Svetlý moderný interiér

Svetlý moderný interiér

vyšívanie pre tisícročia je nielen užitočnou okupáciou, ale aj vynikajúcou príležitosťou preukázať svoje tvorivé schopnosti a relaxovať na pohodlnom kresle. Jeden z najjasnejších predstaviteľov ručnej práce je japonský zlátanina. Aký je rozdiel medzi východnou technológiou a prečo? prešívanie tak populárne po celom svete?

obsah:

 • Vlastnosti japonského štýlu
 • Myšlienky na vytvorenie patchwork
 • Tipy pre začiatočníkov
 • Majstrovská trieda
Taška v štýle japonskej mozaiky

Taška v štýle japonskej mozaiky

Vlastnosti japonského štýlu

Vzhľad šitia patchwork je spojený s racionálnym používaním každého centimetra tkaniny. Kvôli vysokým nákladom na materiály ste museli ušetriť s využitím všetkých možností. Jednoduché domáce výrobky sú tak populárne pre ľudí, že táto technika začala venovať pozornosť slávnym návrhárom. A niektorí výrobcovia dokonca začali vyrábať plátno, podobne ako prešité chlopne.

Spálňa v klasickom smere

Spálňa v klasickom štýle

 • Väčšina expertov súhlasí s tým, že patchwork vznikol nie v Japonsku, ale v Anglicku, čo je samo osebe jasné. To však neznamená, že ázijská technika je menej zaujímavá, pretože remeslá Zeme stúpajúceho slnka absorbovali vlastnosti a tradície svojich obyvateľov. Tieto rozdiely od šijacieho šijacieho stroja v angličtine alebo čínštine sú tie znaky, ktoré rozlišujú japonskú techniku.

Patria medzi ne:

 1. Použitie hodvábu ako hlavnej tkaniny;
 2. povinná dostupnosť japonskej techniky vyšívania Sashiko;
 3. dekorácia výrobkov kartáčom a okrajom;
 4. prevaha geometrické vzory, rastlinné ozdoby a miestnej krajiny;
 5. Použite vlákna pre riadok inej farby, ktorá vyniká na hlavnom pozadí.
Roztomilá peňaženka

Roztomilá peňaženka

Originálny stojan na poháre

Originálny stojan na poháre

Rozširovanie patchwork medzi Japonci bolo spôsobené ekonomikou krajiny a zákazom dovozu tkanín z Číny. Obmedzenia podnietili rozvoj vlastného textilného priemyslu. Spočiatku z tkanín rezy boli vyrobené oblečenie pre mníchov. Keď sa časť oblečenia opotrebovala, záplaty boli pridané vo forme záplat a steh pomohol konsolidovať prácu. V priebehu času sa táto metóda šitia rozrástla do národného pokladu, od prechodu od jednoduchého fixu k skutočnému umeniu.

Myšlienky na vytvorenie patchwork

Hlavne japonský patchwork sa stále používa v domácom interiéri. Patchwork koberce, vankúš, držiaky potrubia a ďalšie textilné výrobky sú stále relevantné. V Japonsku sa dodnes používa táto obľúbená technika na výrobu odevov. Zároveň je jeho hodnota veľmi vysoká, pretože manuálna práca profesionála je vždy jedinečná.

Štýlová dámska kabelka

Štýlová dámska kabelka

Vankúše v tomto smere budú vždy priťahovať pozornosť

Patchwork s patchworkou vždy priťahuje pozornosť

Nemenej zaujímavejšie patchwork vyzerá na dámske kabelky alebo kozmetické tašky. Spravidla je vytvorená z inej tkaniny a vyzerá ako voľnejší výklad.

Zaujímavý fakt! Exotikou je bezšvové patchwork - špeciálne maľby, pri vytváraní ktorých sa tkanina vykonáva pomocou farieb.

Japonská kinesuiga technika - patchwork bez ihly

Tip! Ako tréning na zvládnutie patchworkovej techniky sa odporúča skúsiť zostavenie jednoduchého bloku. Rovnaké obdĺžniky, ozdobené aplikáciou, budú vhodné na vytvorenie vrecka alebo prikrývky.

Tipy pre začiatočníkov

 • Jednou z najdôležitejších patchworkových pravidiel je schopnosť preniknúť do východnej filozofie. Je založená na neuveriteľnom pokoji, bez ktorého sa náročná ručná práca stane skutočným mučením. Aktívni ľudia s vyčerpanou energiou pravdepodobne nebudú mať potešenie z monotónnej práce, dôkladného spracovania najmenších detailov.

Než začnete pracovať, musíte sa naučiť základné pravidlá - vytváranie blokov, aplikácií a schém.

Vankúše do detskej izby

Vankúše do detskej izby

Štítky v jemných farbách

Štítky v jemných farbách

zlátanina - je to výlučne manuálna práca vyžadujúca dobrú techniku. Ak začiatočná bežkačka nemá zručnosti manuálneho šitia, budete musieť trochu trénovať. Nerovnomerné stehy, nedodržiavanie presných intervalov, ohybov alebo stehov výrazne zničí vzhľad hotového výrobku.

Tip! Okrem základných vedomostí budete musieť zvládnuť charakteristické stehy - nazývané stehy "Sashiko" ("dopredná ihla"). Táto čiara je vytvorená v tvare bodkovanej čiary s dokonale rovnými stehmi a medzerami.

Technológia japonského vyšívacieho systému Sashiko

Technológia japonského vyšívacieho systému Sashiko

Napriek skutočnosti, že patchwork spočiatku znamenala použitie okrajov zostávajúcej textílie, vytvorenie skutočnej patchwork vyžaduje špeciálny nákup. Faktom je, že hlavnou textíliou pre prácu je hodváb, ktorý sa nenachádza v každom dome.

 • Povinnou podmienkou pre kvalitnú prácu s presne prevedenou štylistikou je použitie rovnakej hrúbky a hustoty materiálov. V opačnom prípade bude produkt vyfúknutý a vyklenutý.
Vankúš zdobený v štýle japonskej patchwork

Vankúš v štýle japonskej mozaiky

Tip! Najprv je lepšie vyskúšať si malý výrobok, ako je make-up alebo náplasť. Po prvé, musíte sa otestovať s vytrvalosťou a trpezlivosťou a po druhé, neúspešná skúsenosť je uľahčená, ak nie je toľko materiálov rozmaznaných.

Majstrovská trieda

Pre prvú skúsenosť je vytvorenie kozmetického vrecka v poriadku: má malú veľkosť a je to úplne jednoduché. Na prácu budete potrebovať rezy rôznych textílií, ktoré je potrebné umyť a žehliť pred tým, ako budete pokračovať v rezaní.

 • Okrem hlavnej tkaniny je potrebné zobrať tenký sintepón, zips, rúno a priadzu. Ako ornament môžete použiť akékoľvek ozdobné detaily, ktoré nájdete v dome. Najjednoduchšou možnosťou sú tlačidlá, čipky a mulina.
Malá kozmetická taška s farebnými vzormi

Malá kozmetická taška s farebnými vzormi

Pre začiatočníkov sa odporúča nakresliť vzor na papieri. Oválny tvar kozmetiky je rozdelený na niekoľko rôznych častí, takže tkanina pozostávala z rôznych kúskov tkaniva. Stačí dosť 4-5 prvkov.

Obráťme sa na krok za krokom:
 1. Zo zvyškov nakrájajte kúsky podľa vzoru, nezabúdajte, že ponecháte kvóty na švíkoch asi 5-6 cm.
 2. Šité na seba výsledné detaily a žehliť ich železom. Vystrihnite chvost späť k ostatným.
 3. Pomocou výsledných detailov ich vyrežte nalepené rúno a sintepón. Dajte všetko dohromady, zaistite kolíky na fixáciu výsledku.
 4. Šiť všetky stehy, potom šiť zips.
 5. Môžete začať zdobiť pomocou aplikácií z inej textílie. Malé detaily vytvárajú potrebný pozemok, ktorý je doplnený o gombíky a šnúrky.
 6. Kozmetika je pripravená.

Tip! Čím menšie detaily, tým väčší a zaujímavejší produkt vyzerá. Môžete si šiť gombíky s handričkou, "nakresliť" trávu niťou alebo použiť akékoľvek dostupné dekoratívne ozdoby.

Japonská patchwork: poradenstvo pre začiatočníkov a krok za krokom majstrovské triedy

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

2 + 8 =