Úspešná, harmonická kombinácia bielej a modrej farby

Úspešná, harmonická kombinácia bielej a modrej farby

Všetko, čo je v detskej izbe, nevyhnutne ovplyvňuje vývoj dieťaťa. Podľa psychológov nie je vôbec dôležitá detská tapeta, pre chlapcov a pre dievčatá tu sú všeobecné pravidlá.

  • Ak na stenách nie je vzor alebo vzor, ​​vývoj dieťaťa je pomalší, ako keby miestnosť mala farebné tapety s jasným, veľkým obrázkom.

Dôvodom je to, že obraz slúži ako akési "kotvy", ktorý zachytáva pohľad na dieťa, takže sa nielen naučia rozoznávať tvary a farby, ale tiež trénoval pozornosti. Zvážme teda podrobnejšie, ako vybrať ten správny tapety pre detskú izbu.

Retro auta na stene v škôlke

Retro auta na stene v škôlke

Zhoda farieb pre dieťa podľa veku (teória Rudolfa Steinera)

Tapety pre detskú izbu pre chlapcov: 75+ jasné nápady pre interiér a psychologické poradenstvo v oblasti výberu farieb

Ak ste zástancom vedeckej metódy pri výbere farby pre detskú izbu, môžete bezpečne vybrať tieň, dohodnúť sa na vašej voľbe s teóriou farby podľa veku Rudolf Steiner.

 

-Li zhrnúť jeho podstatu v stručnosti, aby akékoľvek obdobie v živote dieťaťa od 6 rokov, teenager alebo dospelý zodpovedá určitej farbe alebo v tieni, v ktorom sa cíti najpohodlnejšie. Samozrejme, to neznamená, že je potrebné opätovne lepiť tapetu každý rok alebo kúpiť nový nábytok! Bude to len príležitostné dopĺňať dizajn detskej izby s akcentmi a príslušenstvom v príslušnej farebnej schéme:

Vrzrast odtiene
6 - 7 rokov červená, ružová, tmavo ružová;
8 rokov okr a oranžová;
9 rokov citrín, citrón, žltá;
10 - 12 rokov žltozelená, zelená;
13 - 14 rokov tyrkysová, zeleno-modrá, modrá;
15 - 16 rokov azúrová, číra modrá, modrá;
17 rokov fialová, levanduľová, fialová, fialová a jej odtiene.

 

Typy tapiet pre chlapčenskú izbu: materiál

Hlavným kritériom na určenie výberu materiálu, z ktorého bude vytvorená tapeta pre detskú izbu, je bezpečnosť pre zdravie dieťaťa. Podľa tohto kritéria existuje niekoľko typov tapiet:

  • Papier - najjednoduchšie, cenovo dostupné a lacnejšie, keď sa vyrábajú, prakticky nepoužívajú "chémiu" a syntetické prísady, ale nebudú na mieste kontrolovať certifikát. Jeho prítomnosť je istým znamením svedomia.

Dôležitá vlastnosť: papierové tapety "Breathe", čo zlepšuje kvalitu vzduchu. V tomto prípade, nedostatok papierových tapiet - krehkosť. Ale nízke náklady úplne neguje toto mínus.

Jasný interiér pre veselé dieťa

Jasný interiér pre veselé dieťa

Bezpečné papierové tapety v teplých odtieňoch

Tip! Tapeta v detskej izbe by mali byť pravidelne meniť - existuje niekoľko hlavných vekových obdobiach (0-2 roky, 2-4 rokov, 4-6 rokov, 6-9 rokov, 9-11, 11-14 rokov), keď tam je priestorový dieťa vhodné ozdoby - farba je dôležitá, jej intenzita, kresby atď. Inými slovami, stenové dekorácie musí ísť s časom, to znamená s vekom.

Preto nie je potrebné dlhodobé uchovávanie tapiet a je nepravdepodobné, že bude možné ich dlhodobo zachovať v pôvodnej podobe. Pre deti sa steny môžu stať ihriskom pre kreativitu a papierové tapety sú pre tento účel optimálne vhodné - sú ľahko čerpať a lepiť aplikácie. A keď sú už značne "unavené", môžu byť nahradené cenovo.

S papierovou tapetou nie je škoda rozlúčiť sa s tým, ako dieťa vyrastie

S tapetou papiera nie je ľúto, keď sa dieťa rozrastie

Kognitívna tapeta s obrazom zvierat v detskej izbe

Kognitívna tapeta s obrazom zvierat v detskej izbe

Tip! Úspešný krok - vkladanie tapiet na dve úrovne. Na nižšej tretine - lacnejšie, tí, ktorí nevadí, môžu byť menení častejšie. A vyššie - zaujímavejšie, základné, pred ktorou dieťa nedosiahne, budú dobre zachované.

  • Tekuté tapety - moderné a praktické riešenie. Sú ekologické - zahŕňajú želatínu, bavlnu, kôru stromu, sľudy, okvetné lístky. Tieto tapety sú antistatické, nepriťahujú a nehromažďujú prach, sú protipožiarne.

Takáto stena sa dá ľahko lakovať, takže sa ukáže homogénny bezšvový povrch, preto v detskej izbe bude potrebovať ďalší dekor. Môžete napríklad požiadať výkresy šablóny alebo vložte obrázky s nálepkami. Nepochybne by detská izba bola veľmi vhodná pre rastliny (bambus, korku, juty, ratanu) tapety, ale sú veľmi drahé a skôr delikátne.

Dôležité! Úplne kontraindikované belošské tapety, ktoré sa nakoniec premenili na zberač prachu.

Detská tapeta pre chlapcov s mapou - vynikajúce riešenie pre miestnosť rastúceho dieťaťa

Tapety s mapou - skvelé riešenie pre rastúceho chlapca

Interiér pre milovníka chémie

Interiér pre milovníka chémie

Farba tapety pre chlapca: aké dôležité je to?

Podľa psychológov by počas prvých dvoch rokov malo byť dieťa obklopené mäkké, pastelové, nenasýtené farby v diskrétnych, pokojných tónoch. A len s vekom sa dieťa môže premeniť na veselú, farebnú a svetlú miestnosť v celom dome, aj keď je dôležité brať do úvahy povahu a temperament dieťaťa.

Dominancia jasných, kričícich, príliš energetických farieb (žltý, červená, limetka, citrón) môže mať negatívny vplyv na psycho-emocionálny stav chlapca, čo je príliš neklidné, podráždenosť.

Tip! Zelená farba Pôsobí upokojujúco, ale je dosť chladno, takže sa dá "oživiť" s vložkami teplých tónov.

Zelené zvieratá na bielom pozadí nevyzerajú nudné, ale veľmi harmonické a pokojné

Zelené zvieratá na bielom pozadí vyzerajú pokojne a harmonicky

Ak je jedna zo stien prilepená s jasnou tapetou a zvyšok - pastel, miestnosť nebude preťažená farbou

Ak je jedna zo stien prilepená s jasnou tapetou a zvyšok je pastelový, miestnosť nebude preťažená farbou

Dôležité! Po prvé, mali by ste opustiť tmavé farby - vizuálne absorbovať priestor. Okrem toho sú kontraindikované, ak má miestnosť severnú polohu, nedostatok svetla musí kompenzovať svetlé odtiene.

Teplý žltý tapetový tapetársky štýl vytvára útulnú atmosféru

Teplý žltý tapetový tapetársky štýl vytvára útulnú atmosféru

Krásne tapety robia priestor pre spanie viac tematický

Krásne tapety robia priestor pre spanie viac tematický

O klasike: tradičná "chlapec" farba - odtiene modrej a modrý.

Táto voľba je úplne opodstatnená v miestnosti hyperaktívneho chlapca, pomôže ho trochu skrotiť a temperovať svoj temperament. Ale pre plachý ticho, je lepšie pridať "energiu" - jasné vložky červenej, oranžovej, svetlozelená.

Biela modrá tapeta vyzerá sviežo a pokojne

Biela modrá tapeta utužuje a pridáva do interiéru "sviežosť"

Jasné, efektívne tapety s obľúbeným hrdinom poteší vaše dieťa

Jasné, efektívne tapety s obľúbeným hrdinom poteší vaše dieťa

Baby tapety pre chlapcov: vyberte ten správny

dieťa nástenná maľba - dobrý spôsob, ako vytvoriť veselé pohodlné prostredie v detskej izbe, ale mali by ste používať toto módne zariadenie s určitou opatrnosťou. Po prvé, mali by sa zohľadniť vlastnosti vekových kategórií:

  • Podľa psychológov, deti do 3 rokov absolútne ľahostajné k farebným a jasným tapetám na stenu, detské a karikatúrne príbehy ich nevzrušujú. Pre tento vek je lepšie Použite neutrálne pastelové odtiene a tapety, a vo všetkých dokončovacích materiáloch.
  • a tu od 3 do 6 rokov dokonalá tapeta s karikatúrami a rozprávkovými hrdinami.
Tapety s veselými postavami ideálne pristupujú k miestnosti dieťaťa od 3 rokov

Tapety s veselými znakmi ideálne pristupujú k miestnosti dieťaťa od 3. roka

Jasná pohodlná tapeta pre malé dieťa

Jasná pohodlná tapeta pre malé dieťa

  • Pre staršie deti ich požiadavky na dizajn interiéru. Táto skupina je podmienená chlapci vo veku 6-12 rokov. Ale s tým musíme vziať do úvahy, že rozdiel medzi "okrajovými" vekmi je obrovský. Ak šesťročné deti podporujú kreslené postavičky, potom sa starší chlapci budú už takýto úprimne deti kresliť.
Postel-loft pre teenager

Postel-loft pre teenager

Športový kútik v škôlke

Športový kútik v škôlke

Pre mladých školákov je možnosť fotografických tapiet so zvieratami - zábavné šteniatka, pôvabné kone. Ide o pomerne univerzálnu voľbu, ktorá vydržia významný vekový rozsah, najmä ak je obraz kvalitatívny a prirodzený.

Myšlienka! Pre starších študentov, začínajúc od 10 rokov, sa bude hodiť fotka o technológiách (auto a bicykle), navigácia, priestor, šport.

Tip! Tapety môžu byť použité na zónovanie predpokladov: hrdinovia karikatúr, rozprávok a komiks označia hernú zónu. Ale svetlé obrázky sú kontraindikované, aby sa umiestnili do tréningového priestoru v blízkosti pracovný stôl - rozptýlia pozornosť dieťaťa, najmä mladších školákov.

Nástenná nástenná maľba v spálni mladého basebalového fanúšika

Nástenná nástenná maľba v spálni mladého basebalového fanúšika

Zaujímavá kombinácia kvetov v škôlke

Pôvodná kombinácia kvetov v detskej izbe

  • Teenageri - od 12 do 16 rokov, Tu voľba do veľkej miery závisí od už stanovených záujmov a koníčkov. Môže to byť ako veľká fotografia idolu (športovec, umelec, hudobník), rovnako ako tapety s geografickým obsahom (mapa sveta), krajiny, fotografie miest alebo jednoducho abstrakcie.

Tapety pre detskú izbu pre chlapcov: 75+ jasné nápady pre interiér a psychologické poradenstvo v oblasti výberu farieb

Tip! No, ak obrázok na tapety môže byť duplikovaný s objektmi v miestnosti - kreslenie na posteľné bielizeň, vankúše alebo záclony, hračky, makety automobilov, kozmické lode a pod.

Priestranná izba pre teenagera v pokojných tónoch

Priestranná izba pre teenagera v pokojných tónoch

Rastúci fanúšik hudby bude spokojný s dizajnom svojej izby

Rastúci fanúšik hudby bude spokojný s dizajnom svojej izby

Pod tónom je veľmi dôležité vybrať farbu a výzdobu iných stien, ktoré nebolo prebytočné farby. Nemusíte na stenách papierovať všetky steny, bude to stačiť pre jednu, maximálne pre jednu a polovú stenu. Aj keď pôvodná myšlienka pokrytia všetkých stien fotografie a obrazov sa javí ako veľmi atraktívna pre dieťa, stojí za to mierne, ale vytrvalo ho odradiť.

Na jednej strane sa môže chuť, najmä u adolescentov, zmeniť, niekedy veľmi rýchlo, a ak je jedna stena ľahko prelepiteľná, potom dva alebo tri - nákladné. Okrem toho musí byť miestnosť umiestnená detské skrine, regály, lampy, vešiaky atď., ale s obrazmi súhlasia zle, pretože fotografické tapety vyžadujú priestor, dominujú, nemôžu byť zakryté.

Tapety pre detskú izbu pre chlapcov: 75+ jasné nápady pre interiér a psychologické poradenstvo v oblasti výberu farieb

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

24 − 15 =