Neoddeliteľnou súčasťou každej parnej miestnosti sú kamenné kúpele a sauny

Neoddeliteľnou súčasťou každej parnej miestnosti sú kamenné kúpele a sauny

Pravdepodobne je ťažké nájsť osobu, ktorá nikdy nebola v živote kúpeľ. Okrem toho existuje kategória osôb, pre ktoré je týždenná návšteva tejto parnej miestnosti tradíciou, ktorá nepredpokladá právo na porušenie. Napriek oboznámeniu sa s kúpeľom nie každý vie, ktoré funkcie sa vykonávajú kamene na kúpeľ. V skutočnosti zodpovedajú za kvalitu tepla v parnej miestnosti za svoju účinnosť. Žiadna z plnohodnotných inštitúcií, ktorá priťahuje zákazníkov, bez ich dostupnosti nebude robiť. Môžu to byť všetky, ale čo je najdôležitejšie - spĺňajú určité požiadavky, takže kvalita tepla je dokonalá!

 • Aké sú požiadavky na kameň vo vani?
 • Výhody mastenca
 • Jedinečné funkcie
 • oblasti využitia
 • Existujú nejaké nedostatky?
Kachle z tepelne odolných kameňov

Kachle z tepelne odolných kameňov

Aké sú požiadavky na kameň vo vani?

Existuje niekoľko základných pravidiel, na základe ktorých sa rozhoduje.

 1. Vysoká hustota. Tento parameter je kľúčom, pretože vám umožňuje dlhodobo udržiavať optimálny teplotný index. Takéto minerály prispievajú k hromadeniu tepla a rovnomernému ohrevu parnej miestnosti.

 2. Homogénnosť štruktúry materiálu. Ak sa táto požiadavka nerešpektuje, existujú určité riziká a ohrozenia života, ako aj ľudského zdravia. Ak sa na ňu dostane voda, existuje možnosť výbuchu a následné dlahy fragmentov na kožu a sliznice.
 3. Kameň musí mať rovnaký koeficient rozťažnosti pod vplyvom režimu zvýšenej teploty v akomkoľvek smere.
 4. Ako povinná podmienka je bezpečnosť materiálu z hľadiska životného prostredia. Neprítomnosť škodlivých látok je kľúčovým znakom ideálu kameň.
  Talcochlorit pomáha dosiahnuť požadovanú teplotu vo vašej parnej miestnosti

  Talcochlorit pomáha dosiahnuť požadovanú teplotu v parnej miestnosti

  Masťový mydlový kameň

  Masťový mydlový kameň

 5. Výrobok by mal mať okrúhly alebo oválny tvar a pomerne hladký povrchový reliéf. V takejto situácii bude hmota vzduchu schopná voľne prejsť medzi kamene.
 6. Kamene a kontajnery, v ktorých sú skladované, musia mať rovnaké rozmery: čím väčšia je kapacita, tým väčšia je hodnota priemeru kameňov. Pamätajte však, že optimálny priemer je až 21 cm.

Ak splníte všetky tieto funkcie, môžete si byť istí, že máte výnimočnú kvalitu daného materiálu.

výhody

Talcochlorit má veľa nepopierateľných výhod, ktoré sú mimoriadne dôležité vziať do úvahy a zohľadniť.

Krásna mozaika v kúpeľni

Krásna mozaika v kúpeľni

 1. schopnosť rovnomerne akumulovať teplo a postupne ho vrátiť;
 2. režim s vysokou teplotou (index vykurovania);
 3. optimálne zvukové izolačné vlastnosti;
 4. pevnosť a spoľahlivosť pri používaní;
 5. nedostatočná absorpcia vlhkosti;
 6. nemožnosť posúvania.
Parná miestnosť, zdobená v tmavých farbách, vyzerá veľmi štýlovo

Parná miestnosť, zdobená v tmavých farbách, vyzerá veľmi štýlovo

Kombinácia materiálov v dizajne sprchy

Kombinácia materiálov v dizajne sprchy

Je dôležité vedieť! Bolo poznamenané, že takáto vlastnosť mastenca, ako je možnosť neutralizácie elektromagnetického žiarenia, v súvislosti s ktorou sa veľa miestností s veľkým počtom počítače navrhnúť opláštenie vo forme týchto kameňov.

Jedinečné funkcie

Tento horský minerál má nasledujúce špeciálne výhody a fyzikálne vlastnosti:

parametre zmysel
Objemová hmotnosť 2980 kg / m
Index toku taveniny 1640 ° C
Špecifické teplo 0.98
Veľkosť tepelnej vodivosti 6 položiek
Koeficient tepelného žiarenia 0,001% / C
pevnosť 2-3

Je tiež potrebné venovať pozornosť špeciálnym vlastnostiam tohto minerálu, aby sa dosiahol optimálny výsledok jeho používania.

Je dôležité vedieť! Počas ohrievania kameňa dochádza k žiareniu mäkkého tepla, ktoré je podobné slnečnému žiareniu. Podporuje uniformu vykurovanie miestností a možnosť zachovania daného režimu teploty a vlhkosti vzduchu.

Treba poznamenať, že tieto parametre prispievajú k posilneniu imunitného systému a podporujú normalizáciu metabolizmu, ako aj k zníženiu krvného tlaku. Z dôvodu chemickej neutrality je produkt plne chránený v priebehu vodných procesov. Preto môžete bezpečne aplikovať minerál na vyššie uvedené účely a súčasne sa cítite istí.

Oblasti použitia mastenca

Produkt je možné použiť na účely obkladanie stien, ako aj pre bazénové úpravy, najmä podlahy, steny, boky. Mastková dlažba sa často používa na vytvorenie ochranného štítu kovová pec. Ako ukazuje praktické štatistiky, tento objekt môže udržať teplo z jedného zapálenia po celý deň. Tak je možné ušetriť spotrebu paliva, čo vytvára dodatočný bonus k výhodám tohto kameňa.

Je dôležité vedieť! Talcochlorit je najodolnejší zo všetkých kameňov, ktoré existujú v prírode. Vo svojom chemickom zložení - prírodné minerály a skaly, takže pri zahriatí sa neuvoľňujú škodlivé toxíny. Z tohto hľadiska je výber tohto kameňa úplne bezpečný pre ľudské zdravie.

Správne zvolené kamene na kúpanie môžu niekoľkokrát zlepšiť účinnosť procesu hojenia

Správne vybrané kamene na kúpanie zvýšia účinnosť liečebného postupu niekoľkokrát

Keď klesnú vodné kvapky na tento typ kameňa, vytvára horúca horúca para, čo je pre ľudské telo veľmi pohodlné. To vám umožní účinne kúpať s použitím metly.

Existujú nejaké nedostatky?

Rovnako ako akékoľvek iné prírodné minerály, masť má niektoré negatívne strany. Zdôrazňujeme najvýznamnejšie, významné nevýhody.

Kamene pre saunu by nemali emitovať škodlivé látky

Kamene pre saunu by nemali emitovať škodlivé látky

Priestranná parná miestnosť v rustikálnom štýle

Priestranná parná miestnosť v rustikálnom štýle

 1. Vysoké náklady na materiál. Ak vyplníte ohrievač nie je príliš drahý, aplikácia dlaždíc bude stáť značné množstvo. Z tohto dôvodu je vhodné, aby ste pred konečným výberom dôkladne analyzovali trh s dodávkami.
 2. Dlhá doba zahrievania. Paru môžete získať z tohto druhu suroviny len niekoľko hodín po zapálení. Takže ak sa chcete dostať kúpeľ v zhone, je nepravdepodobné, že by to mohlo fungovať.
 3. Veľká váha kameňa. Ak je rúra zmontovaná z tohto materiálu v saune, musí byť umiestnená pod vlastnou osobnou základňou, ktorá bude vystužená zosilnenou doskou.

  Kontrast interiéru moderného kúpeľa

  Kontrast interiéru moderného kúpeľa

 4. Ďalšou významnou konštrukčnou nevýhodou je nedostatočne pestrá šedá paleta mastenca. Samozrejme, kameň sa dokonale zapadne klasické riešenie parných miestností, ale ak ide o rekreačnú miestnosť, stojí za to dať prednosť inému minerálu.

Takže tento kameň je veľmi užitočný a má veľa vlastností, ktoré ho robia zvláštnym. Príslušná aplikácia minerálu dosiahne optimálny výsledok a maximálny prospech návštevy kúpeľa.

Talchoklorit pre kúpeľ: sféry použitia, vlastnosti a plusy – mínusy tohto kameňa

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

43 − = 41