Workshop pre umelca by mal byť v prvom rade útulný a pohodlný

Workshop pre umelca by mal byť v prvom rade útulný a pohodlný

Umelci sú kreatívni ľudia, pre ktorých atmosféra a životné prostredie zohrávajú obrovskú úlohu: dokonca aj mierna rezonancia v interiéri môže vydesiť Múzu a inšpirácia sa okamžite vyparí. Preto k vytvorenie pracoviska musíte ísť čo najďalej, pretože ste pracovali na každom detaile.

  • Štúdio v samostatnej izbe
  • Roh do bytu
  • osvetlenie
  • Niekoľko nápadov na dizajn
V dielni by malo byť umelé osvetlenie aj prírodné

Diela musia mať umelé aj prirodzené osvetlenie

Štúdio v samostatnej izbe

Najlepším riešením pri vytváraní pracoviska pre kreatívnu osobu je samostatná miestnosť. Ideálne je to rozšírenie, garáž alebo podkrovie. Odľahlosť od príbuzných vám umožní úplne ponoriť sa do práce bez toho, aby ste boli rozptýlení hlukom a rozprávaním. Okrem toho, práca s farbou, je ľahké farbiť nábytok a steny. Preto by interiér štúdia mal poskytovať rôzne nuansy.

Art štúdio v samostatnej budove

Art štúdio v samostatnej budove

Interiér dielne v rustikálnom štýle

Interiér dielne v rustikálnom štýle

Plánovanie umiestnenia pracoviska v meste štúdio, treba brať do úvahy jedno z hlavných kritérií - umiestnenie. Tradične úspešnou možnosťou je severná strana - ako príklad prirodzené osvetlenie. Neprítomnosť priameho slnečného žiarenia vytvára rozptýlené svetlo a kombinácia s elektrickou energiou je identická s kombináciou umeleckej galérie. Tiež zaujímavým riešením bude umiestnenie okien na severozápad. Nastavenie slnka vo večerných hodinách farbu dielne s bohatou paletou farieb, ktorá bude ďalším zdrojom inšpirácie.

Tip! Ak na severnej strane nie je možnosť usadiť sa, môžete použiť otvory a okná zabudované do strechy.

Je žiaduce použiť maximálne prirodzené svetlo, v prípade potreby tieňovať priame lúče. Pre tieto účely je loft ideálny. Je potrebné vyriešiť len otázku vykurovania, vetrania a starostlivosti vnútorné obloženie, takže cenné materiály netrpia.

Tip! Štúdio v podkroví alebo podkrovie má svoje výhody. Najvyššia stena pod strechu môže byť použitý na ukladanie veľkých pláten.

Podľa väčšiny umelcov je najlepšou voľbou pre dielňu miestnosť s prístupom do otvoreného priestoru. Môže ísť o záhradu, dvor alebo ulicu. Pracujte na terasa v dokonalom počasí predstaví jednotu s prírodou a rozširuje kreatívne obzory. Ak to priestor dovolí, môžete urobiť výstup na krytú plochu. Majstrovské diela môžu byť vytvorené aj v nepriaznivom počasí.

Priestranné štúdio s veľkým balkónom

Priestranné štúdio s veľkým balkónom

Roh do bytu

Prítomnosť dodatočnej garáže alebo stodoly, z ktorej môžete stavať štúdio, je v poriadku, ale nie každý má príležitosť. Najmä pre "mestského" umelca môže byť práca a bývanie v metropole nepostrádateľnou podmienkou. Vybaviť miesto v byte nemôžete byť horšie, stačí nasledovať niekoľko pravidiel.

Dokonca aj v malom byte je možné vybaviť pohodlné pracovisko pre kreativitu

Dokonca aj v malom byte je možné vybaviť pohodlné pracovisko pre kreativitu

Zónový priestor so sklenenou deliacou priehradkou

Zónový priestor so sklenenou deliacou priehradkou

Ak chcete usporiadať kreatívny kútik, je lepšie venovať pozornosť obývacia izba alebo jedáleň namiesto spálne. Ak chcete uložiť plátna, kefy a stojan, potrebujete miesto, takže pri plánovaní zohľadnenia priestoru miestnosti. Miestnosť by mala byť suchá a ľahká.

Dôležité! V byte, ako v štúdio, v priorite severnej strany: toto usporiadanie okien poskytne rovnomerné homogénne svetlo. Nemôžete robiť bez umelého osvetlenia: lampy bude potrebné večer alebo na ďalšie osvetlenie modelu.

Dôležitú úlohu zohráva farba stien, pretože miestnosť by mala vytvoriť efekt voľného priestoru. Nevhodnými voľbami budú svetlé alebo tmavé farby, pretože odvádzajú pozornosť a osvetľujú miestnosť. Svetlé farby bude fungovať najlepšie, najmä pre obmedzený priestor. Biele stropy a steny - to je vynikajúce riešenie pre oblasť akejkoľvek veľkosti. Ak vyberiete podlahové krytiny lepšie zamerať sa na praktickosť materiálu (dlaždice, linoleum alebo laminát). Farba sa stráca do pozadia, ale jednoduché a rýchle čistenie štúdia je jednoducho potrebné.

Tip! Ak oblasť nestačí, mobilný stojan ušetrí malý priestor. Jeho všestrannosť je užitočná v štúdiu i mimo nej.

Malý stojan pomôže ušetriť využiteľný priestor

Malý stojan pomôže ušetriť využiteľný priestor

Štúdiový apartmán s pracovným priestorom

Štúdiový apartmán s pracovným priestorom

Výber nábytku nevyžaduje veľa času, pretože pre pracovisko tohto umelca to nie je najdôležitejšia vec. Väčšina priestoru bude obsadená policami, kde sa všetky pracovné nástroje voľne zapadnú. Možno budete tiež potrebovať komoda alebo konferenčný stolík na uskladnenie papierových diel.

Špeciálne vybavenie vo forme stojanov, nastaviteľných konzol a pracovného povrchu je lepšie vybrať "pre seba", so zameraním na pohodlie a funkčnosť objektov.

Samostatná miestnosť je ideálnym spôsobom, ako vytvoriť umeleckú dielňu

Samostatná izba je ideálnou voľbou pre usporiadanie umeleckého diela

osvetlenie

V diele umelca je jeden z hlavných nástrojov svetlý, takže pokrytie musíte venovať osobitnú pozornosť. Pri vytváraní miesta na prácu je dôležité vziať do úvahy, že pri práci na plátne by nemali dôjsť k náhlym zmenám v samotnom modeli, ako aj v plátne. Preto musíte vybrať miesto, kde sa osvetlenie radikálne nezmení.

Tip! Svetlo dopadajúce na plátno musí zodpovedať svetlu, ktoré svieti prírodou, inak pri prenose na plátno dôjde k strate autenticity.

Správne osvetlenie pomôže presnejšie vyjadriť tón a odtieň vášho obrazu

Správne osvetlenie pomôže presnejšie vyjadriť tón a odtieň obrazu

Umelecká dielňa s veľkými oknami

Umelecká dielňa s veľkými oknami

Tip! Pri vytváraní osvetlenia stojí za to počúvať radu Leonarda da Vinciho, ktorý ponúkol zavesenie okien plátenné prádlo na ochranu očí.

Pri vytváraní umelého osvetlenia sa to nedá robiť prenosné lampy. Vynikajúcou pomôckou budú svietidlá - kliešte a svietidlá s pružným statívom. S ich pomocou môžete zmeniť smer svetla v závislosti od kreatívnej úlohy. Zároveň by však svetlo nemalo osvetľovať umelca alebo osvetľovať objekty rôznymi spôsobmi.

K poznámke! Dôležitým pravidlom pre prácu umelca je: svetlo na plátne musí spadnúť na ľavú stranu. V opačnom prípade ruka tvorí tieň, čo značne obmedzuje tvorivý proces. Aj priame svetlo by nemalo svietiť tvárou v tvár umelcovi, inak videnie môže trpieť.

Niekoľko nápadov na dizajn

Pri vytváraní pracovného priestoru sa umelci často rozhodnú pre retro štýl. Atmosféra staroveku prispieva k ponoreniu do tvorivého procesu a prispôsobuje sa potrebnej harmónii. S touto voľbou sa do interiéru zmestí starý nábytok alebo výrobky v ročníku. Môžete ukázať zručnosti dekoratéra a urobiť decoupage stolára, stoličky a stoličky. Takýto štýl sa dokonale približuje tehlové murivo. Je pravda, že namiesto červenej farby je lepšie zostať na svetlejších tónoch, béžový.

Tip! Ako osvetlenie bude vynikajúcim doplnkom Lampy Edison. Zmiešajú sa harmonicky s retro štýlom a vytvárajú jemné svetlo.

Speaking beams - ideálny variant interiéru pre umelecké štúdio

Speaking beams - ideálny variant interiéru umeleckého štúdia

Moderný štýl v interiéri na pracovisku

Moderný štýl v interiéri na pracovisku

Tip! Biele farby v interiéri umožniť použitie rôznych farebné kombinácie. Navyše, biela farba vytvára pocit bezhraničného priestoru, v ktorom sa umelec bude cítiť čo najviac voľný.

Vyjadrenie tvorivosti pri vytváraní pracoviska umožňuje nielen šetriť rozpočet, ale aj dať druhý život starý nábytok. Napríklad zbytočné počítačová tabuľka môže byť vynikajúcim miestom pre ukladanie nástrojov. Spodná časť sa používa pre väčšie objekty a pre horné police môžu byť vyrobené s plechovkami farieb, kefiek a ďalšieho príslušenstva.

Tip! starý boxy môže byť zmenená na imitáciu knižnica - na to musíte lepiť knihy vonku z knihy. Vytvorenie takýchto škatúľ na stene, môžete ich použiť ako ukladanie akýchkoľvek objektov. Takže zbytočná vec sa stane unikátnym umeleckým dielom!

Vytvárame interiér plnohodnotného štúdia: 70 nápadov pracoviska umelca a dielne v dome

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

53 − 52 =