Moderný interiér s temným nábytkom na hlave postele

Moderný interiér s temným nábytkom na hlave postele

Skriňa v spálni - potrebná vec. Je skvelé, ak pomáha aj racionalizovať využitie priestoru, ktorý sa predtým nepoužíval. Týka sa to usporiadania skladovacích systémov nad posteľou. Táto časť steny je väčšinou prázdna alebo je zaberaná dekoratívnymi prvkami.

 • Vybaviť alebo nie?
 • Varianty konštrukcií
 • materiály
 • Užitočné tipy
 • záver
Tmavé záclony vo farbe tmavého laminátu

Tmavé záclony vo farbe tmavého laminátu

Vybaviť alebo nie?

Takúto otázku práve tí, ktorí si myslia, zavesia skrinku alebo police nad posteľou alebo nie. Existujú argumenty pre oboch a proti. výhody:

 1. K dispozícii je ešte jeden úložný systém, zatiaľ čo užitočný priestor na podlahe sa nepríde. Toto je obzvlášť dôležité, ak spálňa je malá.
 2. V nej môžete pridať najdôležitejšie veci - niečo, čo by malo byť vždy na dosah ruky.
 3. Tento prvok nábytku je kompaktný a preto jeho cena je nízka.
 4. Nie je ťažké pripevniť skriňu nad posteľ, je však veľmi dôležité, aby to bolo v súlade s očakávaným zaťažením.
 5. Už pripravený dizajn môže byť aktualizovaný, vylepšený.
Oblúková klenba nad posteľou

Oblúková klenba nad posteľou

Pohodlný a funkčný nábytok

Pohodlný, funkčný nábytok

Zabudované osvetlenie nábytku v hlave hlavy

Zabudované osvetlenie nábytku v hlave hlavy

Pokiaľ ide o negatívne momenty, aj oni sú:

 1. Ak nesprávne umiestnite skrinku alebo police do výšky steny, nedá sa predísť zraneniu (výstrelu hlavy).
 2. Ak je upevnenie alebo preťaženie nedostatočné, konštrukcia môže spadnúť na podval.

Dôležité! Než si kúpite takú skrinku, mali by ste sa pokúsiť pohodlne spať, keď niečo visí nad hlavou. Aby ste to dosiahli, je potrebné prilepiť list papiera na zamýšľané miesto pre nábytok, ktorý by bol rovnobežný s posteľou. Približné pocity možno pochopiť.

Štýlový tmavý nábytok

Štýlový tmavý nábytok

Nábytok pre malý byt

Nábytok pre malý byt

Tehlová múr v interiéri

Tehlová múr v interiéri

Varianty konštrukcií

Na základe návrhu, veľkosti spálne a niektorých ďalších faktorov je potrebné zvoliť si jeden alebo iný variant skladovacieho systému vyššie lôžko. Nemusí to byť štandard visiace sada. Pohodlné variácie:

 • Závesný šatník. Toto je najjednoduchšia možnosť, podobná tej, ktorá sa používa v kuchyni. Jednoducho nasadené, v predaji nájdete výrobky z rôznych materiálov. Montážny proces je namontovaný na konzolách, skrutkách alebo hákoch. Negatívne aspekty takýchto modelov nie sú veľmi spoľahlivá stabilita a neprítomnosť obmedzovačov, čo môže viesť k poklesu dizajnu.
 • Modulárny. Táto možnosť je oveľa zaujímavejšia, pretože bude možné meniť miesto podľa vlastného uváženia, zatiaľ čo sa vykoná úprava návrhu miestnosti. Originálne skrinky vyzerajú ako schody alebo bunky. Sada určitého počtu častí sa dá umiestniť tesne nad čelo alebo na celú stenu, pod ktorou stojí posteľ.

 • Polica, police. Sú to viacúrovňové štruktúry, ktoré by sa mali používať iba vo veľkých miestnostiach. A musí existovať dostatočná výška stropu. Vzhľadom na skutočnosť, že regál má veľké rozmery, je jeho hmotnosť tiež pevná, takže montážne prvky by sa mali brať veľmi vážne.
 • Výklenky. Môžu byť usporiadané cez posteľ vo veľkej spálni. Pre usporiadanie výklenkov je potrebné vytvoriť stenu sadrokartónu. Nemali by byť preťažené ťažkou hmotnosťou. Takéto skladovacie systémy budú viac dekoratívnym prvkom.

materiály

Skrine nad posteľou môžu byť vyrobené z rôznych materiálov. Môžete si vybrať niekoľko:

 • Masívne drevo. Takéto návrhy budú optimálnym riešením, ale iba vtedy, ak nie je plemeno ťažké. V opačnom prípade bude zabezpečené upevnenie na stenu problémom. Spánok pod takým nábytkom bude nebezpečný. Drevo je ekologické a bezpečné. Pri výrobe dreveného nábytku sa nepoužíva živica a formaldehyd.
 • Laminovaná drevotriesková doska alebo laminátová drevotriesková doska - to je najbežnejší materiál pre výrobu nábytku dnes. V najjednoduchšej forme je to určitým spôsobom stlačený pilník. V tomto prípade sa používajú lepidlá, ktoré pri zahrievaní môžu uvoľňovať fenoly. Vo všeobecnosti je množstvo takýchto emisií malé, ale ak je možné vybrať si skriňu z iného materiálu, je lepšie to urobiť.
Miniatúrne nočné lampy

Miniatúrne nočné lampy

Luxusný klasický lustr v modernom interiéri

Luxusný klasický lustr v modernom interiéri

Klasický čierny a biely interiér

Klasický čierny a biely interiér

 • MDF - je to odolnejšia a odolnejšia analógová drevotrieska. Jeho výroba sa uskutočňuje podľa inej technológie. To je to, čo umožňuje obsadiť najodvážnejšie dizajnérske fantázie v materiáli.
 • Plastové, sklenené, kovové. Neštandardné možnosti, ale pre moderné spálne v futuristickom, minimalistický alebo hi-tech štýlu - vynikajúca možnosť. Plastové a kovové skrinky môžu byť veľmi ľahké. Súčasne je ich forma originálna a vzhľad je úžasný.
Útulný interiér v farbe mäty

Útulný interiér v farbe mäty

Venujte pozornosť! Sklenené modely budú musieť byť vyrobené na objednávku, pretože sa nenachádzajú v obchodoch s nábytkom. Okrem toho môžu byť použité len vtedy, ak majitelia dodržiavajú ideálnu čistotu a poriadok, pretože materiál je absolútne transparentný.

Minimalistický ľahký nábytok bez rukovätí

Minimalistický ľahký nábytok bez rukovätí

Drevené trámy na strop v ľahkom klasickom interiéri

Drevené trámy na strop v ľahkom klasickom interiéri

Interiér v secesnom štýle

Interiér v secesnom štýle

Užitočné tipy

Pri rozhodovaní o využití priestoru nad posteľou stojí za to zoznámiť sa s niektorými odbornými tipmi týkajúcimi sa procesu inštalácie a nielen. Pamätajte si niektoré základné pravidlá.

 1. Experiment. To znamená, že by ste nemali obmedzovať vašu predstavivosť. Kombinujte farebný gamut, umiestnenie, použité materiály, rôzne tvarové a rozmerové prvky. To nielenže prinesie nový úložný priestor, ale prinesie aj do interiéru spálne "sviežosť" a sviežosť.
 2. Pozor na inštaláciu. Už bolo už niekoľkokrát spomenuté, že musíte mať na takom mieste pozor, aby ste viseli na skrinke, pretože nebezpečenstvo pre spiaceho je dosť reálne. Nemusíte šetriť na dodávku spojovacích materiálov.
 3. Rozhodnite sa o umiestnení. Skriňa by v prvom rade nemala zasahovať, a po druhé by mala byť funkčná a pohodlná na obsluhu. Zvlášť je potrebné venovať pozornosť výške závesu: záhlavie nie je najlepší začiatok dňa.
 4. Záťaž. Nemusíte ukladať všetko, čo je možné. Norma zaťaženia musí byť striktne dodržaná a netestovaná na pevnosť.
 5. Vynechanie straty vecí je nastaviť limity - nízke strany vpredu.

záver

Skriňa nad posteľou je originálna a funkčná. Toto nezabezpečené miesto v mnohých domácnostiach môže byť skvelou cestou, ak nie je dostatok systémov ukladania dát. Pomocou tohto typu nábytku môžete úspešne doplniť vzhľad miestnosti a obnoviť ju.

Otvorená šatňa v interiéri

Otvorená šatňa v interiéri

Kontrastný tmavý laminát vyzerá pekne s bielymi stenami

Kontrastný tmavý laminát účinne vyzerá s bielymi stenami

Skrine v spálni nad posteľou: použitie v interiéri, materiály a inštalácia

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

79 − = 70