Fransız iç lüks

Fransız iç lüks

Bahsinde Fransız tarzı akla gelen lakaplar kütlesi: Eşsiz, şık, pratik rafine - Bütün bu kavramlar açıkça Modern ailelerin mülkiyet haline gelmiştir Fransız iç mekanlara karakterize etmektedir. ev sahibinin özü bir yansıması ve misafirleri için konfor yaratılması - iç tasarım çözümleri alanında Uzmanlar hayır "yanlış" unsurları, bu konuda asıl zorunluluğu olmadığından dolayı, "doğru" iç çözümler olduğunu işaret etmektedir. Eğer romantizmin bağımsız değildirler ve detaylı incelik ve yumuşaklık takdir ederse, kesinlikle onların daire veya evde bu eğilimin notları takdir edecektir. Konutun tarzıyla ilgili birkaç stereotip var. Birincisi, bunun pahalı ve aşırı derecede acımasız olması, ama öyle değil. Fransa'nın ruhu, kasıtlı lüks detaylarla değil, basit şeylerin eşsiz bir uyumuyla temsil edilir. Fransız stilinin son sonucuna zarif görünüyordu, çok basit bir şey almanız gerekiyor aksesuarlar ve ustaca onları birleştirin.

İçindekiler:

 • Ayrıntılı olarak vurgu: Fransız stilinin özellikleri
 • Fransız iç mekanlarının tarihi
 • Tasarımda bireysel elemanların tasarımı
 • Yer döşemeleri ve halılar
 • Fransız tarzı "ışığın oyunu"
 • Fransız tarzındaki odalar: tasarım örnekleri
Fransız iç mekanlarındaki ışık tonlarının baskınlığı

Fransız iç mekanlarındaki ışık tonlarının baskınlığı

Fransız iç mekanının ruhu içinde yemek odasında büyük pencereler, avizeler, damalı fayanslar ve aynalar

Fransız iç mekanları tarzında yemek odasında büyük pencereler, avizeler, kareli fayanslar ve aynalar

Klasik Fransız iç mekanı zarif ve pahalı görünüyor

Klasik Fransız iç mekanı zarif ve pahalı görünüyor

Ayrıntılı olarak vurgu: Fransız stilinin özellikleri

Dönemi karakterize eden ana lezzetlere ve tüm yönlere atıfta bulunur. renk çözümleri gamı. Homojen yakın tonların kullanımı, keskin kontrast ve geçişlerin olmaması, stilin ihale ve tatlı olmasını mümkün kılar. İç çözümler yaratmada yaygın olarak kullanılan en popüler tonlar, leylak, pembe-mercan, beyaz, gri. Duvar kağıdı bir tonda seçmek veya duvarlar için özel bir renklendirme bileşimi kullanmak en iyisidir. Çizimler uzmanlarının hayranları, yumuşak renklerde yapılan romantik desenleri seçmeyi tavsiye ediyor. Renklere ve arka planlara ek olarak, iç mekan tasarımında dikkat edilmesi gereken diğer detaylar da vardır. Ama önce bu şaşırtıcı yönün kısa tarihini öğreneceğiz.

Romantik desenlerle duvar kağıtları, Fransız tarzı yatak odasını dekore edecek

Romantik desenlerle duvar kağıtları, Fransız tarzı yatak odasını dekore edecek

Fransız iç mekanlarının tarihi

ev ve daire dekorasyon stili uzak 17. yüzyıldan bize geldi ve şimdi sıkıca gururla diğer yerlerinden onlarca rekabet, yerini tutar. Basitleştirilmiş Fransız şıkının çeşitli açıklamaları ve özellikleri vardır, ancak değişmeyen öğeler mobilya gibi detaylar olarak kalır, antika aksesuarlar, süslü dekoratif kompozisyonlar. Tekstil lezzetleri kumaşçılık Bunlardan hiçbiri - her şey tam bir stilistik yazışma olmalı ve odayı uyumlu, rafine, ilginç hale getirmelidir.

Tavandaki sıva, Fransız tarzında iç mekana sofistike bir hava katacak

Tavandaki sıva, Fransız tarzında iç mekana sofistike bir hava katacak

Yüzyıllar boyunca, Fransız büyük çabalar ve binanın fonlar düzenlemenin bir çok yatırım yaptık, onlar tasarım notları cazibesini korumak için her şeyi yaptım ve uzun süre sadakatle hizmet etti. Dekoratif amaçlı kakma için kullanılır parsel, mermer heykelleri avizeler, diğer lüks mallar. Bazıları stil ile ilgilidir Barok, rococo: unutmayın, çünkü bu bölgeler günümüzde popülerdir ve Fransız tevazu ve büyüklüğünü şahsileştirir.

Fransız iç mekanları kalelerden esinlenerek dekore edilmiştir: antika mobilyalar, çiçekler, elekler, avizeler, resimler

Fransız iç mekanları, şatolardan esinlenmiş: antika mobilyalar, çiçekler, elekler, avizeler, resimler

Tasarımda bireysel elemanların tasarımı

İç kısımdaki Fransız tarzı, daha önce de söylediğimiz gibi, renklerin ve bireysel öğelerin uyumluluğunu çok seviyor, dolayısıyla her birini dikkate almanız gerekiyor.

Duvar dekorasyonu

Bu yön için duvarların seçimini anlatabilecek bir kelime "yoğunluk" dır. Yüzeylerin renk çözümü, derinlikleri ve enerjileri gibi hiç de önemli değil. Tipik olarak, Fransız iç mekanları, lüks ve zenginlik ile karakterize edilir, bu bağlamda, duvar kağıdı seçimi, kendi dokularına dikkat etmek önemlidir, hangi gerekir rahatlama kalitesine sahip olmak ve dokunuşa hoş geldin.

Dokulu duvarlar Fransız yatak odasını dekore edecek

Dokulu duvarlar Fransız yatak odasını dekore edecek

Konseyi: En uygun çözüm duvarları boyayacak veya duvar kağıdı kullanımı Duvarların belirli bölümlerinde. Bu odaya ekstra şıklık kazandıracak, sadece duvardaki resimleri seçmek zorunda kalacaklar, böylece diğer detaylarla mükemmel bir şekilde uyum sağlayacaklar.

Mobilya konstrüksiyonları

Burada her bir elemanın uyumu ve düşüncesi önemlidir. Masalar, sandalyeler, dolaplar, yataklar, kanepeler dikkatlice ve dikkatli seçilmelidir. Fransızların ortak bir ifadesi vardır: "Küçük şeylerde Tanrı", bu yüzden onların zarif iç mekanları bu gerçeği kolayca teyit eder. Tasarımın genel resmi, romantizmin karmaşık unsurlarını ve olağanüstü rahatlığı, görsel zarafeti toplar.

Fransız tarzı mobilyalarda, ana faktörler şunlardır:

 • pastel renkler,
 • varlık oyulmuş elementler,
 • kavisli tipte bacaklar,
 • Iç Fransız perdeleri,
 • Zengin döşemelik kumaş.
Işık mobilya, duvarlarda renkli desenler, şamdanlar ve mermer top ile antika bir masa

Işık mobilya, duvarlarda renkli desenler, şamdanlar ve mermer top ile antika bir masa

Kesin yönünü belirlemeye yardımcı ve özel koşullar yaratacak stilist ve tasarımcılar - özel uzman hizmetlerini seçilen tasarımların seçimi için birçok modern aileler.

Fransız tarzı perdeler, perdeler

perdeler Yaygın onlar geleneksel olarak mevcut perdelik, püsküllü şeklinde dekoratif unsurlar, örgü, kaldırdı olarak o sen oda özellikleri ile "oynamak" ve benzersiz ve orijinal sizi memnun edecektir boşluk, ailen insanları ve her misafir oluşturmanıza olanak sağlar, ipek kumaşlarda kullanılan .

Fransız tarzı pencerelerde ışık perdeleri

Fransız tarzı pencerelerde ışık perdeleri

Mekan dekorasyon için aksesuarlar

Fransız tarzı, yaldız, gümüş tonları ve elementlerin yanı sıra rhinestones, tüyler ve diğer süslemelerin yaygın kullanımını ima ettiğinden, odayı lüks bir atmosfer yaratan zarafet, parıltı ve diğer kompozisyonlarla doldurmak için tasarlanan uygun aksesuarlara dikkat etmek gerekir. Fransız iç mekanlarını süslemek için kullanılan birkaç temel öğe vardır (hazır çözümlerin fotoğrafı internette görüntülenebilir).

 • antik ayna, "eski günlerin altında" stilize;
Antika ayna, mumlar, figürler, dekantörler, Fransız tarzı fotoğraf çerçeveleri

Antika ayna, mumlar, figürler, dekantörler, Fransız tarzı fotoğraf çerçeveleri

 • orijinal kanepe ve sandalye örtüleri, yatak örtüleri;
 • ince pencereler için perdeler ve perdeler, tesislerin geçişleri;
Yatağın üstündeki perdeler, kapılarda

Yatağın üstündeki perdeler, kapılarda

 • uygulama lambrequins, fırçalar ve askılar sahne için;
 • Mücevher ve altını depolamak için bir dolap kutusunun varlığı;
 • sayısız dekoratif yastıklar ipek veya saten;
Fransız tarzı yumuşak kanepeler üzerinde çok sayıda yastık

Fransız tarzı yumuşak kanepeler üzerinde çok sayıda yastık

 • Bir yatak odası için kullanımı uygundur ekranlar;
 • Yaygın kullanılan yerde vazolar, şamdanlar;
 • Duvarlar dekore edilmiştir resimlerinde büyük çerçevelerde, dövme aplikleri;
Fransız oturma odasında duvarlarda antika resimler

Fransız oturma odasında duvarlarda antika resimler

 • Tavanlar asıldı kristal avizeler kolye ile;
 • Banyolar aromatik mumlar ile dekore edilmiştir.
 • Porselenden orijinal figürinler her yere yerleştirilir.
Büyük bir ayna yakınındaki bir şöminenin üzerinde porselen biblolar

Büyük bir ayna yakınındaki bir şöminenin üzerinde porselen biblolar

Böylece, Fransız stili unsurları lehine seçim haklı ve bir denge atmosferi vermek için geniş bir yelpazede ayrıntıların kullanımını içerir.

Yer döşemeleri ve halılar

Bir apartman dairesinin veya evin Fransız iç mekanı, pratiklik ilkesinin gözetilmesi anlamına gelir, yani, uzun bir süre - uzun yıllar boyunca yaratılır. Bu bağlamda, değiştirilmeden uzun bir servis sağlayabilecek zemin döşemesinin seçilmesi önemlidir. Geleneksel olarak, elemanlar yeterli sertlik ve güvenilirliğe sahip olmalıdır. Yaygın kullanılan ahşap zeminler ve onlar için kaplamalar. Her tonda kaplama olarak kullanılması uygundur. halı Uzayda biraz daha ahenkli notlar getirecek ve rafine iç mekanı vurgulayacak oryantal tarzı.

Fransız yatak odasında oryantal tarzda halı ahşap masa

Fransız yatak odasında oryantal tarzda halı ahşap masa

Fransız tarzı "ışığın oyunu"

aydınlatma - mekan dekorasyonunda ana yönlerden biri. Bu, ışığın yumuşaklığı seviyesine ve armatürlerin seçim özelliklerine atıfta bulunur. Genellikle seçilmiş ürünler dövme bronzdan yapılmıştır. Yetkili bir işlem materyali altın ile benzerlik gösterir, bu açıdan, her zaman tercih edildi: Antik çağda, Ortaçağ.

Modern tasarımcılar da bu faktörü dikkate alırlar ve daireler eski geleneklerden uzaklaşmadan tasarlanır. Çoğu zaman avizeler alüminyumdan, pirinçten, bütçe maliyetlerinden, estetik özelliklerinden, daha önceki ürünlerden daha düşük olmadığından, illerin cazibesini vurgularlar.

Genel anlamda, aşırı aydınlatmanın yokluğuna yumuşak aydınlatma tercih edilir. Bu amaçlar için, parlaklık denetleyicileri ile donatılmış özel cihazlar kullanılır, böylece masadaki ölçülen toplantıları kolaylaştıracak ve en son haberleri tartışacak sessiz bir ortam yaratabilirsiniz.

Bir çocuk yatak odası örneğini kullanarak Fransız iç mekanlarında yumuşak aydınlatma

Bir çocuk yatak odası örneğini kullanarak Fransız iç mekanlarında yumuşak aydınlatma

Fransız iç mekanları: tasarım örnekleri

Fransız iç tasarımı her yerde olabilir. Bu yönde tasarlanan ana binaları göz önünde bulundurun ve özelliklerini vurgulayın.

Fransız tarzı oturma odası: tasarım detayları

 • Duvarların gölgesi, eğer bej tonunda boyanır.
 • Pratik bir seçenek olarak bir zemin kaplama olarak uygun olacaktır parke.
 • Tavanın beyaz tonda boyanması tonların ve renklerin oyununu dengeler;
 • zarif yumuşak set bazı sanatsal detayları ile stilin büyüklüğünü vurgulayın: ahşap, yüksek bacaklı kolçaklar kullanabilirsiniz.
 • Yumuşak bir köşe için döşeme rengi, bireysel tercihler temelinde, içindeki değişim kahverengi ve gri oldukça kabul edilebilir. Ayrı beyaz öğelerin kullanımı yaklaşacaktır.
 • Gövde duvarının yumuşak köşenin rengine benzer bir tonu olmalı, aynı bir sehpa (Ayrıca oyma elemanlarla donatılabilir - metal ekler, shoeing).
 • Sahne mükemmel onun görevi ile başa çıkmak resimler ve duvarlarda aynalar, Masif bir çerçeveye sahip, tavanlarda büyük avizeler, şamdanlar, şifon perdeler, havayı vurgulamaktadır.
Krem gölgede Fransız oturma odası

Krem gölgede Fransız oturma odası

Yani, olabilir Fransız Provence iç  ya da başka bir stil, ana şey profesyonellerin tavsiyelerini takip etmektir ve oda muhteşem olacak.

Oturma odası iç muhteşem Provence

Oturma odası iç muhteşem Provence

Fransız tarzı bir yatak odası iç

Bu yönelim, tasarımın temel prensiplerine açık bir şekilde bağlı kalmayı gerektirir.

 • Işık duvarları: mükemmel kum ve bej tonları, altın veya kahve renginin bir paletine taşınıyor.
 • Bir zemin için kumlu veya bej tonlu herhangi bir kaplama kullanılır.
 • Herhangi bir yatak odasında, çekicilik eylemlerinin ana unsuru olarak yatak: Roma tarzında bir ürün seçebilir, gri dermatom ile kafayı kaplayan bir sıva etkisi yaratabilirsiniz.
 • Yastıkların ve ketenlerin ortak bir arka plan tasarımı ile uyumu, sütlü bir palettir.
 • Kabine mobilya şeklinde nightstands, dolap, çekmeceli dolap Monte edilmiş ve düşünceli bir iç mekan yaratacak olan yatakla genel stil doğrultusunda yapılmalıdır.
 • Oda, diğer odalar gibi, resimler, aynalar ile dekore edilebilir.

Bu nedenle, yatak odasına yetkin bir şekilde yaklaşırsanız, yatak odası gerekli tüm boş zaman koşullarını yeniden oluşturacaktır.

Fransız yatak odasının mükemmel dekorasyonu: İç mekanda beyaz ve zeytin rengi, lambalar, çekmeceli dolaplar ve dövme yatak

Fransız yatak odasının mükemmel dekorasyonu: İç mekanda beyaz ve zeytin rengi, lambalar, çekmeceli dolaplar ve dövme yatak

Banyo: Dekorasyonun Sırları

Ayrıca tasarımı çeşitli yönlerden ve çözümlerin genel kombinasyonundan alır.

 • odadaki maksimum ışık miktarı;
 • pastel ışık tonlarının seçimi;
 • okur yazar duvar kağıdını seç;
 • zarif bir çerçeve ile ayna.
Banyoyu süslemek ayrıca bir mermer kaplama, avize, bir vazo ile makyaj masası olabilir

Banyoyu süslemek ayrıca bir mermer kaplama, avize, bir vazo ile makyaj masası olabilir

Mutfak için iç mekan seçimi

Fransız mutfağı, İç mekanların sahiplerinin tercihlerine göre değişebilen, aynı zamanda genel resme uygun olmalıdır.

 • maksimum aydınlatma;
 • pastel renkler;
 • dolap mobilya kombinasyonu banklar;
 • dekoratif yastıklar ve perdeler.
Fransız iç mekanları: mutfağın iç kısmındaki Fransız stili

Mutfakta Fransız tarzı

Uygun şekilde stil yönlerini seçerek, sadece güzelliği değil, aynı zamanda sınırsız konforu da memnun edecek bir dekorasyon yaratabileceksiniz.

Fransız iç mekanları: aristokratlar için 80 lüks fikir ve sadece güzellik bilenler

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

14 + = 20