Svetlý moderný interiér

Svetlý moderný interiér

Hlavná úloha spálne Jedná sa o útulné prostredie, ktoré má príjemný oddych a zdravý spánok. Každý dizajnér, ktorý vyvíja projekt, sa primárne spolieha na účel miestnosti. Ak chcete interiér spálne dokonale bez konzultácie s odborníkom, mali by ste dodržiavať toto pravidlo. Ako vytvoriť zaujímavé riešenie od začiatku? Poďme sa pozrieť na všetky kľúčové body.

 • Kompetentné plánovanie
 • Dokončovacie funkcie
 • Farby a štýl
 • Výber nábytku
 • Osvetlenie a príslušenstvo
MIMinimalistický interiér v šedých tónoch

Minimalistický interiér v šedých tónoch

Kompetentné plánovanie

V prvej etape návrhu projektu je určená funkčnosť spálne. Ak sa izba bude používať iba na spánok a odpočinok, 14 štvorcových. m stačí na vytvorenie priestrannej miestnosti. Ale častejšie sa stáva, že v spálni, ktorú musíte umiestniť šatňa alebo študovať. V tomto prípade pri plánovaní bude potrebné vymedziť celý priestor do zón.

Táto dekorácia miestnosti je vhodná pre teenagerov

Táto dekorácia miestnosti je vhodná pre teenagerov

Kontrastná čierna skrinka s jemnými ružovými tónmi v eklektickom interiéri

Kontrastná čierna skrinka s jemnými ružovými tónmi v eklektickom interiéri

Posteľ s lôžko a stoly Je veľkosť spánku, jeho veľkosť závisí hlavne od veľkosti lôžka. Ak je miestnosť dvojnásobná, bude to trvať manželská posteľ oblasť približne 2 x 2 m.

Tip! K dispozícii sú aj priestrannejšie postele King Size, ale v menších izbách je lepšie opustiť objemný nábytok.

Dobrá voľba pre mladú rodinu

Dobrá voľba pre mladú rodinu

Pohodlné usporiadanie s posteľou pri okne

Pohodlné usporiadanie s posteľou pri okne

Šatník v spálni je zvyčajne prezentovaný zásuvkové skrine alebo skriňa. Vstavané poličky môžete obmedziť, ak chcete viac voľného miesta. ale moderné skrine Vyzerajte skvelo v spálni a nezachyťte toľko miesta. Zvyčajne sú umiestnené pred oknom pozdĺž celej steny. Zaujímavé a funkčné riešenie bude rohová skrinka.

Dôležité! Kabinet v podobe toaletný stolík s pouf alebo počítačová tabuľka s kreslom by mal byť umiestnený vľavo od okna, aby denné svetlo správne osvetľovalo pracovnú oblasť. Nábytok by mal byť umiestnený takým spôsobom, aby nezasahoval do voľného pohybu.

Tip! Výšku stropu nechajte čo najvyššiu. Sádrokartónová schránka v niekoľkých úrovniach je viac navrhnutá pre priestranné izby. Je lepšie používať jasné čiary a jednoduché formuláre - to je vizuálne rozšíriť priestor.

Dokončovacie funkcie

Ako povrch pre steny spálne je skvelý Benátskej omietky. Môžete tiež maľovať steny, ale musíte vybrať matnú farbu, pretože lesklý zbavuje miestnosť komfortu. Na dokončenie podlahy bude najlepšie riešenie parkety alebo laminát. Strop v malej spálni by mal byť dostatočne jednoduchý v podobe umývania bielizne, aby nedošlo k preťaženiu priestoru. Ak to výška umožňuje, použite zavesené alebo natiahnuté stropy.

Centrálna postava v spálni je považovaná za posteľ a stenové dekorácie na jej čelo Toto je veľmi bežné riešenie, ktoré môžete použiť.

Tip! Ak sú steny vybrané tapety, potom stenu vedľa postele, môžete vložiť tapetu alebo 3D tapety.

Tiež populárny spôsob je použiť tapetu so vzorom, ktorý zodpovedá farbe monofónne tapety na iných stenách. Ak plánujete elegantný interiér, výber v prospech stenových panelov vyrobených z kože alebo sametu prekvapí krásou a luxusom.

Tapety na hlave lôžka

Tapety na hlave lôžka

Použitie tlače v posteli by malo byť veľmi gramotné. Ich zákernosť spočíva v tom, že veľké výkresy môžu znížiť priestor, urobiť dizajn rozzúrený alebo dokonca zbaviť miestnosť pokojnej atmosféry. Preto musíte vybrať výtlačky s opatrnosťou, takže bude možné vytvoriť originálny interiér s diskrétnym dizajnom.

Tip! Venujte pozornosť prírodným materiálom. Samozrejme, že plast priťahuje atraktívne ceny a starostlivosť oň je minimálna. Je to však drevo, ľan a kameň vytvárajú rovnaké pohodlie, ktoré sa vám každý deň veľmi páči.

Farby a štýl

Výber farby v dizajne miestnosti - toto je vždy individuálne rozhodnutie majiteľa. Bez ohľadu na to, aké cenné odporúčania majú prebývať v určitom odtieni, ak sa táto farba nepáči, potom sa oprava nebude radovať. Preto môžeme ponúknuť iba niekoľko pravidiel pre kombináciu a použitie rôznych tónov.

Spálňa 14 m2 m je považovaná za priemernú veľkosť, takže farebné riešenie môže byť jasné, jasné a dokonca aj tmavé. Ak chcete rozšíriť priestor tým, že obmedzené merače budú viac voľné, potom ich budete používať pastelové farby požadované.

Tip! S veľkou láskou tmavých farieb, môžete ponúknuť zdobiť jednu stenu v tmavom tóne alebo podlahové krytiny, a nechajte všetko ostatné svetlo.

Interiér v rustikálnom štýle

Interiér v rustikálnom štýle

Tmavý klasický štýl

Tmavý klasický štýl

 • Pri výbere farebnej schémy je lepšie spoliehať sa na pravidlo troch farieb: hlavný tón, neutrál a svetlo (biela, béžový, šedá) by mala zaberať okolo 60% celej výzdoby miestnosti.
 • Dodatočný tón, jasnejší, je daný približne 30% z celkovej plochy. Zosúlaďuje sa s hlavným a poteší oko majiteľa izby (modrý, orgován, ružový, svetlo zelená).
 • Zvyšných 10% je dôraz, ktorý je potrebný na to, aby sa miestnosti dostalo určitého "zvýraznenia". Pravidlo je spravidla tmavé a kontrastujúce s hlavnými.

Ak chcete vytvoriť štýl v spálni, nie sú žiadne obmedzenia, pretože dokonca aj "najchladnejšie" smery, ako napr hi-tech alebo podkrovie, nájdu svojich fanúšikov. Priateľské a vhodné štýly sú:

 1. Provence;
 2. klasický;
 3. krajiny;
 4. japonský;
 5. východne.
Neobvyklé riešenie s umiestnením lustra nie v strede stropu

Neobvyklé riešenie s umiestnením lustra nie v strede stropu

Závesné lôžko v škandinávskom interiéri

Závesné lôžko v škandinávskom interiéri

Tip! Skúste kombinovať rôzne štýly založené na pravidle troch farieb. Radšej nie je zneužiť nového dizajnéra s podstatne odlišnými možnosťami, ale môžete si dovoliť vyskúšať podobné pokyny pre implementáciu.

Výber nábytku

Žiadna spálňa nemôže robiť bez lôžka, takže všetok zvyšok nábytku jednoducho dopĺňa "prvé husle". Miesto spánku na prvom mieste by malo byť pohodlné, pohodlné na odpočinok, a pri výbere matrace Stojí za to kontrolovať toto kritérium na seba bez rozpakov. Najčastejšie hlavu postele vedľa steny a okno sa nachádza vľavo alebo vpravo, v závislosti od rozloženia.

V blízkosti lôžka, na oboch stranách, by mala stáť nočné stolíky. Je vhodné umiestniť ich lampa a ak je to potrebné, urobte nejaké malé zmeny.

Tip! Perfektným riešením je nákup Spálňu, ktorá zahŕňa posteľ, skrinky a zásuvkové skrine alebo šatník. Všetky položky sú vyrobené v jednom dizajne a otázka kompatibility jednoducho nevzniká.

Krásne masívne drevené lôžko

Krásne masívne drevené lôžko

Spálňa a pracovný priestor v jednej miestnosti

Spálňa a pracovný priestor v jednej miestnosti

Ak je potrebné vybrať len šatník, potom najlepšia voľba pre spálňu 14 m2 bude šatník. Zaberá menej miesta, vyzerá veľmi štýlovo a má dobrú kapacitu. Ostatné kusy nábytku sú usporiadané podľa potreby. Ale je lepšie, aby neporiadok už malá miestnosť s množstvom ďalších položiek.

Tip! Zamyslite sa nad udržaním vecí: ak máte v pláne spálne umiestniť šatník, uistite sa, že vybraná skrinka obsahuje všetko, čo potrebujete. Neprítomnosť "mimoriadnych" položiek prispieva k pocitu čistoty priestoru.

Osvetlenie a príslušenstvo

Najbežnejšie osvetlenie je dvojfázové a miestne. Toto je často dostatočné pre všetky úlohy. Pre správne riešenie musíte brať do úvahy funkčnosť miestnosti.

Dôležité! Ak je pracovná plocha plánovaná v spálni, odporúča sa zvýšiť počet pomocou steny alebo stolová lampa.

Konštrukcia napätia a zavesené stropy umožňuje umiestniť halogénové žiarovky na správne miesta. Najjednoduchšou možnosťou je v blízkosti lôžka, ktorá sa pohodlne vypína. Všetky svietidlá by mali mať rovnaký vzhľad ako štylistika, aby nedošlo k narušeniu harmónie.

Nezabudnite zdobiť spálňu izbové farby, pretože zelená sa nielen dokonale zhodujú s akýmkoľvek štýlom, ale tiež nasýtia vzduch kyslíkom. Možno zavesiť na stenu ozdobný kvetináč s kučeravými stonkami alebo umiestnite kvetináč do voľného rohu priamo na podlahe.

Stropné závesné svetlá na hlave lôžka

Stropné závesné svetlá na hlave lôžka

Svetlo klasické s centrálnym osvetlením

Svetlo klasické s centrálnym osvetlením

 • Obrázky v spálni Ideálny doplnok, ktorý nevyžaduje veľa miesta. Výber kresby závisí výlučne od chuti, ale je lepšie, aby sa výrazne neodlišoval od farebnej schémy a všeobecnej koncepcie. Obraz môže byť zavesený na stenu na hlave lôžka alebo na jej opačnej strane - takže je vždy v očiach.
 • Spálňa vyzerá skvele zrkadlo: okrem zjavného pohodlia pre ženy, prispieva k vizuálnej expanzii rozmerov priestoru, čo prináša ľahkosť a vzdušnosť prostredníctvom odrazu. Často je zrkadlo už namontované v skrini a vy môžete konkrétne vybrať takýto model, čím ušetríte od nákupu ďalšieho prvku.
Závesné stropy s LED osvetlením

Závesné stropy s LED osvetlením

Nočné osvetlenie a stolová lampa sú dosť

Nočné osvetlenie a stolová lampa sú dosť

Tip! Osvetlenie sa musí zvážiť pred začatím opravy. Neinštalujte farbu Podsvietenie LED, lepšie používať stmievače. Spínač a zásuvka vedľa postele nie sú len pohodlné, ale niekedy životne dôležité.

Od návrhu projektu až po výber príslušenstva: vytvoríme návrh spálne s rozlohou 14 metrov štvorcových. m

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

19 + = 26