Výhodou posuvných dverí je ich funkčnosť a dekoratívnosť súčasne

Výhodou posuvných dverí je ich funkčnosť a dekoratívnosť súčasne

Posuvné dvere pre šatňa - najvhodnejší vynález, ktorý umožňuje organicky vstúpiť do "priestoru pre veci" vo vnútri "miestnosti pre ľudí". Môžu byť inštalované v miestnosti s obmedzeným priestorom, čím sa ušetrí asi štvorcový meter. Vhodný dizajn pre veľké skrine a kompaktné skrine, ktorý vykonáva nielen funkčný detail, ale aj originálnu výzdobu.

obsah

 • Výhody a nevýhody posuvných dverí
 • Typy konštrukcií
 • Materiály, dekorácie a doplnkové funkcie posuvných dverí
 • Tipy na výber posuvných dverí
 • Starostlivosť a údržba
Posuvné dvere v rohu šatne

Posuvné dvere v rohu šatne

Šatňa vo výklenku s puzdrom na dvere

Šatňa vo výklenku s puzdrom na dvere

Posuvné dverové skrine na obliekanie

Posuvné dverové skrine na obliekanie

Výhody a nevýhody posuvných dverí

Šatníkové systémy s posuvnými dverami sa stávajú bežnými v interiéroch moderné apartmány. Ak to oblasť dovoľuje, celá miestnosť je umiestnená pod šatňou, v ktorej sú voľne umiestnené obuv a oblečenie, klobúky, kabelky, kravaty a iné osobné veci. Ak v byte nie je toľko miest, použite šatňové skrinky, ktoré sú tiež zatvorené posuvnými dverami.

goodies

Čo je tak atraktívne pre moderné posuvné štruktúry? Všetko je jednoduché, majú niekoľko výhod oproti štandardným dverám:

 • Úspora miesta. Inštaláciou posuvných dverí sa nemusíte obávať, či je okolo miesta otvorené. Ventily sa budú pohybovať v rôznych smeroch a neprekračujú otvor;
 • Bezpečnosť. Tí, ktorí majú malé deti, to dokonale chápu. Dieťa nebude môcť prsty medzi dverami a otvorom prilepiť. Navyše posuvné dvere sa nedajú zablokovať ani silným ponorom;
 • Jednoduchý proces inštalácie. S malou sadou nástrojov a jednoduchými zručnosťami môžete nezávisle nainštalovať posuvné dvere do šatne. Zmena otvorenia potreby nevyplýva, pretože si môžete objednať posuvné dvere presne takú, akú potrebujete. V prípade, že niektorý prvok zlyhá, môžete ľahko vyzdvihnúť novú časť;
 • Dekoratívne. Okrem praktických funkcií, s ktorými sa posuvné dvere vyrovnávajú s hurákom, vykonávajú estetickú funkciu. Rôzne vzory, široká škála materiálov a bohatá paleta farieb umožňujú urobiť dvere významnou súčasťou interiéru.
Posuvné dvere umožňujú ušetriť viac priestoru

Posuvné dvere umožňujú ušetriť viac priestoru

Posuvné dvere pre šatňu

Posuvné dvere pre šatňu

Sklenená dverová priehradka

Sklenená dverová priehradka

cons

Majú posuvné dvere a niekoľko nedostatkov, vedieť o existencii, ktoré pred inštaláciou, môžete minimalizovať.

Takže negatívne vlastnosti posuvných dverí zahŕňajú:

 • ľahká priechodnosť pachov. Keď plánujete vytvoriť šatňu, pokúste sa odložiť z kuchyne;
 • krehkosť. Pri častom používaní sa štruktúra môže uvoľniť. Nerobte zvlášť silné a dvere lacným sklom. Ak sa však správne použije, systém bude trvať dlho. Okrem toho je vždy možnosť nahradiť neúspešnú časť;
 • hluk. Pri otvorení dverí je mierne šúchanie. Ale možno si na to zvyknete. Okrem toho sa dvere šatne používajú len niekoľkokrát denne.
Pri správnom používaní zostanú posuvné dvere dlhú dobu

Pri správnom používaní zostanú posuvné dvere dlhú dobu

Pri otvorení dverí počujete mierny šelest, ktorý však nezkazí potešenie z používania

Pri otvorení dverí počujete mierny šelest, ktorý však nezkazí potešenie z používania

Coupe dvere so vzorom

Coupe dvere so vzorom

Rozmanitosť posuvných dverí

Posuvné dvere je možné klasifikovať podľa typu konštrukcie a materiálov používaných na ich dekoráciu.

Typy konštrukcií

Pod názvom posuvných dverí sa skrýva množstvo návrhov, inak inštalovaných a fungujúcich. Vďaka tejto odrode môžete bez problémov vybrať dvere, ktoré sa hodia do každej šatníckej miestnosti.

 • Dvere sú puzdro na ceruzku. Podstata tohto dizajnu spočíva v tom, že dvere dverí prichádzajú do steny. To je ideálna voľba pre malé byty.
 • Posuvné posuvné dvere na obliekanie. Uzávery sú umiestnené na valcoch, vďaka čomu sú proti sebe a sú proti sebe. To je ten istý princíp, ktorý sa používa pri zatváraní skriniek priestoru. Bude vhodné, ak sa na skriňu pridelí len časť miestnosti.
 • Dvere sú techno. Posúva sa rovnakým spôsobom ako priehradka na dvere, ale nemá spodné koľajnice. Ideálne pre interiéry s hladkými hladkými podlahami a nedostatkom polstrovania. Tiež dobré, keď sú deti - deti sa nebudú držať na dolných úchytoch.
 • Door-book. Jeho pôvod je spôsobený týmto typom konštrukcie na obrazovky. Ventily sa zložia a odchádzajú. Tento dizajn vyžaduje trochu viac priestoru.
 • kĺzanie Dvere-akordeón pre šatňu je vylepšená verzia knihy. Hlavným rozdielom medzi nimi je počet listov: akordeón má viac a už je.
 • Roto-dvere. Možno najurbanistickejší dizajn. Je založená na rotačnom mechanizme. Inými slovami, dvere sa môžu otáčať okolo svojej osi a otvárať sa v rôznych smeroch. Avšak tento model nevyžaduje menej priestoru než dvere sú bežné.
Použitie dverí kupé vo veľkej šatni

Použitie dverí kupé vo veľkej šatni

Malá, ale priestranná šatník

Malá, ale priestranná šatník

Posuvné dvere v šatni

Posuvné dvere v šatni

Materiály, dekorácie a doplnkové funkcie posuvných dverí

Na výrobu posuvných dverí používajte rôzne materiály. Môže to byť cenné drevo, sklo alebo zrkadlo, plast, drevotrieska atď. Pri výbere modelu sú mnohí majitelia odpudzovaní nielen z kvality materiálu, ale aj z jeho dekoratívnych vlastností, ktoré umožňujú rozjasniť miestnosť a niekedy dokonca skrývať niekoľko nedostatkov.

 • Drevené dvere. Pre špeciálne šik, môžete použiť drevo drahých druhov stromov, avšak dnes sa častejšie používajú drevotrieskové dosky alebo MDF. Takýto materiál je ľahší nielen v hmotnosti, ale aj pri spracovaní. Dokonale sa skombinuje so sklom, zrkadlom a plastom a umožňuje dosiahnuť primeraný výsledok;
 • Modely skla a zrkadiel. Ak sú drevené dvere odolné a používajú sa spravidla v klasických interiérov, hlavnou funkciou sklenených a zrkadlových posuvných dverí v šatníku je vizuálna expanzia priestoru. Posuvné dvere používajú odolné sklo. Kreslenie na nich sa vykonáva pomocou rôznych technológií. Môže ísť o pieskové pieskovanie, filmovú alebo UV potlač, povodňové okno. V niektorých prípadoch sa používa aj fixácia (sintrované sklo). Klasické ohyby sa nepoužívajú z dôvodu ich značnej váhy a krehkosti;
 • Dvere z ratanu a bambusu. Ak ste fanúšikom ekologického štýlu, prútené dvere šatne budú dokonale zapadať do interiéru vášho domu. Takéto modely vyzerajú elegantne, ale sú neuveriteľne odolné.
Posuvné dvere z dreva

Posuvné dvere z dreva

Posuvné dvere so zrkadlovým povrchom

Posuvné dvere so zrkadlovým povrchom

Drevené techno dvere

Drevené techno dvere

Tipy na výber posuvných dverí

Pred zakúpením dverí na šatňu by ste sa mali rozhodnúť na niekoľkých bodoch:

 1. Ktorú izbu alebo časť miestnosti, ktorú odveziete skladovanie vecí. Z tohto faktora bude závisieť od typu umiestnenia štruktúry. Ak je šatňa celá miestnosť, musíte použiť lineárnu konštrukciu. Pre modely oplotenia sú vhodnejšie modely;
 2. Výber typu pripevnenia a charakteru otvárania konštrukcie je odôvodnený priestorom miestnosti;
 3. Posledným, ale nie najmenej dôležitým bodom je štylistická kompatibilita. Vyhodnotenie interiéru miestnosti, v ktorej plánujete inštalovať dvere, určite materiál a farebnú schému.
Pred zakúpením dverí rozhodnite o mieste pre svoje veci

Pred zakúpením dverí rozhodnite o mieste pre svoje veci

Rohová šatňa s drevenými dverami

Rohová šatňa s drevenými dverami

Kompaktná šatňa v nika

Kompaktná šatňa v nika

Starostlivosť a údržba

K starostlivosti o posuvné dvere budete potrebovať malú sadu nástrojov, ktoré sú zvyčajne v každom dome:

 • Huby, kefy, handry;
 • Vysávač;
 • Kladivo a drevený klin;
 • Skrutkovač alebo kľúč;
 • Mazivá z grafitu alebo aerosólového stroja;
 • Náhradné diely.
Posuvné dvere z dreva a skla

Posuvné dvere z dreva a skla

Door-techno

Door-techno

Aby ste zabezpečili dlhé trvanie dverí, počas čistenia nečistoty a prach vyčistite valčeky. Môže sa to robiť vysávačom alebo špongiou, tenkou kefkou alebo bežnou vlhkou handričkou.

Pravidelne mazajte valčeky tak, aby systém fungoval plynule a ticho.

Klin a kladivo budú užitočné, keď potrebujete zarovnať vodidlo. Ak sú videá v poriadku, musia byť vymenené. Náhradný prvok si môžete kúpiť na tom mieste, kde ste si objednali dvere.

Drevené kupé dvere namaľované biele

Drevené kupé dvere namaľované biele

Šatník v spálni

Šatník v spálni

Šatník na chodbe

Šatník na chodbe

Správna starostlivosť udržuje posuvné dvere v dobrom stave

Správna starostlivosť udržuje posuvné dvere v dobrom stave

Posuvné dvere pre šatňu (43 fotek): plusy, mínusy, typy konštrukcií

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

− 7 = 2