Czarny sufit w mieszkaniu wygląda stylowo i niecodziennie

Czarny sufit w mieszkaniu wygląda stylowo i niecodziennie

Czarny sufit - dość odważny i niestandardowy opcja dekoracji mieszkania, i dlatego wdrożyć go w życie nie wszystkie są rozwiązane. Chęć stworzenia wyjątkowego i niepowtarzalnego wyglądu mieszkania jest dostępna dla wszystkich, którzy rozpoczynają naprawę. Zanim zdecydujesz się na taką technikę projektowania, warto właściwie zrozumieć, jak połączyć tak niezwykły pomysł z opcjami jego realizacji.

Spis treści:

 • Funkcje koloru
 • 11 faktów "za"
 • Aplikacja w różnych pomieszczeniach
 • Materiały
 • Czarny sufit w różnych stylach wnętrza
 • Efekty na suficie: opcje
 • Jak uciec od mroku?
 • Funkcje
 • Wniosek
Czarny sufit w białej kuchni

Czarny sufit w białej kuchni

Strop z pomalowanego czarnego drewna w sypialni

Strop z pomalowanego czarnego drewna w sypialni

Czarny sufit w salonie z białymi meblami: odpowiedni kontrast

Czarny sufit w salonie z białymi meblami: odpowiedni kontrast

Funkcje koloru

Czarny kojarzy się z wyrzeczeniem, a jednocześnie jest najbardziej uniwersalnym kolorem, nie ma w nim cienia nadmiaru. Jego wygląd jest stylowy, elegancki i drogi, tworzy atmosferę prezentacji.

Uwaga: czarny kolor powinien być stosowany oszczędnie, tylko wtedy może przynieść wyrafinowanie wnętrza i być dla niego użyteczny.

Jest czarny, który jest stosowany jako wykończenie sufitu przez projektantów, którzy dążą do stworzenia wyjątkowego, ekskluzywnego wnętrza. Jest organicznie połączony z mlecznymi odcieniami, jasnymi plamami w meblach i dekoracjach.

Połączenie białych ścian z czarnym sufitem i podłogą

Połączenie białych ścian z czarnym sufitem i podłogą

Istnieje dość stała opinia, że ​​taki projekt przyniesie mrok wnętrzu, zmiażdży, ale to jest wielki błąd, ponieważ używając go wyłącznie na suficie, możesz osiągnąć komfort, poczucie bezpieczeństwa.

Uwaga: czarny we wnętrzu będzie odpowiedni tylko w pomieszczeniach z wysokimi sufitami, ponieważ pomimo tekstury ma zdolność przybliżania obiektów, stwarza poczucie ograniczonej objętości. Minimalna wysokość powinna wynosić 3 metry.

Wysokie czarne sufity ze stiukowym wyglądem szlachetne i wykwintne we wnętrzu biura

Wysokie czarne sufity ze stiukowym wyglądem szlachetne i wykwintne we wnętrzu biura

11 faktów "za"

 1. Podkreśli radość jasnych kolorów, takich jak żółty, pomarańczowy, uzupełni kwiatowy nadruk.
 2. To właśnie na nim będzie wyglądała projekcja rozgwieżdżonego nieba, która będzie mogła przenieść cię w kosmos.
 3. Pomoże to skorygować wysokość zbyt wysoką i ze względu na niewygodne sufity.
 4. Doskonale radzą sobie z zadaniem podkreślenia stiuk i pokonać dowolną inną teksturę.
 5. O dziwo, dzięki umiejętnej grze w kwiaty, będzie w stanie podnieść wysokość sufitu. Można to zrobić: na białych ścianach umieść pionowy czarny wzór, który płynnie przechodzi w ciemną powierzchnię sufitu, powodując rozmycie brzegów i nie jest jasne, gdzie kończą się ściany i zaczyna się sufit.
 6. Ta opcja jest doskonale podkreślona przez minimalistyczny czarno-biały wzór.
 7. Będzie to najlepsze rozwiązanie przy dekorowaniu pokoju ogromnym panoramiczne okna.
 8. Tworząc kontrastowy sufit, możesz zonirovat jeden pokój. Najlepiej go używać połączenie czarnej i białej strefy.
 9. Czarny mat sufit napinany we wnętrzu (zdjęcie) podłużny pokój w połączeniu z panoramicznym oknem i wspaniałym widokiem z niego (panorama miasta lub bujny ogród) pomoże kilka razy poprawić efekt panoramiczny. Dzięki tej decyzji standardowe tkaniny dla okien powinny zostać odrzucone. Będzie wyglądać lepiej rolety.
 10. Błyszczący sufit będzie odzwierciedlał wszystko w pomieszczeniu, dlatego należy go używać ostrożnie, a jednocześnie wygląda imponująco.
 11. Rozjaśnić czarny sufit pomoże światła punktowe i inne elementy oświetleniowe. I im więcej, tym lepiej.
Czarno-biała sypialnia dla studentów: jasna podłoga, meble i duże okna z zasłonami tworzą kontrast

Czarno-biała sypialnia dla studentów: jasna podłoga, meble i duże okna z zasłonami tworzą kontrast

Aplikacja w różnych pomieszczeniach

Czarny sufit może być tak wszechstronny jak biały, można go również wykonać w dowolnym pomieszczeniu w domu, ale każdy z nich ma subtelności.

Wanna

Każdego dnia idziesz do łazienki, aby wziąć kąpiel, zaczynasz dzień i często się kończy. Dlatego projekt powinien zwrócić szczególną uwagę. Głównym celem - komfort i komfort. Stwórz poczucie pobytu w komfortowym hotelu wykończenie łazienki czarnymi kafelkami. Czarny błyszczący sufit napinany w tym wnętrzu będzie równie ekologiczny jak wszędzie (patrz zdjęcie). Doskonale radzi sobie z wilgocią, jest łatwy w czyszczeniu, jego połysk łączy się z instalacją wodną, ​​a jego wygląd jest całkiem atrakcyjny.

Błyszczący sufit z reflektorem w łazience

Błyszczący sufit z reflektorem w łazience

Istnieją również inne opcje:

 • podwieszany sufit - metal lub stojak;
 • płytki odporne na wilgoć. W tym celu konieczne jest idealne wyrównanie sufitu, ponieważ cały relief zostanie podkreślony przez to wykończenie.

Wskazówka: użyj tego rodzaju wykończenia typowe łazienki apartamentowe Jednak nie warto, jest za mały, bardziej tradycyjne rozwiązania będą dla niego skuteczne. Jeśli kwadratura łazienki jest solidna, wtedy śmiało eksperymentuj.

Marmurowa łazienka z czarnym sufitem

Marmurowa łazienka z czarnym sufitem

Kuchnia

Ta opcja wykończenia w kuchni oznacza użycie prostych minimalistycznych mebli bez nadmiaru. Opcja - jednostka kuchenna z jasnego drewna, naturalny odcień. Nie należy przeciążać takiego wystroju kuchni, ponieważ powinno być łatwe i bezpłatne. W kuchni można zmienić kolor na czarny z sufitem napinanym, ciemną tapetą, czarnymi płytami z płyt wiórowych lub konstrukcje gipsowo-kartonowe.

Czarny sufit w kuchni-salonie w stylu industrialnym

Czarny sufit w kuchni-salonie w stylu industrialnym

Sypialnia

Jak na ironię, ale w głębi sypialni odpowiedni jest również czarny sufit. Daje luksus, elegancję i niezwykły wygląd. W sypialni wszystko powinno oddychać spokojem, spokojem i relaksem. Co ciekawe, pomaga tylko czarny kolor. Wybór materiałów wykończeniowych jest szeroki: farba, panele, tapeta. Również dobra opcja będzie rozciągliwy sufit w sypialni. Aby nie czuć się niekomfortowo i nie odbijać się w błyszczącym "lustrze" we śnie, nadal lepiej jest wybrać wydajność w matowym formacie. Stworzenie sufitu w stylistyce gwiaździstego nieba może sprawić, że sypialnia będzie romantyczna.

Czarny błyszczący sufit w sypialni

Czarny błyszczący sufit w sypialni

Harmonijność i integralność zagwarantuje dodanie tkanin wewnętrznych lub mebli w kolorze czarnym. Oryginalne kombinacje uzyskuje się z bielą, żółty, złoto, pomarańczowy, jak również różowy i niebieski.

Czarny sufit z ciemnymi lakierowanymi deskami z ciepłym oświetleniem wygląda nieco jaśniej i bardziej romantycznie

Czarny sufit z ciemnymi lakierowanymi deskami z ciepłym oświetleniem wygląda nieco jaśniej i bardziej romantycznie

Pokój dzienny

Błyszczący czarny sufit w salonie to prawdziwe odkrycie. Stworzy przytulną atmosferę i doda odrobinę wdzięku do pokoju. Rozważa się doskonałe połączenie do salonu czarno-biała gamma. Te kolory łagodzą i doskonale się uzupełniają. Ciężkość rozcieńczenia może być na przykład jasnym dodatkiem żyrandol kolor czerwony lub kwasowo-limonowy.

Wskazówka: czarny wycisza resztę odcieni, więc pomieszczenie z sufitem tego koloru można łatwo uzupełnić o tyle jasnych dodatków i dekoracji ściennych. Jest przeciwwskazanie do stosowania z czarnym sufitem i meblami w pastelowych odcieniach.

Czarny drewniany sufit z kontrastującymi jasnymi sufitami we wnętrzu w stylu loftu

Czarny drewniany sufit z kontrastującymi jasnymi sufitami we wnętrzu w stylu loftu

Materiały

Aby stworzyć czarny sufit we wnętrzu (zdjęcie), możesz użyć różnych materiałów. Różnią się one ceną, instalacją i efektami.

Matowy sufit w sypialniach

Matowy sufit w sypialniach

 1. Rozciągnięty sufit. Może być błyszczący lub matowy. Zaletą instalacji jest brak wstępnego przygotowania powierzchni, w tym poziomowania. Matt nadaje się do prawie każdego pomieszczenia, ale błyszczący powinien być używany z rozwagą, ponieważ ma właściwość odzwierciedlającą wszystkie przedmioty i osoby, które w niektórych pokojach będą nieodpowiednie.
 2. Podwieszane konstrukcje z płyt gipsowych. Nie wymagają również wstępnego przygotowania powierzchni. Zamontuj je sam, bez umiejętności wyjmowania materiału, jest mało prawdopodobne, że wyjdzie poza tynkowaniem, nie jest to bardzo wygodne.
 3. Kafelki. Ta opcja wygląda atrakcyjnie, nie będzie żadnych trudności z instalacją. Jednak płytki sufitowe często są produkowane w kolorze białym, co oznacza, że ​​sufit będzie musiał zostać pomalowany.
 4. Użyj Tapety. Technika ta jest rzadko używana ze względu na złożoność klejenia tapety na suficie.
 5. Płyty MDF. Wyglądają dobrze i są długowieczne. Chociaż ich instalacja jest trudna ze względu na masywność i ciężar materiału.

Wskazówka: Niezwykłym rozwiązaniem jest zastosowanie na suficie laminat czarny kolor. Jest po prostu zamontowany. Unikalność takiego rozwiązania zaskoczy Twoich gości.

Kilka z proponowanych opcji można połączyć. Na przykład napięcie i sufit podwieszany oraz użycie różnych struktur wytworzy głębokość.

Czarny teksturowany sufit, ozdobiony wieloma akcesoriami

Czarny teksturowany sufit, ozdobiony wieloma akcesoriami

Czarny sufit w różnych stylach wnętrza

Nie wszystkie style odpowiednie ciemne, a zwłaszcza czarny sufit, jeśli tworzysz projekt samodzielnie, ważne jest, aby wytrzymać stylu, a to znaleźć w niektórych wersjach będzie wyglądać organicznie w ogóle.

 • Minimalizm. Czarny i minimalizm w głowach projektantów są synonimami. Oczywiście, on najlepiej go wspiera. Klasyczne połączenie z bielą będzie najlepszym rozwiązaniem. Przytulność tworzenia tylko dwóch kolorów jest trudna, ale możliwa. Jednocześnie stosuje się minimum mebli, powinno ono być umieszczone wokół obwodu pomieszczenia, a tkaniny w kolorze.
Czarny sufit z zasłoną w wystroju salonu w stylu minimalistycznym

Czarny sufit z zasłoną w wystroju salonu w stylu minimalistycznym

 • Awangarda i pop art. Ten styl nie przyjmuje zwyczajności. Konieczny jest kontrast, który nie może być lepiej zawarty w czarnym suficie. Możesz pokazać im niestandardowe myślenie. Idealnym rozwiązaniem jest wykończenie podłogi lub ścian czerwony kolor.
 • Nowoczesny. Charakteryzuje się ciemnymi kolorami, ale jednocześnie nie akceptuje eklektyzmu i niekompletności. Linie powinny płynąć płynnie, mile widziane jest tworzenie stref wizualnych - czarny sufit poradzi sobie z tymi okrzykami.
 • Art Deco. Są to ścisłe linie, eklektyzm, przejrzystość, celowość. Tu najczęściej pojawiają się lekkie meble, brązowe detale, śmiałe kombinacje kolorów. Czarny błyszczący (patrz zdjęcie) w tym wnętrzu będzie, jak nigdzie na drodze. Dodaj do niej biały krawężnik sufitowy.
Czarny sufit we wnętrzu: fotografia - surowa sypialnia w duchu art deco z czarnym sufitem

Ścisła sypialnia w duchu art deco z czarnym sufitem

Czarny sufit we wnętrzu: efekty fotograficzne na suficie

Czarne płótno na suficie, najlepiej jak potrafisz stworzyć romantyczne i piękne rozgwieżdżone niebo w domu. A "niebo" może być statyczne lub odzwierciedlać dynamiczne procesy. Pierwsza opcja zostanie utworzona za pomocą prawidłowo wykonanego oświetlenia. Druga to wynik działania specjalnego projektora.

Inną metodą dekorowania i tworzenia przytulności w domu są reflektory, zwłaszcza jeśli są umieszczone w taki sposób, że ich światło odbija się od błyszczącego sufitu. Świecznik Jest to również bardzo ważne - powinno być dość masywne i jasne. Blask od niej tworzy niezwykły i tajemniczy wzór.

Teksturowane czarny sufit z reflektorami we wnętrzu kuchni

Teksturowane czarny sufit z reflektorami we wnętrzu kuchni

Jak uciec od mroku?

Najważniejsze jest użycie czarnego koloru bez fanatyzmu. Ściany i podłoga nie powinny powtarzać koloru sufitu, optymalnym rozwiązaniem dla nich są jasne kolory, ale nie pastelowe. Ton sufitu można powtórzyć w tekstyliach.

Wskazówka: Ciemna podłoga i czarny sufit w połączeniu ze śnieżnobiałymi ścianami mogą wizualnie powiększyć objętość pomieszczenia i zwiększyć przestrzeń.

Czarny sufit z dekoracją ścian i podłogą o kontrastujących kolorach będzie wyglądał harmonijnie. Całkowicie udekoruj go na czarno nie jest konieczne, można go rozcieńczyć jasnymi lub jasnymi tonami, szczególnie dobrze wygląda biała sztukateria i ta sama listwa sufitowa.

Czarny sufit z białym cokołem we wnętrzu klasycznej łazienki

Czarny sufit z białym cokołem we wnętrzu klasycznej łazienki

Funkcje

 1. Nie wykonuj czarnego sufitu w pomieszczeniach o niewielkich rozmiarach. Będzie wyglądać ponuro i zmniejszyć już niewielkie rozmiary pomieszczenia. Jeśli jednak istnieje ogromne pragnienie wykończenia go kolorem czarnym, konieczne jest zwiększenie ilości lustra i powierzchnie lustrzane.
 2. Nie używaj go również w pomieszczeniach z małymi oknami - będzie wrażenie, że się wycofuje.
 3. Zamontowana płyta gipsowo-kartonowa i pomalowana na biało, można bezpiecznie zainstalować wewnątrz systemu podwieszanego sufitu.
 4. Duże okna i czarny sufit są przyjazną kombinacją, ponieważ naturalne światło nie absorbuje czerni, ale nadaje jej tajemniczości.

Fakt: najczęściej czarny sufit służy do wykończenia sufitu w kuchni, salonie, łazience i korytarzu.

Czarny sufit w łazience

Czarny sufit w łazience

Wniosek

Czarny sufit może dekorować różne pomieszczenia, z odpowiednim doborem oświetlenia i wystroju ścian, akcesoriów. Pamiętaj, aby używać jasnych kolorów, nawet jeśli wydają się zbyt jasne osobno, w połączeniu z czarnym będą wyglądać naturalnie. Nie zapominaj, że aby czarny sufit był tylko w pomieszczeniach, w których jego wysokość jest nie mniejsza niż 3 metry. Czarny może służyć jako doskonałe tło dla eksperymentów.

Czarny sufit w mieszkaniu: 80 niestandardowych i stylowych wdrożeń

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

28 − = 21