Tamborek lub w pełni funkcjonalny lokal w prywatnym domu

Tambour to w pełni funkcjonalny lokal w prywatnym domu

Kiedy planowanie i aranżacja prywatnego budynku mieszkalnego ważne jest, aby wziąć pod uwagę osobliwości strefy klimatycznej, ponieważ nasze szerokości geograficzne różnią się silnymi mrozami i opadów śniegu zimą i wysokimi temperaturami w lecie. Zmniejszenie poziomu ich wpływu na komfort przebywania w ich własnym mieszkaniu pozwoli na właściwe planowanie. Aby stworzyć barierę dla zimna lub ciepła, ułożono wejście do domu specjalny załącznik. Taki mały pokój nazywa się tamborem.

Witraż - podświetlenie w wystroju pomieszczenia

Witraż - "skórka" w projektowaniu pokoju

Główne funkcje

Tamborek jest elementem opcjonalnym, jego dostępność nie jest wymagana przepisami technicznymi budownictwa mieszkaniowego. Ale wykonuje wiele użytecznych funkcji, z których można wyróżnić następujące:

  • Izolacja cieplna i zimna. Ta przestrzeń jest przeszkodą w ucieczce ciepła z mieszkania i wnikaniu zimna do niego. Ważne jest również to drzwi wejściowe Jest chroniony przed kroplami deszczu, śniegu i wiatru, co wpływa na poziom wskaźników temperatury.
  • Ochrona przed zanieczyszczeniem. Wiatru do domu z reguły może przynieść kurz i zabrudzenia, zwłaszcza trudne, gdy pyłki lub topola puch. Również często podczas niektórych operacji w kurzu domowym jest przechowywany. Mały pokój jest miejscem, gdzie wszystkie rodzaje brudu są zatrzymywane przed osiągnięciem schronienia.
Właściwy wybór mebli i dekoracji może przekształcić przedsionek w przytulne miejsce w domu

Właściwy wybór mebli i dekoracji może przekształcić przedsionek w przytulne miejsce w domu

To są główne funkcje bębna. W zależności od wielkości i sposobu aranżacji może działać miejsce do przechowywania odzieży wierzchniej i obuwia.

Rada! Tutaj możesz umieścić schody prowadzące na strych lub drugie piętro. A latem może być dobrym miejscem na relaks.

Wymagane parametry

Właściciele prywatnych domów coraz częściej rezygnują z niepotrzebnych rozszerzeń lub starają się, aby były wielofunkcyjne. Standardowy tamborek ma nieco inne parametry i różni się od tego, który jest obecnie zwyczajowo dołączany do domów.

Ważne! Zgodnie z przepisami budowlanymi musi mieć co najmniej 1,2 m głębokości. Aby poprawić jego funkcje ochronne, warto ustaw drzwi wejściowe. Pożądane jest, aby był wyposażony w szkło. Zapewni to, że światło wejdzie do pokoju.

Przeszklone drzwi doskonale zachowają mikroklimat w przedsionku i zapewnią dużo światła dziennego

Przeszklone drzwi doskonale zachowają mikroklimat w przedsionku i zapewnią dużo światła dziennego

Ważne! Przepisy przeciwpożarowe stanowią, że drzwi między ulicą a tambrem, a także przejściem do domu, muszą otwierać się na zewnątrz.

Ale, jak wiadomo, wymóg ten nie dotyczy budynków prywatnych, więc jego zgodność jest zalecana, ale nie jest obowiązkowa dla wdrożenia. Wiadomo również, że standardowy bębenek nie jest wyposażony ogrzewanie. Nowoczesne przedłużenia przed domem nieco różnią się od tych standardów.

Hol wejściowy

Hol wejściowy - specjalny pokój w domu. Jest to rodzaj karty telefonicznej w domu, jako goście, którzy przychodzą do domu, a właściciele sami wchodzą przede wszystkim dokładnie w tym pomieszczeniu. Zwykle jest niezabudowana przestrzeń dla ubrań na świeżym powietrzu gospodarzy i ich gości. również wymagane stojak na buty.

Rada! Pożądany umieść tam lustro, co pozwoli ci na uporządkowanie się tuż przed wyjściem na spacer.

Jasne kolory, marmurowa podłoga, kryształowy żyrandol - prawdziwa dekoracja korytarza

Jasne kolory, marmurowa podłoga, kryształowy żyrandol - prawdziwa dekoracja korytarza

Ważną rolę odgrywa miejsce do przechowywania rzeczy, które są zalecane lub niezbędne do zabrania ze sobą przed wyjściem: torba, parasol, klucze. Wielu właścicieli na korytarzu umieszcza szafkę do przechowywania rzeczy sezonowych, a także różne urządzenia gospodarstwa domowego.

Niestety, niewielkie rozmiary naszych domów nie pozwalają nam na stworzenie osobnego przestronny hol wejściowy, tak wielu uważa, że ​​jest to doskonałe rozwiązanie - aby zabrać je do wejścia do aneksu. Jest to całkiem możliwe, jeśli spełniasz specjalne wymagania.

Rada! Wybierz meble do takiego pomieszczenia, odporne na zmiany temperatury. Zapewni to dłuższą żywotność.

Przegrody z drewna i szkła zacierają granice między pokojami

Przegrody z drewna i szkła zacierają granice między pokojami

Ważne! W takim pokoju jest to konieczne zorganizować ogrzewanie. Pomiędzy nim a resztą jest zamontowanie drzwi. Aby uniknąć tworzenia się wilgoci i wilgoci, które mogą następnie powodować grzyby i pleśń, jest to konieczne założyć kaptur.

Seny

Dziś słowo "baldachim" wydaje się tak przestarzałe, że występuje głównie na wsiach. Ale to były pierwsze warianty aranżacji tamborka. Ale bardzo niewielu ludzi pamięta o jego znaczeniu.

  • Seny - jest to specjalne pomieszczenie, które jest zarówno strefą łączącą, jak i strefą buforową pomiędzy budynkami mieszkalnymi i budynkami mieszkalnymi.

Nasi przodkowie zjednoczyli pod jednym dachem dom i oborę. Ale na szczęście dzisiaj technika ta jest coraz bardziej porzucana. Można użyć sąsiedniego budynku garaż, warsztaty i inne budynki. Pozwala to na przejście z jednego pomieszczenia do drugiego bez opuszczania ulicy, co jest bardzo wygodne, szczególnie w zimie.

Nowoczesne rozwiązanie to duże rozszerzenie, które można ustawić według własnego uznania

Nowoczesne rozwiązanie to duży aneks, który można ułożyć według własnego uznania

Zadaszenie chroni nie tylko przed zjawiskami naturalnymi i gruzu, które przenikają z ulicy, jak również stanowią doskonałą barierę dla zapachów i hałasu pochodzących z branży budowlanej. Mimo to, eksperci zalecają, aby być zainstalowane w wentylacji pomieszczeń niemieszkalnych.

Rada! Jeżeli dodatkowe wejście do kotłowni odbywa się od strony ulicy, to przy pomocy hali można ją połączyć woodburner.

Ten rodzaj odnosi się do nieogrzewanego. Kiedy wybierając drzwi Warto zdecydować się na przeszklenie lub znalezienie miejsca na okno, aby zapewnić wystarczającą ilość światła słonecznego.

Weranda

Weranda jest doskonałym wariantem rozmieszczenia przeszkadzającej przestrzeni. Jak ta struktura różni się od innych? Odpowiedź jest bardzo prosta: weranda jest jasnym pokojem przed wejściem. Wynika to z dużej liczby okien.

Ogromna weranda służy jako miejsce odpoczynku i relaksu

Ogromna weranda służy jako miejsce odpoczynku i relaksu

Ściany mogą być wzniesione z cegły, bloku z pianki i innych materiałów. Mogą też być drewniane, ale w tym przypadku muszą być izolowane.

Współczesny rynek materiałów budowlanych pozwala postawić werandę w pełni oszkloną, wykorzystanie do konstrukcji z metalu nieszlachetnego wyposażonego w podwójne szyby.

Do notatki! Zazwyczaj weranda nie jest podgrzewana. Służy jako doskonałe miejsce do wypoczynku w okresie wiosenno-jesiennym.

Ganek

Wielkość aneksu zależy od ogólnej przestrzeni podwórza przylegającego do domu. Zdarza się, że jest minimalny. Ale lokatorzy nie mogą odmówić utworzenia strefy wejścia. W takim przypadku możesz zainstalować ganek. Jest to półotwarta struktura, która nie ma okien ani drzwi.

Im bardziej otwarty jest ganek, tym mniej chroni przed warunkami atmosferycznymi

Im bardziej otwarty jest ganek, tym mniej chroni przed warunkami atmosferycznymi

Małe ściany chronią przed wiatrem i śniegiem. Ale jego właściwości termoizolacyjne nie są tak dobre jak w innych budynkach. Z reguły ganek wznosi się z drzewa.

Wniosek

Tamborek nie jest obowiązkowym elementem budynku, ale jego obecność pozwala utrzymać dom w cieple i czystości. Wybór konstrukcji zależy od twoich preferencji i ilości wolnego miejsca. Nie rób tego pomieszczenia zbyt dużego, aby nie mógł wykonywać swojej podstawowej funkcji - aby zapewnić izolację cieplną.

Tambur w prywatnym domu: opcje wystroju i przegląd materiałów wykończeniowych

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

+ 8 = 18