Správnou mikroklíma je plný odpočinok, pohodlný pobyt v izbe a pohoda všetkých nájomníkov apartmánu

Správnou mikroklíma je plný odpočinok, pohodlný pobyt v izbe a pohoda všetkých nájomníkov apartmánu

Ako vytvoriť mikroklímu v byte, ktorá prispieva k blahobytu domácnosti, je naliehavou otázkou pre tých, ktorí sa starajú o svoje zdravie a snažia sa vytvárať priaznivé životné podmienky v uzavretom priestore. Dizajnéri vedia efektívne spôsoby, ako vyplniť byt s čistým horským vzduchom a udržiavať optimálna priestorová teplota.

obsah:

 • Ako vyhrievať dom bez poškodenia zdravia
 • Kritériá pre výber okien pre vybavenie bytu
 • Nenápadnosť výberu klimatických technológií pre byt
 • Odporúčania pre výber konečných materiálov
 • Neštandardné metódy zvlhčovania a čistenia vzduchu
Použitie prírodných materiálov v dekorácii tiež prispieva k priaznivému vnútornému mikroklimatu

Použitie prírodných materiálov v dekorácii tiež prispieva k priaznivému vnútornému mikroklímu

Radiátory ukryté za mriežkou pozdĺž celej steny

Radiátory ukryté za mriežkou pozdĺž celej steny

Interiérové ​​rastliny obnovujú a obohacujú okolitý vzduch

Interiérové ​​rastliny obnovujú a obohacujú vzduch

Drevené okná - je to ekologické a bezpečné

Drevené okná - je to ekologické a bezpečné

Ak je vzduch suchý, odporúča sa použiť domáce fontány

Pri použití suchého vnútorného vzduchu sa odporúča použitie domácich fontán

Ako vyhrievať dom bez poškodenia zdravia

Pri nízkej teplote mimo okna je mimoriadne dôležité pracovať vykurovacieho systému, minimálne spaľovanie kyslíka v obývacej miestnosti s uzavretými oknami. Pre neutralizáciu tohto efektu, väčšina výrobcov konvektory, olej a infražiariče musia byť vybavené vstavanými zvlhčovače a ionizátory vzduchu. Niektoré modely sú doplnené integrovanými ventilátory, urýchľuje proces vykurovanie miestnosti, ale je potrebné zamerať pozornosť na opačný efekt - rýchle cirkulácia automaticky zdvíha prach a vzduch je nasýtený s ním v izbách, ktoré majú negatívny vplyv na dýchacie cesty nájomníkov. Preto je najlepší spôsob, ako zvýšiť účinok vykurovania bytu je inštalovať Reflexné fólie na stenách za radiátormi, schopné výrazne zvýšiť prenos tepla zariadení.

Klasický radiátor v malej detskej izbe

Klasický radiátor v malej detskej izbe

Radikálne zlepšiť mikroklímu v byte pomôže Systém vykurovacích zariadení vybavený vysoko kvalitnými termoregulátormi. Z medicínskeho hľadiska je optimálna teplota miestnosti medzi 18-22 stupňami. Na nastavenie tohto vykurovacieho režimu alebo na prispôsobenie podľa individuálnych potrieb je možné kvôli regulácii regulátorov teploty, ktoré určujú optimálny prevádzkový režim radiátory v byte. Okrem toho, funkčný systém vykurovania pomôže nielen optimalizovať mikroklímu v rezidenčnej štvrti, ale aj šetriť spotrebu drahé tepelnej energie.

Použitie obrazoviek s reflexnou fóliou pomôže rýchlejšie a kvalitnejšie vykurovanie bytu

Použitie obrazoviek s reflexnou fóliou pomôže rýchlejšie a kvalitnejšie vykurovanie bytu

Tip! Ak je v dome nedostatok tepla, odporúča sa organizovať krb, kde sa môžete kedykoľvek zahriať a vychutnať pokojnú atmosféru, ktorá pochádza z krbu.

Útulný krb s kamennou výzdobou

Útulný krb s kamennou výzdobou

Vďaka inovatívnemu vývoju dizajnérov, obyvatelia bytov na rovnakej úrovni s majiteľmi súkromných domov môžu inštalovať plyn alebo elektrický krb s realistickou inštaláciou horiaceho ohňového plameňa, zvuk praskajúceho dreva a uhlia. Výhodným znakom elektrických krbov je neprítomnosť účinku uvoľňovania škodlivých produktov spaľovania charakteristických pre skutočné domáce požiare. Móda na krby určené na inštaláciu v bytoch ovplyvnila vytvorenie obrovského sortimentu zariadení, ktoré môžu organicky vyzerat v akomkoľvek interiéri, či už ide o minimalistické špičkové technológie alebo artsy ríše.

Dodržiavanie všetkých parametrov udržiavania príjemnej mikroklíma v byte vám poskytne zdravie a dlhú životnosť

Dodržiavanie všetkých parametrov udržiavania príjemnej mikroklíma v byte vám poskytne zdravie a dlhú životnosť

Kritériá pre výber okien pre vybavenie bytu

Otázka "ako vytvoriť mikroklímu v byte," kde by mohla byť klimatizácie v porovnaní s krajinami, s bezchybnú ekológiu, človek musí klásť otázku, od začiatku generálne opravy. Okná musia byť vyrobené výhradne z prírodného dreva, umožňujúce vzduch z vonkajšieho prostredia a nevyžarujúce škodlivé látky počas ohrevu, na rozdiel od plastové profily. Pri porovnaní polymérnych a drevených okenných blokov môžeme identifikovať množstvo faktorov, ktoré určujú mikroklímu v byte:

Prítomnosť drevených okien pomôže udržať priaznivú mikroklímu v domácnosti

Prítomnosť drevených okien pomôže udržať priaznivú mikroklímu v domácnosti

 • Schopnosť stromu prejsť vzduchom ovplyvňuje prívod vzduchu v miestnosti s kyslíkom. Plast eliminuje vplyv výmeny vzduchu, vytvára pocit vákua v miestnosti s uzavretými oknami.
Nástenné dekorácie a okná prírodných materiálov

Nástenné dekorácie a okná prírodných materiálov

 • Plastové profily sú charakteristické vysokým stupňom electrostaticity, spôsobuje príťažlivosť a hromadenie prachu, čo má negatívny vplyv na zdravie ľudí s alergiou. Preto je mikroklíma v apartmáne s plastovými oknami kategoricky kontraindikovaná pre obyvateľov, ktorí majú problémy s dýchacím traktom a deti.
Útulná spálňa v strome s vynikajúcou hlukovou a tepelnou izoláciou

Útulná spálňa v strome s vynikajúcou hlukovou a tepelnou izoláciou

 • Montážne profily z mäkkého dreva (borovica, jedľa alebo borovica) v byte dýchať rovnako ľahko a voľne ako v lese. Ihličnany aj po kostrou a spracovania pre mnoho rokov vylučovať biologicky aktívne látky - prchavé, dezinfekcia vzduchu škodlivých mikroorganizmov. Je potrebné poznamenať vedecky dokázanú skutočnosť uvoľnenia plastu dioxínu počas ohrevu polyméru, ktorý má na ostatné toxický účinok.
Priestranná kúpeľňa s dreveným oknom, prakticky na celej stene

Priestranná kúpeľňa s dreveným oknom na takmer celej stene

 • Úroveň drevené profily Protihlukové podstatne vyššie ako u plastových okien, ako strom je schopný udržať nízke frekvencie, a s vysokým a polyméry - vysokofrekvenčné zvuk. apartmány s drevenými profilmi najviac izolovanými od hluku v uliciach
Veľké drevené okno v obývacej izbe v štýle eklektiky

Veľké drevené okno v obývacej izbe eklektického štýlu

Nedotknuté ukazovatele hypoalergénne, vysoká pevnosť, odolnosť voči vlhkosti pevnosť, ultrafialové žiarenie, teplotné zmeny spôsobia, že vynikajúce vlastnosti vytvrdnutí drevené okná, čo by malo byť uprednostnené, ak chcete vytvoriť zdravú mikroklímu v byte.

Nenápadnosť výberu klimatických technológií pre byt

Po nastavení cieľa vytvoriť ideálne podmienky vo vnútornom prostredí bytu je nevyhnutné splniť prvoradú úlohu - zvoliť klimatickú technológiu. Na uľahčenie vyhľadávania je potrebné merať plochu obytných štvrtí a študovať indexy hygrometra, ktoré dokážu určiť stav mikroklímy v byte. Funkčné zariadenie je určené na ovládanie klimatického režimu v interiéri, kde môže okamžite určiť teplotu a vlhkosť vzduchu.

Vlhkomer steny merajúci teplotu a vlhkosť v miestnosti

Vlhkomer steny merajúci teplotu a vlhkosť v miestnosti

Klimatické technológie - nepostrádateľný systém bytového zariadenia, zodpovedný za vzduch v byte. Má mnoho úprav, ktoré sa vyznačujú rôznymi funkciami:

 • Zvlhčovač vzduchu je schopný rýchlo optimalizovať mikroklímu v byte, ktorého normy sú stanovené čo najpresnejšie na základe údajov vlhkomera. Bez tohto zariadenia môže byť suchosť vzduchu symbolizovaná vrúbkovaním drevených podláh, odlupovaním tapiet, zakrpatením vzhľadu vnútorných rastlín, bez ohľadu na intenzívne zavlažovanie a včasné hnojenie zeme, zlé zdravie. Zvlhčovače majú rozdielne kapacity, merané v množstve vody odparenej za hodinu. Zariadenia sú navrhnuté pre určitú oblasť miestnosti, môžu byť doplnené filtrami na čistenie vody, Podsvietenie LED, Aromatické kapsule používané na sedenie bylinné medicíny, ultrafialovým svetlom, dezinfekciu vody Odpariteľná vložený meteorologickej stanice, diaľkové ovládanie, blokovacie funkciu detí a ďalších zložiek v podobe alarmu, lampy alebo organizátora. Inovatívny modely zvlhčovačov môže pracovať v automatickom režime - prístroj nezávisle meria teplotu a vlhkosť v miestnosti, meniť nastavenia a vytvoriť príjemnú mikroklímu v každej izbe byty bez nájomníkov.
Normálna vlhkosť vzduchu v miestnosti zníži riziko ochorenia a zároveň poskytne pohodlie pre obyvateľov

Normálna vlhkosť vzduchu v miestnosti zníži riziko ochorení a zároveň poskytne komfort pre obyvateľov

 • Klimatizácia - multifunkčné zariadenie klimatickej technológie, bez ktorého je ťažké si predstaviť život v prašných megacities a provinciách s neustále sa meniacim režimom vykurovania. Moderné rozdelené systémy sú schopné chladenia, vykurovania, zvlhčovania vzduchu bez ohľadu na teplotu na ulici a prevádzku vykurovacieho zariadenia. Zlepšiť mikroklímu v Európe štúdio alebo ubytovanie s malými izbami, je potrebné dať prednosť modelom s komplexným systémom filtrácie a čistenia vzduchu z prachu, ktorý je škodlivý pre zdravé nečistoty. Nielenže dezinfikujú vzduch, ale aj obohacujú ho iónmi a fytónmi, ktoré v mestskom ovzduší chýbajú. Moderné technológie sú maximálne vylepšené rozdelenie, zodpovedné za mikroklíma v byte. Ovládanie a monitorovanie režimu prevádzky klimatizácie je možné pomocou vzdialenej vzdialenosti pomocou Wi-Fi. Vďaka mobilite rozdeľovacieho systému môžete nastaviť optimálnu izbovú teplotu počas práce, počas služobnej cesty alebo pri ceste autom.
V studenej a horúcej sezóne optimálna mikroklima pomôže vytvoriť klimatizačné zariadenie

V studenej a horúcej sezóne optimálna mikroklima pomôže vytvoriť klimatizačné zariadenie

 • čistenie vzduchu postupne čistí a zvlhčuje vzduch: vykonáva antibakteriálne funkcie vykonáva ionizácie plazmy odstraňuje prach, zvieracie lupiny a peľ alergénu farebného priestoru obohacuje chýba vlhkosť na optimálnej úrovni.
Zlepšenie kvality ovzdušia je hlavnou úlohou"мойки воздуха"

Zlepšenie charakteristík vzduchu - hlavná úloha umývania vzduchu

Tip! S nedostatkom miesta pre celkové delené systémy, zariadenia, zvlhčovanie vzduchu, mikroklímu systému v byte umožňuje zbaviť sa problému nadmerného sucha zo vzduchu, vlhkosti, nedostatočnej úrovne vykurovania či rezidenčné vetrania.

Elektronické ovládanie klimatizácie na diaľkovom ovládači v modernom apartmáne

Elektronické ovládanie klimatizácie na diaľkovom ovládači v modernom apartmáne

Komplex vybavenia doplneného kombinovanými inžinierskymi systémami vykurovania, klimatizácie, vetrania, zvlhčovania a odvlhčovania je univerzálny model kontroly klímy. Prototyp takého multifunkčného zariadenia je systém "Smart domov", automaticky vytvára ideálne mikroklíma v byte.

Hlavnou úlohou systému klimatizácie je zabezpečiť neprerušovanú prevádzku vykurovacích zariadení, zvlhčovačov a ventilačných zariadení

Hlavným komplexom úloh systému klimatizácie je zabezpečenie neprerušenej prevádzky vykurovacích zariadení, zvlhčovačov a ventilačných zariadení

Odporúčania pre výber konečných materiálov

Mikroklíma bytov určuje nielen prácu delených systémov, ohrievače, zvlhčovače, čističky vzduchu, ale aj použitých materiálov pre nábytok a dekoráciu miestnosti. Je nesmierne dôležité, aby preskúmala dopad na životné prostredie niektorých častí situácii a čelí izieb. Preto, aby sa dokončiť bytu by mala uprednostňovať prírodné keramické dlaždice, s organickými farbivami ako je Zelij (dlaždice v marockom štýle), papier tapeta, farba s vysokými hypoalergénnymi indikátormi, stenové panely a priečky zo sadry, zliatiny z tehál, mramoru, žuly, dreva parkety a ďalšie prírodné materiály bez úpravy chemickými zlúčeninami.

Prírodné stavebné materiály v dekorácii stien v modernom interiéri

Prírodné stavebné materiály v dekorácii stien v modernom interiéri

Okrem priaznivého účinku na životné prostredie sa dokončovacie materiály s prirodzeným základom vyznačujú dlhou životnosťou a schopnosťou dlhého času nestrácať pôvodný vzhľad. Prirodzenosť by sa mala prejaviť v každom prvku interiéru:

Mozaika v prírodných farbách, zdobenie kúpeľne

Mozaika v prírodných farbách, zdobenie kúpeľne

 • dokonalý materiál pre šitie záclon a pokrývky sa môžu stať prírodnými tkaninami - bavlna, ľan, hodváb, šifón, cambric alebo tvíd;
Záclona z prírodnej bielizne

Záclona z prírodnej bielizne

 • ako optimálny materiál pre výrobu nábytku môže byť rad rôznych druhov dreva, ratan, víno, organické sklo, rôzne druhy kovov, prírodné kameň na výrobu dosiek.
Pracovná doska a pracovná stena z mramorového kameňa

Pracovná doska a pracovná stena z mramorového kameňa

Prevaha prírodných prvkov v interiéri bytu pomáha vytvoriť príjemné prostredie v byte, čo najbližšie k prírodnému prostrediu s krištáľovo čistým vzduchom a dokonalého ekologického stavu.

Dekorácia steny v hlave postele s murivom

Zdobenie steny so zdobením na hlave lôžka

Ako vytvoriť mikroklímu v byte: neštandardné metódy zvlhčovania a čistenia vzduchu

Na mikroklíma v byte môžu ovplyvniť nielen multifunkčné zariadenia, ale aj typické detaily situácie:

 • izbové rastliny môže obohatiť vzduch kyslíkom, znížiť obsah oxidu uhličitého, škodlivých toxínov a mikroorganizmov. Vynikajúca filtrácia vzduchu je vykonávaná spoločnosťou Chlorophytum, aloe, pelargonium a pelargonium, nefrolázy a iné druhy vnútorných kvetov. Na ich umiestnenie môžete použiť mobilné stojany, knižnice alebo ozdobný kvetináč.
Domáce rastliny pomáhajú čistiť vzduch v miestnosti

Domáce rastliny pomáhajú čistiť vzduch v miestnosti

 • Akvárium na izbe Dokáže úplne odstrániť potrebu použiť zvlhčovač vzduchu, pretože odparovanie vody ho úplne nasýti chýbajúcou vlhkosťou.
Akvárium v ​​kuchynskom ostrove je originálne a užitočné

Akvárium v ​​kuchynskom ostrove je originálne a užitočné

 • Dekoratívna fontána v miestnosti bude pôsobiť ako originálny zvlhčovač, vytvárajúci dynamický vizuálny efekt. K dispozícii sú stacionárne a stolné modely určené pre interiér. Preto, bez ohľadu na oblasť bytu, môžete vybrať optimálnu veľkosť pre izbovú fontánu.
Multifunkčná domáca fontána pomôže relaxovať a navlhčiť vzduch v byte

Multifunkčná domáca fontána pomôže relaxovať a zvlhčovať vzduch v byte

 • Pravidelné vetranie bytu neutralizuje problém sušenia vzduchu, čo je obzvlášť dôležité pre vykurovaciu sezónu.
Ako vytvoriť mikroklímu v byte: vysávanie miestnosti - jedna z hlavných aktivít pre bezpečnú mikroklíma v byte

Vetranie miestnosti - jedna z hlavných činností na vytvorenie bezpečnej mikroklíma v byte

K posilneniu zdravia domácností, zbaviť pocitu únavy a podráždenosti v domácnosti, je potrebné venovať veľkú pozornosť vytváraniu príjemné prostredie v byte, vyznačujúci sa tým, bezchybnom stave zvlhčovať vzduch, bezprašné a komfortnú teplotu v miestnosti. Pomocou účinných spôsobov vykurovania, čistenie a zvlhčovanie vzduchu, budete môcť vytvoriť dobré počasie v byte: uvítací chlad v lete a vrelú atmosféru v období doznievajúcej studenej, teraz krištáľovo čistý vzduch bez alergénov a pocit jarnej sviežosti po celý rok.

Ako vytvoriť mikroklímu v byte: prehľad o najefektívnejších technikách

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

11 + = 20