Klasická izba v levandule

Klasická izba v levandule

Návrh takého dôležitého priestoru ako spálne, má veľký význam. Začína každý deň a končí. Tu človek spočíva a všetko, čo ho obklopuje, musí byť naplnené pokojom a komfortom. Samozrejme, že tento štýl je dôležitý dizajn spálne - musí zodpovedať konceptu umiernenia a uvoľnenia.

obsah:

 • Jas zmeniť neutralitu
 • Prečo fialová?
 • Psychologický význam
 • Výber a kombinácia odtieňov
 • Nápady na dizajn
 • Kde inde môžem použiť farbu: techniky
Svetlé farby a veľa svetla - absolútna citlivosť interiéru

Svetlé farby a veľa svetla - absolútna citlivosť interiéru

Jas zmeniť neutralitu

Nie je to tak dávno, každá jasná farba v dizajne spálne, vrátane nábytku, bola vnímaná ako niečo cudzie. V podstate používali pokojné, neutrálne a pre mnohých ľudí boli jednoducho nudné farby. Svetlé steny, posteľná bielizeň výnimočne snehovo biela. To všetko bolo tak štandardné a typické, čo sa veľmi nudilo.

Výsledkom je skutočná revolúcia: prenikanie jasne fialovej. Toto sa stalo najprogresívnejším, dokonca provokatívnym rozhodnutím. A jeho odtiene môžu byť prítomné v dekorácie stien, textílie pre okná, čalúnenie nábytku, prehozy, listy, ďalšie príslušenstvo.

Dôležité! Fialová farba vyrovnané s viac známymi bielymi. To vytvára vynikajúcu harmóniu a rovnováhu. Hoci pre mnohých je podobná kombinácia pomerne nepríjemná.

Toto rozhodnutie si vyberajú prevažne mladí ľudia, tí, ktorí milujú experimenty a odvážne k nim prichádzajú. Niekedy podobnú možnosť považujú ľudia stredného veku, ale najčastejšie sú kreatívni ľudia, ktorí veľmi dobre vedia, aký je štýl.

Nenápadná hra levanduľových a slivkových kvetov vytvára atmosféru pohody

Nenápadná hra levanduľových a slivkových kvetov vytvára atmosféru pohody

Je nepravdepodobné, že predmetný dizajn budú realizované tými, ktorí nemajú absolútne žiadne skúsenosti s dizajnom. Bude to ťažké organizovať všetko ekologicky a výsledok bude neočakávaný, povedzte mierne. Ak to všetko dáte do rúk dizajnéra, výsledok určite poteší.

Prečo fialová?

Ide o príslušnú farbu bielej-fialovej kombinácie stále dominantné, pretože biely hrá skôr rolu pozadia. Získajte farby v dôsledku miešania dvoch - modrej a červenej v rôznych pomeroch. Možnosti odtieňov sú skutočne neobmedzené.

To je veľmi výhodné pre dokončenie spálne, a to všetko preto, že nálada miestnosti sa môže líšiť od tmavej, takmer čiernej, do svetlý šeřík, čo je ťažké odlíšiť od ružovej. V dôsledku toho môže byť spálňa brutálne muž alebo jemne dievčatko.

Takéto príležitosti sú veľmi výhodné pri výbere nábytku a príslušenstva. Môžete si všimnúť jeden spoločný odtieň, ale nálada je iná.

Ďalším dôvodom, prečo by mala byť fialová prednosť, je množstvo odtieňov:

 1. fuchsie.
 2. Plum.
 3. Lilac - tmavá a ľahká.
 4. Lavender.
 5. Baklažán.
 6. Orris.
 7. fialovýmodrý.
 8. fialovýčervená.

Sú veľmi rozdielne v prírode, čo pomáha vyplniť miestnosť s náladou, ktorú hostiteľ potrebuje.

Ak sa blížite k dizajnu spálne so špeciálnou zodpovednosťou, výsledok nenechá nikoho ľahostajný

Ak sa blížite k dizajnu spálne so špeciálnou zodpovednosťou, výsledok nenechá nikoho ľahostajný

Dôležité! Bielo-purpurová spálňa pomáha prekonať nahromadený stres dňa, upokojuje a prispôsobuje sa úplnému uvoľneniu.

Psychologický význam

Nezasahujte ani do pochopenia symbolizácie farby, predtým ako ju použijete vo svojej spálni. Takže táto farba je opísaná ako:

 • Inšpiratívne.
 • Wise.
 • Arogantný.
 • Noble.
 • Creative.
 • Do určitej miery drsné.

On bol vždy prítomný v šiat kráľov, kňazov. Tiež tento odtieň preferujú kreatívni ľudia. Existuje dôkaz, že vyvažuje princípy mužov a žien a robí z nich jediný celok. Len tak farby majú veľký význam v manželskej spálni, a to najmä pre novomanželov, ktorí "chlípali" k sebe navzájom.

snívať"по-королевски"

Sen "kráľovsky"

Psychológovia zhodne vyhlasujú, že fialová pomáha v boji proti zúfalstvo, depresie, neurózy, ale možno nie všetci to chceme zbaviť pred spaním, hádzať všetky rozruch v posledný deň relaxačné a kľud?

Dôležité! So zreteľom na detská izba, potom fialová by mala byť použitá úhľadne. Tiež nie je nutné vyhotoviť miestnosť, ak jej vlastník trpí alkoholizmom, duševnou chorobou.

Výber a kombinácia odtieňov

Výber fialovej ako jednej z hlavných pre spálňu, musíte vybrať správny odtieň. Ak je všetko jasné s bielym a nie je potrebné byť múdry, jeho spoločník bude musieť tvrdo pracovať. Dôležité faktory:

 1. Veľkosť miestnosti. Ak je dostatok priestoru, môžete používať hlboké a bohaté tóny. pre malé izby to je neprijateľné, lepšie mäkké, zdržanlivé. Ak ste to zanedbali a zvolili si napríklad jasný fuchsie, potom bude miestnosť nepríjemná vzhľadom na skutočnosť, že sa to bude zdať ešte menšie.
 2. Osvetlenie. Čím je farba svetlejšia, tým tmavšie sú farby. A to platí aj pre prirodzené (z okien) a umelé osvetlenie. Môžete použiť zaujímavú metódu: bližšie k oknu alebo svetelnému zdroju, aby ste použili tmavší tón a čím ďalej od neho - zapaľovač.
 3. Povaha majiteľa. Ako si pamätáte, fialová ovplyvňuje psychiku a musíte s ňou byť viac opatrní. Pre zraniteľnú povahu je najviac fialová - prispôsobí sa pozitívnemu, energizuje. A pre sebavedomie a silné možnosti je oveľa viac.

Pokiaľ ide o kombináciu, ešte v našom variante biely prevažuje v množstve. Ale je nepravdepodobné, že by mohol uhasiť jas fialovej.

Dôležité! Kombinácia, ktorú sme si vybrali, je už klasická. Jeden tón - čistý, neutrálny - môže zdôrazniť hĺbku susednej farby.

Nápady na dizajn

Ak sa rozhodne používať fialové tóny, môžete si vybrať niekoľko originálnych možností:

 1. Lilac tapety. Nemali by byť monotónne, ani viacfarebné alebo s pôvodnou reliéfou, sú povolené ozdoby. V súčasnosti sú dizajnéri obzvlášť populárni v zbierkach s etnickými motívmi v lila.
 2. Použite na opačnej stene zrkadlové plochy. Takže je možné šetriť svetlo, rozšíriť miestnosť, urobiť to vzdušnou, svetlou.
 3. Foto nástenná nástenná maľba, vykonané retrospektívne s cieľovým tónom. Tu sú povolené prírodné krajiny a abstrakcie. Takže je lepšie dekorovať iba jednu stenu - stáva sa skutočným "čipom" miestnosti.
 4. Hra kontrastov v rámci toho istého spektra. Vyzerá veľmi originálne. A ak ich kombinujete na jednu stenu, bude to rýchle a zábavné, miestnosť sa ihneď naplní pozitívnym.

Kde inde môžem použiť farbu: základné techniky

Odkiaľ, ako a v akom objeme sa použije fialová farba, bude celkový dojem z miestnosti závisieť. Zvážte možnosti.

steny

maľba, lepenie, omietka v tomto prípade - komplexný, riskantný tenký príjem. Ak chcete úspešne vybrať tón, mali by ste zachytiť náladu miestnosti. Ak je táto metóda zvolená, vyberte svetlo, jemné tóny. Nemali by "rozdrviť".

Nechajte sa spať vo vzdušných a svetlých odtieňoch fialovej

Nechajte sa spať vo vzdušných a svetlých odtieňoch fialovej

Tip! V moderné projektovanie môžete vidieť tmavý povrch, ale je to viac poctou módy a štýlu, v takejto spálni nebudú pohodlné. Samozrejme, bez ohľadu na zvolenú možnosť, nie je potrebné robiť monochromatickú farbu, je potrebné ju zriediť. Odporúčame vám, aby ste to urobili úplne biele - aby ste mohli priniesť viac svetla.

Biele nábytok upravuje a dáva miestnosti zvláštny šarm

Biele nábytok upravuje a dáva miestnosti zvláštny šarm

prízvuk

Toto rozhodnutie sa považuje za najvýhodnejšie, pretože ak sa niečo nebude páčiť konečnému výsledku, nebude ťažké ho zmeniť. Čo sa nedá povedať o farbených alebo lepených stenách. Recepcia s akcentmi umožní zmeniť miestnosť na tajomnejšiu, osamotenejšiu, intimnú.

Takéto akcenty môžu byť:

 1. Nábytok, jeho čalúnnictvo. V tomto prípade by mal byť tón nasýtený, môže byť jasná textúra, ornamenty. Okrem toho, že je praktické, pretože, napríklad baklažán alebo slivka je kontaminovaná občas pomalší ako jeden ľahší tón.
 2. Posteľ, ktorý stojí v strede. Obzvlášť jasné to vyzerá, ak sú steny zdobené biele. Priťahuje sa na seba a, ako keby vysvetľuje, prečo je táto miestnosť určená.
 3. Panel na stene, a môže zaberať takmer celý svoj povrch. Je pravda, len jeden, pretože podstata prízvuk, bez ohľadu na jeho typ, sa nemení.
 4. Umelecké maľby na stenu alebo na nábytok.

biela

Zámerne sme mu nedal príliš veľa pozornosti, pretože táto farba je ľahko zapadajú do fialového štýlu. Optimálne riešenie je použitie nábytok a čiastočne stenové dekorácie v tejto farbe. Hoci môžu existovať rozdiely v hustom, kontrastnejšom tkanive dvoch spoločníkov.

záver

Mnohí veria, že takáto biela a fialová kombinácia nie je pre spálňu veľmi vhodná. Vidia ju ako studené, nepriateľské. V skutočnosti tu zohrávajú hlavnú úlohu tieň, ktoré dokážu miestnosť naozaj atraktívne a odpudivé.

Biela-fialová spálňa: navrhuje tipy na harmonickú kombináciu odtieňov

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

35 − = 30