İngiliz Sömürge Tarzı

İngiliz Sömürge Tarzı

İç kısımdaki koloni tarzı, ortaçağ İngiltere'sinden günümüze geldi. Köken, kıta boyunca dağıtılmış olan Avrupa kolonilerine bağlıdır. Yeni topraklara gelen emperyalistler onlara gümrük, kültür, dil ve ev eşyaları. Zengin sömürgeciler, squalid kulübelerde varolmayı amaçlamadılar. İkamet ettikleri için Rahat evler, onların zevkine göre düzenlenmiş. Yani içte birkaç daldan oluşan koloni tarzı vardı:

 • İngilizce.
 • ABD.
 • Fransız.
 • İspanyolca.
 • Afrikalı.
 • Hint.

İçindekiler:

 • Oturma odası iç sömürge tarzı
 • Mutfak iç İspanyol ve Hint sömürge tarzı
 • Yatak odası iç sömürge tarzı
 • Dekor eşyaları
 • Bir sömürge iç dekorasyon için birkaç ipucu
Iç Hint kolonyal tarzı

Iç Hint kolonyal tarzı

İspanyol Sömürge Tarzı

İspanyol Sömürge Tarzı

İç mekandaki Exotics: koloni tarzı

İç mekandaki Exotics: koloni tarzı

Oturma odası iç sömürge tarzı

Sömürgecilerin evlerini Avrupa standartlarına ve geleneklerine göre düzenlemeye çalıştıkları gerçeğine rağmen, çok yakında bölgenin karakteristiği olan egzotik unsurlar konutlarında görünmeye başladı. Bu karışıklığın bir sonucu olarak, yeni bir tasarım trendi ortaya çıktı.

O zamandan beri, çok zaman geçti, bir stil diğeri tarafından değişti, ama her biri kendi tarzında benzersiz ve çekici idi. Ancak uzmanlara göre, sömürgeci yön en orijinal ve orijinal olarak kabul edilir.

Sömürge tarzı modern iç Avrupa pratikliğinin başarılı bir birleşimi ve oryantal boyama. Bu yön, teoride düzenlenemeyen birtakım nesneler koyabilir. Yine de sonuç, egzotikizm ve lüks tarafından şaşırtmayacak insanlar bile şaşırtıyor.

Avrupa tarzı egzotik unsurlarla birleştirilmiştir - bitkiler, vazolar, kafesler

Avrupa tarzı egzotik unsurlarla birleştirilmiştir - bitkiler, vazolar, kafesler

Tasarımcılar buna inanıyor oturma odası Kolonyal tarzın mükemmel bir şekilde oturduğu bir yer. Sakin, ancak kendine güvenen gölgeler, evin sahibinin tercihlerini göstermek, güvenmek zorunda.

Ama yanında doğal renkler Hoşgeldin ve egzotik palet, örneğin, cildi simüle eden süs eşyaları:

 • Zebra.
 • Zürafa.
 • Kaplan.
 • Leopar.
Siding ile yüksek sandalye"зебра" в колониальном интерьере

Kolonyal iç zebra kapaklı sandalye

Bu renklendirme, odanın dekorasyon ve tekstilinde kabul edilebilir. Yön, doğal malzemelerin varlığını gerektirir, bu nedenle aşağıdakilerden uygun ürünler:

 • taş;
 • Toprak;
 • kauçuk;
 • cilt;
 • süet;
 • bronz;
 • Asya cevizli
Sömürge içlerindeki doğal malzemeler

Sömürge içlerindeki doğal malzemeler

Halılar Bu stilin zorunlu bir niteliği var. Hem duvarlarda hem de yerde olabilirler. Sömürge tarzında iç tasarımın hiçbir sınırlaması yoktur, bu nedenle oturma odasının manzarası en sıra dışı öğeleri kullanın. Tipik olarak, bu:

 1. Doğu tanrılarının maskeleri ve heykelleri;
 2. dokuma tekniğinde yapılmış sepetler;
 3. aydınlatma armatürleri tekstil abajurları ile;
 4. egzotik hayvan figürleri;
 5. bronz şamdanlar ve vazolar;
 6. kadife perdeler, altın ile işlemeli.

Konseyi: İç kısımdaki koloni tarzı egzotik bitkiler olmadan yapamaz. Eğreltiler, minyatür palmiye ağaçları, tropik çiçekler süslemeler olarak hareket ederler.

Egzotik bitkiler - sömürge tarzının vazgeçilmez bir özelliği

Egzotik bitkiler - sömürge tarzının vazgeçilmez bir özelliği

Mutfak iç İspanyol ve Hint sömürge tarzı

İspanyollar uzayda görülebilir uzay, mutfak iç. için duvarların dekorasyonu İspanyol sömürge mutfağının tavanları nötr tonları kullanmaktadır. Içinde Mobilya cepheleri koyu renklere hakim. Aynı karanlık kapı ve pencere çerçeveleri yapar.

İspanyol kolonyal yönünün diğer özellikleri nelerdir?

 • Pencereler tavana kadar.
 • kemerler.
 • şömine.
 • Hasır, oyma ve sahte dekor elemanları.
İspanyol kolonyal tarzı: kirişler, kemerler, dövme elemanları

İspanyol kolonyal tarzı: kirişler, kemerler, dövme elemanları

Duvarlar için genellikle kullanın dokulu sıva, ve önlük alanı küçük fayanslarla dekore edilmiştir veya "taşın altında" Zemin kaplama bir ağaçtan yürütülür. Mobilya gibi, karanlık olmalı.

dizayn mutfak takımı doğrudan veya bir ada şeklinde. Masa ve sandalyelerin şekli genellikle basittir. Mutfakta döşemeli mobilyaların mevcudiyeti etnik süslemeli farklı boyutlarda yastıklar gerektirir. Kolonyal tarzda modern mutfak süslemektedir. saman perdeleri veya tekstil perdeleri rulo.

Hint sömürge iç tarafından tanınabilir:

 • yüksek tavanlar;
 • sıcak renk paleti;
 • büyük boy kapılar ve pencereler;
 • çok büyük aksesuarlar, doğal malzemelerden elle yapılmış;
 • alacalı, renkli tekstiller bolluğu.
Yüksek tavanlar, kemerler, Hint sömürge tarzında benekli elemanlar

Yüksek tavanlar, kemerler, Hint sömürge tarzında benekli elemanlar

Hint mutfağının duvarları hafif: sarı, ışıkkahverengi, bej, kumlu, ışıkyeşil. Tavan - daha çok koyu renkli masif kirişler ile beyazdır. Bu mutfağın ayırt edici özelliği düşüktür. sehpa ve ahşap sandalyelerden yapılmış sandalyeler.

Hint sömürge tarzının diğer kanıtları:

 • yemek masası mermer veya cam top;
 • oyma ahşap dolap ve bordür taşları;
 • parlak döşeme ve sayısız düşük parlak kanepe yastıklar;
 • katlanır boyalı ekranlar ilgili mutfaklar oturma odaları ile kombine edildi.

Konseyi: aydınlatma için yemek alanı Dövme sanatında yapılmış lambaların kullanılması tavsiye edilir. Çalışma alanı dahili aydınlatma ile donatılmıştır, Üst modüller altında yüklü olan.

Oyma elemanları ve parlak halı ile kolonyal tarzda sarı mutfak

Oyma elemanları ve parlak halı ile kolonyal tarzda sarı mutfak

Yatak odası iç sömürge tarzı

Yatak odasında tavanlar, kural olarak, beyaz astarlı veya ahşap astarlı bir kolonyal tarzda dekore edilmiştir. Ahşap yüzeyler beyaz boya ile boyanır veya leke ile işlenir, bu da malzemenin yapısını avantajlı bir şekilde vurgular.

Tavanı bitirmek için başka bir seçenek de popülerlik kazanacak olan asma yapılardır. için süspansiyon veya gergi sistemleri Kullanılmış tavan alçıpan ve PVC keten. Fakat sömürge tarzı karmaşık yığınları tolere etmiyor, bu nedenle böyle bir yatak odasındaki tavanlar tek katmanlı olmalı.

Tavanda ahşap kirişler, büyük pencereler, yatak odasının iç kısmında oryantal unsurlarla halı

Tavanda ahşap kirişler, büyük pencereler, yatak odasının iç kısmında oryantal unsurlarla halı

Uyku için bir odanın sakinleri büyük bir yatak üzerine kurmayı planlıyorlarsa karyola eteği, Sömürge iç için tipik olan bu an, tavan monte edilmeden önce düşünülmelidir. Böylelikle, üst kısmı ile kanopi tavana dayanıp, kaldırdığında, hoş olmayan "sürprizler" önlenecektir.

Yatak odasındaki kat, diğer odalarda olduğu gibi ahşap olmalı. Bu kaplama sadece sıcak ve ekolojik değildir, aynı zamanda işlemede de uygundur. Son yıllarda daha sıklıkla laminat kullanılmasına rağmen bu parke veya parke olabilir. Hızlı döşeme ve daha ucuz malzeme gerekiyorsa, kullanabilirsiniz parke taklit ile muşamba.

Seramik fayans Sömürgecin iç mekanı, malzemenin soğukluğuna bağlı olarak çok nadiren kullanılır. Yerden ısıtmalı yatak odalarında sadece kullanılır.

Konseyi: halı için bir yatak odası satın almak, sahibi bir kerede iki avantajı alır: sıcak bir zemin ve halılar tipik öğeler için hangi koloni tarzı ile bir maç.

Duvar ve zemin halıları - sömürge tarzı bir işareti

Duvar ve zemin halıları - sömürge tarzı bir işareti

Dekor eşyaları

Bu iç mekan için dekor ve mobilya objeleri, branşman yönüne uygun olarak seçilir. İç kısımdaki İngiliz sömürge tarzı, oymalı veya oymasız masif mobilyaların varlığını gerektirir. Döşemeli mobilya için Finish deri veya diğer doğal ve pahalı malzemeler olmalıdır. Ağır varlığı dövme avize özellikle oturma odasında gerekli. Sanatsal dövme unsurları diğer iç mekanlarda görülmelidir:

 1. şömine ve bunun için aksesuarlar;
 2. şamdan;
 3. kapı kolları;
 4. Windows üzerinde dekoratif ızgara;
 5. heykelcikler.

Burada her şey servet ve istikrarın kanıtı olmalıdır.

Kolonyal İç Mekanlarda Şömineler

Kolonyal İç Mekanlarda Şömineler

Amerikan sömürge tarzı, öncekinden çok daha alçakgönüllü. Amerikan yönündeki mobilyalar da masif ve ahşap olsa da, İngilizce'den çok daha basittir ve tasarımın geri kalanı gibi, bu tür bir şeye neden olmaz. Amerikan kolonyal tarzındaki odaların duvarlarını süslemek fotoğraflar, haritalar ve görüntüleri. Manzara olarak bir dünya, bir teleskop ve bir gemi tekerleği görebilirsiniz.

Duvarlarda Retro fotoğraflar - Amerikan kolonyal tarzının ayırt edici özelliklerinden biri

Duvarlarda Retro fotoğraflar - Amerikan kolonyal tarzının ayırt edici özelliklerinden biri

Safari, ilk ikisine benzemeyen koloni stilinin başka bir koludur. Avrupa kültürünün işaretleri pek fark edilmez, ancak Afrika etnik motifleri her yerde görülebilir. Bu, mobilya parçaları ve kumaş ve duvar renkleri için geçerlidir. Bir ağaç yerine, burada görebilirsiniz bambu, ve dokuma halılar, hayvanların doğal derileri değiştirildi.

Pencerelerde perdeler şeffaf ve havadar. Afrika motifleri söz konusu olduğunda, burada uygun olacaktır. siyah, beyaz ve kırmızı renkler. Perdeler ve yatak örtüleri üzerindeki kontrast geometrisi, bir fil veya kaplan avını akla getiriyor.

Konseyi: Böylece sömürgeci iç mekanın görüntüsü tamamlanmış, maksimum odaya egzotik bitkilerle doldurulmalıdır. Aramayacak, daha yeşil ve palmiye ağaçları - daha inandırıcı ve doğal.

Palmiye ağaçları bir dokunuş katacak"свежести" колониальному стилю

Avuç içi sömürge tarzı "tazelik" bir dokunuş katacak

Iç sömürge tarzı: dekorasyon için birkaç ipucu

 • Modern inşaat piyasası parlak kaplama malzemeleriyle doludur. Ne kadar güzel oldukları önemli değil, sömürge içlerini yaratma uygulamaları kabul edilemez. Nötr ve hafif bir palet burada uygundur.
 • Sömürgecilerin çoğu zaman bir yerden diğerine geçmeleri gerektiğinden, mobilyaları çok işlevli ve mümkün olduğu kadar rahattı. Benzer bir iç mekan yaratmak, satın alabilirsiniz katlanır masa ve sandalyeler, ahşaptan yapılmış. Katlanabilir mobilyaya ihtiyaç yoksa, çapraz bacaklı, hacimli ve geniş bir kabine, büyük bir vintage sandığı olan bir masanın kullanılması tavsiye edilir.
Sömürge stilinin dekorasyonu bir sandık olabilir

Sömürge stilinin dekorasyonu bir sandık olabilir

 • Sömürge tarzı egzotik unsurlarla dolduğundan, iç mekan uygun olacaktır. hasır sandalyeler, sehpa ve sandalyeler. Mobilya malzemeleri, bambu, rattan ve karanlık çeşitleri bir ağaç olarak hizmet verebilir.
 • Bu tavsiye edilir eklektik sahne, Bu tarz bir araya geldiği için, uyuşmaz görünüyor. Kıskanç konuklar için en sıradışı ve eşsiz ıvır zıvırlar önemli bir yere koydu. Tek şart, bu unsurların tarihsel veya maddi değere sahip olması gerektiğidir. Benzer ürünler pennies için "pire pazarlarında" satın alınabilir. Çoğu zaman, satıcılar belirli bir şeyin gerçek değerini bilmezler.
Antikalar her zaman sömürge tarzının iç kısmında uygundur - duvar halıları, vazolar, mutfak eşyaları her zaman uygundur

Antikalar her zaman sömürge tarzının iç kısmında uygundur - duvar halıları, vazolar, mutfak eşyaları her zaman uygundur

 • Bugün pencerelerin dekorasyon için aktif olarak kullanmak bambu güneşlikler ve stor perdeler, Onların "ataları" na hiçbir şekilde aşağıdan bakmadılar.
 • Evin sahipleri evcil hayvanlara karşı değilse, büyük papağanlı bir kafes, sömürge içini daha inandırıcı hale getirecektir.
Kolonyal tarzda Koridor daireler, firebirds ile renkli duvar halıları ile dekore edilmiştir.

Kolonyal tarzda Koridor daireler, firebirds ile renkli duvar halıları ile dekore edilmiştir.

Kötü değil, hayvan teması mobilya dekorasyonu. Örneğin, aslanın bacaklarını taklit eden bacakları olan bir masa mükemmel bir sömürge ortamına sığar. Kanepenin ana hatları bile büyük bir hayvana benzeyebilir, dinlenmeye bırakılabilir.

Bu tür mobilya parçaları kolayca elde edilemez, ancak herhangi bir zanaatkar, istekleri üzerine devasa goriller tutacak gibi büyük bir dolap yapmaktan memnuniyet duyacaktır. Bu unsurlar, önceki dönemin sömürgecilerinin odalarında zorunlu olarak mevcuttu. Büyük olasılıkla, bu tür ürünler yabancılara, yeni topraklarda çok mutlu olmadıklarını açık bir şekilde hatırlattı.

İç mekandaki koloni tarzı: kolonyal tarzda hayvan temaları: deriler, bir fil heykelcik

Sömürge tarzında hayvan temaları: derileri, bir fil heykelciği

Evin sömürgeci ortamının lüks ve refahın bir göstergesi olduğu gerçeğine rağmen, asıl amacı hala pratiktir. Renkli bir tarzda bir dizi basitlik, ultramodernite ve exotics vardır. Başka bir deyişle, iç kısımdaki sömürgeci yön, en tuhaf şeyleri süslemeye dönüştürebilen gerçek bir sanattır.

Alışılmadık bir ortam, sakinlerin konforunu ve konforunu etkilemez. Üstün yetenekli ve gelişmekte olan kişiler için çok gerekli olan tam bir dinlenme ve yaratıcı ruhu garanti eder.

İç mekandaki koloni tarzı: Seçilmiş uygulamaların 85+ fotoğrafı

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

+ 41 = 50