Automatické zavlažovanie je nevyhnutné pre dávanie

Automatické zavlažovanie je nevyhnutné pre dávanie

Automatické zavlažovanie chata - progresívny, komplexný systém vyžadujúci starostlivú starostlivosť. Čím viac stoviek hektárov je vysadených, tým väčšia pozornosť by mala byť táto možnosť, ktorá by zabezpečila správny obsah vody.

 • Typy automatického zavlažovania
 • Vytvorenie funkcie kvapôčky vody
 • Všeobecné rady a odporúčania pre inštaláciu systému
 • Základné pravidlá a princípy zavlažovania
Automatické zavlažovanie uľahčí odpočinok v chate

Automatické zavlažovanie uľahčí odpočinok v chate

Automatické zavlažovanie v krajine je potrebné aj pre trávnik

Automatické zavlažovanie v krajine je potrebné aj pre trávnik

Technológia zavlažovania dažďov v krajine

Technológia zavlažovania dažďov v krajine

Typy automatického zavlažovania

Automatické zavlažovanie v krajine je najlepšou príležitosťou na zjednodušenie vášho života záhrada alebo záhrada a pôsobivé úspory v peniazoch. V prípade racionálneho rozdelenia tekutiny na zavlažovanie môže byť spotreba tejto suroviny ušetrená. Praktická stránka problému zahŕňa prítomnosť troch základných odrôd zavlažovacích systémov.

 1. Technológia dažďovej vody zahŕňa tok vody zhora. Listy rastlín sa zavlažujú, z nich sa odstraňuje prach, zatiaľ čo pôda zostáva nezmenená. Tento typ je najefektívnejší, pretože je čo najbližšie k prirodzenej hydratácii.
 2. Klesajúca odroda je najúspornejšia, pretože nezahŕňa výdatnosť vody na povrchu rastliny alebo na pôdu, ktorá je v blízkosti. V tomto prípade to nie je ovplyvnené a korene - ukáže sa, že pôda je úplne hydratovaná, pokiaľ je to potrebné. Tento typ zavlažovania je ideálnym riešením pre majiteľov veľkej záhradnej plochy a obmedzeného množstva vody.
 3. Vnútorná pôdna forma zavlažovania pre záhradu a záhradu znamená nasýtenie zeminy vlhkosťou a horná vrstva zostáva suchá. To znamená, že voda pochádza zvnútra a táto forma interakcie pomáha chrániť stonky a listy rastlín pred rozpadom a tiež zabraňuje rastu burín.
Technológia zavlažovania dažďom má veľmi dobré zavlažovanie

V technológii zavlažovania dažďom efektívne zavlažovanie

Všeobecne môže systém fungovať automaticky a mechanicky. V prvom prípade nemusíte sledovať množstvo vody a frekvenciu zavlažovania postelí. To je spôsobené tým, že všetky funkcie majú jasnú úpravu a podliehajú automatickému ovládaniu.

K poznámke! Tento typ inštalácie je navrhnutý tak, aby vydržal viac ako 10 rokov, ale bude potrebovať značné množstvo peňazí na výrobu. Niekedy sa používa poloautomatická schéma, ktorá aktivuje túto možnosť v potrebnom časovom režime. Automatické zavlažovanie v dedinskom dome môže organizovať sám, ale na tento účel je potrebné vykonať súbor racionálnych opatrení na prípravu na prácu.

Kvapkanie zavlažovaním

Kvapkanie zavlažovaním

Vytvorenie funkcie kvapôčky vody

Metóda spočíva v dodávkach zásobnej nádrže pod určitým miera tlaku, a rúrky sú vybavené špeciálnymi kvapkadla, ktoré sa nachádzajú v bezprostrednej blízkosti koreňového systému. Nedostatok prevádzky spočíva v tom, že voda sa zvyčajne dodáva len do najbližších kvapiek, zatiaľ čo zvyšné prvky trpia nedostatkom vody.

Tip! So zvýšeným indexom tlaku budú prví blízke prvky mať nadmerné množstvo vlhkosti, takže je potrebné vyvinúť vysokokvalitný tlakový systém.

Schéma inštalácie kvapiek na zavlažovanie

Schéma inštalácie kvapiek na zavlažovanie

Ak sa rozhodne uplatniť tento konkrétny zavlažovací systém, stojí za to venovať pozornosť niekoľkým zložkám jeho prvkov:

 • Systém typu potrubia, prítomnosť odklonených jednotiek. Tradične sa uprednostňujú výrobky vyrobené z kovového plastu.
 • Ventily - tieto komponenty sú potrebné na nastavenie prietoku vody, to znamená, ak je prekročenie limitu, ventil zabraňuje následnému podávaniu.
Ventil pre automatické zavlažovanie

Ventil pre automatické zavlažovanie

 • Counter - tento prvok je potrebný na získanie informácií o množstve vody, ktorá je plytvaná. Bez nej by mohli byť problémy s určením množstva vody vstupujúcej do rastlín.
Počítadlo pre automatické zavlažovanie

Počítadlo pre automatické zavlažovanie

 • Filtre na vodu sú prezentované vo veľkom množstve, takže užívateľ nebude ťažké vybrať si právo, založené na kvalite vody, ktorá sa podáva. Pri vysokej úrovni znečistenia stojí za to uprednostňovať výrobky, ktoré majú možnosť automatického prania.
Filter na automatické zavlažovanie

Filter na automatické zavlažovanie

 • Hnojiace jednotky - môžu byť namontované oddelene od nádrže a slúžia na kvalitatívne aplikácie hnojív tekutého a zrnitého typu. Hnojivo bude reagovať s vodou v potrubiach a bude privádzané do zariadenia pomocou kvapkadla.
 • Pripojovacie a tlmiace zariadenia by sa mali používať na miestach, kde sú rozvetvené potrubia.

Takže odpoveď na otázku, ako sa robí automatické zavlažovanie v krajine, je dosť jednoduché, takže je potrebné zabezpečiť racionálne organizáciu systému pre-konceptním webu diagramu a čerpať z nej lôžka s rastlinami. To vám umožní vypočítať počet požadovaných konektorov a kvapiek.

Príslušenstvo pre kvapkací zavlažovací systém

Príslušenstvo pre kvapkací zavlažovací systém

Všeobecné rady a odporúčania pre inštaláciu systému

Automatizácia je príliš zložitý dizajn, čo prispieva k výraznému zjednodušeniu života záhradníka. Automatické zavlažovanie však môže byť ťažké.

Komponenty pneumatického systému sa často označujú ako čerpadlá, nástroje na reguláciu tlaku, časovače, riadiace jednotky. Záhradkári často dôverujú implementácii týchto možností pre profesionálov a pri rozhodovaní o samostatnej práci by ste mali tiež kontaktovať špecialistu. Na to, aby systém fungoval hladko a nezlyhal, je potrebné dodržať niekoľko základných podmienok:

 • Inštalácia ďalších ukazovateľov vlhkosti pôdy. V tomto prípade bude časovač fungovať bez ohľadu na úroveň prirodzených zrážok, ktorá je potrebná, aby sa zabránilo prehrievaniu pôdy.
 • Každá inštalácia systému vyžaduje konkrétny plán, a preto je potrebné vykresliť schému úseku a schematicky uviesť umiestnenie rozprašovačov alebo odkvapkávacích prvkov.
Pre automatické zavlažovanie je veľmi dôležité správne položiť potrubia

Pre automatické zavlažovanie je veľmi dôležité správne položiť potrubia

 • Po kompletnej výrobe obvodu je možné rozloženie vykonať v súlade s plánom. Na to sa tradične používajú kolíky a farebné šnúry.
 • Na zabezpečenie systému vodou je potrebné získať dobré čerpadlo, ktoré môže mať drenážny typ a môže byť dodávané s osami, piestami. Výber je založený na množstve vody, ktorá je potrebná na zavlažovanie.
Inštalácia automatického zavlažovacieho systému

Inštalácia automatického zavlažovacieho systému

Automatický zavlažovací systém v dache vás zbaví nadmerných obáv z práce a funkčnosti.

Tip! Nebojte sa o kvalite zavlažovania - s racionálnou inštaláciou, všetko by sa malo robiť čo najlepším spôsobom. Pravidelne kontrolujte a vymeňte filtračné prvky. Tiež potrebujete pravidelný posun batérie.

Zalievanie-posypanie vlastnými rukami

Technológia automatického zavlažovania dažďovej vody

Technológia automatického zavlažovania dažďovej vody

 • Zavlažovanie postrekom - automatizovaný systém, ktorý je často používaný pre zalievanie trávnikov, ale táto metóda je tiež relevantná pre majiteľov záhrady, chaty, záhrady. Ak sa práca vykonáva automaticky, dôležitú úlohu zohráva udržiavanie rovnováhy medzi frekvenciou zavlažovania a stupňom absorpcie vlhkosti. Tento princíp má obrovský prínos - neruší pôdny kryt. Vzhľadom na silné vodné trysky nie sú potrebné zbytočné otvory, takže koreňový systém má právo zachovať celistvosť. Dôležitou úlohou vlastníka takéhoto systému je zabezpečiť, aby potreba zaistiť plnú kontrolu tlaku a intenzity trysiek sa zabránilo podmáčané pôdy.

Pri montáži zariadenia na zavlažovanie dažďom v osobnom priestore je potrebné zabezpečiť vedenie potrubia a distribúciu zavlažovacích systémov pre rovnomerný tok vody v celej lokalite.

Tip! V prípade úpravy vody kríkov a stromov musia byť pripojené vyššie. Dôležitou súčasťou celého systému sú rúrkové prvky s rozmermi 20 mm a tiež je potrebné dávať pozor na žeriavy a postrekovače s dýzami. Zavlažovanie by malo byť jednotné, inak existuje možnosť vysychania alebo rozpadu koreňového systému.

Ak by bolo rozhodnuté urobiť karavan na dachu vlastnými rukami, máte päť minút od zodpovedajúcej odpovede na túto otázku. Racionálny prístup k záležitosti dosiahne optimálny výsledok a vytvorí kvalitný pracovný systém bez veľkých ťažkostí.

Jednoduchá a jednoduchá možnosť zavlažovania trávnika v krajine

Jednoduchá a jednoduchá možnosť zavlažovania trávnika v krajine

Auto-zavlažovanie v krajine: základné pravidlá a princípy zavlažovania

Pre efektívnu prevádzku zavlažovacieho systému musíte dodržiavať určité základné pravidlá:

 • Bez ohľadu na úroveň automatizácie zavlažovacieho systému sa z tohto procesu úplne neodstráňte. Neprítomnosť uvoľnenia pri zavlažovaní spôsobuje, že tento proces je minimálne účinný a tvorí sa kôra na povrchu pôdy, čo zabraňuje prenikaniu vlhkosti dovnútra. Musí sa nutne uvoľniť, pretože pôda je nasýtená potrebnými látkami.
 • Nie je žiaduce používať studenú vodu na ovládanie systému. Najlepšie je uprednostniť usadenú, vyhrievanú vodu. Je to spôsobené tým, že chladný efekt má negatívny vplyv na koreňový systém ako celok.
 • Je potrebné distribuovať rastlinné kultúry pozdĺž lokality tak, aby bolo možné ich rozdeliť na zóny podľa stupňa vlhkosti: na jednej strane sú umiestnené rastliny, ktoré milujú vodu, a tie, ktoré sú náchylné k rastu v suchom podnebí, Na druhej strane. To uľahčuje jednoduchú organizáciu zavlažovacieho systému.

 • Ak sa zavlažovacie práce vykonávajú priamo z hadice, prúd vody by nemal byť smerovaný presne pod koreň, pretože to môže viesť k vážnemu poškodeniu koreňového systému a spôsobiť rozklad. Rovnako dôležitá je rovnomernosť zavlažovacích prác, to znamená, že voda sa musí absorbovať do pôdy všade.
 • Keď je potreba zadržiavať vlhkosť v pôde, môžete ju zakryť do otvorov s slamou. V tomto prípade pôda zostane vlhšia, pretože sa vytvorí bariéra, ktorá zabráni okamžitému odparovaniu vlhkého prostredia.

Tip! Ak príde obdobie sucha, napájanie by malo byť hojné, ale nie časté. Faktom je, že pri častom príjme kvapaliny, ale plytkej expozície, korene nedostanú dostatočnú vlhkosť. V dôsledku toho sa vytvorí kôra, ktorá sa stáva prekážkou saturácie koreňov vodou.

Ak sa rozhodnete kúpiť karavan v dachi, musíte kompetentne pristupovať k jeho výberu a inštalácii!

Automatické zavlažovanie v krajine: typy automatického zavlažovania a všetky podrobnosti o správnej inštalácii systému

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

60 − = 58