Stylowe oświetlenie w nowoczesnym wnętrzu

Stylowe oświetlenie w nowoczesnym wnętrzu

Kilka lat temu żarówki, Zwisanie z sufitu było oznaką ubóstwa lub naprawy mieszkanie. Dziś jest żądanym elementem wnętrza, który zyskuje coraz więcej wielbicieli. Lampa Edisona jest daleka od jedynego przykładu, kiedy negowana nagle staje się niezwykle popularna.

 • Funkcje i funkcje
 • Różnorodność form
 • Opcje operacyjne
 • Wybieramy lampy do projektowania
Czarno-brązowa kombinacja kolorów we wnętrzu studia

Czarno-brązowa kombinacja kolorów we wnętrzu studia

Funkcje i funkcje

Od nawyku ukrywania żarówki żyrandol lub kinkiety opuszczają coraz bardziej zaawansowanych projektantów. Tworzenie oświetlenia w domu Dzisiaj zwraca się większą uwagę niż wcześniej. Wynika to z faktu, że światło odgrywa ogromną rolę we wnętrzu. Uderzającym przykładem jest żarówka Edisona, która ma kilka cech.

Oprócz unikalnego rozwiązania konstrukcyjnego, które może realizować ciekawe pomysły z tym elementem, lampy mają wiele innych zalet:

 1. są przyjazne dla środowiska, ponieważ nie zawierają rtęci;
 2. łatwe w obsłudze, można je podłączyć do standardowej kasety;
 3. mieć naturalne odwzorowanie kolorów;
 4. wyróżniają się różnymi kształtami i rozmiarami, otwierając horyzonty na kreatywne osoby.
Łazienka w stylu Art Nouveau z ogromnym lustrem

Łazienka w stylu Art Nouveau z ogromnym lustrem

Piękna ciemna kuchnia w stylu loftu

Piękna ciemna kuchnia w stylu loftu

Niedociągnięcia obejmują stosunkowo wysokie koszty i krótki okres użytkowania. Ceny wahają się od 300 do 1700 rubli za 1 sztukę. W porównaniu z zwykłe żarówki różnica jest kolosalna.

Z drugiej strony lampy Edisona nie potrzebują dodatkowego abażuru. Ale z powodu braku dodatkowej powierzchni, jak to się dzieje podczas używania żyrandole, ogrzewana żarówka nie jest chroniona.

Ważne! Jeśli żarówka znajduje się zbyt blisko przejścia lub nisko nad głową, należy uważać, aby się nie poparzyć na gorącym szkle.

Kontrast w czarno-białym wnętrzu

Kontrast w czarno-białym wnętrzu

Przytulna część wypoczynkowa na balkonie

Przytulna część wypoczynkowa na balkonie

Rada! Analogi LED identyczne lampy retro, ale bardziej ekonomiczne w działaniu. Zamiast nici stosowane są kryształy wyróżniające się większą trwałością.

Charakterystyka lamp retro jest dość prosta: standardowe napięcie 220 woltów, E27 i E14 cokołów. Żywotność nie jest długowiecznością i wynosi około 3500 godzin. Liderami w produkcji są Chiny, Holandia i Szwajcaria. Osoby chcące uzyskać bardziej imponujące właściwości mogą korzystać z żarówek LED, które zużywają mniej energii, a ich żywotność sięga 30 tysięcy godzin.

Różnorodność form

Mimo swojej zwięzłości i oczywistości minimalizm, Producenci dobrze sprawdzili wygląd lamp, tworząc różnorodne kolory i kształty. Oddzielne słowa zasługują na włókno wolframowe, które znajduje się wewnątrz żarówki.

Ważne! Liczba nici sięga 20 sztuk, co wpływa nie tylko na wygląd, ale także cenę. Im więcej z nich, tym wyższy koszt.

Ponadto, lampy różnią się kształtem włókien - mogą być wykonane w postaci liścia, spirali, jodełki, klatki wiewiórki i spinki do włosów.

W razie potrzeby można znaleźć żarówki na każdy gust i pod każdym wnętrzem

W razie potrzeby można podnosić żarówki na każdy gust i każde wnętrze

Zróżnicowane kształty żarówek w projektowaniu górnego oświetlenia nad stołem jadalnym

Zróżnicowane kształty żarówek w projektowaniu górnego oświetlenia nad stołem jadalnym

Rada! Warto zwrócić szczególną uwagę na kable do żarówek, wykorzystując różne pomysły na stworzenie stylowego projektu. Oprócz standardowego prostego sznurka można zrobić pętlę lub skręcić girlandę, tworząc wiązkę.

Nie mniej interesujące dla projektu pomieszczenia są kształty kolb. Mogą być kwadratowe, okrągłe, trapezoidalne, prostokątne. Często aby stworzyć określony styl, dodaj ozdobny sznur. Obecność artystycznego smaku pozwala pokazać kreatywność i stworzyć prawdziwie wyjątkowe wnętrze.

Opcje operacyjne

Nowoczesna wersja doskonale oddaje oryginalny wynalazek genialnego Thomasa Edisona, wprowadzając nutę modnego trendu. Używanie lamp retro jako dekoracja wnętrz kawiarni, barów i restauracji już dawno się ugruntowała i nie traci na znaczeniu. Zastosowanie odkrycia Edisona w środowisku domowym to nowy kierunek, zdobywający popularność. Dzisiaj jest to element wspólny projekt w stylu vintage i loft.

Rada! Aby służyć jako główne oświetlenie, należy połączyć kilka żarówek w wiązkę, aby uzyskać wystarczającą ilość światła. Kilka 5-10 jednostek wygląda nie mniej interesująco niż zwykle żyrandol.

Minimalistyczna biała kuchnia z blatem barowym

Minimalistyczna biała kuchnia z blatem barowym

Wnętrze w stylu wiejskim z kinkietami na ścianie

Wnętrze w stylu wiejskim z kinkietami na ścianie

 • Zastosowanie żarówek jest szeroko stosowane w krajach skandynawskich. Szczególnie przyjemnie jest poczuć ciepły blask w zimnym północnym klimacie. W opinii mieszkańców takie oświetlenie przypomina zachód słońca lub płomień ognia. Dzięki cienkim, ułożonym w przenośni niciom światło okazuje się bardzo miękkie i romantyczne.
 • We wnętrzu domu najczęściej używane są nietypowe źródła światła w sypialni, kuchnia lub jadalnia. Specjalne kolby o złotym kolorze dodają ciepła, dzięki czemu strefa wypoczynku jest bardziej przytulna. Takie lampy są bardziej powszechne, gdy design w stylu klasycznym we wnętrzu.
Mała łazienka w jasnych kolorach

Mała łazienka w jasnych kolorach

Przemysłowy styl w projektowaniu salonu

Przemysłowy styl w projektowaniu salonu

Pomysł! Dla kinkietu doskonale nadaje się stylizacja na antyki świece, w ten sposób dodając ciepło i komfort do sypialni. Zrób miejsce do czytania książki Możesz użyć lampy retro zwisającej z sufitu.

Żarówki Edison świetnie wyglądają w jadalni lub w kuchni, tworząc atmosferę gościnnego baru lub surowego minimalizm. W takim przypadku duże znaczenie ma wygląd żarówek.

Możesz również zrobić girlandę jako dekoracje na każdą uroczystość. Pod Nowym Rokiem taka decyzja zostanie doceniona zarówno przez dorosłych, jak i dzieci. Latem można ozdobić girlandę altana na podwórku, eleganckie oświetlenie doda zmierzchu nowym kolorom.

Wybieramy lampy do projektowania

Wybór żarówek zależy przede wszystkim od projektu pomieszczenia. Takie szczegóły uzupełniają ogólną ideę, jednocześnie wykonując swoje podstawowe funkcje równolegle. Konieczne jest uwzględnienie rodzaju oświetlenia w zależności od tego, czy jest to strona boczna, góra czy środkowa. Właściwy wybór pomoże wyeliminować niedociągnięcia, wizualnie rozszerzają przestrzeń i tworzyć akcenty.

Oryginalny wygląd tworzy wyjątkową atmosferę, dlatego lampy Edisona powinny być używane we wnętrzach z ostrożnością, ponieważ nie wszędzie są odpowiednie.

Rada! Wyobrażalne filamenty wolframowe, dzięki ekspresyjnemu wzorowi, natychmiast przyciągają uwagę i mają zdolność kontrolowania percepcji wzrokowej. Jeśli starannie opracujesz aranżację, takie źródła światła dadzą Ci doskonały rezultat!

Przestronny i jasny salon prywatnego domu

Przestronny i jasny salon prywatnego domu

Nowoczesne wnętrze sypialni z lampkami nocnymi przymocowanymi do sufitu

Nowoczesne wnętrze sypialni z lampkami nocnymi przymocowanymi do sufitu

Rada! Przy wyborze żarówek należy zwrócić uwagę na znakowanie. Przy jego pomocy napięcie jest określane, gdy jest używane. Jeśli nawet nieznacznie przekroczy tę wartość, żywotność może zostać zmniejszona o jedną trzecią lub więcej.

Oprócz wyglądu warto zwrócić uwagę na moc i typ czapki. Jeśli moc lampy Edison jest dopasowana, jasność pierwszego będzie wyraźnie mniejsza. Wynika to z faktu, że wątek vintage w jasnym świetle jest mniej zauważalny, co oznacza, że ​​jego niecodzienny wygląd zostaje utracony. Przy mocy lampy Edison 100 W odpowiednik standardowej lampy wynosi około 50 watów.

Korzystanie z dowolnego sprzętu oświetleniowego wymaga przestrzegania podstawowych zasad:

 1. Podczas pracy pożądane jest stosowanie wkładów spełniających wymagania GOST.
 2. Nie należy odkręcać lampy w stanie rozgrzanym, należy odczekać chwilę, aż całkowicie się ochłodzi.
 3. Lampy retro są wrażliwe na każdy ruch, dlatego lepiej jest poruszać się lampami.

Luksus na poddaszu: 60+ lakoniczne pomysły z lampami Edison w stylu retro

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

59 − 52 =