Małe kwietniki wzdłuż ogrodzenia

Małe kompozycje wzdłuż ogrodzenia

Niedawno stało się pilne udekorowanie witryn za pomocą ogrodów kwiatowych, kwietniki i Alpejskie zjeżdżalnie. Coraz częściej bungalowy wykorzystywane do celów rekreacyjnych, więc strona powinna wyglądać dobrze i zadbać o oko. Dla tworząc piękne łóżko kwiatowe Możesz użyć naturalnych materiałów, na przykład kamienie będą dobrze wyglądać. Aby uzyskać pożądany efekt, musisz poznać niektóre niuanse i cechy wybranych materiałów.

 • Podstawowe zasady
 • Utworzenie klombu kwiatowego
 • Jak stworzyć kamienny ogród kwiatowy?
 • Różnice od ogrodów skalnych lub skalnych
 • Wybór roślin
 • Jak dbać?
Tworzenie krawężnika z głazami

Tworzenie krawężnika z głazami

Elegancki design krajobrazu

Elegancki design krajobrazu

Kamyki morskie są często wykorzystywane do dekoracji klombów

Kamyki morskie są często wykorzystywane do dekoracji klombów

Granica kamieni morskich ułożonych w trzech rzędach

Granica kamieni morskich ułożonych w trzech rzędach 

Podstawowe zasady

Podczas tworzenia klombu nie trzeba używać kamieni o podobnym kształcie i rozmiarze. Kombinacja różnych typów może stworzyć oryginalny akcent, jednak ogólne rozwiązanie stylu całej witryny musi być zachowane. Istnieją ogólne metody:

 • Aby umieścić ogród kwiatowy, konieczne jest, aby nie poruszał się i cieszy oko. Możesz wybrać miejsce na środku witryny lub wzdłuż pustej ściany;
Kamienne łóżka znów zyskują popularność

Ten wzór ponownie zyskuje na popularności

Przestronny ogród z ozdobnymi ścieżkami

Przestronny ogród z ozdobnymi ścieżkami

 • podnieść roślinność jest konieczne, biorąc pod uwagę podobne warunki dla pełnego życia i kwitnienia: niektórzy z nich kochają cień, inni nie mogą bez promieni słonecznych;
 • Rozważcie potrzebę wody, jak również wielkość i inne właściwości roślin;
 • Łatwiej jest stworzyć duże klombu niż kilka małych, ale liczba i wygląd zależy od rozwiązania konstrukcyjne dla całego ogrodu.
Kaskadowy kwiat ogród

Kaskadowy kwiat ogród

Kamienny kwietnik może się sam wymienić altana, jeśli umieścisz go w środku ogrodu. Małe i jasne zdobią to miejsce w pobliżu ogrodzenie i nie zapobiegnie chodzeniu lub aktywnemu wypoczynkowi.

Utworzenie klombu kwiatowego

Aby stworzyć ogród kwiatowy, możesz użyć różnych materiałów. Mogą to być następujące opcje:

 • Porowata struktura wapienia decyduje o jego zastosowaniu. Pęknięcia są wypełnione ziemią, a następnie sadzone są rośliny. Algi i mech zachowują się dobrze.
 • Ze względu na dekoracyjny wygląd łóżek, często stosuje się bazalt.
Dekoracyjne łóżko kwiatowe z jednego kawałka kamienia

Dekoracyjne łóżko kwiatowe z jednego kawałka kamienia

 • Kwarcyt ma dużą paletę kolorów i gładką powierzchnię. Jest zdolny do wlewania się w słońce, które wygląda bardzo ładnie.
 • Piaskowiec ma wiele odcieni od szarego do czerwonego. Ale warto zastanowić się nad momentem, w którym kamień jest krótkotrwały.
 • Zdolność łupków do stratyfikacji na płytki jest wykorzystywana w tworzenie projektów krajobrazu. Może być zielony, niebieski, a nawet fioletowy.
Żółte kwiaty nadadzą blasku twojemu krajobrazowi

Żółte kwiaty nadadzą krajobrazowi blasku

 • Tuff odnosi się do skał wapiennych, z którymi są sadzone rośliny tkackie i okrywowe.
 • Pomimo pięknego wyglądu, granit rzadko jest używany do tworzenia kwiatów, ponieważ może zakwasić glebę.
 • Akumulacja zaokrąglonej formy kamieni o różnych rozmiarach, przewróconych przez wodę, nazywana jest kamykami.
Kamyczki pomagają zaprojektować swój ogród, dzięki któremu nie można mu się oprzeć

Pebble to skuteczny element dekoracji ogrodu

 • Ozdobny kamień dolomitowy stanie się ozdobą każdego ogrodu.
 •  Dla Ogrodzenia klombów często używają białej lub czerwonej cegły.
Granice klombów z cegły

Granice klombów z cegły

Dla tworzenie się kwietnika możesz wziąć kilka dużych kamieni, wokół nich umieścić mniejsze okazy. Ponadto wymagane będą dodatkowe materiały. Drenaż zapewni żwir, piasek lub pokruszony kamień. Aby zapewnić wygodę roślinom, konieczne jest mulczowanie, które można zapewnić za pomocą torfu lub kory drzewa.

Jak stworzyć kamienny ogród kwiatowy?

Jedną z opcji jest stworzenie kwietnika ozdobionego kamienną krawędzią, ale wysokie, solidne klomby wyglądają solidnie. Aby to zrobić, połóż kilka warstw kamieni na pożądanej wysokości ściany.

Początek budynku pochodzi z piwnicy. Za pomocą sznurka i kołków zlokalizuj przyszłą klomb. Na obwodzie musisz wykopać rów 30 cm, szerokość powinna odpowiadać rozmiarowi materiału. Możesz usunąć warstwę ziemi przez klomb. W dolnej części rowu schronienia znajduje się ruberoid lub folia polietylenowa, na której zaczyna się wylewać betonowy fundament.

Budowanie klombu bez fundamentu

Budowa bez fundamentu

Układanie kamieni

Układanie

Gdy podłoże wyschnie całkowicie, możesz zacząć układać kamienie. Stworzenie ogrodu kwiatowego na konkretnej podstawie nie jest warunkiem wstępnym. Wykop może być układany geotekstylnie i pokryty piaskiem o jedną trzecią, na której układane są największe głazy.

Nieregularny kształt naturalnych kamieni powoduje złożoność stylizacji. Odstępy będą musiały być wypełnione ziemią, która musi być szczelnie zapakowana. Kiedy kamienie znajdują się w połowie poza wykopem, jest to podstawą projektu.

Zła forma naturalnych kamieni sprawi, że Twój budynek stanie się bardziej oryginalny

Nieprawidłowy kształt naturalnych kamieni sprawi, że twoja konstrukcja będzie oryginalna

Następnie do muru użyj rozwiązania. Jeśli kwietnik zostanie postawiony na betonowym fundamencie, wykonaj otwory do drenażu. Rozwiązanie stosuje się od wewnątrz, aby zachować efekt suchego muru. Po wyschnięciu cementu na powierzchni natryskuje się szczeliwo. Zapobiega pojawianiu się pęknięć w stawach.

Po 7-10 dniach, gdy roztwór całkowicie się zestali, można przystąpić do wypełnienia wnętrza budynku, czyli napełnienia gleby, w której zasadzono rośliny.

Na wysokości do 60 cm można układać rzędy murów w sposób suchy. W takim przypadku musisz ostrożnie wybrać kamienie w kształcie, aby zminimalizować przerwy między nimi.

Różnice od ogrodów skalnych lub skalnych

Motley rocker sprawi, że twoja strona stanie się nie do odparcia

Rockary - pstrokata kompozycja kamieni i roślin

Krawężniki Nie wymaga skrupulatnego wyboru materiału, w przeciwieństwie do Alpejskie zjeżdżalnie. Ponadto ogród skalny Powinien przypominać górzysty teren i składać się z roślin o dobrze rozwiniętych korzeniach. W przypadku klombu wybór roślin jest bezpłatny, pod warunkiem przestrzegania wyżej wymienionych zasad.

Żółte kwiaty pomogą pozbyć się depresji

Żółte kwiaty pomogą pozbyć się depresji

Piękne kompozycje z kamyków morskich

Spektakularne kompozycje z kamyków morskich

Dla rockary wymagane są różne rozmiary, a ponadto pasuje symetrycznie i naturalnie. Kwiatowy ogród jest ułożony zgodnie z zasadami geometrii - dokładnie.

Wybór roślin

Alissum nie tylko ozdobi Twój ogród, ale także wypełni go przyjemnym aromatem

Alissum nie tylko ozdobi Twój ogród, ale także wypełni go przyjemnym aromatem

Należy pamiętać, że wysokie rośliny powinny znajdować się w środku, a niskie na krawędziach kompozycji kwiatowej. Na podniesionych klombach rośliny są lepsze i bardziej okazałe. Naturalne tkaniny szybciej się nagrzewają, a nocą tracą ciepło. Ponadto są w stanie zatrzymywać wilgoć i stopniowo ją oddawać, karmiąc rośliny.

Ten sposób sadzenia ogranicza rośliny przed owadami i szkodnikami. Aby kompozycja wyglądała naturalnie i pięknie, trzeba dokładnie przemyśleć projekt, należy wziąć pod uwagę:

 • połączenie palety, kształtu i wysokości rośliny;
 • te same warunki konserwacji;
 • czas kwitnienia.
Luksusowy ogród egzotycznych roślin

Luksusowy ogród egzotycznych roślin

Jak dbać?

Pomimo różnorodności materiałów naturalnych i różnicy w opcjach powierzchni nie można uniknąć zanieczyszczenia, opadów atmosferycznych i palącego słońca, ponieważ konstrukcja znajduje się na otwartym powietrzu.

Aby materiał nie wchłaniał zabrudzeń i wilgoci, można go traktować związkami hydrofobowymi, które są specjalnie opracowane do tego celu. Zaimpregnowane takimi substancjami powierzchnia staje się mocniejsza, a jej kolor staje się jaśniejszy i bardziej nasycony.

Tworzenie projektu krajobrazu w Twojej witrynie, konieczne jest zrozumienie, że dla atrakcyjnego wyglądu będziesz potrzebować terminowej i regularnej opieki.

Kwietniki z kamieni do ogrodu: najlepsze pomysły i porady dotyczące wystroju od projektantów krajobrazu

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

− 6 = 2