Vienas iš ypatybių yra interjero prisotinimas"китайщины"

Interjero sodrumas yra viena iš "Kinijos" ypatybių

"Shinuçri" prancūzų kalba reiškia "china". Stilius kryptys sukūrė kaip rokoko filialas, naudojant senovės Kinijos meno metodus. Aktyviai vystėsi tapyba, architektūra, interjero dizainas ir mados. Apie tai, kas yra ši kryptis ir kaip ją atkurti namuose, išsamiau apibūdinsime.

  • Chinoizmo atsiradimas Europoje
  • Programos
  • Savybės
  • Stiliaus kūrimas interjere
Vaizduoklių ir chinaiserijų stiliaus baldų derinys

Vaizduoklių ir chinaiserijų stiliaus baldų derinys

Chinoizmo atsiradimas Europoje

Egzotinės kryptys Europoje kyla dėl aristokratiškos Europos visuomenės interesų Rytų temos, ir ypač Kinijos porcelianas. Rytų Indijos prekybinės bendrovės laivai reguliariai atnešė daiktus iš Vidurinės Karalystės, o jūreiviai kalbėjo apie paslaptingą senovinę šalį, dažnai apreiškiančią tikrovę. Taigi, susidomėjimas nežinia civilizacija, kuri naudojama kasdieniame gyvenime, dramblio kaulas, šilkas ir geriausias porcelianas.

Europai XVII a. Pabaigoje indai Iš sidabro ir aukso kaip klestėjimo ir prabangos įkūnijimas. Tačiau porceliano indų išvaizda parodė, kad Rytų išradimas yra patogesnis ir higieniškas kasdieniame gyvenime. Taigi, Kinijos indai užima garbės vietą karališkieji rūmai.

Geriausias 17-ojo amžiaus Kinijos meistrų darbas

Geriausias Kinijos meistrų XVII a. Darbas

Iš pradžių Kinijos prekės buvo pristatytos vienetais, tačiau palaipsniui didėjo importo kiekis, tačiau kainos išliko gana didelės. Todėl europiečiai pradeda kurti gaminius, imituojančius kinų amatininkus. Dėl to prasidėjo chinoiserio stilius.

Pastaba! Shinuazri - tai europinė Rytų egzotizmo vizija. Europos meistrų sukurta produkcija yra stilizacija, ir nėra abejonių dėl jokio tikrumo.

Susidomėjimą porcelianu sukelia naujas žavesio su rytietiškomis tradicijomis, filosofija ir kultūra. Nepaisant to, kad Europos bajorų požiūris į Kiniją buvo gana paviršutiniškas, o pomėgiai nesiskyrė gilių žinių, ši tendencija tapo plačiai paplitusi kartu su arbatos gėrimo kultūra. Rūmų parkai palaipsniui pradėjo dekoruoti sodo pavėsinės, puošia pseudo-kinų stiliaus, kurioje populiarus arbatos ceremonijos.

Programos

Plati chinoizatoriaus stiliaus išraiška, gauta dekoratyviniame ir taikomosios dailėje. Kinijos karštinė, apimanti Prancūziją, Angliją ir Vokietiją, ypač akivaizdi kuriant įvairius priedus. Originalūs gerbėjai ir skėčiai su egzotiškais ornamentais tapo neatskiriamu kiekvieno aristokroto gyvenimo požymiu. Namuose vis daugiau ir daugiau naujų daiktų "Kinijai" pasirodė porceliano figūrėlės ir vazos.

Kilmės etape pseudokinietiškas stilius dažnai buvo naudojamas, kai salonų sudarymas ir buduaras. Iš Kinijos importuojami mobilūs ekranai, kuriuose yra daug lako ir raižyti dekoro. Bandymai importuoti laką iš Kinijos nebuvo sėkmingi dėl gana ilgo pristatymo laikotarpio. Europos baldų gamintojų Kinijos lako versija sukūrė spalvų asortimentą ir leido gaminti ryškesnius atspalvius. Rokoko sprogimo metu pasirodė chinoiserio stiliaus interjero mados.

Elegantiškas kinų ekranas, rankomis dažytas

Elegantiškas kinų ekranas, rankomis dažytas

Susižavėjimas su kinų spalvomis atsispindi kostiume. Ornamentas pasikeitė audiniai, tapti ryškesni, modeliuose pasirodė istorijos scenos. Pagrindinis skirtumas nuo rokoko buvo spalvų paletė ryškesnių augalų motyvų pavidalu. Moteriškame kostiume pasikeitė siluetas. Suknelės su nėrinių rankovėmis įgijo populiarumą tarp europiečių, ypač tarp prancūzų. Britaniečiams taip pat patiko šiaudų skrybėlės.

Pastaba! Rusijoje chinoise pasirodė per Petro I karalystę, kuris per savo buvimo Europoje metu pastebėjo neįprastą stilių. Kinijos rūmai, tapę šiuolaikinio rusų meno šedevru, laikomi žymiausiu šio laikotarpio atstovu.

Nepaisant to, kad išorinė išvaizda nėra panaši į Kinijos architektūrą, rusams šis paminklas tapo Rytų kultūros įkūnijimu. Taip pat pastatyta stiliaus chinoiserie "Царское Село" - arbours ir tiltai.

Savybės

Chinoiserio ypatybė yra unikalių ornamentų naudojimas sienų apdaila. Tapetai iš audinio su egzotiškų paukščių įvaizdžiu, drakonai ir pasakos varpai simbolizavo palankias pranašystes. Sienoms dekoruoti ilgaamžiškumo, laimės ar galios simboliais, sienos buvo atrinktos su vaizdais, vaizduojančiais kalnus, šikšnosparnius, drakonas ir gėles.

Kinijos modelių naudojimas paukščių ir gėlių forma yra plačiai naudojamas šiuolaikiniuose interjeruose

Kinijos modeliai paukščių ir gėlių forma yra plačiai naudojami moderniuose interjeruose

Iš pradžių šilko tapetų gamybos technologija buvo ne tik sudėtinga, bet ir brangi. Pirmasis šilko danga ir fone iš prancūzų iš Kinijos. Gamyba su įvairiais mineralais sukūrė neįtikėtiną minkštumą ir blizgesį. Dekoratoriai parinko labiausiai prabangius, rankomis dažytus paveikslus.

Pastaba! Paprastai drobės dekoruojamos tik viršutine sienos dalimi, naudojant likusią sienos dalį cokolas pagamintas iš medienos arba keramika. Vėliau Europos meistrai, remdamiesi importuotu originalu, išmoko sukurti labiau prieinamą tapetą, išlaikydami stilistiką.

Europos interjero spalvų riaušėjimas chinaines stiliaus stiliumi

Europos interjero spalvų riaušėjimas chinaines stiliaus stiliumi

Pagrindinis "chinoiserie" bruožas yra produktų, sukurtų gaminiams, prabanga. Prancūzijos, kuri tapo vienu iš pirmųjų šio stiliaus gerbėjų, įtaka vis dar yra pastebima dėl jo būdingos prabangos ir rafinuotumo. Dėl ankstyvo "Kinijos" laikotarpio būdingas baldų naudojimas juodais, auksiniais ir raudona spalva.

Gaivi XVII a. Baldai

Dažyti XVII a. Baldai

Pjezikietiško stiliaus baldų mišinio pavyzdys šiuolaikiniame apartamentuose

Pjezikietiško stiliaus baldų mišinio pavyzdys šiuolaikiniame apartamentuose

Pastaba! Su stiliaus vystymu paletė tampa neutralesnė ir lengvesnė, sidabrinis, salotos ir mėlynas našumas.

Minkštesnė spalvų schema vėlesnio laikotarpio interjere

Minkštesnė spalvų schema vėlesnio laikotarpio interjere

Norėdami sukurti ramią ir sudėtingą aplinką, buvo naudojami įvairūs porceliano priedai - patiekalai, vazos ir žvakidės.

Būdingas elegantiško rašto ir balto interjero elementų derinys

Būdingas elegantiško rašto ir balto interjero elementų derinys

Europiečiai per daugelį metų pakeitė chinoiserį, todėl sukūrėme neįtikėtiną pasakų stilių, kuris tapo realia klasika, naudojama bet kuriuo metu.

"Shinoiserie" tinka tiems, kurie nėra švelni fanai minimalizmas ar šalta Hi-tech, ir pasirenka egzotiško ir sudėtingo stiliaus dizaino variantą. Tačiau kadangi išradintoji kryptis yra šiek tiek perdėta ir teatralizuota dėl spalvų pasipriešinimo ir ryškumo, būtina pridėti "kinų" į vidų nuosaikiai, stengiantis nepersistengti.

Stiliaus kūrimas interjere

Chinoiserio stiliaus kambario dizainas yra visų sričių sąjunga, kurioje ilgainiui sukurta kryptis: dekoratyvinis ir taikomosios dailės, tapybos, kultūros.

Svarbu! Kurdami pseudokinietišką stilių, būtinai naudojamos porcelianinės vazos, paveikslai, tapetai su nuotraukomisekranai ir daugelis kitų detalių.

Norint pasiekti aukščiausią Europos visuomenės sluoksnį, geriausias sprendimas yra derinti klasikinis stilius su chinoiserie. Konfrastruktūros žaidimas prabangos forma su formų paprastumu taps tikra prigimtimi kuriant interjerą.

Patarimai! Norėdami atkurti "kinų", paprasčiausias būdas yra naudoti šilko dažytos tapetai. Nebūtina padengti visų kambario sienų, nes tai yra labai brangus reikalas. Nors atrankinės dekoratyvinės priemonės (pavyzdžiui, skydas) bus įspūdingas dėmesys tam tikrai zonai.

Jei chinoiseris pasirinktas miegamojo dizainas, tada sieniniu apmušalu galima priskirti vietą lovos galva, papildant ansamblį kinų šilko pagalvės.

Baldai taip pat vaidina milžinišką vaidmenį pseudokinietiško stiliaus interjere.

Pastaba! Gyvenamasis kambarys puikiai tinka ryškiems lakuotiems spinteliams su siūlais. Jie puikiai derinami su šilko tapetu iš pastelinių tonų ir baldų klasikinio stiliaus. Dėl bibliotekos, miegamojo arba svetainės bus tinkami juodi sekretoriai su daugybe biurų ir dekoruoti auksiniais papuošalais. Tokie produktai atrodo originalūs ir labai išskirtiniai, todėl sukuria elegantišką darbo vietą.

Nepaisant akivaizdaus egzotiško stiliaus ir kompetentingo spektaklio, chinoieriaus dekoro elementai beveik bet kuria kryptimi atrodo gana ekologiškai. Jums tiesiog reikia tinkamai atkurti duomenis ir sutelkti dėmesį į spalvų gamą.

Pastaba! Lengviausias būdas sukurti Rytų temą - tai medinis ekranas, papuoštas tradicine kinų tapyba gamtos peizažais arba kasdienio gyvenimo iliustracija.

Be stilistinės apkrovos, toks objektas gali atlikti erdvės ribų nustatymo funkciją: pavyzdžiui, atskirti miego vietą nuo skaitymo sofos. Nustatę ekraną už sofos gyvenamajame kambaryje, galite parodyti visą rytietiško stiliaus prabanga interjerą. Darniam deriniui reikia pridėti raižytą stalą arba kinų lentelę.

“Chinoiserie” stilius: geriausių idėjų rokoko ir tradicinių kinų interjerų jungčių apžvalga

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

1 + 9 =