Łatwe stosowanie materiału pozwala całej rodzinie uczestniczyć w tym procesie

Łatwe stosowanie materiału pozwala całej rodzinie uczestniczyć w tym procesie

Każdy, kto dokonuje napraw w domu, istnieje chęć stworzenia czegoś niepowtarzalnego i niepowtarzalnego. Z podłogą nic takiego nie można zrobić. Sufit można ozdobić arkusz naprężeniowy z nadrukiem fotograficznym, ale to jest bardzo drogie, poza tym nie zawsze i nie wszyscy rozważają pułap. Optymalnym rozwiązaniem dla stworzenia oryginalnego efektu jest uczynienie ścian niezwykłymi. Jedna z spektakularnych technik - rysunki płynna tapeta. Chodzi o nich, które zostaną omówione później!

 • Charakterystyka materiału
 • Wybierz zdjęcie
 • Przygotowanie powierzchni
 • Kolejność rysowania
 • Opieka nad meblami
Rysunek z miękkiej okładziny ściennej stanie się wspaniałą ozdobą ścian

Obraz miękkiej okładziny ściennej będzie świetną ozdobą ścian

Jasne ściany będą główną atrakcją wnętrza

Jasne ściany będą skuteczną dekoracją wnętrza

Eksperymentem w tym kierunku mogą być zarówno początkujący, jak i profesjonalni artyści

Eksperymentem w tym kierunku mogą być zarówno początkujący, jak i profesjonalni artyści

Akrylowy rysunek dekoracyjny wzór

Akrylowy rysunek dekoracyjny wzór

Charakterystyka materiału

Liquid tapeta - To nowoczesne rozwiązanie w dekoracji pomieszczeń. Dzięki nim ściany będą się bawić w nowy sposób, pokój będzie mógł ożywić i uczynić go wyjątkowym. Ze względu na swoją strukturę są one pomiędzy farbą i tynk ozdobny i tak, jak tradycyjne, w rolkach, te tapety nie są klejone.

Suchą mieszankę, którą należy rozcieńczyć wodą do dalszej pracy

Suchą mieszankę, którą należy rozcieńczyć wodą do dalszej pracy

Skład płynnej tapety:

 1. Kora dębu.
 2. Bawełna.
 3. Mica.
 4. Żelatyna.
 5. Naturalny jedwab.
 6. Suche wodorosty.
 7. Cekiny i inny jasny wystrój.
Miękka powłoka w pobliżu

Miękka powłoka w pobliżu

Wszystkie te składniki mają suchy wygląd, aby uzyskać niezbędną strukturę, do mieszaniny należy dodać wodę. I ile to będzie, zależy od gęstości i tekstury wykończenia. Używana płynna tapeta dla dekoracja w pomieszczeniu.

Zwróć uwagę! Gęsta powłoka nie przypomina tapety, ale raczej gęsty filc, tkany materiał, a nawet kamień, ale nie klasyczna tapeta.

Oryginalny wystrój ścian kuchni

Oryginalny wystrój ścian kuchni

Zalety:

 • Ekologiczna kompatybilność. Jest to doskonałe rozwiązanie dla pokoi dziecięcych i pokojów, w których żyją alergicy.
 • Powierzchnia ścian jest gładka i gładka.
 • Za pomocą płynnej tapety możesz tworzyć oryginalne efekty dekoracyjne.
 • Są antystatyczne i mają znakomitą izolacyjność akustyczną.
 • Ten rodzaj tapety nie absorbuje zapachów, więc ich może być z powodzeniem stosowany w kuchni.
 • Są stosowane bez odpadów.
 • W kompozycji są fungicydy, które nie są szkodliwe dla ludzi, ale chronić wykończenie przed pojawieniem się pleśni i grzyby.
Kontrastowa dekoracja ścienna w kuchni

Kontrastowa dekoracja ścienna w kuchni

Wady:

 1. Pochłaniają wilgoć, więc nie są najlepsze opcja łazienki.
 2. Zetrzyj, jeśli występuje systematyczne uderzenie mechaniczne.
 3. Wysoka cena.

Rada! W niektórych przypadkach można pozostawić pewne wady poprzez pokrycie powierzchni lakierem. W takim przypadku nie zostaną one usunięte, a uzyskanie wilgoci stanie się trudniejsze.

Pokrycie lakierem ochroni powierzchnię przed uszkodzeniem przez światło

Pokrycie lakierem ochroni powierzchnię przed uszkodzeniem przez światło

Wybierz zdjęcie

Wykończenie tego typu może być stosowane w każdym pomieszczeniu w domu, rysunki w tak nietypowej technice stosowane są w pokojach dziecięcych, sypialniach, salonach, aby stworzyć doskonały efekt dekoracyjny. Obraz powinien być wybrany na podstawie stylu i celu.

Wariant rejestracji dzieci

Wariant rejestracji dzieci

Tak więc w dzieci będą odpowiednimi postaciami z kreskówek, i musisz stworzyć wystrój, w oparciu o wiek i płeć dziecka, jego preferencje. W sypialni - motywy natury, ozdoby. Pokój dzienny mogą być wydawane tematycznie.

Zwróć uwagę! Zimne kolory zwiększą przestrzeń, ciepłe stworzą przytulną i ciepłą atmosferę. Zbyt duży wystrój spowoduje, że pomieszczenie będzie mniejsze, więc najlepiej go unikać.

Jasne motywy na ścianach w pastelowych kolorach

Jasne motywy na ścianach w pastelowych kolorach

Zanim zastosujesz obrazek, musisz zrobić szkic, pomyśleć o jego położeniu na płaszczyźnie. Na początek nie używaj zbyt fantazyjnych motywów, ponieważ są trudniejsze do wdrożenia. Najłatwiejszy sposób na wykonanie dwukolorowego dekoru - jest tańszy i łatwiejszy w realizacji.

Przed zastosowaniem obrazu warto obliczyć, ile materiału tego lub innego odcienia jest potrzebne, a dopiero potem zacząć pracę.

Barwienie standardowej mieszanki w różnych odcieniach nie będzie trudne

Barwienie standardowej mieszanki w różnych odcieniach nie będzie trudne

Przygotowanie powierzchni

Przed nałożeniem jakiegokolwiek wykończenia, w tym zdjęcie płynnej tapety, należy przygotować powierzchnię. Nie jest to trudne, ale należy przestrzegać pewnych warunków:

 1. Usuń starą powłokę.
 2. Napraw pęknięcia i dziury, jeśli są. Warto zauważyć, że taka tapeta może ukryć drobne defekty i nierówności, ale absolutnie nie może wypoziomować ściany.
 3. Przykryj podkładem, który zapewni lepszą przyczepność.

Po zakończeniu tych przygotowań trzeba tylko czekać na wyschnięcie i można tapeta.

Kolejność rysowania

Opcje tworzenia rysunku mogą być różne, ale istnieje sprawdzona kolejność, która dokładnie dostarczy oczekiwany rezultat. Poszczególne kroki:

 • Utwórz szkic na ścianie na kilka sposobów. Pierwsza z nich polega na pracy artysty, który za pomocą prostego ołówka kładzie na powierzchni zarysy przyszłego wystroju, odnotowując położenie każdego koloru, jego granic. Drugim jest użycie szablonu, jego szkicowania. W tym przypadku specjalne umiejętności nie są potrzebne, wystarczy postępować zgodnie z konturami gotowego obrazu. Innym rozwiązaniem jest zastosowanie płynnej tapety bezpośrednio na szablonie, w tym przypadku możliwe będzie osiągnięcie równości linii. Po wyschnięciu szablon jest usuwany i może być ponownie użyty.

 • Następnym krokiem jest zastosowanie tapety do obszarów, które się nie stykają. Przygotowaną mieszaninę płynnej tapety należy równomiernie rozprowadzać małymi porcjami i wygodnie jest używać szpatułki. Grubość warstwy nie przekracza 2 mm.
Prawidłowe zastosowanie mieszanki zapewni wysokiej jakości i gładki wzór

Prawidłowe zastosowanie mieszanki zapewni wysokiej jakości i gładki wzór

Zwróć uwagę! Ta metoda wykańczania zapewni Ci nawet kontury. Podczas gdy odległe części obrazu ulegną zestaleniu, będzie można ugniatać nowe partie, w wyniku czego rozmycie się nie powiedzie, jeśli dwa sąsiednie sekcje będą świeże. Łatwiej jest zastosować zabarwienie, jeśli obszar jest oddzielony taśmą malarską - ta opcja jest odpowiednia dla początkujących, którzy nigdy nie pracowali z tym materiałem.

Panel ścienny z jasnych chaotycznych pasków

Panel ścienny z jasnych chaotycznych pasków

 • Przycinanie krawędzi. Ten proces jest konieczny tylko wtedy, gdy szablon i taśma farby nie są używane. Podczas gdy mieszanina nie jest jeszcze zamrożona, nierówne obszary mogą zostać skorygowane, aby obraz był czysty i wyraźny.
 • Wysuszyć płynną tapetę. Zajmuje to około jednego dnia, ale wszystko zależy od temperatury otoczenia i grubości warstwy. Proces można przyspieszyć za pomocą wbudowanej suszarki do włosów, ale trzeba działać ostrożnie, aby nie trzeba było przerabiać wszystkiego.
Subtelna praca wymaga wytrwałości i cierpliwości

Subtelna praca wymaga wytrwałości i cierpliwości

 • Następnym krokiem jest wypełnienie przestrzeni pozostałymi kolorami, a kontury są ważne, aby wyraźnie dostosować, tak aby nie było pustych obszarów, nawet tych najmniejszych. Tylko w tym przypadku możliwe będzie stworzenie pełnego obrazu.

Rada! Aby kontury były wyraźniejsze, mistrzom zaleca się pomalowanie ich markerem lub ołówkiem woskowym. Musisz to zrobić bardzo dokładnie, aby nie zepsuć powstałego obrazu. Taki efekt pomoże podkreślić cienkie i złożone linie.

Przygotowanie do nałożenia materiału na ścianę, najpierw tworzenie obrazu za pomocą taśmy malarskiej

Przygotowanie do aplikacji materiału na ścianę: wstępne wykonanie rysunku za pomocą taśmy malarskiej

Opieka nad meblami

Rysunki z cieczy Tapety wystarczająco piękne, ale aby zachować je przez tak długi czas, należy odpowiednio się nimi zająć. Ważny warunek - tapeta nie powinna dostać wilgoci, ponieważ szybko stają się mokre i tracą swój wygląd. Umyć je tylko po nałożeniu powłoka lakieru.

W pozostałej części szczególnej pielęgnacji wykończenie nie wymaga, a naprawa w przypadku oderwania poszczególnych odcinków może być wykonana łatwo i niedostrzegalnie. Aby to zrobić, rozcieńczyć wodę suchą mieszanką o wymaganym kolorze i nałożyć ją na powierzchnię ściany w miejscu usterki. Z uwagi na to, że włókna będą gęsto utrzymywane na powierzchni i ze sobą, ta "łata" nie będzie zauważalna.

Rysunki z płynnej tapety mogą doskonale ożywić przestrzeń w pokoju. Taka decyzja jest oryginalna i będzie pasować do każdego projektu. Wygoda tego materiału polega na tym, że nie musisz posiadać specjalnych umiejętności, aby z nim pracować. Wszystko, czego potrzeba, to pragnienie, dokładność i czas wolny na realizację wymyślonego!

Obrazy i rysunki z płynnej tapety: zamieniaj zwykłe ściany w jasne dzieła sztuki

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

23 − 15 =