Taký úhľadný kefus krásne skrášľuje vašu krajinu

Presná rastlina doplní akúkoľvek krajinu

Celé meno Bush Znie to ako spire grey Grefshem. Táto rastlina s hrubými rozvetvujúcimi sa vetvami, ktoré sú rozotierané bielymi kvetmi. Kvitne 1,5 mesiaca. Malé kvety husto pokrývajú povrch, akoby ho obklopovali. Druhé meno Bush je "nevesta".

 • rysy
 • Vyberte si miesto na výsadbu
 • Aplikácia v dizajne krajiny
 • Možné možnosti
 • Starostlivosť o rastlinu
 • Ako chovať? 
 • Choroby a škody spôsobené škodcom
Krásna nevesta Bush

Lush Bush "nevesty"

Veľký bujný bush nevesty

Oblúkové vetvy - charakteristický rys rastliny

Luxusné bush s bielymi kvetmi

Luxusné bush s bielymi kvetmi

rysy

Krov môže byť stručne popísaný takto:

 • Je to mrazuvzdorná rastlina odolná voči chorobám.
 • Uprednostňuje časté, ale mierne napájanie. Po napájaní je potrebné uvoľniť pôdu a zlepšiť prevzdušňovanie.
 • Ak sa sadenice vysadia na jeseň, je potrebné zakryť ich na zimu, aby nezmrazili. Pri jarnej výsadbe by mali byť často napájané a postriekané v horúčave.
 • Je potrebné oplodniť pôdu pred výsadbou, ak je príliš vyčerpaná. Najlepšie obväzy sa vykonáva skoro na jar.
 • Kvitne bujne v lete. Počas tohto obdobia je žiaduce často zalievanie.
Kvety zblízka

Kvety zblízka

Pokrývajúci sa ker sa získa, ak nie je odrezaný a nemá daný tvar

Ak ker nie je rezaný a nie je daný určitým tvarom, bude rozložený

Vyberte si miesto na výsadbu

Rozsiahle, priťahujúce pozornosť Bush pokrytý snehovo bielymi kvetmi. Pripomína oslnivú snehovú guľu v čase kvitnutia a vyzerá ako jarná žltá guľa na jeseň, keď listy na jej žltej farbe. Ale aby ste pozorovali túto krásu, musíte nájsť miesto v záhrade, kde sa rastlina ustáli a bude sa cítiť dobre.

Je to dôležité jasné osvetlenie, pretože tieňové miesta spomaľujú rast bush. Spiraea sa zakoreňuje v akejkoľvek pôde a je dôležité, aby nebola príliš suchá. Rastlina na jeseň, keď nie sú listy alebo skoro na jar, až do výskytu obličiek.

Svieža biela kefa na zelenom trávniku

Svieža biela kefa na zelenom trávniku

Malé kríky zdobia trávnik za plotom

Možnosť zdobenia trávnika za plotom

Bush je docela pôsobivý vo veľkosti, čo naznačuje, že by mal byť vysadený na vzdialenosť 50 centimetrov, aby získal živý plot. Pri sadení pár kúskov skupiny potrebujú odchýliť sa od seba navzájom 70-100 cm. Jama by mala byť širšia ako koreňov o 30%, až do hĺbky 50 cm. Ak sa v súlade s týmito pravidlami výsadby, je možné dosiahnuť rýchle premnoženie kríkov.

Zabezpečenie krásnych kríkov

Zabezpečenie krásnych kríkov

Aplikácia sivých špirál v dizajne krajiny

Zariadenie oceňuje Grefsheim pre svoju nenáročnou starostlivosť, mrazuvzdornosť a dlhý kvitnutie. Ak narazíte na brucho vedľa tulipány, narcisy alebo krókusy, dostanete inteligentnú kompozíciu. A pri výsadbe pozdĺž plotu z mriežky jedného alebo viacerých odrôd špiráše dostanete zaistenie. Ak chcete zabezpečiť dlhý kvitnutie v celej lokalite, stojí za to, že budete pestovať niekoľko odrôd, ktoré budú kvitnúť v rôznych časoch. V ranom lete kvitne Spirea Grefsheym, budú pokryté kvetmi a kvitnú v polovici Vangutta na konci Japoncov, kľukatých Billard.

Pre zmenu kombinujte spiru, lila, akciu, jalovec. Aj špirála ide dobre stromy (javor alebo popol).

Možné možnosti

Často sa môžete stretnúť s plotom kríkov v blízkosti administratívnych budov mesta. Spoločnosť Grefsheym dobre toleruje znečistenie ovzdušia výfukovými vozidlami a prispieva k jeho čisteniu. Dokonca aj po skončení obdobia kvitnutia, Bush vyzerá dobre vďaka šťavnatému a hustému listu.

V klasickom štýle je veža umiestnená v blízkosti vody. Vďaka odrazu vo vode vzniká vplyv množstva vegetácie. Okrem toho sa dobre hodí ovocné stromy a ďalších kríkov.

Pekný malý keř pri malom umelom rybníku

Pekný malý keř pri malom umelom rybníku

Nevesta bush v krajine dizajn

Nevesta krík v krajine dizajn

Vytvoriť Provensálsky štýl je potrebné vytvoriť vidiecke domáce prostredie. To sa dá urobiť pomocou nábytku, dekoratívnych prvkov a rastlín. Spirea dobre harmonizuje týmto smerom a vytvára dojem, že sa rozrastá tam, kde sa nachádza od prírody.

Môžu byť použité v rôznych národných štýloch, napríklad, japonský, taliansky, Ruský alebo škandinávsky. Bush vyzerá dobre medzi veľkými kameňmi a masívnym dreveným nábytkom, kamennými schodmi. Vďaka svojej vytrvalosti, odolnosti voči chorobám a nenáročnej starostlivosti ju dizajnéri často používajú tvorba dizajnu krajiny.

Starostlivosť o rastlinu

Spirea si nevyžaduje špeciálnu starostlivosť. Je potrebné pravidelné neintenzívne zavlažovanie a včasné zber buriny. Vzhľadom na vysokú odolnosť voči mrazu sa rastlina často používa na vytvorenie živých plôch. Nevýhodou puzdra je slabá odozva na náhle zmeny teplotných podmienok. Ak sú klimatické podmienky vo vašom regióne nestabilné, potom za zimu stojí za to pokryť korene kríkov s padlými listami.

Výsadba púšte

pristávacia

Správne orezávacie puzdro

Správne orezanie

Je dôležité, aby sa krúžok prerezal včas a správne. Pre dlhý kvitnutie a rast, nie je nutné ho každoročne prerezávať. Šedá špirála má špeciálnu vlastnosť - obličky pokrývajú výstrel, ktorý zostal od minulého roka. V roku prerezávania Grefsheim nekvitne. Najlepšie je odstrihnúť zamrznuté konce a raz za 7 rokov vyčistiť a zriediť staré konáre. Životnosť závodu je približne 30 rokov. Na omladenie sa to odreže do stavu pahýlu, z ktorého potom vyrazia nové výhonky a bude možné vytvoriť kefu. Každých 2 roky sa odporúča riediť závod získať požadovaný tvar koruny.

Ako chovať?

Najlepším spôsobom propagácie tejto rastliny sú odrezky. Z tohto dôvodu nie je možné prevziať mladé pobočky. Vezmite len tuhé vetvy, z ktorých je hornina odrezaná a niektoré listy sú odstránené, potom sa vysadia vo voľnej a vlhkej pôde. Ak chcete získať robustné sadenice, odrezky sú vysadené vo vzdialenosti 20 cm a vytvoriť vysokú vlhkosť v miestnosti. V neprítomnosti skleníky dôkladne sa starajte o pôdu - nesmie vyschnúť. Ak chcete rýchlo rásť, zorganizujte časté zavlažovanie.

Keď sa objavia korene, môžu byť zasadené do zeme, ale mali by byť vykonané na jeseň alebo na jar.

Rozmnožovanie puzdra rezkami

Rozmnožovanie puzdra rezkami

Choroby a škody spôsobené škodcom

Vo všeobecnosti je Bush zriedka chorý, existujú však výnimky. Aby ste predišli porážke, je potrebné vykonať preventívnu údržbu. Najbežnejšie sú:

 • Spider roztoč. Na vetvách sa objaví malá sieť, otvory na listoch, niekedy žltnú a spadnú. Aby ste sa zbavili nešťastia, strávte striekanie s karbophosom.
 • Vošky. Poškodenie spôsobuje lístie a kvetenstvo. Ak chcete bojovať proti nemu, použite roztok pyrimoru.
 • Otáčavý chrobák. Táto húsenica jedá až 60% listov. Pri spracovávaní chemikálií pred vznikom listov sa môže zabrániť škodcom.
Niet divu, že v ľuďoch sa toto bush nazýva nevesta

Bush kvet v sezóne

Na boj proti škodcom môžete použiť rôzne metódy. Okrem toho je potrebné zabezpečiť zavlažovanie a hnojenie hnojivami. Grefshem vyzýva na minimálnu pozornosť, takže záhradníci často rastú na vlastnú päsť domácnosti.

Biele kríky zdobia domáci pozemok

Biele kríky zdobia domáci pozemok

Šedá špirála: vlastnosti výsadby, starostlivosti a využitia v krajinnom dizajne

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

+ 17 = 24