Báječná rastlina s elegantnými listami

Báječná rastlina s elegantnými listami

Mnohí z nás sú uchvátení krásou tropických stromov, kvetín a ďalších rastlín, a teraz môžu byť pestované ako doma, obľúbené medzi záhradníkov bol stromanta. Foto listy sú pozoruhodné jas obrazu, okrem vizuálnej krásou, je známa pre relatívna jednoduchosť starostlivosti okrem iného náladové tropických náprotivky, a preto je milovaný floristov.

obsah:

 • Druh a odrody
 • Stromant, domáca starostlivosť
 • Ako šíriť a transplantovať
 • choroba
 • Príjemné prekvapenie
 • Aha, tieto legendy

 

Krásna krása stromanta

Krásna krása stromanta

Druh a odrody

Rastlina stromána patrí do rodiny marantokov a má v prírode až 13 druhov, ale dva druhy sú najlepšie pre pestovanie doma.

Stromanta bude slúžiť ako krásna dekorácia vašej krajiny

Stromanta bude slúžiť ako krásna dekorácia vašej krajiny

Hrniec je najvhodnejší:

 1. Stromant je príjemný. Dorastá do výšky 35 cm, rôzne krásne ponecháva rozsiahlu oválu správny tvar 15-20 cm na dĺžku. Ich celková svetlo zelenej farby, horná časť listu je pokrytá s tmavo zelenými pruhmi, ktoré sa rozprestierajú symetricky od žily, ktorá sa nachádza v strede a sa rozprestierajú pozdĺž okraja bočných žíl. Spodné listy sú šedozelené.

  Stromant je príjemný

  Stromant je príjemný

 2. Stromant je krvavý. Tento kvet je dodávaný z horúcej Brazílie, sa vyznačuje väčšie rozmery než stromanta príjemnú dospelé rastliny možno dosiahnuť výšku 1 m. Listy majú úzky oválny tvar vo forme šípky. Ich dĺžka je 20-40 cm, šírka 10 cm, horná časť listu má zelenú farbu s pestrý tmavo zelenými pruhmi, spodná - krvavo červený odtieň, pre ktorý bol pomenovaný.
Odroda volala"кровавая" благодаря своей яркости пользуется большой популярностью

Odroda s názvom "krvavé" vďaka svojej jasnosti je veľmi populárna

Kvôli rozdielom v tieni nastavenom na vrchu listu je kvet rozdelený do troch tried:

 • trikolóra - spodná strana je červená, na hornej strane má tri farebné odtiene: celkový tmavočervený tón, pásy bledozelené a svetlo ružové;
 • viacfarebný - list listového škvrny alebo v rozvodoch šalátu a bielych odtieňov na tmavozelenom pozadí;
Variety Multicolor

Variety Multicolor

 • Triostar - škvrny na hornej tmavozelenej strane listu sú biele a ružové;
Veľkolepý triostar s bielymi a ružovými listami

Veľkolepý triostar s bielymi a ružovými listami

 • Maroun - burgundy nižšie, stredná časť listov má svetlozelenú žilu.
Stromanta Marun

Stromanta Marun

Najobľúbenejšími druhmi sú stromant príjemný a odroda Triostar pri krvavosti stromantu. Ten je veľmi milý dizajnérmi, pretože s nezvyčajným odtieňom, špicatý porazí interiéry.

Domáca starostlivosť

Napriek skutočnosti, že rastlinný stromant pre jednoduchosť starostlivosti je v čele medzi exotickými domácimi rastlinami, jeho kultivácia sa v niektorých odtieňoch líši.

Počas kvitnutia: jasne červené kvety

Počas kvitnutia: jasne červené kvety

Čo by nemalo byť:

 • zmenky;
 • teplota by mala byť stabilná, nie nižšia ako 18 stupňov;
 • priame slnečné žiarenie, pretože kvôli nim listy znižujú veľkosť a strácajú jas farby;
 • zalievanie so studenou vodou, môžete ochladiť korene;
 • neustále mokrá pôda, koreňový systém môže hnilobu.
Stromanta vás dlho potešila, keď sa oň stará, musíte brať do úvahy niektoré nuansy

Stromanta vás dlho potešila, keď sa oň stará, musíte brať do úvahy niektoré nuansy

Podmienky potrebné pre bežný život rastliny:

 • určitá vlhkosť - suchosť vzduchu môže nakoniec zničiť rastlinu, všetko začína vysychaním špičiek listov a skončí smrťou celej kvetiny;
 • rozptýlené, ale dostatočné svetlo;
 • ak sa používa umelé osvetlenie, musí sa udržiavať najmenej 16 hodín denne;
 • ubytovanie v miestach, ktoré sú pokryté ponormi;
 • na vodu je potrebné iba pri sušení hornej vrstvy pôdy;
 • voda počas zavlažovania by mala byť stabilná a teplá;
 • denné postrekovanie listov;
 • Široký hrniec, pretože stromán má vlastnosť rýchleho rozširovania;
 • mierne hnojenie - kvetina netoleruje nadbytok živín, preto používajte lieky lepšie v polovici dávky nie viac ako 2 krát za mesiac v období od jari do jesene.
Kvitnúce Bush stromán krvavé

Kvitnúce Bush stromán krvavé

Pri správnej starostlivosti dosiahnu niektoré odrody dostatočnú veľkosť. Pri pestovaní domu na pestovanie koreňového systému by ste mali okamžite vybrať široký hrniec

Pri správnej starostlivosti dosiahnu niektoré odrody dostatočnú veľkosť. Pri pestovaní domu na pestovanie koreňového systému by ste mali okamžite vybrať široký hrniec

Tip! aby sa udržala správna vlhkosť, je najlepšie použiť špeciálne floráriá alebo teráriá. Môžu sa nájsť v obchodoch, ktoré sa špecializujú na predaj domácich rastlín.

Ako šíriť a transplantovať

Stromant vyrastie dvomi spôsobmi:

 1. Rozdelením. Rastlina je opatrne vytiahnutá z hrnca, potom sú od nej ručne oddelené nové výhonky, ktoré už majú svoje korene. Transplantujú sa do zmesi rašeliny a piesku, čím vytvárajú mini-skleníky, kde sú až kým sa neobjavia prvé mladé listy.

  Metóda rozmnožovania

  Metóda rozmnožovania

 2. Rezanie. Odrezajte z vrcholu 10 cm tak, aby boli 2-3 listy, vložte do vody, pokryté polyetylénom, až kým sa korene nevyskytnú. Po výskyte koreňov sa odrezky vysadia do nových hrncov.

Ak chcete lepšie porozumieť procesu reprodukcie a transplantácie, je rozumné pozrieť sa na tento proces vo fotografických a video tutoriách.

Tip! jednou z dôležitých podmienok pre normálny život stromanty - dobré odvodnenie, ale preto, že v hrnci hodnote by mala strojnásobiť drenážna vrstva 3-5 cm pôdy mierne kyslé a živín opatrenia k zneužívaniu hnojív je nemožné ..

K koreňom nehnijte, zariadenie potrebuje odvodnenie

K koreňom nehnijte, zariadenie potrebuje odvodnenie

transplantácie:

 • Čas. Mladé rastliny sa transplantujú každú jar, dospelí - každé tri roky.
 • Zem. Pôda musí byť rašelina.
Transplantácia rastlín

Transplantácia rastlín

Tip! Skúsení pestovatelia odporúčajú zmes: 1 časť nasekaného dreveného uhlia, 2 časti piesku, 2 časti trávnika a 2 časti rašeliny.

 • Pot. Kapacita by mala byť vysoká, pretože kvetina sa líši od silne rozvinutého koreňového systému.

choroba

Stromanta bude vyzerať skvelo aj medzi ostatnými rastlinami vašej krajiny

Stromanta bude vyzerať skvelo aj medzi ostatnými rastlinami vašej krajiny

Jednou z najčastejších otázok pri starostlivosti o stromán je dôvod, prečo sú listy suché. To môže byť spôsobené tromi dôvodmi:

 1. Suchý vzduch - musíte poskytnúť správnu úroveň vlhkosti, častejšie striekať, umiestniť hrniec do podnosu, na ktorom je potrebné položiť mokrý sphagnový mach.
 2. Priame lúče slnka - Musíme ihneď posunúť kvet.
 3. Spider roztoč - Listy by mali byť umývané jemným roztokom mydla a ošetrené špeciálnym zložením, predávané v špecializovaných predajniach.
Príliš jasné osvetlenie môže spôsobiť vyschnutie listov

Príliš jasné osvetlenie môže spôsobiť vyschnutie listov

S týmto kvetom si môžete vytvoriť exotický krajinný štýl

S touto kvetinou si môžete vytvoriť exotický krajinný štýl

Druhá najčastejšia otázka týkajúca sa strománnych ochorení je dôvod, prečo stonka vybledne?

Je to spôsobené prebytkom alebo nízkou teplotou pri vysokej vlhkosti, je potrebné zabezpečiť teplo a ošetriť postihnuté oblasti fungicídom.

Ďalšie problémy a spôsoby ich odstránenia:

 • žlté listy - nadmerné slnečné svetlo, je potrebné urýchlene prejsť na tmavšie miesto;
 • listy sú pokryté škvrnami a zložené - nedostatok napájania, malo by sa zvýšiť;
 • rast sa spomalil - koreňom problému môže byť akýkoľvek faktor: suchý vzduch, kliešť, slnečné lúče. Striedavo, odstráňte jeden z nich a zistiť, či je pohyb nefunguje v temnom mieste, častejšie postrek, potom je čas skontrolovať kvety na prítomnosť škodcov;
 • ohýbanie stoniek v rôznych smeroch alebo skladanie listov do tubulov - studená alebo príliš suchá pôda, je potrebné regulovať teplotu a napájanie;
 • okraje listov sú žlté alebo hnedé - problémy s vrchným obväzkom - nedostatok alebo nadbytok živín, je potrebné upraviť;
 • vytváranie povlaku podobného bavlnenej vlne Je to roztoč. Ovplyvnené oblasti je potrebné ošetriť vatovým tampónom ponoreným do alkoholu, odstránili sa vážne poškodené časti rastliny, ošetrené časti sa umyjú čistou teplou vodou.
Stromanta"Чарли"

Stromant Charlie

Príjemné prekvapenie

Ak ste správne starať o stromantoy a starostlivo dodržiavať všetky pravidlá, ktoré spĺňajú jej rozmary, môžete nájsť ten, ktorý je tento "lady" ti dal kvety. Nie sú to svieže ruže, ale celkom zaujímavé krásne kvetenstvo pozostávajúce z bielych kvetov s oranžovými sepálkami. Profesionálne kvetinárstvo však hovorí, že tento jav je mimoriadne zriedkavý a ak ste čakali na takýto zázrak, znamená to, že nielen robíte svoje starostlivé povinnosti, ale žijete v duši.

Na dosiahnutie kvitnutia stromán je relatívne nepríjemný, to je zriedkavé jav

Na dosiahnutie kvitnutia stromán je relatívne nepríjemný, to je zriedkavé jav

Aha, tieto legendy

Existuje názor, že prítomnosť stromandu v dome pomáha ľuďom, ktorí trpia nespavosťou. Samozrejme, je to vedecky nepodložená hypotéza, ale je prekvapujúce, že väčšina majiteľov tejto pruhovanej krásy poznamenala, že ich kvalita spánku sa naozaj zlepšila z nevysvetlených dôvodov. Podľa inej esoterickej verzie stromant aktivuje energiu a sebavedomie, nie je to ani nepopierateľná pravda, ale kto vie, možno nám táto kvety udeľujú ako prejav vďačnosti za splnenie všetkých rozmarov.

Táto dekoratívna kvetina získala slávu vynikajúceho lieku na nespavosť. Pokúste sa presunúť hrniec s ňou do spálne

Táto dekoratívna kvetina získala slávu vynikajúceho lieku na nespavosť. Pokúste sa presunúť hrniec s ňou do spálne

Stromant je exotická krása, ktorá okamžite priťahuje pozornosť, takže je vítaným hosťom v každom dome. Okrem rozjasnenia našich nálad, táto kvetina nám poskytuje ďalšiu užitočnú zručnosť - stávame sa viac organizovanou a chápeme prvky základnej sebadisciplíny. Len preto, že stojí za to snažiť sa vyradiť vo vašom tele stromeňový stromant a dosiahnuť priateľský kvitnutie z neho.

Tropická krása stromant: Pravidlá starostlivosti doma 40+ fotografií

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

9 + 1 =