Drevený kúpeľ ako samostatný svet relaxácie a odpočinku

Drevený kúpeľ ako samostatný svet relaxácie a odpočinku

Ak začnete konštrukcia kúpeľa, v záverečnej fáze budete musieť nainštalovať dvere. Prístup k jej výberu by mal byť veľmi opatrný, najmä pokiaľ ide o vstupnú štruktúru v parnej miestnosti. Počas prevádzky bude vystavený rôznym namáhaniu spojené s ostrými zmenami teploty vnútri aj mimo objektov, ako aj vlhkosť, na vysokú úroveň koncentrácie dvojica - konštantný spoločník procesu kúpele. Je nevyhnutné, aby dvere tesne izolovali parnú miestnosť, aby udržali teplo, pričom musí zdôrazňovať interiéru a štýlu kúpeľa. Správne inštalovaný dizajn môže vytvoriť atmosféru, zdôrazniť situáciu v tejto miestnosti, ktorá bude zodpovedať vašim vkusným preferenciám.

  • výber 
  • Vlastnosti dizajnu
  • Materiál výroby
  • Tipy od profesionálov
Prirodzený strom evokuje najpozitívnejšie emócie pri návšteve kúpeľa

Prirodzený strom evokuje najpozitívnejšie emócie pri návšteve kúpeľa

Výber drevených dverí na kúpanie

drevo - spoľahlivý materiál, ktorý možno použiť aj v podmienkach vysokého zaťaženia. Odporúčame vám zakúpiť si všetko spolu s rámom dverí - tým sa zabezpečí, že sa plátno úplne prilepí k obloženiu dverí, čím sa dosiahne úplná tepelná izolácia. Inak môže dôjsť k veľkým tepelným stratám, ktoré nepriaznivo ovplyvnia používanie kúpeľa.

Dôležité! Ak chcete dosiahnuť maximálny účinok tepelnej ochrany, vstupná štruktúra v parnej miestnosti vytvára malé rozmery.

Ak je to žiaduce, drevené dvere možno ľahko zamaskovať ako akýkoľvek interiér

Ak je to žiaduce, drevené dvere možno ľahko zamaskovať ako akýkoľvek interiér

Najčastejšie je výška nie väčšia ako 1,5 metra, aj pri prekážke v priečnom smere sa používa vysoká prahová hodnota. Dvere sa otvárajú vo vani vonku a toto riešenie má za cieľ udržať teplo a zabrániť jeho strate.

Tip! Nepoužívajte lastúrniky drevené dvere pretože to môže viesť k ďalším stratám tepelnej energie.

Dizajnové prvky krídla dverí

Vo svojom vzhľade sa dizajn použitý na kúpeľ môže trochu líšiť od obyčajných vnútorných dverí, na ktoré sme zvyknutí, ale napriek tomu je tu rozdiel. Nie sú to len materiály, ktoré sa používajú na jeho výrobu, ale aj dizajnové prvky plátna.

Vlastnosti drevených dverí na kúpeľ:

Vykonávanie rámu dverí Najoptimálnejším riešením je vyrobiť z masívneho dreva. Toto môže byť osika, dub, atď. Väzba "spike" nábytok sa vykonáva pomocou špeciálne lepidlo na drevo (netoxických) a hmoždiniek.
Úplná absencia dutín Rámové bunky, ktoré sa nachádzajú vo vnútorných dverách, musia byť vyplnené voštinovými materiálmi. Môže to byť lepenka alebo drevovláknitá doska. Odporúča sa vyplniť štruktúru priamo do kúpeľa s čadičovou vatu, ktorá nemá žiadne toxické vlastnosti a nespáli.
rám kabíny Pre pokovanie zdochliny, že je výhodné použiť druhov dreva, ktoré sú prospešné pre ľudský respiračný systém sa izolujú ihličnaté živica v miernom množstve. To môže byť lipa, osika, a ďalšie. Ako obloženie opotrebovaniu počas prevádzky, môže byť nahradený, v priebehu ktorého je rám nerozloží a dvere sa odstráni z pántov nie je potreba.
 Parobarer Špeciálna fólia sa tiahne pod kožu. Účelom jeho použitia nie je prechádzať horúcou parou a chrániť krídlo a izoláciu dverí pred vlhkosťou a vysokými teplotami.
Vložky žiaruvzdorného skla Zariadenie tkaniny s vložkami rôznych veľkostí prispieva k bezpečnosti a tiež poskytuje celú konštrukciu ľahké.

Materiál výroby

Najpopulárnejším materiálom používaným pri výrobe dverí na kúpanie je lipa. Vďaka svojim vlastnostiam môže fungovanie takejto štruktúry prebehnúť počas pomerne dlhej doby. Takéto dvere nezanechávajú teplo zamžený, nepodlieha deformácii pred účinkami vysokých teplôt a rôznymi úrovňami vlhkosti.

K poznámke! Lipový strom nepodlieha vysokému ohrevu, opuchu a prakticky neuloží živicu.

Variant na vnútornú úpravu kúpeľa - drevené dvere so sklenenou vložkou z tepelne odolného skla

Možnosť vnútornej dekorácie sauny - drevené dvere so sklenenou vložkou z tepelne odolného skla

V praxi sa tiež (ale menej často) používajú iné materiály na výrobu dverí, napríklad kanadského cédru alebo popol. Tieto materiály majú dlhšiu životnosť, sú odolné voči rozpadu, deformácii a najdôležitejším rozdielom je pomerne vysoká cena v porovnaní s vápnom.

Pôvodná kombinácia ľahkého popola s kovovým príslušenstvom

Pôvodná kombinácia ľahkého popola s kovovým príslušenstvom

K poznámke! K dnešnému dňu platí veľa dub. Tento materiál dokonale uchováva teplo a vďaka svojim pevnostným vlastnostiam sa používa dlhú dobu. Hlavnou nevýhodou je ťažká váha.

Optimálna kombinácia drevených dverí v saune a sklenenej šunke

Optimálna kombinácia drevených dverí v saune a sklenenej šunke

Tipy na výber dverí od profesionálov

Aby ste správne vybrali dvere kúpeľa, je potrebné najprv rozhodnúť o svojich túžbach a finančných možnostiach.

Tip! Najoptimálnejšia a najhospodárnejšia bude produkt vyrobený z masívnej lipy.

Vzhľad, farba, štýl, samozrejme, sú tiež dôležité, a takéto momenty sa dohodnú s výrobcom jednotlivo. Môžete si kúpiť hotový dizajn, ktorý je na predaj, alebo môžete požiadať o individuálnu výrobu podľa vašich potrieb a želaní. Keď sa prispôsobenie dostanete produkt, ktorý je dokonalý zaskočí do otvoru, a nebudú musieť tráviť ďalšie práce na jeho tesnenie (aj keď pri kúpe ready-made dvere, táto požiadavka môže tiež neobjavujú).

Nezabudnite na bezpečnosť!

  1. Je potrebné vybrať ten správny príslušenstvo, pretože počas prevádzky kúpeľa sa gombík dverí zahreje. Ak je to z vykurovaného materiálu, riskujete, že sa budete spáliť, takže ho používajte kľučky pre dvere v kúpeli z kovu alebo kameňa je prísne zakázané.
  2. Je dôležité, aby dizajn bol čo najviac ohňovzdorný. Môžete ju liečiť pomocou špeciálnych konštrukcií, ktorá okrem predĺženie životnosti pomôcť zvýšiť odolnosť voči vysokým teplotám a kritériá vozgoraniyu.Danny je možno najdôležitejšie, pretože to je bezpečnostný pobyt v interiéri ako vlastník a jeho hostí.

Samozrejme, výber drevené dvere na kúpeľ závisí od chutí, želaní, potrieb a finančných možností majiteľa, ale je potrebné si pamätať hlavnú vec - hlavnou vlastnosťou výrobku je odolnosť voči vysokým teplotám a tiež vysoká vlhkosť vzduchu. Urobte si správnu voľbu a Váš pobyt v kúpeľni bude čo najpohodlnejší!

Parná miestnosť je potešením: ako si vybrať správne drevené dvere na kúpanie?

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

65 − = 59