orkaitė

Krosnies privalumai su konvekcija

Norėdami suprasti, kas yra konvekcija ir kodėl tai reikalinga, pakanka susipažinti su galimybių sąrašu, kuris pasirodys įdiegus tokią techniką. Tai apima:

 • greitas krosnies kaitinimas;
 • patiekalų, kuriuos galima virti, skaičiaus padidėjimą ir jų pagaminimo greitį. Konvekcinė orkaitė gali greitai išsimaudyti didelę mėsos gabalėlę, sveiką žuvį, užpilti orą, sausą žalumyną, daržoves ir vaisius;

 • sugebėjimas atšildyti produktus neprarandant naudingų elementų;
 • naudokite visą krosnies talpą ir tuo pačiu metu paruoškite skirtingus indus;
 • išplėsti patiekalų, kuriuos galima virti orkaitėje, asortimentą;
 • dalinis atsisakymas naudoti viryklė.
Kepimas visada yra geresnis nei įsigytas

Kepimas visada yra geresnis nei įsigytas

Kai kurie šiuolaikiniai orkaitės modeliai turi šlapio konvekcijos funkciją. Tai gali tapti realia rasti tinkamą mitybos mėgėjams. Šio metodo ventiliatorius cirkuliuoja ne tik orą, bet ir vandens garus, kuriuos gamina garo generatorius, įmontuotas į konvektorių.

Pastaba! Ši funkcija naudinga ne tik virimui režimas garintuvas, bet ir tuo atveju, jei bijote, kad mėsa ar pyragai gali būti pernelyg džiūti. Be to, šlapio konvekcijos režimu galite sušilti indus, sterilizuoti skardines ir butelius kūdikių maistui.

Dėl oro srovių cirkuliacijos vištiena puikiai iškepta iš visų pusių

Dėl oro srovių cirkuliacijos vištiena puikiai kepti iš visų pusių

Svarbu! Vienas iš konvekcijos režimo naudojimo privalumų yra aliejaus ir druskos, naudojamos gaminant maistą, kiekis.

Bet pagrindinis trūkumas Krosnys konvekciniu režimu yra tai, kad jų vidinės sienos greitai užterštos. Todėl, perkant tokią orkaitę, svarbu, kad ji taip pat būtų savaiminio valymo režimas.

Konvekcija orkaitėje: kas tai yra, konvekcinių krosnių tipai ir nauda

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

8 + 1 =