Plastové oplotenie a detská bezpečnostná bariéra

Plastové oplotenie a detská bezpečnostná bariéra

Deti v dome - to je šťastie, ale že sú v bezpečí, musíte sa starať, zatiaľ čo sa ešte nepohybujú cez izby. Osobitné nebezpečenstvo pre dieťa od 6 do 10-12 mesiacov je skryté schodisko. Ak existujú, musia byť dôkladne prebudované. Nie je to ťažké, keby ste vynaložili nejaké úsilie a vybrali si správnu ochranu schodov, ale drob vôbec nepatrí práve na nebezpečné kroky a nebude to robiť nič.

 • Prečo je to nebezpečné?
 • Možnosti oplotenia
 • bariéra
 • Požiadavky na materiály a vzhľad
 • Možnosti s vlastnými rukami
Konštrukcia schodiska a bariéry je vytvorená v jednom štýle

Návrh schodiska a bariéry v jednom štýle

Neprítomnosť zábradlí upevní napnuté lano

Neprítomnosť zábradlí upevní napnuté lano

Matné sklo nielen ohraničuje miestnosť, ale zabezpečuje aj bezpečnú prechod schodov

Matné sklo nielen chráni miestnosť, ale aj bezpečne prechádza cez schody

Prítomnosť ďalšieho zábradlia uľahčuje proces zostupu a výstupu po schodoch

Prítomnosť ďalšieho zábradlia uľahčuje proces zostupu a výstupu po schodoch

Úzke schodisko musí mať zábradlie

Úzke schodisko musí mať nevyhnutne zábradlie

Prečo je to nebezpečné?

schodisko - je to miesto väčšieho nebezpečenstva pre každého človeka, nehovoriac o deťoch. Keď si dieťa uvedomí, že sa môže pohybovať domom na svojich štyroch a potom na dvoch končatinách, potom samozrejme začne aktívne skúmať všetko. A kroky sú predmetom osobitnej pozornosti, pretože je veľmi zaujímavé, čo je tam nad / pod. Okrem toho sa dieťa môže dostať medzi balustery rukami, nohami a dokonca aj hlavou. Čím vyššia a strmšia je konštrukcia, tým väčšie je riziko pádu.

Pokiaľ ide o syna alebo dcéru staršieho, tieto kroky sa stanú miestom fascinujúcich hier, pretože môžete bežať, skákať, hádať sa na nich, ako sa vám páči. Toto je tiež nebezpečenstvo, pretože môžete hlúpo zakopnúť, padať a vážne sa zraniť.

Aby sa to všetko nestalo, rodičia majú za úlohu zvýšiť ochranu tohto predmetu zvýšeného nebezpečenstva av prípade dieťaťa a úplne zakázané pre výskum, kým nevyrastie.

Skvelý príklad oplotenia v elitnej škole, ktorý môžete použiť vo svojom dome

Skvelý príklad oplotenia v elitnej škole, ktorý môžete použiť vo svojom dome

Dôležité! Nezabúdajte na bezpečnosť dieťaťa v dome. Ak sa dnes nepozná schody, neznamená to, že zajtra tam nebude lezenie a že rodičia nemajú čas blikať s očiam.

Prítomnosť lana a mriežky zdôrazňujú morský štýl miestnosti

Prítomnosť lana a mriežky zdôrazňujú morský štýl miestnosti

Možnosti oplotenia

Ochrana môže byť odlišná, pretože v niektorých prípadoch je potrebné chrániť vstup / výstup na schodoch. A v iných prípadoch je potrebné vybaviť pochod ochranou proti skoku / pádu z neho. Hlavné prvky, ktoré zabezpečia pohyb z prvého poschodia do druhého:

 • Zábradlie - je to plot, ktorý je umiestnený pozdĺž obrysu konštrukcie. Okrem estetickej funkcie vykonáva behúň - neumožňuje ohýbať sa po rebríku. Podľa zákona musí každá štruktúra, ktorá obsahuje viac ako tri kroky, musí mať zábradlie.
Štýlový a praktický dizajn zábradlí

Štýlový a praktický dizajn zábradlí

 • Záhradné oplotenie. Tento prvok je užitočný, ak medzi koľajnicami sú veľké medzery zábradlie, ktoré sa často stávajú kované predmety a umelecké, dizajnérske zábradlia. V záujme ochrany dieťaťa a vzhľadu nie je zničený, je nainštalovaný priehľadný plát z odolného plastu. Je bezfarebný, čo znamená, že bude úplne neviditeľné.
Neviditeľný film upevnený na balusteri

Neviditeľný film upevnený na balusteri

 • septa Ak nechcete používať plastové bariéry, ktoré vyzerajú drevené schody nie príliš atraktívne. Sú potrebné na to, aby sa znížila vzdialenosť medzi balustrami, čo je často viac ako vyžaduje norma. V tomto prípade často používajú ručné materiály - laná, dočasné drevené regály atď.
Kovový rám pre zábradlie s priečkou farebného lana

Kovový rám pre zábradlie s priečkou farebného lana

 • Zábradlia - Toto sú prvky, ktoré sú pripojené k zábradlie, pre nich môžete držať ruky pri chôdzi. Táto súčasť poskytuje dodatočnú tuhosť. Aby sa dieťa mohlo pohodlne pohybovať po schodoch, je potrebné poskytnúť ďalšie zábradlie. Nachádza sa v nadmorskej výške približne 1 meter od dolnej úrovne schodov.
Nižšie zábradlie je jednoducho potrebné, ak sú v dome malé deti

Nižšie zábradlie je jednoducho potrebné, ak sú v dome malé deti

 • Grid. Je inštalovaná medzi rozpätia, ak sú krátke a existuje riziko poruchy medzi nimi. Mriežka vyzerá ako hojdacia sieť, ktorá v prípade pádu zmäkne.
Mriežka zabezpečí bezpečnosť pohybu po trase

Mriežka zabezpečí bezpečnosť pohybu po trase

Venujte pozornosť! Uvedené ochranné prvky sú konštrukčné časti. Takže zábradlia a zábradlia sú vždy, mriežka je ľahko vytiahnutá, rovnako ako vytváranie ďalších priečok medzi zábradliemi.

Tvorivý prístup k vytvoreniu prepážky z pádu

Tvorivý prístup k vytvoreniu prepážky z pádu

bariéra

Tento typ ochrany by sa mal vyčleniť oddelene, pretože neochráni samotnú samotnú konštrukciu, pretože jej neumožňuje dieťa. Takéto brány je možné zakúpiť alebo vyrobiť nezávisle - dnes to nie je problém.

Všeobecne platí, že bariéra je brána/dvere, ktoré sú vyrobené z dreva, kovu (svetla), ktoré prekrývajú vstup a výstup zo schodov. Pri vytváraní alebo kúpe je potrebné dodržiavať takéto normy:

Bariéra z pádu zo schodov, vyrobená vlastnými rukami

Bariéra z pádu zo schodov, vyrobená vlastnými rukami

 • Vzdialenosť medzi stĺpikmi by mala byť 10 cm - tým sa odstráni pokľaknutie a rušenie ruky, nohy, hlavy.
 • Všetky stojany musia byť brúsené, bez otryskania alebo iného poškodenia. Stojany nebudú ublížiť dieťaťu, ak ich vyšetrí, a to sa určite stane.
 • dvere musia byť pevne pripevnené na rebríkovom pochodu - aby nemohli byť zlomené, rozbité.
 • Keď sa dieťa rozhodne oprie, nakloní, možno dokonca visí, uchopí kľučky za dverami, potom je nevyhnutné, aby pripevnenia a bariéra samy vydržali. To znamená, že nemusíte šetriť peniaze na spojovacích materiálov.
 • Uzávierka, na ktorej je táto bariéra uzavretá, by nemala otvárať detské ruky.

Venujte pozornosť! Dnes si môžete zakúpiť bariéry, ktoré sú vhodné pre vek dieťaťa a rôzne dizajny sú na trhu. Pokiaľ ide o ich vzhľad, potom je výber tiež rozsiahly, pretože je prvkom schodiska, ktoré nasleduje organicky zapadajú do interiéru, aby nedošlo k poškodeniu vzhľadu.

Zábradlia a wicket sú vyrobené v jednom štýle

Zábradlia a wicket sú vyrobené v jednom štýle

Požiadavky na materiály a vzhľad

Stačí obmedziť priestor pre pohyb drobkov - to nie je všetko. Je potrebné premýšľať o použitých materiáloch, ktoré nie sú traumatické. Najvýhodnejšie z tohto hľadiska sú kovové, drevo, plast.

Vyberte materiál na základe dostupného rebríka. Ak je to drevené, je lepšie vytvoriť bariéru rovnakú. Pred použitím akéhokoľvek materiálu je potrebné skontrolovať jeho povrch: mal by byť hladký, bez drážok, ostríc. Ak sa používa drevo, musí sa ďalej spracovávať kompozície z hniloby, chrobáky, plesne. Zároveň by ste mali používať bezpečné formulácie, pretože dieťa bude s najväčšou pravdepodobnosťou v kontakte s prvkami štruktúry.

Bariéra pôsobí ako strop na konštrukciu pre dieťa

Bariéra pôsobí ako prekrytie konštrukcie pre bezpečnosť dieťaťa

Čo sa týka kovových prvkov, najlepším riešením je nerezovej ocele. Výhody tohto materiálu sú veľa, medzi nimi:

 1. Trvanlivosť a ľahkosť.
 2. Nevytvára hrdzu.
 3. Nemusíte maľovať.
 4. Materiál je hypoalergénny.
 5. Trvanlivosť.
Vysokokvalitná pevná konštrukcia vás bude trvať mnoho rokov

Vysokokvalitná pevná konštrukcia vás bude trvať mnoho rokov

Plastové oplotenie sú tiež veľmi pohodlné, ale aby nedošlo k nebezpečenstvu, je dôležité vybrať produkt, ktorý bude dostatočne ľahký, ale nie krehký. Je dôležité skontrolovať certifikáty, pretože plasty môžu byť toxické. Len potom, čo sa ubezpečí, že výrobok spĺňa všetky štandardy, môžete ho nainštalovať ako ochranu pre vaše dieťa.

Možnosti s vlastnými rukami

Urobte to jednoduché. Všetko, čo je potrebné:

 • Stojany z dreva.
 • zvierky na stenu.
 • Smyčky na pripevnenie k zábradlím.
 • Zamknite západku.
Jedna z možností dočasného upevnenia bariéry

Jedna z možností pre dočasnú fixáciu

Výška plotu sa môže vypočítať s prihliadnutím na vek a umiestnenie stavby. Všeobecne platí, že výška bude rovnaká ako schodová lišta. Všetky drevené prvky by mali byť rozomleté ​​a ošetrené ochrannými látkami. Po sušení položte dohromady. Ide o:

 1. Kríže: od stredu a zhora, ak je to potrebné, uprostred, vytvorte medzeru.
 2. Na priečnych dieloch naplňte lamely v krokoch po 5 až 7 cm.
 3. Zakryte spojovacie prvky a namontujte zábranu na závesy pri vchode.
 4. Pripevnite západku.
Štýlový dizajn septu z pádu, vyrobený vlastnými rukami

Štýlový dizajn septu z pádu, vyrobený vlastnými rukami

Pri tejto práci je dokončená kontrola bariéry s detskými rukoväťami a nohami.

Bezpečnosť detí v domácnosti je dôležitá. Mali by ho poskytovať rodičia, najmä ak existuje taký objekt ako schodisko medzi poschodiami. A najlepšie zo všetkého, zatiaľ čo dieťa sa nemôže pohybovať domom s istotou, zablokovať cestu do druhého poschodia a nechať len prvý pre výskum.

Bezpečnosť v domácnosti: ako si vybrať a nainštalovať ochranu na rebríku od detí

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

25 − 20 =