Foto 1 - farebné žalúzie v rôznych farbách

Foto 1 - farebné žalúzie v rôznych farbách

Prototyp vertikálneho slepý historici považujú závoj hadrov, ktoré ozdobili dvere stredovekých hradov Európy. Avšak vertikálne textílne žalúzie v ich modernom vzhľade sa podobajú vzdialeným predkom iba na princípe pôsobenia. Moderné technológie umožnili vytvárať výrobky, ktoré sa stali vážnym konkurentom bežných záclon a záclon.

obsah

  • Výhody vertikálnych žalúzií
  • Metódy inštalácie a montáže
  • management
  • Typy a farby tkaniny
  • starostlivosť

Výhody vertikálnych žalúzií

Počet interiérov, v ktorých je dekorácie okien Používajú sa vertikálne textilné žalúzie, ktoré rastie každý deň. Paniky bezpodmienečne dávajú prednosť inovatívnym záclonám, hneď ako sa dozvedia o svojich početných zásluhách.

Zdá sa, že obvyklé vertikálne prúžky textílie, jednoduchá forma, ale v nej je položená geniálna estetika žalúzií. Sú ľahko integrované do domáceho interiéru a do podnikateľského prostredia kancelárií.

Konštrukčné vlastnosti výrobku nám umožňujú hovoriť o jeho vysokej funkčnosti. Jedným pohybom ruky môžete presunúť lamely na ľavú alebo pravú stranu, obom otvoriť pruhy po celom obvode okna alebo ich dotiahnuť. Prietok svetla je jemne rozptýlený po obvode miestnosti v intenzite, ktorú potrebujete.

Foto 2 - Mäkké, pastelovo farebné žalúzie

Obrázok 2 - Mäkké pastelové žalúzie

Tkanina, ktorá sa používa na lamely, je bez problémov impregnovaná kompozíciou odolnou proti vlhkosti a prachu. Okrem toho je odolný voči vysokým teplotám. Úplné umývanie sa vyžaduje raz ročne a ešte menej často v závislosti od prevádzkových podmienok. Hovoríme však o tom, že sme opustili práve nižšie.

V každom výrobcovi nájdete široký výber farebných riešení pre žalúzie, od jednoduchého tónu až po tkaniny s rôznymi výtlačkami. Nebudete mať veľa ťažkostí pri výbere harmonického odtieňa pre dokončený interiér.

Foto 3 - Prechod farieb z bielej na žltú

Foto 3 - Prechod farieb z bielej na žltú

Tip: chcete mať na oknách exkluzívne žalúzie, vyberajte vzor pre textílie sami. Vzhľadom k tomu, žalúzie sú na objednávku, môžete zdobiť lamely dokonca aj s vlastným obrazom prenesené na tkaniny.

Obrázok 4 - Obrazové žalúzie

Obrázok 4 - Obrazové žalúzie

Vhodný spôsob ovládania vertikálnych látkových žalúzií možno porovnať s procesom opísaným v slávnej rozprávke o Červenej čiapke: "ťahajte lano, dvere a otvorte".

Jedinou nevýhodou, ak je to možné, je pravidelné mokré čistenie.

Foto 5 - Jasný prízvuk v interiéri

Foto 5 - Jasný prízvuk v interiéri

Metódy inštalácie a montáže

Pred objednaním žalúzií je potrebné vykonať správne merania. Parametre výšky a šírky závisia od spôsobu pripojenia produktu. Dnes výrobcovia ponúkajú tri druhy spojovacích materiálov:

1. Upevňovacie prvky na strop. Pre neho sa používajú zátvorky, strop sa musí vyvŕtať. Používa sa zriedka.

Fotka 6 - Žalúzie s abstraktným vzorom

Fotka 6 - Žalúzie s abstraktným vzorom

2. Upevňovacie prvky na otvorení okna. Žalúzie sú prekryté na vertikálnych rovinách okna. Vezmite prosím na vedomie, že táto metóda stanovenia všetkého, čo máte na parapete, bude jasne viditeľné.

Foto 7 - Pohodlné používanie žalúzií v kuchyni

Foto 7 - Pohodlné používanie žalúzií v kuchyni

3. Upevňovacie prvky k okennému otvoru (k stene). Najčastejšie medzi spotrebiteľmi. Žalúzie visia cez okno s malou zarážkou.

Foto 8 - Upevnenie žalúzií na clonu okna

Foto 8 - Upevnenie žalúzií na clonu okna

Ale teraz sa vráťme k meraniu: ak ste uprednostnili druhú metódu fixácie, potom z výšky otvoru okna by ste mali mať 1 cm od šírky - 1 alebo 2 cm, takže dostanete výšku dokončených žalúzií.

Pri tretej metóde pridajte do výšky otvoru 10 cm na šírku - nie menej ako 15 cm.

Merania na prvý pohľad vyzerajú takto: výška výrobku sa vypočíta zo stropu na takú, ktorú potrebujete (zatvorenie parapetu alebo naopak, nezatvorte ho) a šírku meranú ako pri tretej metóde.

Foto 9 - Jasné karmínové žalúzie

Foto 9 - Jasné karmínové žalúzie

Inštalácia žalúzií je najlepšie ponechaná odborníkom. Pri inštalácii je najjednoduchšou operáciou baldachýn rímsa. Zostavenie riadiaceho mechanizmu a umiestnenie lamiel (pásy tkaniva) vyžaduje špeciálne zručnosti.

Mimochodom, tam sú dobré správy pre domácich remeselníkov. Väčšina výrobcov ponúka kompletné sady žalúzií, plne pripravené na inštaláciu. Nezávisle bude nutné len umiestniť rímsu a to, ako sme už povedali, nie je ťažké.

Obrázok 10 - Harmonická kombinácia dreva a žalúzií

Obrázok 10 - Harmonická kombinácia dreva a žalúzií

management

V riadiacom mechanizme nevidiacich sú len dve časti: šnúra (alebo reťaz) a rotačný bubon. Lamely môžete rozšíriť manuálne potiahnutím kábla alebo zakúpením modelu s automatickým ovládaním. Ruka bude nahradená vypínačom na stene, diaľkovým ovládaním alebo dokonca klávesnicou počítača.

Obrázok 11 - Osviežujúce biele žalúzie

Obrázok 11 - Osviežujúce biele žalúzie

S jedným inštalovaným mechanizmom vaše žalúzie idú jedným smerom a dvomi sa môžete pohybovať po princípe záclon v rôznych smeroch.

Typy a farby tkaniny

100% polyester a žakár sa používajú pri výrobe textílií. Spotrebitelia čoraz viac vyberajú žakárové lamely. Krásna textúra materiálu s reliéfnym vzorom vyzerá úctyhodne a elegantne v akejkoľvek farbe.

Obrázok 12 - Modré kontrastné žalúzie

Obrázok 12 - Modré kontrastné žalúzie

Foto 13 - Úspešné používanie žalúzií v miestnosti s vysokým oknom

Foto 13 - Úspešné používanie žalúzií v miestnosti s vysokým oknom

Foto 14 - Osviežujúce modré žalúzie

Foto 14 - Osviežujúce modré žalúzie

Nemusíte pochybovať o vnútorných výhodách vertikálnych žalúzií. Po prvé, musím povedať, že farebná škála výrobkov je tak široká ako možnosti textilného priemyslu. V katalógoch výrobcov sú na lamelovej tkanine vytlačené všetky druhy odtieňov a potlače. Tam sú aj foto uzávery, pri zatváraní, ktoré dostanete na okno úžasnú morskú krajinu alebo pokryté načechraný sneh.

Fotka 15 - žalúzie

Fotka 15 - žalúzie

Foto 16 - Štýlové malebné žalúzie

Foto 16 - Štýlové malebné žalúzie

Okrem toho vertikálny tvar žalúzie zvyšuje vizuálne výšku miestnosti, čo je tiež užitočné pre interiér.

Foto 17 - Zadržané sivé žalúzie

Foto 17 - Zadržané sivé žalúzie

starostlivosť

Na ošetrovanie vertikálnych textílií sa odporúčajú dve metódy: suché čistenie a umývanie.

Čistenie je vykonávané pomocou vysávača alebo ručne pomocou mäkkej kefy.

Foto 18 - Štýlová čierna tapeta

Obrázok 18 - Štýlové čierne žalúzie

Umývacie žalúzie - postup je komplikovanejší. Budete musieť starostlivo odstrániť lamely z lišty, odstrániť šnúru a znížiť hmotnosť. Potom je potrebné lamely zatočiť do role a úplne sa ponoriť do mydlovej vody na pol hodiny. Po odstránení nečistôt odstráňte kotúč a dôkladne ho opláchnite.

Foto 19 - Žalúzie s obrazom listov

Foto 19 - Žalúzie s obrazom listov

Tip: Nikdy sa nepokúšajte vytlačiť lamely a zaveste ich späť na lište, keď sú mokré. V opačnom prípade sa na lamely vytvárajú ohyby a záhyby, ktoré poškodzujú vzhľad žalúzií.

Foto 20 - Biele žalúzie s hnedými vložkami

Foto 20 - Biele žalúzie s hnedými vložkami

Vertikálne textilné rolety (37 obrázkov): funkčnosť a krása interiéru

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

− 7 = 3