Stylowe drewniane schody z dwoma marszami we wnętrzu w stylu loftu

Stylowa dwufazowa wydajność w stylu loft

Dwupiętrowe domy prywatne Nigdy nie stracą swojej popularności, ponieważ mają większy obszar mieszkalny niż jednopiętrowy, podczas gdy zajmują ten sam obszar na lądzie witryna. Podczas budowy pojawia się wiele pytań o to, jak wyposażyć, jaki materiał je wykonać, jak je zabezpieczyć dla wszystkich członków rodziny i wielu innych. Powstaje dla bungalowy Prywatne domki to nie tylko ważny element funkcjonalny, ale także jeden z centralnych elementów wnętrza. Dobra aktualizacja powinna być nie tylko jakościowa i niezawodna, ale także piękna, organicznie wpisana w ogólny styl mieszkania.

Spis treści:

 • Rodzaje
 • Helical 
 • Osady własnymi rękami
 • Bolza i balustrada
 • Ogrodzenia
 • Materiały do ​​samodzielnego i przemysłowego wytwarzania
 • Z drewna 
 • Metal 
 • Beton
 • Kamień 
 • Szkło 
Lekkość i przepuszczalność światła, ale jednocześnie bezpieczeństwo konstrukcji szklanej drabiny

Lekkość, przepuszczalność i jednocześnie bezpieczeństwo konstrukcji w szkle

Oryginalne kręte schody w neoklasycystycznym wnętrzu

Oryginalna spiralna stylizacja w neoklasycyzmie

Luksusowe schody z kutą balustradą we wnętrzu w duchu art deco

Luksusowa realizacja z kucia w stylu Art Deco

Kute spiralne schody uderzają w jego piękno i zwartość

Kucie jest zawsze uderzające w jego piękno i zwartość

Balustrady z jasnego metalu - dobry wybór na dwukondygnacyjne schody na Kosaur

Lekkie metalowe ogrodzenie - dobry wybór do wykonania na kosuroh

Rodzaje

Są takie typy schodów według projektu:

 • jeden maszt;
 • dwutorowe;
 • trzy marca i multimarshal.

W formie można je podzielić na:

 • śruba;
 • Bezpośredni;
 • prostokątny;
 • z kolei;
 • na ból;
 • składanie.
Harmonijne połączenie metalu i drewna w dwumiesięcznej klatce schodowej

Harmonijne połączenie podczas wspinaczki dwumiejscowej

Dodatkowa siła jest dołączona do kroków. W nowoczesnym wnętrzu dobrze wyglądają niestandardowe formy - trójkątne, w kształcie rombu

Dodatkowa wytrzymałość jest dołączona do formularza. W nowoczesnym wzornictwie nietypowe kształty wyglądają dobrze - trójkątne, w kształcie rombu

Konstrukcja przejściowa z lekkich metalowych spiralnych schodów idealnie wpasowuje się w dwupoziomowy modernistyczny styl

Konstrukcja przejściowa z lekkich metalowych spiralnych schodów, idealnie wpasowująca się w dwupoziomowy nowoczesny

Kształt i struktura zależą od wykończenia wnętrza, wysokości sufitu, powierzchni pomieszczenia. Marzec jest nazywany jednym przęsłem, według ich liczby i zwyczajowo klasyfikuje wszystkie schody. Dla prywatnego dwupiętrowy dom Jednym z najczęstszych są wspinaczki jedno- lub dwupartnerskie.

Dwu-marszowe schody z drewnianymi schodami i balustradami ze szkła i metalu

Dwu-marcowy rodzaj szkła i metalu

Drabinka dwupoziomowa z ciemnego drewna

Dwumiesięczna konsola z ciemnego drewna

"Spinal" конструкция - смелый выбор для современного дома. Такой принцип проектирования лестницы, с заимствованием из природы анатомии позвонков, - популярен в проектировании винтовых и прямых одномаршевых лестниц

Spinal to odważny wybór dla nowoczesnego domu. Zasada kreacji, przypominająca anatomię kręgosłupa, jest popularna w projektowaniu śrubowych i prostych rozwiązań jednobiegunowych

Spiralne schody

Spiralny model lub spirala ma szczególny urok, wygląda szczególnie dobrze w domach wykonanych w Imperium, rokoko, nowoczesny. Delikatna balustrada kojarzy się z baśniowym zamkiem. Jednak w rzeczywistości nie jest to szczególnie wygodne. Spirały zostały stworzone dla małych pomieszczeń, w których nie można było utworzyć szerokiego przejścia. Spiralne schody może być niebezpieczne dla małych dzieci i osób starszych. Pośrodku znajduje się podpora - drewniana lub metalowa rura, do której przymocowana jest wąska krawędź.

Kroki do podnoszenia typu spiralnego

Aby wejście było bezpieczne, szerokość środkowej części musi wynosić co najmniej 25 cm, a główna szeroka część nie powinna być większa niż 40 cm. Im mniejszy otwór, w którym jest zainstalowany, tym bardziej strome są kroki. W nowoczesnych domach modele śrubowe są rzadko używane, mogą odgrywać rolę pomocniczą przy podnoszeniu na dach lub schodzeniu do piwnicy. Możesz także użyć spiralnego projektu, jeśli potrzebujesz nietypowego wyjścia mansardowy. Mogą być również używane jako podstawowe w domach, aby stworzyć wyjątkową atmosferę.

Spiralne schody w stylu Art Nouveau mogą stać się oryginalnym obiektem sztuki we wnętrzu

Spiralny wzrost w duchu Art Nouveau może stać się oryginalnym obiektem sztuki 

Spiralne schody z drewnianymi schodami w lekkim wnętrzu w stylu eko

Realizacja spirali w lekkim ekoprojektowaniu

Kręcone schody w domach w stylu angielskim i gotyckim pięknie wyglądają pięknie

Konstrukcja śrubowa w gotyckich rezydencjach wygląda wyjątkowo pięknie

Schody drewniane spiralne można ozdobić za pomocą instalacji w postaci nici dekoracyjnych z koralikami zwisającymi na całej wysokości klatki schodowej

Spirala może być dekorowana za pomocą instalacji w postaci nici ozdobnych z koralikami zawieszonymi na całej wysokości

Osady własnymi rękami

Klasyczne maszerujące schody z dowolnymi funkcjami (proste, prostokątne, obrotowe) są znacznie częściej stosowane w domach. Mają wiele pomysłów na wykonanie, są o wiele bezpieczniejsze i nadają się do każdego projektu. Struktura marcowa jest tworzona dla przestronnych pomieszczeń, a aby przeprowadzić obliczenia i obliczyć wymiary i wymiary, należy znać wysokość sufitu i długość podłogi. Idealny kąt to 45 stopni.

Prawidłowy projekt powinien uwzględniać biomechanikę ruchu, najlepiej powinien wynosić co najmniej 3 i nie więcej niż 15 kroków (średnio 10-11, jeśli pozwalają na to wymiary). Jeśli jest ich więcej, powstają między nimi platformy równe wielkości marszu. Wysokość może się różnić w zależności od rodzaju pomieszczenia, w którym jest zainstalowana.

Nowoczesne klatki schodowe nie obciążają wnętrza, ale wręcz przeciwnie - są w stanie powiększyć swoją przestrzeń wizualną

Nowoczesne rozwiązania nie pogarszają obrazu, ale wręcz przeciwnie - mogą poszerzyć swoją przestrzeń wizualną

Bezpośrednie schody z krokami mocującymi do ściany nośnej - najlepsza opcja dla każdego wiejskiego domu

Mocowanie stopni do ściany nośnej jest najlepszym wyborem

Lekkie drewno preferowane jest do schodów w minimalistycznych wnętrzach

Lekkie rasy są preferowane w minimalistycznych rozwiązaniach

Minimalistyczny design schodów z drewna i szkła

Minimalistyczny design z drewna i szkła

Typ marca może być z lub bez podstupennnikami (gatunki otwarte i zamknięte). Dzięki nim wszystkie wyglądają bardziej masywnie i dokładnie, nadają się do przestronnych pomieszczeń, wnętrza w klasyce. Modele bez podstupennnikov wyglądają bardziej nowocześnie, ich główną zaletą jest to, że nie optycznie rozjaśniają przestrzeni i mogą być używane nawet w małe pokoje. Otwórz - idealnie pasuje do każdego nowoczesny design.

Drabina na śruby (z tego."болт")

Realizacja podejścia do ciał

Modele marszowe mogą być:

 • bezpośredni;
 • zakrzywiony;
 • toczenie.

Wpisz z kolei zajmuje mniej miejsca niż linia prosta, z reguły jest zainstalowany w pobliżu ścian. Pod nim wygodne jest pomieszczenie do przechowywania lub spiżarnia.

Warianty na widłach i szynach

Oddzielną kategorię można zidentyfikować jako sworzeń - specjalne łączniki zainstalowane wzdłuż ściany. Kroki w tym modelu są przykręcone do ściany. To najlepsze rozwiązanie dla nowoczesnego budownictwa mieszkaniowego. Zaletą takich rozwiązań jest to, że wyglądają bardzo lekki i nieważki, pozwalają przeniknąć oświetlenie w każdym zakątku pomieszczenia. Najlepszy ze wszystkich, ta drabina nadaje się do nowoczesne wnętrza w minimalizmie, poddasze, konstruktywizm. Również stanie się prawdziwym znaleziskiem dla małych pomieszczeń, ponieważ szerokość może być najmniejsza.

Rada! Jeśli wejście z żołnierzami ma wąskie kroki, konieczne jest wyposażenie go w płoty. Dzięki szerokim i bezpiecznym pasażom - można obejść się bez poręczy, co sprawi, że otoczenie stanie się jeszcze bardziej przestronne.

Wieloma masztami drabina na kosuroh z kanałów i ściana wspinaczkowa w holu w stylu industrialnym

Wielomarowe wdrożenie na kosuroh z kanałów i ścianki wspinaczkowej w hali z motywami industrialnymi

Nowoczesne schody na drugie piętro w futurystycznym wnętrzu

Implementacja z futurystycznymi akcentami

Szermierka i ich cechy

Perilami jesteśmy przyzwyczajeni do wywoływania statycznych ogrodzeń drabiny, zaprojektowanych w celu ochrony przed upadkiem osoby, która zstępuje lub wznosi się. Ponadto te ogrodzenia są bardzo przydatne dla osób starszych, ponieważ mogą na nich polegać. Najczęściej obejmują one:

Tralki

Są to elementy, do których przymocowane są poręcze. Będąc elementem nośnym, stoiska te spełniają zarówno funkcję estetyczną, jak i praktyczną.

Poręcze

Konstrukcja, która jest zainstalowana po jednej lub obu stronach marszu. Istnieje kilka rodzajów mocowania poręczy - do tralek lub bezpośrednio do ściany. Poręcze służą jako wsparcie dla osoby.

Wypełniacze ogrodzeń

Nazywa się je, co łatwo zrozumieć z tytułu, wypełnić miejsce między tralkami. Używany w projektowanie schodów głównie do celów dekoracyjnych, jednak w przypadku dzieci z nich korzystających, instalacja wypełniaczy jest obowiązkowa. Zgodnie z obowiązującymi normami minimalna wysokość poręczy wynosi 0,9 m.

Poręcz schodów może być prawdziwym dziełem sztuki

Poręcz może być prawdziwym dziełem sztuki

Klatka schodowa bez żadnych ogrodzeń to wybór dorosłych. Jednak nie jest zalecany do użytku przez dzieci

Brak szermierki to wybór dorosłych. Jednak nie jest zalecany do użytku przez dzieci

Kręcone schody typu zamkniętego to najbezpieczniejsza opcja. Materiały: drewno i beton

Śruba typu zamkniętego - jest to tak bezpieczne, jak to możliwe

Materiały do ​​produkcji własnych rąk i przemysłowo

Istnieje kilka podstawowych materiałów, które są najczęściej używane w produkcji:

 • drewno;
 • metal;
 • beton;
 • szkło;
 • połączone materiały.
Drewniane spiralne schody - doskonałe rozwiązanie dla małych domów

Drewniany model śrubowy - doskonałe rozwiązanie do małych pomieszczeń

Metalowe schody we wnętrzu w stylu loftu

Metalowa winda w otoczeniu loftu

Schody z betonu teraz na szczyt popularności

Akcenty z betonu są teraz na szczycie popularności

Drabina z metalu i drewna we wnętrzu w stylu przemysłowym

Metal i orzech w salonie przemysłowym

Schody drewniane z różnych ras

Dla przytulnego domek wiejski w duch kraju, Rosyjska chata lub Prowansja najlepiej nadaje się drewniane struktura. Może to być lakierowane drogie wenge lub dąb z ręcznie rzeźbionymi wzorami i gładkie drewno prostych ras. Najlepsze do budowy odpowiednie popiół, orzech włoski, tic, klon i buk. Sosna, mimo że jest to najtańszy materiał, ale słabo nadaje się - drewno jest miękkie i podatne na wpływy zewnętrzne.

Warto również zauważyć, że jego dekoracja powinna być harmonijnie połączona z pozostałą stylistyką.

Rada! Wymień kosztowną puszkę z gatunku drzewa modrzew, wiśnia lub gruszka. W takim przypadku uzyskasz odporność na wilgoć w domu.

Schody drewniane - najlepsze rozwiązanie dla domu w stylu rustykalnym

Rozwiązanie dla rustykalnego domku

Schody wykonane z drewna maksymalizują komfort i są łatwe w pielęgnacji

Modele z naturalnych materiałów maksymalizują komfort środowiska i są łatwe w utrzymaniu

Drewniane schody w tandemie z panoramicznym szkłem optycznie poszerzają granice tej sypialni, zmieniając ją w najbardziej jasną i przestronną przestrzeń

Buk w połączeniu ze szkłem panoramicznym wizualnie poszerza granice tej sypialni, zmieniając ją w najbardziej jasną i przestronną przestrzeń

Metal

Schody metalowe mają długą żywotność do 50 lat. Najlepiej używać stali nierdzewnej, jest odporny na korozję. Stal chromowana lub malowana wytrzyma znacznie mniej - około 5 lat. Aluminium i mosiądz najlepiej nie są używane w budownictwie - są miękkie i mogą z czasem ciemnieć.

Taki model idealnie pasuje high-tech. W połączeniu z powłoki chromowane i neutralny wystrój pokoju można uzyskać wspaniałe nowoczesne wnętrze. Wyglądają najlepiej z bólami, więc nie obciążają przestrzeni.

Połączona drabina z drewna i metalu we wnętrzu w stylu skandynawskim

Połączenie drewna i metalu w skandynawskim stylu

Metalowe spiralne schody pozwalają uwolnić dodatkową przestrzeń i sprawiają, że przejście na drugie piętro jest jeszcze bardziej przestronne i łatwe

To rozwiązanie pozwala uwolnić dodatkową przestrzeń i sprawia, że ​​przejście do powietrza i światła na drugim piętrze

Projektant ruchu do zagospodarowania przestrzeni otwartej w domu: metalowych schodów i przegrody we wnętrzu

Projektant przenosi przestrzeń na strefy w domu

Laserowe cięcie metalu w materiale poręczy

Laserowe cięcie metalu w materiale poręczy

Kolor biały do ​​drewnianej klatki schodowej - wybór win-win dla skandynawskiego wnętrza prywatnego domu

Kolor biały jest wyborem korzystnym dla wszystkich właścicieli prywatnych

Nowoczesna interpretacja skandynawskiego wnętrza: dwustopniowe schody łączące elementy z drewna i metalu

Nowoczesna interpretacja kierunku skandynawskiego w dwudźwiękowym wzroście

Beton jako materiał na schody jest odpowiedni w wielu stylach wnętrz, w tym w basenie Morza Śródziemnego, który szybko zyskuje na popularności wśród nas

Beton jako materiał jest odpowiedni w wielu rozwiązaniach, w tym w stylu śródziemnomorskim, który szybko zyskuje na popularności wśród nas

Schody betonowe

Są trwałe i niezawodne. Spośród nich są wykonywane proste typy prostych rozpiętości lotu. Aby uzyskać bardziej interesujące wykończenie, możesz użyć połączonego widoku z krokami wykończenie z naturalnego drewna. Najlepiej jest wybrać granit lub kwarcyt. W przeciwieństwie do metalu i struktur naturalnych, decyzja jest mało prawdopodobne, aby doprowadzić do przestrzeni lekkości, lekkości, dążenie ku górze, ale może dać środowisku poczucie kompletności i dokładności.

Zalety należy wyróżnić:

 • wytrzymałość;
 • prostota w opiece;
 • względna taniość.
Klatka schodowa z marmuru w klasycznym wnętrzu

Marmur w klasycznej interpretacji

Syntetyczne substytuty kamienia naturalnego - doskonały wybór do klasycznego wnętrza. Jest łatwiejszy w obsłudze, a nieskazitelny połysk tego materiału może być przechowywany przez długi czas

Syntetyczne substytuty kamienia naturalnego - doskonały wybór dla klasyków. Jest łatwiejszy w obsłudze, a pierwotny połysk tego materiału może być przechowywany przez długi czas

Beżowe granitowe schody połączone z kutymi szynami to najbezpieczniejsza i najtrwalsza opcja dla Twojego domu

Granit w połączeniu z elementami kutymi - najbezpieczniejsza i trwała symbioza

Kamień

schody kamienne lub wykonane z innych materiałów z etapów granitu doskonale pasuje do domków w naturalny i ekoresheniyah, jak również wszelkie klasyczny kierunek. Również takie rozwiązanie projektowe doskonale podkreśli neoklasycyzm, gotycki, barokowy i Angielski styl. Ponadto ten model będzie służył Ci przez dziesięciolecia i prawdopodobnie nie tylko twoje dzieci tam będą, ale także wnuki. Pomyśl o takiej inwestycji finansowej, nawet warto.

Rada! Nie buduj marmuru, który jest miękkim rodzajem kamienia i może zacząć się zanikać po kilku latach. Jako oszczędność można zastosować odporne na uderzenia sztuczne substytuty kamienia.

Schody wykonane z imitacji marmuru - stylowy i niedrogi rozwiązaniem dla nowoczesnego kvartiryLestnitsy dwupoziomowego z imitacji marmuru - stylowy i niedrogi rozwiązaniem dla nowoczesnego maisonette

Sztuczny marmur to niedrogi pomysł na nowoczesne dwupoziomowe mieszkanie

Przy wystarczającej szerokości stopni i niewielkiej wysokości schodów można obejść się bez poręczy - dzięki temu cała konstrukcja będzie wizualnie łatwiejsza. Inna opcja - poręcz tylko od strony ściany

Przy wystarczającej szerokości i małej wysokości można się obejść bez barierki - dzięki temu cały zespół będzie wizualnie lżejszy

Schody ze ślepymi drewnianymi szynami zapożyczającymi wygląd drabiny statku. Dobre dla domu, w którym są dzieci lub w mieszkaniu (domu) młodych ludzi, którzy kochają humor i swobodę w projektowaniu

Pomysł ze ślepą balustradą, która przyjmuje postać drabiny okrętowej. Dobry do mieszkania, w którym są dzieci, lub w mieszkaniu młodych ludzi, którzy kochają humor i swobodę w projektowaniu

Szkło

Drabiny szklane należy wybierać bardzo ostrożnie. Jako materiał lepiej jest zastosować szkło hartowane lub laminowane. Ale nawet on może być podatny na wióry i zadrapania. Nie zaleca się instalowania ich w przypadku małych dzieci.

Rada! Szkło akrylowe jest bardziej trwałe i lekkie, ale z czasem może ciemnieć. W każdym razie szklana konstrukcja nie jest zbyt trwała.

Drabina wykonana ze szkła na śruby. Bezpieczny, ale nie najtrwalszy

Połączenie szkła i modelu na ból. Bezpieczny, ale nie najtrwalszy

Szklana klatka schodowa z oświetleniem doda lekkości, lekkości do pokoju

Oświetlona wersja doda lekkości i lekkości do pokoju

Trzy-marsze szklane schody z podświetlanymi stopniami i metalowe balustrady nigdy nie będą wyglądały nudno

Podświetlenie i metal nigdy nie będą wyglądać zwyczajnie

Szklane schody - optymalne rozwiązanie dla minimalistycznego wnętrza

Wdrożenie optymalnego rozwiązania w minimalizmie

Schody na drugie piętro (120 zdjęć): nowoczesne opcje aranżacji w prywatnym domu

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

74 − = 71