Camelová deka v elegantnej spálni klasického štýlu

Deka v elegantnej spálni klasického štýlu

Velbloudy - lode púšte - môžu existovať ako pod horiacim slnkom, tak aj v chladnom prostredí. Pomáha im v termoregulácii unikátnu pleť, a nie je divu, že nákup prikrývky z ťavej vlny je zaujímavý pre mnohých spotrebiteľov. Ale skôr, než si ho kúpite, mali by ste sa dozvedieť viac o materiáli, jeho vlastnostiach, výhodách a nevýhodách.

 • Čo potrebujete vedieť?
 • Vlastnosti materiálu
 • Výhody a nevýhody prírodných surovín
 • Typy prikrývok
 • hustota
 • Ako rozlišovať od falošného?
Vynikajúce v eklektickom štýle

Deka tohto plánu je dokonale kombinovaná so štýlom eklektiky

 Čo potrebujete vedieť?

Nákup koža z ovčej vlny, takmer každý rozumie tomu, ako bol prijatý. Ale pokiaľ ide o obyvateľov púšte, je ťažké si predstaviť, ako dostať svoju vlnu. Ale ako sa hovorí, nič nie je nemožné na svete a metódy sú stále vynájdené. Velbloud je veľké dvojčatá, žije vo vyprahnutých oblastiach sveta - stepi, púšte. Sú rozdelené na dva typy:

 1. Two-humid - Bactrian. Žijú v stepných oblastiach, kde prevažuje suché leto, zasnežená zima. Ich vlasy sú rovnomerné, hrubé a mäkké. Výťažok materiálu z nich je až 10 kg od veľkého dospelého.
 2. Odnogornye - dromedár. Nachádzajú sa vo väčšine suchých oblastí sveta, kvôli ktorým je ich vlna hladká a zlatá. Môže poskytnúť asi 4 kg surovín.

Je dôležité vedieť! Pokrývajúc dvojčlenné predstaviteľov rodiny ťavy sa používa ako a ohrievač a vytvoriť priadzu.

Docela ľahké a veľmi teplé

Docela svetlý a veľmi teplý výrobok

Pri zberu vlny sa zviera nepodľahne mučeniu, je extrahované takými spôsobmi:

 1. Rezy - dochádza každý rok, hneď po preliačení. Obdobie: koniec jari - začiatok leta.
 2. Zbieranie materiálu po oplodnení zvieraťa.

Najcennejšou surovinou je chlpavá podsada, ktorá je charakterizovaná jemnosťou. Získate ho metódou ručného česania. Po extrakcii materiálu, bez ohľadu na metódu, je triedený. Ďalej sa vyrába priadza a z nej rôzne výrobky.

Fakt! Pooh môže byť použitý na šitie pracovných odevov pre potápačov, polárnych prieskumníkov a dokonca aj kozmonautov.

Vlastnosti materiálu

Treba poznamenať nasledujúce charakteristické znaky vlasov ťavy:

 1. Rýchlosť jednotlivých chĺpkov: priemerná hodnota je 23 mikrónov. Tento parameter závisí od horniny a môže sa meniť od 6 do 120 μm.
 2. Paleta farieb nie je veľmi rôznorodá - roztavené mlieko, smotana, béžový, hnedý, hnedé.
 3. Najjemnejšia vlna je získaná od samíc.
 4. Predovšetkým ocenený krémový odtieň.
 5. Najlepšie kvality materiálu z ťavy, ktoré sa nepoužívajú na pracovné účely a žijú v stepiách Mongolska.

Vlna je vysoko cenená a je drahá kvôli tomu, že je príliš veľa, aby ju získalo od jedného zvieraťa. Aby sa zachovali všetky pozitívne vlastnosti, nie je zafarbené a neposkytuje dodatočnú úpravu - môže to zhoršiť vlastnosti.

Útulná kostra s ťavej vlnou

Útulná koža s vlnou

Skvelá možnosť pre ľahký ťavý kryt pre spálňu

Skvelá možnosť pre ľahký ťavý kryt pre spálňu

Výhody a nevýhody prírodných surovín

Pred zakúpením takejto originálnej deky by ste sa mali dozvedieť o jej pozitívnych a negatívnych aspektoch.

goodies cons
Ľahkosť - hmotnosť je 2 krát nižšia ako hmotnosť oviec a často suroviny nie sú zafarbené, nevzťahujú sa žiadne syntetické vlákna - zaručuje absolútnu prirodzenosť Náklady - ako už bolo uvedené, cena takejto deky je pomerne vysoká. Vzhľadom k tomu, vlna ich zvierat sa dá získať len málo a nie celý rok
Lanolol je živočíšny vosk, jeho prítomnosť na vlasoch zabezpečuje neutralizáciu toxínov, podporuje omladenie tela, zlepšuje elasticitu a elasticitu kože Špecifická starostlivosť - vlna tohto zvieraťa sa môže čistiť iba suchou metódou
Zachovanie tepla - štruktúra chĺpkov je porézna, čo pomáha dokonale ohriať vlnu, ale zároveň sa neprehrieva. Z tohto dôvodu dochádza k normálnej termoregulácii tela kedykoľvek počas roka Obmedzená paleta farieb - pretože pri vytváraní priadze a produktov sa farby nepoužívajú, farba takej prikrývky nebude chytľavá a jednoduchá
Hygroskopicita - prikrývka rýchlo absorbuje vlhkosť, ale tak rýchlo a odovzdá ju. Vlna tohto zvieraťa nemá vlastnosť zhromažďovať štatistickú elektrinu Nepoužívajte tých, ktorí už majú alergiu na takéto výrobky.
Praktickosť - niť odlišuje pevnosť, únavu, odolnosť voči nečistotám. Zaujímavé je, že má schopnosť sebačistiť Je dôležité správne skladovať - ​​v konečnom dôsledku roztoče mora a prachu dokážu produkt zničiť.
Prírodný materiál je hypoalergénny, pri kontakte s pokožkou sa nevyskytne svrbenie, sčervenanie. Preto sa jeho časti používajú pre deti. Rovnako ako vzduchová priepustnosť - prírodný materiál, dýcha, čo zaručuje vynikajúcu cirkuláciu vzduchu Prikrývka bude pichľavá, ale nie všetko. Ak je vyrobený z vlny mladých zvierat, potom tento problém nebude, ak zo starého, bude "kousnuť"
Trvanlivosť - pri správnej starostlivosti a skladovaní trvá najmenej 15 rokov. Stabilita formy - vzhľadom na skutočnosť, že vlasy ťavy sú veľmi elastické, prikrývka zachová svoj tvar po celú dobu používania _____________

Dôležité! Predpokladá sa, že prikrývka ťavej srsti má liečivý účinok. Materiál vytvorený z nite poskytuje ľahkú masáž, ktorá pomáha zlepšiť krvný obeh a vazodilatáciu. Tkanivá sú obnovené kvôli zlepšenému metabolizmu. Okrem toho je jeho použitie vynikajúcim prostriedkom prevencie prechladnutia, reumatizmu, radikulitídy, bolesti kĺbov.

Typy prikrývok

Pozrite sa na pozitívne a negatívne aspekty materiálu - to nie je všetko, mali by ste tiež zistiť, aké typy takýchto prikrývok existujú. Spôsob výroby je otvorený a uzavretý.

 1. Prvá možnosť znamená, že tkanina výrobku je vyrobená z nite získanej z kožušiny zvieraťa. Vzhľadom na to, že sa neustále dotýka pokožky, často pri výrobe takého príslušenstva sa používa chumáč mladých ťavek - poskytuje jemnosť a hladkosť. Takéto výrobky však nie sú také teplé ako tie, ktoré sa vyrábajú uzavretou metódou a môžu sa nazývať pravdepodobnejšie dekoračné pokrývky.
 2. Pokiaľ ide o uzavreté, sú plnené do veko, vyrobené zo špeciálneho trvanlivého materiálu. V tomto prípade použite materiál získaný z dospelých zvierat, pretože nebude mať žiadny priamy kontakt s ľudskou kožou. Aby sa zabezpečilo, že materiál, ktorý sa nespracuje do vlákien, nestratí, je vložený do obalu a šitý štvorčekmi, to znamená, že vytvárajú takzvanú prešívanú deku.
Štýlové riešenie pre spálňu v čokoládových tónoch

Štýlové riešenie pre spálňu v čokoládových tónoch

Prešívaná deka s vlasmi ťavy

Prešívaná deka s vlasmi ťavy

hustota

O tom, ako pevná bude deka, závisí od jej schopnosti zachraňovať teplo. K dispozícii sú štandardné a ľahké výrobky. Tiež tento indikátor ovplyvňuje hmotnosť: hustejšia - silnejšia a teplejšia.

Tiež sa vyznačujú silou:

Typ prikrývky hustota charakteristiky
pľúca 200-220 g / m2 Tieto vynikajúce pre použitie na jar av lete.
ľahká váha 220 - 280 g / m2 Táto možnosť je skvelá pre vykurované priestory kedykoľvek počas roka.
celoročné 300 až 350 g / m2 S nimi je pohodlné v zime, na jar a na jeseň, v lete s tým bude horúce.
teplý 420 g / m2 Dokonale chráni pred chladom. Skvelé riešenie pre tých, ktorí sú vždy zmrazení.
Pre teplý spánok

Pre teplý spánok

Ľahká deka

Ľahká deka

Ako rozlišovať od náhradníka a falošného?

Popularita a vynikajúca kvalita materiálu prilákať tých výrobcov, ktorí hľadajú ľahko peniaze na úkor falzifikátov: oni nahradiť prírodné vlákna a syntetiky náhradníka. Cena takého psevdoverblyuzhe deka je o niečo nižšia, v dôsledku nie je žiadna správa z kupujúcich. Ale s takýmto produktom by sme nemali čakať na všetky uvedené pozitívne vlastnosti.

Tip! Aby ste sa ochránili, mali by ste vedieť, ako rozlíšiť skutočnú deku camel od náhradníka a falšovaného. Tu sú dôležité body:

 1. Príslušná kostra bude ľahšia ako ovce.
 2. Ak je materiál prirodzený, bude príjemný na dotyk ako chmý. Ak ide o hrubé vlákna, znamená to syntetický pôvod.
 3. Ak chcete skontrolovať prirodzenosť materiálu, môžete vykonať nasledujúcu skúšku - vytiahnite niekoľko vlákien a zapaľte ich. Ak to nie je falošný, bude horieť zle, pomaly, tavenie sa vyskytne bez sadzí a zápach je charakteristický pre pálenie vlasov, perie.
 4. Camelová vlna nie je vhodná na maľovanie, takže ak je výrobok príliš svetlý, nezvyčajné farby, odmietnuť kúpiť je falošný.
 5. Ak je viac než 5% syntetických vlákien obsiahnutých v prikrývke, potom ide o polo-vlnený výrobok.
Zaujímavá deka s prídavkom ťavej vlny pre modernú spálňu

Deka s velbloudou na modernú spálňu

Na záver treba poznamenať, že ťava deka, ak je to prirodzené a je vyrobená z vlny nárokovaného zvieraťa má mnoho výhod, takže je veľmi vhodné k nákupu našej drsné podnebie. Uisťujeme vás, nebudete sklamaní!

Camel deka: výhody a nevýhody produktu a ako rozlíšiť prítomnosť od falošného?

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

96 − = 86