Biokamin - lüks bir daire dekorasyon

Biokamin - lüks bir daire dekorasyon

Ateş unsuru her zaman bir kişiyi cezbetti ve büyüledi. Zarif dans, itinalı ve zor kıvılcımlar, çatırdayan günlükler, hafif sigara dumanı ile çevrelenmiş alevler - bütün bunlar, günlük sorunların koşuşturmacasını ve çekiciliğini keserek, bir huzur perdesi içine daldı. Bir daire için bio şömineler - bu bir şehir yüksek katlı binanın dairesinde bile güvenli bir gerçek canlı ateş almak için bir fırsattır.

içerik

 • Biocamine: cihaz ve işletim özellikleri
 • Dairenin tasarımında Eko kamin
 • Dairenin iç kısmında Biocamine: tesisatın türleri ve özellikleri
Standart olmayan bir biyo-şömine şekli de iç mekânın dekoratif dekorasyonu olacak.

Standart olmayan biyo-şömine formu da iç dekorasyona dönüşecek.

Biocamine: cihaz ve işletim özellikleri

Biyo şömine vücudunda biyoetanol ile dolu bir brülör veya yakıt bloğu - "kalp" inşa edilir. Ucuz modellerde, bir brülör kabı monte edilir - paslanmaz çelikten bir kap (kalınlık - 2 mm). Yakıt blokları - daha rahat ve daha işlevsel, yüklü kapaklı zalonke sayesinde, yanma yoğunluğu düzenlenir. Ayrıca yangın güvenliğini arttırır şömine, alevin güvenilir bir şekilde "söndürülmesine" izin vermek, ve aynı zamanda, safsızlıkların (toz, asılı parçacıklar) yakıt içine girmesini ve buharlaşmasını önler. Tasarımın karmaşıklığı nedeniyle, yakıt bloklu şömineler daha pahalıdır.

Ekokamina yakıt için ekolojik olarak güvenli bir yakıt biyoetanol kullanın, bitki bazında elde edilir, kurum oluşmadan duman, kıvılcım, is ve zararlı gazlar olmadan, eşit bir alev ile yakar.

İpucu! Yeniden doldurmak için sıradan alkol kullanmayın - yakarken "cansız" mavimsi soğuk bir alev üretir.

Şömineyi ateşlemek için uzun bir eşleşme veya klasik çakmak kullanın. Yanma başlangıcında, hızla yok olan karakteristik keskin bir alkol kokusu ortaya çıkabilir. Koku, yakıta aromatik yağ ekleyerek kısmen nötrleştirilebilir.

Eski fikir ve işlevsellik için modern bir kabuk. Daha önce olduğu gibi, şömineye evin en değerli yeri verilir

Eski fikir ve işlevsellik için modern bir kabuk. Daha önce olduğu gibi, şömineye evin en değerli yeri verilir

Dairenin tasarımında Eko kamin

Biyo-şömine, etrafımızdaki şeylerin evriminin harika bir örneğidir. Neredeyse bütünüyle işlevselliğini korurken, talepleri ve yaşam ritmi ile modern dünyaya tam anlamıyla adapte olmuş ve birçok avantaja rüşvet vermektedir:

 • kurulum kolaylığı - BTI ve yangın denetimine izin verilmez, bacaların kurulumu ve diğer problemler. Eko kamin "satın al ve kullan" ilkesiyle oluşturulmuş, kurulumu çok basittir ve uzmanların yardımı gerektirmez - ekli talimatları dikkatle incelemek yeterlidir.
 • kullanım kolaylığı - yakacak odun hasatına, külün çıkarılmasına, baca temizlenmesine gerek yoktur, örn. kaçınılmaz olarak fırına eşlik eden hiçbir problem yok odun yanan şömine. Hazırlık sadece birkaç dakika sürecek olan biyoetanol ile şömineye yakıt doldurmaktır.
Dolabın yapısında maskelenen şöminenin ilginç yeri. Bio şöminelerin güvenliği sayesinde, istediğiniz yere yerleştirebilirsiniz.

Dolabın yapısında maskelenen şöminenin ilginç yeri. Bio şöminelerin güvenliği sayesinde, istediğiniz yere yerleştirebilirsiniz.

 • Güvenlik - açık ateşe rağmen, ateş etme ihtimali çok düşüktür. Muhafaza dikkatlice yalıtılmıştır, ısıtma ünitesi, tankın yatırılması sırasında, tankın "ipin altında" yer alsa bile alev otomatik olarak bloke edilecek ve yakıt dökülmeyecek şekilde tasarlanmıştır. Buna ek olarak, insanlar için biyoyakıt yanma ürünleri kesinlikle zararsızdır, hoş olmayan bir koku, kurum ve duman yoktur.
 • hareketlilik - kompaktlık ve hafiflik, bir şöminenin mobil bir versiyonuna izin verir, belirli bir yere "bağlı" değildir. Yaz aylarında bahçedeki bahçeye alınabilir. lamba - Bir bahçe meşale ya da havuz başında bir "şenlik ateşi" olarak hizmet ve alevler fantastik harikulade oynayacak ve suya yeniden yansıtacak
Mobil, kompakt dikdörtgen şömine, tüm durumlar için şık bir sadeliktir.

Dikdörtgen şekilli mobil, kompakt şömine - tüm durumlar için şık sadelik

 • modellerin çeşitliliği - "temiz" bir formda biyo şömine - sadece bir brülör, hemen hemen her malzeme ile dekorasyon sağlayan bir teknoloji, - taş, ahşap, mermer, granit, çelik, cam, yapay malzemeler. Bu nedenle şık bir biyo şömine, herhangi bir iç mekanda kolay ve uyumlu bir şekilde yazılabilir.
Biyo-şömine portalının tasarımında mermer kullanımı örneği.

Bir biyo şömine portalı tasarımında mermer kullanımı örneği

Tutarlı bir renk şemasına sahip katı bir iç mekân için vazgeçilmez bir unsur şöminedir, bu da stili vurgulayabilir ve daha sonra konfor ve sıcaklık notu getirir.

Tutarlı bir renk şemasına sahip katı bir iç mekan için vazgeçilmez bir unsur, stili vurgulayabilecek ve daha sonra konfor ve sıcaklık notu getirecek bir şömine haline gelir.

 • ek ısıtma - küçük bir oda için ekokamin, merkezi ısıtmadan önce, sezon dışı dönemde özellikle önemli olan (özellikle şehir içi daireler için) ek bir ısı kaynağı olabilir.
 • Aromaterapi - biyoyakıt için biraz aromatik yağ ekleyin
Dairenin kompozisyon merkezi, alanı daha ağır yapmaz alışılmadık bir tasarıma sahip bir şöminedir.

Dairenin kompozisyon merkezi, mekana ağırlık vermeyen alışılmadık bir tasarıma sahip bir şöminedir.

Dairenin iç kısmında Biocamine: tesisatın türleri ve özellikleri

Mobil, gömme, ön biofireplaces, monoton iç mekanı çeşitlendirmek için garantili bir yoldur, en şiddetli ve soğuk şartlarda bile enerji, ışık ve ısı katmaktadır. Herhangi bir stil için, zarafet maiyetini verecek bir model seçebilir ve büyük bir ürün yelpazesi, ihtiyacınız olan eko-şömine tipini seçmenizi sağlar:

 • portal-fırın - klasik geleneksel şöminenin cazibesini en doğru şekilde yansıtan zemin biyo-şömineler. Daimi olarak kurulurlar, tamamen, bir portalla donatılırlar - ahşaptan, metalden, taştan, bir çok modellemeden, İmparatorluk tarzındaki iç mekanlar için, pahalı malzemeler kullanılır - mermer veya abanoz. Güvenilirlik için, brülör özel seramik ısıya dayanıklı kütükler ile stilize edilir - canlı bir yangınla kombine edilerek gerçek bir odun şöminesi oluşturur. Yüksek teknoloji tarzında iç veya minimalizm Sıkı bir metal ve cam modeli seçin.
Üstünde bir TV seti bulunan bir şömine portalı, oturma odasının merkezi bileşimidir.

Üstünde bir TV seti bulunan bir şömine portalı - oturma odasının merkezi bileşimi

 • duvar biyo-şömineler - iki tip - yerleşik (sabit) ve menteşeli arasında ayrım yapmak. Alçı levhadan nişlerde yerleşik yer. Duvar modelleri - laconic, düz ekran geniş ekran TV'ye benzer birçok yönden, minimalizm, yüksek teknoloji ve çatı katı
Siyah parlak bir çerçeve içinde yerleşik bio şömine - mutfak tasarımınız için modern bir parça

Siyah parlak bir çerçeve içinde yerleşik bio şömine - mutfak tasarımınız için modern bir parça

Beyaz-gümüş bir duvarın zemini karşısında, köşeleri yuvarlatılmış iyi görünümlü siyah bir şömine iyi bir kontrast gibi görünüyor.

Beyaz-gümüş bir duvarın arka planına karşı, iyi bir kontrast yuvarlak köşeli siyah menteşeli bir şömine gibi görünüyor

Ahşap panel içine yerleştirilmiş biyo-şömine dairenize sıcaklık ve konfor katacaktır.

Ahşap panel içine yerleştirilmiş biyo-şömine dairenize sıcaklık ve konfor katacaktır.

Modern stüdyo daire için krom çerçeveli menteşeli biyo-şömine

Modern stüdyo daire için krom çerçeveli menteşeli biyo-şömine

 • şömine sepeti - bağımsız, mobil fırın, metal çubuklar ile dekore edilebilir
Beyaz renk sayesinde, bu modern, ilk bakışta, Provence tarzında iç mekana mükemmel şekilde oturtulmuş şömine şekli. Ve hareket kabiliyeti nedeniyle, bu şömine dairenizin herhangi bir yerinde layık bir yer alabilir.

Beyaz renk sayesinde, bu modern, ilk bakışta, Provence tarzında iç mekana mükemmel şekilde oturtulmuş şömine şekli. Ve hareket kabiliyeti nedeniyle, şömine dairenizde herhangi bir yerde haklı bir yer alabilir

 • Masaüstü biyo-şömine - kompakt, çelikten yapılmış, refrakter seramikler ve cilalı çelik. Çoğu zaman iki form faktöründe üretilir - silindirik veya bir kutu şeklinde, ek olarak doğal (yapay) taşla süslenebilir. Küçük bir oda için en uygun seçenek, en az yer kaplar, çoğu zaman üretici sadece onları maskeleyebilir. tablo. Bu orijinal bir alternatif kıvılcım, romantik samimi bir atmosfer yaratmak için. Cihaz küçük olduğu için kolayca tersine çevrilebilir, bu yüzden brülörleri ek koruma ile donatırlar - özel bir vana devrilme sırasında alevi ve biyoyakıt arzı engeller
Basit geometrik bir şekle sahip bir masa şöminesi, bir dairede vazgeçilmez bir şeydir. Sorun yok - ama kaç olumlu duygu var.

Basit geometrik bir şekle sahip bir masa şöminesi, bir dairede vazgeçilmez bir şeydir. Sorun yok - ama ne kadar olumlu duygular

Ateşli bir cam silindiri, masa ayarını tamamlayacak ve bir rahatlık ortamı yaratacaktır.

Ateşli bir cam silindiri, masa ayarını tamamlayacak ve bir rahatlık ortamı yaratacaktır.

Mutfak tezgahı ayrıca şöminenin altında bir yer kaplamasıdır, bu da yerden tasarruf sağlar ve zamanla mekana alışılmadık bir çözüm sağlar.

Mutfak tezgahı ayrıca şöminenin altında bir yer kaplamasıdır, bu da yerden tasarruf sağlar ve zaman içinde olağandışı bir çözüm sağlar.

 • Açısal - başka bir seçenek küçük daire, yararlı alanı koruyan, az kullanılan iç (dış köşe) dolduracaktır. Bu çözüm alanı kolaylaştırmanızı ve genişletmenizi sağlar.
Kompakt ve fonksiyonel küçük daireler için mükemmel bir seçenek.

Küçük evler veya apartmanlar, kompaktlık ve işlevsellik için mükemmel bir seçenek

Şöminenin yeri sıra dışı, ancak işlev aynı - evin güzellik ve konforu

Şöminenin yeri sıra dışı, ancak işlev aynı - evin güzellik ve konforu

Modern trend - şömineler "yangın hattı". Bunu yapmak için, birkaç modül yakıt bloğu bir araya gelir - bazen uzunluk 1,5 m'ye ulaşabilir, iç mekanlarda duvarlarda nişler, duvarlar veya podyumlar ile donatılmış olup, minimalizm veya yüksek teknoloji tarzında tutulur.

Uzun ateşli bir özellik minimalist iç mekanı tamamlayacak ve düz çizgiler fikrini koruyacaktır.

Uzun ateşli bir özellik minimalist iç mekanı tamamlayacak ve düz çizgiler fikrini koruyacaktır.

Bir biyo şömine için bir yer seçerken, aynı kuralların klasik bir şömine için geçerli olduğu göz önünde bulundurulmalıdır. Çoğunlukla odanın içindeki dekoratif kompozisyonun merkezi haline gelir, iç mekandaki baskın konumu açıkça ve ikna edici bir şekilde işgal eder.

Raflı bir kompozisyonda bir ada biyo-şömine - içinizin olağandışı bir detayı

Raflı bir kompozisyonda bir ada biyo-şömine - içinizin olağandışı bir detayı

Bununla birlikte, yerleşik bir ekokamin, bir odun şöminesine erişilemeyen bir işlevi gerçekleştirebilir - bir araç olarak mülkleri imar, onu fonksiyonel kümelere dönüştürmek.

İpucu! Zeminden tavana kadar camla çevrili biyo-şömine, geniş bir odayı iki farklı fonksiyonel alana bölmeye yardımcı olurken, ışık, hava ve hacmin inanılmaz bir etki yaratıyor.

Duvarların açıklıklarında biyo-şömineler aracılığıyla modeller kurularak farklı fonksiyonel (yerleşim bölgeleri) bölgeler arasındaki sınırlar belirlenir. Dairenin düzenine izin verirseniz, alanı üç boyutlu bir şekilde inşa edebilir ve alanı işlevsel mini bölgelere ayırabilirsiniz.

İçten bir şömine kurarak eşzamanlı olarak apartman dairesinde sade ve sıcak bir ortam yaratabilirsiniz.

Bir şömine monte ederek eşzamanlı olarak, bir evde değil, aynı zamanda dairenin birkaç bölgesinde sıcak bir atmosfer yaratabilirsiniz.

Bölme içindeki şömine, yapıyı kolaylaştırır. Bu düzenleme, her iki taraftan da ateşin tadını çıkarmayı mümkün kılar.

Bölme içindeki şömine, yapıyı kolaylaştırır. Bu düzenleme, her iki taraftan da canlı yangının tadını çıkarmayı mümkün kılıyor

İçindeki şömineli cam küp, tüm dairenin öne çıkması olacak.

İçinde şömine bulunan cam küp, tüm dairenin öne çıkması olacak

Yere doğru yanacak alevler. Cesur insanlar için alışılmadık bir çözüm.

Yere doğru yanacak alevler. Cesur insanlar için alışılmadık bir çözüm

Daire için bio şömineler (50 fotoğraf): modern bir evde ocak

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

− 1 = 1