Kúpeľ s podkrovím v modernom štýle

Kúpeľ s podkrovím v modernom štýle

kúpeľ od staroveku to bolo na každom ruskom dvore. V dnešnom svete sa stala viac spôsobom, ako sa stretnúť s priateľmi a príbuznými a tráviť čas s prínosom pre telo. Ak si vyberiete veľkosť 6 x 6 m, môžete získať štruktúru, kde budú všetky potrebné priestory ľahko umiestnené. Existujú rôzne typy takýchto štruktúr: jedna príbeh s podkrovie alebo terasa, balkón.

 • Prečo potrebujeme podkrovie?
 • Projekt 6 x 6 - najviac žiadaný 
 • materiály
 • Pokyny na montáž
Zaujímavý projekt s podkrovím, balkónom a verandou

Zaujímavý projekt s podkrovím, balkónom a verandou

Prečo potrebujeme podkrovie?

Takýto projekt vám umožní umiestniť do kompaktného priestoru všetky potrebné kúpeľne a oddychové miestnosti. Navyše, podkrovie vytvorí v druhom poschodí, pričom šetrí peniaze. Rozširuje užitočnú oblasť a vytvára miestnosť pomocou strešných konštrukcií. Často na druhom poschodí zabezpečujú miesto na odpočinok, miesto na biliardový stôl a pohodlný a funkčný nábytok.

Okrem toho môžete z podkrovia urobiť:

 1. Hosťovňa.
 2. Spálňa pre letné obdobie.
 3. Skladová miestnosť alebo úžitková miestnosť, v ktorej je vhodné skladovať veci a inventár.

Je lepšie plánovať všetko vopred a dizajn kúpeľňa s loftou.

Vyzerá nádherná konštrukcia ľahkého dreva

Konštrukcia ľahkého dreva vyzerá nádherne

Projekt 6 x 6 - najviac žiadaný

Voľba veľkostí základných priestorov závisí od individuálnych želaní vlastníka. Môžete vytvoriť veľká terasa, ak máte v pláne využiť saunu v teplej sezóne. V prípade používania kúpeľného bazéna po celý rok sa plocha zredukuje tak, aby vyhovovala ostatným miestnostiam.

V prvej izbe - predsieň - je vybavená schody do druhého poschodia. Rozmery iných miestností sa môžu líšiť.

Tu je jedna z možností plánovania kúpeľného komplexu:

Dôležité! Hlavná izba je parná miestnosť. Môže mať rozlohu 4 metre štvorcových. m. V miestnosti sú dve alebo trojvrstvové police a rúra. Je dôležité brať do úvahy takéto nuance: horná polica by mala ustúpiť minimálne 1 m od stropu, šírka je 0,7 m a dĺžka - 2,5 m a viac.

 1. V blízkosti parnej miestnosti by mala byť práčka s rozlohou približne 4 metre štvorcových. m a viac. V tejto miestnosti sú vybavené sprchou a písmo alebo malé bazén.
 2. Pre šatňu alebo miestnosť na odpočinok musíte nechať 7 metrov štvorcových. m, pretože veľa ľudí môže odpočívať súčasne.
 3. Nezabudnite na dostupnosť kúpeľne, pretože to nepotrebuje veľa priestoru - dosť 2 štvorcových. Zvyšok je obývaný terasou.
Schéma kúpeľa 6 až 6 projekt s podkrovím

Konštrukcia kúpeľne 6 x 6 s podkrovím

Ak chcete vytvoriť plnohodnotnú budovu, musí byť vybavená oknami a dverami. V parnej miestnosti nie je vyrobené okno, v umývačke je malé okno, ale v miestnosti na odpočinok dajte štandardné otváranie okien.

K poznámke! dvere malé - až do výšky 1,7 m. Podlahy vo vani sú drevené so sklonom na odvodnenie.

Materiály, ktoré potrebujete

Stavebný trh ponúka rôzne materiály pre výstavbu budov:

 1. Drevené trámy.
 2. Brick.
 3. Pórobetón alebo pórobetón.

Najobľúbenejšie pre kúpele je prírodný materiál - drevo. Mnohí výrobcovia ponúkajú hotové drevárske projekty, ktoré sú rýchlo zmontované a slúžia dlhú dobu. Pri dekorácii interiéru je vhodná lipa alebo osika, ktorá sa rozrezáva na dosky alebo laty.

Bath - skvelé miesto na oddych

Bath - skvelé miesto na oddych

Ak chcete vytvoriť takúto strechu strešné konštrukcie:

 1. zadržiavaná;
 2. štít;
 3. strecha so strechou.

K poznámke! Pri veľkosti 6 x 6 sa najčastejšie používa štítová konštrukcia. kôlňa strecha vhodné pre malé budovy.

Pokyny na budovanie štruktúry

Výstavba konštrukcie z akéhokoľvek materiálu nie je navzájom príliš odlišná. Hlavnou vecou je sledovať určitú postupnosť akcií.

Prvá fáza. prípravný

Je dôležité vybrať správne miesto pre pozemok pre domácnosť. No, ak môžete postaviť kúpeľ na brehu nádrže. To vám umožní ochladiť po parnom kúpeli a ponoriť sa do ľadovej vody. Tento postup zvyšuje imunitu a posilňuje telo. Ak takáto možnosť nie je k dispozícii, je potrebné vybaviť font alebo bazén.

Kúpele na brehu jazera

Kúpele na brehu jazera

Dobré miesto bude nadmorská výška na mieste. Neumiestňujte stavbu v blízkosti cesty, ak sa chcete skrývať od zvedavých očí dovolenkárov veranda ľudí. Vybrané územie je očistené od trosiek a rastlín a tiež vyrovnané.

Druhá fáza. Vytvorenie nadácie

Štruktúra zo stromu sa uľahčuje, nie je potrebný komplexný základ. Jedna z možností je vhodná: páska alebo stĺpcový.

 1. Stuha nadácie má tvar kruhu uzavretého okolo obvodu konštrukcie. V zákopu je vytvorený z dosiek debnenia. Na dne je vrstva piesku hrúbky 15 cm. Hĺbka výkopu je pol metra a šírka by mala byť širšia ako plánovaná základňa, aby zodpovedala za debnenie. Táto možnosť je spoľahlivejšia a umožňuje vám vytvoriť suterén pod budovou.
 2. Variant stĺpcov sa vykonáva vykonávaním hromád, ktoré sú zakopané v zemi do hĺbky nižšej ako zem zmrznú. Montáž hromádok sa uskutočňuje v rohoch konštrukcie a každých 2 m po obvode. Táto možnosť je lacnejšia.
Počiatočná fáza budovania nadácie

Počiatočná fáza budovania nadácie

Dôležité! Po založení sa vytvorí základ pre podlahu. K tomu je vybraná tyčinka ošetrená antifungálnou kompozíciou a roztaveným bitúmenom, potom je uzavretá niekoľkými vrstvami ruberoidu.

Tretia etapa. Montáž steny

Prvý páskový rad je vyrobený z veľkého dreva, je väčší ako ten, ktorý sa použije pre steny. Zvláštnosťou je, že táto séria nie je pevná: je potrebné ju nahradiť časom.

Montáž na stenu

Montáž na stenu

Po stopách logov sa zafixuje nagel, ktorého priemer je 10 mm a medzi radmi juty ohrievač.

Štvrtá etapa. Inštalácia podláh

V parnej miestnosti a umývadle sa podlahy vyrábajú so svahom, takže voda nestúpa a odtok do umývadla. Je dôležité správne vytvoriť podlahu pod sporákom. Pri použití kovovej pece je základňa pod ňou pokrytá oceľovou doskou alebo keramické dlaždice. Vytvoriť tehlová rúra je potrebné posilniť podlahu.

Inštalácia drevených podláh

Inštalácia drevených podláh

Piata etapa. Strešné práce

Ak chcete pokryť stavbu 6 x 6 m, musíte urobiť rozbité strešné svetlíky. Pre krokvy môžete vyzdvihnúť dosky s rozmermi 50 x 150 mm a pre strešný materiál je vhodný ondulín.

Dôležité! Najskôr urobte rám a krokvy z dreva, potom všetko je pokryté strešným materiálom.

Strešná krytina s doskami

Strešná krytina s doskami

Šiesta etapa. Zdobenie izby zvnútra

Rok po zmrštení budovy je možné ju ozdobiť dovnútra. Najčastejšie sa to deje s drevenou podšívkou. Na podlahe v umývadle alebo sprche je najlepšie položiť keramické dlaždice.

dôležitý Vyberte nekĺzavý materiál alebo miesto na drevených paletách. Vytvoriť font Najjednoduchšie je získať hotový model a nainštalovať ho do umývadla. Môžete urobiť jednoduchý dizajn s prevráteným vedierkom, ktorý je inštalovaný v miestnosti na sprchovanie. Nesmieme zabúdať na vytvorenie komunikácie.

Dokončovacie písmo je vhodné pre všetky kúpele

Dokončovacie písmo je vhodné pre všetky kúpele

Je potrebné položiť vodovod a kanalizáciu. Je dôležité inštalovať ohrievače vody na získanie teplej vody alebo uvažovať o vykurovaní zo saunových kachlí. V tomto prípade je nainštalovaná nádrž s objemom 10 litrov vody na osobu.

Posledná fáza. Montáž nábytku

Vo vani musí byť tento nábytok:

 1. regály pre parnú miestnosť;
 2. skrinky alebo závesy na šaty;
 3. sprcha a nádrž na vodu;
 4. stoličky alebo lavice, stôl pre rekreačnú oblasť.
Príklad vybavenia vo vani

Príklad vybavenia vo vani

Tip! Je dôležité, aby ste neohrozili priestor vo vani, aby sa izby mohli voľne pohybovať. Dekoratívne prvky správne vybraté kamene na kúpeľ vytvára komfort a komfort v izbách.

Veľkosť budovy 6 x 6 je optimálna, pretože v tomto prípade je možné vytvoriť základné a prídavné miestnosti s potrebnými rozmermi. Správne navrhnutý dizajn a dizajn budovy zaručia úspešnú výstavbu a pohodlné používanie v budúcnosti. Hlavnou vecou nie je zabudnúť na pravidlá požiarnej bezpečnosti a hygienické normy.

Kúpeľňa 6 x 6 metrov s podkrovím: moderné hotové projekty a etapy výstavby

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

23 + = 27