Płaski dach jest popularny w nowoczesnych budynkach

Płaski dach jest popularny w nowoczesnych budynkach

Domki przyjechały do ​​nas z Anglii i tak było domy parterowe, zbudowany dla małej rodziny. Dość często wyposażano ich przestrzeń na strych mansardowy, co pozwoliło na zwiększenie przestrzeni życiowej. Całkowita powierzchnia tego domu wynosiła 100 m kw. m. Nowoczesne domki znacznie różnią się od klasycznych. Są to budynki mieszkalne, które można budować zarówno w mieście, jak i poza nim. Wielkość domku osiąga 300 metrów kwadratowych. m, i obowiązkowo dla niego dla wygody komunikowanej komunikacji. Budynek jest często przyległy umeblowany i wyrafinowany terytorium domu. Na czym jeszcze są różne funkcjonalne domki - czytaj dalej.

 • Materiały na ściany
 • Dach                                                                                
 • Układ
 • Projektowanie wnętrz
Mały basen na dziedzińcu wiejskiego domu

Mały basen na dziedzińcu wiejskiego domu

Duże panoramiczne okna są ozdobą domu

Duże panoramiczne okna - świetny pomysł na dom na wsi

Materiały na ściany

Rada! Z reguły przed wyborem gotowej struktury lub rozpoczęciem pracy nad projektem warto zastanowić się nad komponentem materiałowym, a także nad tym, na czym polegają wady i zalety tych pomieszczeń mieszkalnych. Przy właściwym użytkowaniu i wznoszeniu domek będzie ci służyć przez długi czas.

Nowoczesny dwupiętrowy dom

Nowoczesny dwupiętrowy dom

Drewno

Ten materiał jest klasycznym elementem tego budynku. Drewniane domki różnią się w zależności od przetwarzania drzewa i charakteryzują się pewnymi cechami. Rozważmy je w poniższej tabeli:

Różnorodność Plusy Przeciw
Logi i dzienniki Najtańszy ze wszystkich możliwych materiałów, szczególnie w obszarach leśnych. Stosowanie kolumnowego fundamentu zapewnia niskie przewodnictwo cieplne. Jest mało prawdopodobne, aby wilgoć wnikała do środka Niebezpieczny pożar. Najkrótszy okres operacyjny. Dolna część musi być chroniona przed opadami
Z drewna Prostszy, a przez to szybszy proces budowy. Używamy mniej surowców Drogie. Mniej estetyczny
Z zaokrąglonych logów Piękna fasada. Trwałość. Bezpieczeństwo Wysokie koszty. Skomplikowany i długi proces budowy

Do notatki! Główną zaletą wszystkich drewniane domy - to jest bezpieczeństwo ekologiczne.

Prywatny dom z drewna

Prywatny dom z drewna

Cegła

Domy z cegły są dość drogie, ale są dość trwałe. Oczywiście jest to uzależnione od przestrzegania zasad instalacji. Ważną rolę w tym przypadku należy nadać fundacji, ponieważ z naruszeniem norm budynek może pęknąć.

Rada! Im większy budynek, tym szerszy i głębszy powinien być fundament, a zbrojenie musi być użyte podczas nalewania.

Dla mur Wykorzystuje się różne metody i różne rodzaje cegieł, co zwiększa atrakcyjność domu.

Luksusowy murowany dom, obszyty ozdobnym kamieniem

Luksusowy murowany dom, obszyty ozdobnym kamieniem

W szczególności stosuje się zawiesinę cementową, która obejmuje:

 • cement marki 200-300;
 • piasek;
 • woda.

Ważne! Mimo wszystkich zalet ceglane budynki mają jedną wielką wadę - w zimie są bardzo zimne. Dlatego do ustawienia obudowy konieczne jest zastosowanie dodatkowej izolacji. Przeznaczony jest do dekoracji wewnętrznych lub zewnętrznych.

Niezwykły dom na stoku

Niezwykły dom na stoku

Pianobeton

Bardziej nowoczesnym materiałem do budynków mieszkalnych jest pianobeton. Daje wiele korzyści, a głównym jest zapewnienie niezawodnej izolacji termicznej, a jednocześnie jest ogniotrwała. I, oczywiście, nie zapomnij o stronie finansowej - jest znacznie niższa niż cegła. Ale na tle wszystkich zalet ma jedną wielką wadę: bloki piankowe Są krótkotrwałe, z czasem tracą swoją siłę i inne właściwości.

Domy z bloczków z pianki budowane są dość szybko

Domy z bloczków z pianki budowane są dość szybko

Dachy

Jeden z głównych elementów w rozwoju obiektów. Dachy różnią się swoją geometrią:

 • One-run - Płaska powierzchnia, wsparta na ścianach, które są wzniesione o różnych wysokościach. Jest to najtańsza opcja, ale nie można jej wyposażyć w poddasze.
 • Gable - jest to najczęstsza opcja. Składa się z dwóch płaszczyzn, spoczywających na frontonie w kształcie trójkąta równoramiennego. Ma estetyczny wygląd i zapewnia znaczną powierzchnię na poddaszu.
Dach dwuspadowy

Dach dwuspadowy

 • Hip - składa się z czterech płaszczyzn w zależności od liczby ścian. Jest to wygodne w miejscach, gdzie często wznosi się silny wiatr, ale poddasze pod nim jest mniejsze niż ze szczytem.
 • Namiot - jest przeznaczony do kwadratowych budynków. Ponieważ składa się z czterech identycznych płaszczyzn - boków trójkąta równoramiennego, które zbiegają się w wierzchołkach w jednym punkcie. Jest bardzo odporny na zmiany pogody i opady atmosferyczne.
 • Multi-zapięcie - zaprojektowany do pokrycia budynków, przypomina złamany wielokąt. Ma bardzo skomplikowany design, ale jednocześnie taki dach wygląda bardzo atrakcyjnie.
Mały przytulny domek z panoramicznymi oknami

Mały przytulny domek z panoramicznymi oknami

 • Broken - jest przeznaczony dla udogodnienia na poddaszu. Składa się z dwóch łyżew, które są płaszczyznami o dużym kącie pęknięcia i są podparte przez naczółki. Zapewnia maksymalny użyteczny obszar poddasza.
 • Kopuła i stożkowy dachy są używane niezwykle rzadko. Są one tworzone w celu uzyskania bardziej estetycznego wyglądu i są instalowane na konstrukcjach z pierścieniowym wznoszeniem ścian, różnią się złożonością konstrukcji, złożonością układania itp .;
 • Połączone - składa się z kilku konstrukcje dachów.
Rodzaje dachów: 1 - jedno uruchomienie; 2 - dwustronny; 3 - biodra; 4 - pół-wysoka

Rodzaje dachów: 1 - jednostopniowy; 2 - szczyt; 3 - biodro; 4 - pół-królewski

Rada! Wybór dachu zależy od kształtu i powierzchni obiektu, a także od klimatu.

Oprócz formy musisz zrozumieć materiał, który będzie pokryty dachem. Do chwili obecnej producenci oferują szeroki asortyment. Materiały różnią się pod względem składu, właściwości i ceny, można je podzielić na dwa rodzaje - liść i kawałek.

Rodzaje dachów: 5 - polilinia; 6 - kopuła; 7 - stożkowy; 8 - hipped

Rodzaje dachów: 5 - przerywana linia; 6 - kopulasty; 7 - stożkowaty; 8 - hiped

Arkusz

Materiały w arkuszach to materiały, które są wytwarzane przez zewnętrzne płyty. Z reguły są to niskie ceny. Ze względu na łatwość instalacji są łatwiejsze do układania. Rozważmy ich cechy w poniższej tabeli.

Materiał Skład Termin Projekt Zalety Przeciw
Płytka metalowa Wykonany jest ze stali ocynkowanej z dwustronną powłoką polimerową 15 lat Zewnętrznie imituje półpasiec, ma szeroką gamę kolorów Dostępność Niski poziom izolacji akustycznej
Azbestowy cement łupkowy Wykonany z cementu z domieszką 20-30 lat Prosto lub falująco. Szary lub kolorowy Dostępność, bezpieczeństwo przeciwpożarowe Kruchość, toksyczność, wysoka masa
Ondulin Wykonane z włókien celulozowych impregnujących bitum do 20 lat Faliste płyty Lekka waga, dostępność Nieszczególnie przyciągający wzrok
Profilowane blachy Stal ocynkowana lub lakierowana 15 lat Falistej Dostępność, łatwość Bez izolacji akustycznej
Pokrycia dachowe Malowany metal do 50 lat Płaskie arkusze Trwałość, wytrzymałość Niska izolacja akustyczna, przewodność cieplna, wysoki koszt
Nowoczesny dom na indywidualny projekt z basenem

Nowoczesny dom na indywidualny projekt z basenem

Uwaga, proszę! Wymieniona powyżej łupka azbestowo-cementowa jest niebezpieczna dla środowiska. Dlatego z niego, pomimo wszystkich zalet, coraz częściej odmawia się w krajach europejskich.

Należy zauważyć, że wszystkie powyższe typy mają jedną wadę - nie nadają się do tworzenia złożonych konstrukcji dachowych.

Pojedynczy

Powłoki, które składają się z małych elementów zaprojektowanych do układania dachu, są sztuką. Z reguły są atrakcyjne, wytwarzane w celu napotykania skomplikowanych struktur, zapewniają minimalną ilość odpadów. Są różnego rodzaju półpasiec, których rodzaje różnią się składem, czasem obsługi i ceną:

 • Ceramiczny - atrakcyjny, trwały, odporny na czynniki zewnętrzne, może służyć do 150 lat, ma dość wysoką cenę, a jednocześnie ma dużą wagę, więc występują trudności w instalacji.
Dom ze składanym dachem

Dom ze składanym dachem

 • Cement-piaszczysta - Bardziej przystępne i mniej trwałe, obsługujące do 100 lat, ma takie same plusy i minusy jak w poprzedniej wersji.
 • Shale - bardzo drogie, ale trwałe. Okres użytkowania wynosi do 200 lat, jest przyjazny dla środowiska, atrakcyjny, mocny, odporny na różne uderzenia, ale ma dużą wagę, więc występują problemy z instalacją.
 • Bitumiczny - miękka, elastyczna guma, żywotność to około 50 lat, lekka waga, jest niedroga i łatwa w montażu, odporna na wpływy zewnętrzne.

 

Rada! Przy układaniu dachów stożkowych dachówki bitumiczne najlepiej pasują do ich właściwości sprężystych. Ale nie zapominaj, że potrwa to około 50 lat.

Wybór rodzaju pokrycia dachu zależy od rodzaju jego kształtu i osobistych preferencji, a także szacowanej żywotności.

Układ

Dla komfortowego mieszkania należy zwrócić odpowiednią uwagę na planowanie. Przede wszystkim musisz zdecydować, ile pięter będzie. Z reguły są one wykonane jednopiętrowy lub kilka pięter z poddaszem.

Pierwsze piętro najczęściej reprezentowane jest przez strefę dzienną, a drugie przez noc. W związku z tym wskazane jest, aby zaaranżować następujące pokoje poniżej:

 1. pokój dzienny;
 2. stołówka;
 3. kuchnia;
 4. łazienka dla gości;
 5. biblioteka;
 6. siłownia;
Układ dużego dwupiętrowego domu

Układ dużego dwupiętrowego domu

Drugie piętro jest przystosowane do rekreacji i odosobnienia. Są pokoje dla właścicieli i gości. Może być także prywatne biuro i inne pomieszczenia. Należy pamiętać, że zgodnie z przepisami, każda sypialnia powinna przylegać do siebie łazienka i łazienka. W związku z tym znajdują się one również na drugim piętrze.

Rada! Liczba i funkcjonalność pokoi zależy od twoich preferencji. Zwykle zależy to od składu rodziny, a także od statusu społecznego. Zdecyduj, jakie funkcje będzie spełniać Twój domek, czy będzie gościć gości, organizować spotkania towarzyskie lub biznesowe.

Projektowanie wnętrz

Ważna rola w nowoczesnych sztukach mieszkaniowych aranżacja wnętrza. To dobrze, gdy wybrany styl pasuje do twojego wewnętrznego świata. Ty i Twoja rodzina powinniście czuć się komfortowo we własnym domu. W zależności od rodzaju wnętrza, goście mogą wyciągnąć specjalne wnioski dla siebie.

Ważne! W zależności od wybranego stylu wnętrza pokoju, mebli i akcesoriów. Jeśli używasz różnych stylów do pomieszczeń, musisz stworzyć płynne przejście. 

Ważne jest również dbanie o to widok fasady i poprawa terytorium. A także w celu ustalenia dostępności dodatkowych urządzeń w dziedziniec. Konieczne jest, aby wszystkie budynki były ze sobą w harmonii i miały dogodne przejścia od jednego do drugiego. Jeśli nie możesz zrobić tego samemu, nie przejmuj się, w tym przypadku możesz łatwo pomóc różnym specjalistom zajmującym się tworzeniem domków letniskowych, a także projektantom krajobrazu.

Nowoczesne domki: wybór optymalnych materiałów do dekoracji i próby projektu

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

− 2 = 5