Tematyka badań na zwierzętach jest bardzo odpowiednia w stylach Prowansji i Kraju

Tematyka badań na zwierzętach jest bardzo odpowiednia w stylach Prowansji i Kraju

Jak wiadomo, moda jest cykliczna, powtarza się, a pióra powracają do naszego wnętrza. Tapety z ptakami - trend 2017-2018. Dziwaczna kolorystyka, niesamowita trajektoria lotu i rozpiętość skrzydeł - wszystko to od dawna inspirowało artystów do pięknych dzieł, które ludzkość podziwia od stuleci.

Spis treści:

 • Jakie one są dobre?
 • Rodzaje
 • Style i pokoje. Jak dopasować się do wnętrza?
 • Każdy łowca chce wiedzieć ...
 • Małe sztuczki
Minimalistyczny wystrój ścian sypialni w skandynawskim stylu

Minimalistyczny wystrój ścian sypialni w skandynawskim stylu

Romantyczne wnętrze tworzy pozytywną atmosferę w pomieszczeniu

Wydruk tworzy pozytywną atmosferę w pomieszczeniu

Postać z wizerunkiem ptaków to doskonały akcent w stylu pokoju

Postać z wizerunkiem ptaków to doskonały akcent stylu

Lekkość i nieważkość we wnętrzu

Lekkość i nieważkość - wybór dla minimalizmu

Obrazy udekorowanych potraw z ptaków, dywany, tkaniny na ubrania. Dziś projektanci oferują zanurzenie się w egzotycznych motywach całego wnętrza. Pomimo ogólnej idei - rysowania ptaków jako wiodącego elementu, śpiewacy rzadko są do siebie podobni, podobnie jak ich środowisko naturalne jest zmienne. Każdy gatunek towarzyszy indywidualnemu otoczeniu - kwiaty, chmury, drzewa itp. Rozważmy najpiękniejsze pomysły.

Soczyste odcienie natury świetnie wyglądają w pokoju dziecinnym

Soczyste odcienie natury świetnie wyglądają w pokoju dziecinnym

Jakie one są dobre?

Niemal każdy ptak, nawet jeśli nie jest zwiastunem wiosny, jest uważany za symbol ciepła i zwiastun czegoś nowego i pozytywnego. Tapety z takimi rysunkami nadać atmosferę atmosferze letni ogród, lekkość, chłód, właściciele mieszkań i domów - dobry humor i pozytywne emocje.

Dekoracja ścian w łazience dostosowuje się do relaksu

Dekoracja ścian w łazience dostosowuje się do relaksu

Ozdoby ptaków polecają również psycholodzy, którzy potwierdzają, że takie naturalne tematy dają pełny fizyczny i psychologiczny odpoczynek, a także nastawiają się na pozytywne zmiany.

Rodzaje

Tapety z obrazami ptaków dzielą się na trzy rodzaje:

 1. Stylizowany - nacisk na prostotę, to schematyczne rysunki, często nawet kontury ptaków. Najważniejszą rzeczą na zdjęciu nie jest gatunek, ale jasne kolory i ruchy ptaków - latają, pływają lub siedzą na gałęzi lub nawet w pięknej zabytkowej klatce.
 2. Realistyczny - maksymalne podobieństwo do obiektów istniejących w przyrodzie i ich środowisku. Uwagę poświęcono każdemu szczegółowi, dokładnie opracowanemu każdej ulotce z piórkiem i żyłką.
 3. Shinoiseri - to niezwykłe słowo przyszło do nas ze Wschodu i oznacza użycie w dekoracji elementów sztuki średniowiecznych Chin. Kiedyś we Francji istniała moda masowa na jasne, egzotyczne rzeczy, a słowo po słowie jest tłumaczone z francuskiego slangu jako "porcelana". Kluczowy moment w takiej tapecie - jasne egzotyczne gatunki ptaków i nie mniej egzotyczne wschodnia świta.

Efektowna tapeta ozdobi wnętrze każdego pomieszczenia

Skuteczne tapety dekorują wnętrze każdego pomieszczenia

Specjalna konstrukcja salonu

Specjalna konstrukcja salonu

Style i pokoje. Jak dopasować się do wnętrza?

Tapeta z ptakami pasuje nie do każdego kierunku stylistycznego. Będą kategorycznie nie na miejscu w poddasze, hi-tech, Grunge, ale harmonijnie pasują do Angielski styl, Prowansja, kraj i eko-projektowanie.

Jeśli chodzi o pokoje, ptaki można "wpuścić" wszędzie, nawet w łazience, ale najlepiej się czują salon, sypialnia i dziecko. Nie mniej wygodne, czują się w domkach. Najważniejsze jest przestrzeganie prostych zasad kompatybilności, którymi chętnie dzielą się nasi wiodący projektanci.

Motywy botaniczne w projektowaniu ścian pokoju dziecięcego

Motywy botaniczne w projektowaniu ścian pokoju dziecięcego

Zalecenia od profesjonalistów

W którym kierunku, w połączeniu z obrazami ptaków, nie wybierzesz, ważne jest, aby znać kilka kluczowych punktów, które pomogą kompetentnie łączyć kolory i inne elementy.

Jeśli planujesz stworzyć uczucie chłodu w pokoju i napełnić je świeżością, wybierz spokojne ptaki na szaro, niebiesko lub zielone tło jasnych odcieni. W tym samym czasie ściana nie powinna być nakrapiana, pożądany jest lakoniczny i spokojny efekt. Ta metoda najlepiej pasuje do sypialni: wizualnie zwiększa się, jakby wypełniona powietrzem, i daje nastrój do szybkiego relaksu, zasypiania i dobrego odpoczynku.

Prawidłowo wybrany wystrój umożliwia pomieszczenie"дышать"

Poprawnie dobrana dekoracja pozwala "oddychać"

Pogoda w domu. Jeśli chcesz wiecznej wiosny lub lata, odważnie stwórz odpowiedni sezon za pomocą palety. Wiosna jest uosobiona przez delikatne pastelowe kolory, a lato pokazuje się nasycone jasnym zasięgiem, a musi być koniecznie zielone i zażółcone. Taka tapeta jest odpowiednia w salonie lub dziecko.

Wentylatory monochromatyczne również nie zostaną pominięte, możesz ich użyć minimalizm i zasada trzech kolorów. Doskonałe spojrzenie na szarym tle czarnych sylwetek ptaków wśród ośnieżonych konturów drzew. Nadaje się do każdego rodzaju pokoju, jeśli właściciel mieszkania jest spokojnym filozofem.

Zimno"морозные" стены отлично подойдут для небольшого помещения

Zimne "mroźne" ściany idealnie nadają się do małego pokoju

O przepychu! Miłośnicy luksusu zdecydowanie muszą zwrócić się do chinoiserie. Egzotyczne ptaki o jaskrawym połyskującym upierzeniu wśród równie luksusowych kwiatów stworzą poczucie "bogactwa". Ale tutaj warto zadbać, na przykład, o stworzenie takiej ściany w całym pokoju, w przeciwieństwie do monotonne pozostałe trzy. W przeciwnym razie, od luksusu do filistynizmu, od miłości do nienawiści, jeden mały krok.

Jeśli jesteś zwolennikiem stylu ekologicznego, będziesz musiał zrezygnować z gry kolorów i kontrastów. W takim wnętrzu jest ważna cicha harmonia - minimalna różnorodność kolorów, nacisk kładzie się na drugą. Na przykład ptaki można łączyć z wypukłymi, drzewnymi obrazami, elementy wiklinowe i naturalne materiały.

Każdy łowca chce wiedzieć ...

Zależy od celów. Rozważ popularne obrazy.

Jak wybrać swojego ptaka:

 • Pawie i różowe flamingi podkreślają luksus. Jest to wyraźnie zrobione dla demonstracji, dlatego znajduje się w salonie, ale flamingi doskonale pasują do i łazienka.
 • Białe łabędzie przyniosą romans, są istotne sypialnia, ale jest mało prawdopodobne, aby para spokojnych ptaków zadowoliła dziecko.
 • Kolibry i małe jasne ptaki w ozdobnych klatkach na tle sakury są naprawdę uniwersalne, będą odpowiednie w każdym pomieszczeniu.
Jasne i aktywne pokrycie ścian lepiej nanosić w niewielkich ilościach i w jasnych pomieszczeniach, aby uniknąć nadmiernego urozmaicenia

Jasne pokrycia ścian najlepiej stosować w niewielkich ilościach i w jasnych pomieszczeniach, aby uniknąć nadmiernego urozmaicenia

 • Unoszące się mewy, jaskółki, zabawne pingwiny, śmieszne sowy, szpaki, ptaszarnie itp. - są kontrowersyjnymi ptakami do wnętrz dorosłych, ale zadowolą dzieci.
 • Ogniste ptaki, feniksy i inne mitologiczne stworzenia ze skrzydłami - oryginalny pomysł nie jest dla wszystkich, ale jeśli ty lub twoje dzieci jesteście kreatywnymi ludźmi, z umiejętnym wykonaniem idei, stanie się to "atrakcją" całego domu lub mieszkania.
 • Ptaki drapieżne. Psycholog nie zaleca używania ich we wnętrzach, ponieważ niosą za sobą zbyt dużą agresję. Dotyczy tylko biuro, jeśli potrzebujesz ducha, aby rozbić konkurencję.
Piękne ściany będą główną atrakcją wnętrza

Jasne, efektowne ściany zamieniają pokój w bajkowe królestwo

Małe sztuczki

Istnieje wiele technik, które pomagają wprowadzić do wnętrza oryginalność i poprawić niektóre wady przestrzenne.

Przydatne pomysły:

 • "Punktem kulminacyjnym" wnętrza są ptaki, kiedy tapety z ich wizerunkiem są wklejone na suficie.
 • W przypadku małych pomieszczeń nie ma potrzeby wybierania cętkowanych i małych obrazów, wizualnie dodatkowo ograniczą pomieszczenie. Lepiej jest umieścić na ścianie jedno drzewo ze słowikami lub kilka białych pawi niż zepsuć widok małymi sylwetkami. Jednak bardzo duża osoba nie pasuje do całej ściany - należy obserwować umiar i wybrać złoty środek.
 • Najlepszym rozwiązaniem nie jest jednoczesne zasłanianie wszystkich ścian ptakami. Najpierw ozdobić front, a resztę przykryć monofoniczną tapetą o odcieniu identycznym z tłem.
Dekoracja pokoju obrazem drapieżników

Dekoracja pokoju obrazem drapieżników

Rada! Jeśli to zrobisz uzupełnij wnętrze obrazami lub zdjęcie w ramach, lepiej powiesić je na stronach monofonicznych.

Wystrój jednej ze ścian pomieszczenia, który nie wymaga dodatkowych elementów

Wystrój jednej ze ścian pomieszczenia, który nie wymaga dodatkowych elementów

 • Jeśli nie znalazłeś tapety, możesz użyć specjalne naklejki winylowe - umieszczone są w zamyślonym porządku na monotonnie pomalowanej ścianie.
 • Dla korytarz, tak jak w przypadku małego pokoju, odpowiednie są obrazy średniej wielkości. Małe ptaki zgubią się, duże zmniejszą już i tak małą przestrzeń.
Stylowy, zabytkowy wystrój korytarza

Stylowy, zabytkowy wystrój korytarza

Tapeta na ściany z ptakami to niezwykła i odważna decyzja. Jeśli chcesz zrobić krok w kierunku jasnych zmian, odpocznij i aktywuj się w życiu - to twoja opcja. Dołącz fantazję, postępuj zgodnie z radą projektantów, ucieleśnij wszystkie wyobrażalne i niewyobrażalne pomysły - a na pewno złapiesz swojego ptaka szczęścia!

Zwierzęce odciski i ptaki na ścianach: 70+ inspirowane naturą pomysłów na wnętrze

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

+ 9 = 18