Krásny dizajn symetrickej chodby

Krásny dizajn symetrickej chodby

Možnosti zdobenia miestností dnes sú tak rozmanité, že môžu len uctiť a ohromiť. Jedným z neštandardných riešení je svetlo panel na stene. Je to originálne svetlé doplnky na dekoráciu, ktoré nenechajú nikoho ľahostajným.

 • Čo je svetelný panel na stene?
 • Oblasti použitia a výhody
 • Osvetľovacie prvky
 • Varianty výrobkov v interiéri
 • Umiestnenie svetelného panelu
 • záver
Onyx s podsvietením vyzerá veľmi pôsobivo

Onyx s podsvietením vyzerá veľmi pôsobivo

Čo je svetelný panel na stene?

Svetlovod je obraz, ktorý je osvetlený po celom povrchu alebo v jeho častiach. Obraz sa aplikuje na sklo alebo iný materiál, ktorý odoláva vykurovaniu a nestráca svoje vlastnosti.

Interiér spálne v štýle fúzie

Interiér spálne v štýle fúzie

Drevená terasa s fontánou a svetelným panelom

Drevená terasa s fontánou a svetelným panelom

Dôležité! V jednotlivých prípadoch neexistuje žiadny takýto obrázok, ale svetlo sa objavuje. Používa LED páska svetlo, Je schopný vytvárať miestne akcenty a ľahko preberá potrebné obrysy.

Svetelné panely môžu byť zložitejšou konštrukciou, v takom prípade sú oddelené panely s upevnením na ne LED diódy. Takáto možnosť môže vyzerať ako plnohodnotná stenové svetlo - jasnosť stačí na to.

Ďalší druh - vitráže panely. Majú atraktívny vzhľad a vytvárajú veľmi jasný efekt v doslovnom zmysle. Zvýšenie vizuálneho vnímania sa dosiahne, ak pridáte okrem hlavného svetla aj niekoľko svietidiel pozdĺž jeho obvodu. Viacfarebná zvýraznenie bude vynikajúcou výzdobou aj pre väčšinu jednoduché pri konštrukcii stien.

Oblasti použitia a výhody

V dekorácii verejných priestorov možno často vidieť ľahké panely. Toto sú kaviareň, reštaurácie, výstava. Podobne sa často vytvárajú reklamné značky.

Abstraktný panel s podsvietením LED

Abstraktný panel s podsvietením LED

Tento prvok interiéru vyzerá skvele a priťahuje pozornosť. Pri tom, on vizuálne rozširuje priestor.

Hlavné výhody použitia v interiéri:

 1. Originálnosť dekorácie, ktorá sa tak často nepoužíva.
 2. Spoľahlivosť, energetická účinnosť pomocou LED prvkov.
 3. Estetika miestnosti.
 4. Jednoduchá údržba.

 5. Cenovo dostupná cena.
 6. Veľký výber obrázkov.

Osvetľovacie prvky

Vo svetelných paneloch je možné použiť rôzne možnosti osvetľovacích prvkov. Účinok závisí od toho, čo sa používa. možnosti:

 • lampy dávajú rozptýlený žiar, ktorý pomáha osvetliť všetky prvky obrazu rovnomerne, bez jasných miest alebo tmavých miest.
Zdobenie krbu s ozdobnými panelmi s osvetlením

Zdobenie krbu s ozdobnými panelmi s osvetlením

Malá pohovka v hygienickej miestnosti

Malá pohovka v hygienickej miestnosti

 • pásky je lepšie použiť ako dodatočné osvetlenie. Ak sa v produkte používa ako základný výrobok, jeho umiestnenie by malo byť bez vynechania. To znamená, že páska je umiestnená husto po celom povrchu. Malo by byť zrejmé, že v tomto prípade môže byť svetlo príliš jasné, takže je lepšie vybrať obrázok tlmené tóny. Pásky môžu mať rôzne farby, čo vytvára dodatočný dekoratívny efekt.
 • Lampa s maticou. Existuje veľa takýchto ľudí na trhu, takže nebudú mať žiadne voľby. Sú tiež hospodárne a praktické, rovnako ako predchádzajúce verzie.
Môžete vytvoriť podsvietený panel s vlastnými rukami alebo kúpiť hotový výrobok

Môžete vytvoriť podsvietený panel s vlastnými rukami alebo kúpiť hotový výrobok

Dôležité! Pri výbere dbajte na použiteľnosť a cenu. Možnosť osvetlenia by mala byť vhodná aj pre zvolený dekor.

Varianty výrobkov v interiéri

V závislosti od umiestnenia svetelných panelov môžu mať rôzne pohľady a vytvárať rôzne vizuálne efekty.

 1. Môžu byť krajiny alebo abstraktný obraz, prekladanie geometrických tvarov a iné veľmi rozdielne efekty. Výber tejto alebo druhej možnosti závisí od dekorácie miestnosti a štýlu dizajnu.
 2. Často používané obrazy s motívmi starých hrdinov, starobylej architektúry, fotografických farieb, slávnych obrazov.

 3. Pôvodný obraz krokov vedúcich k záhrade vyzerá originálne. Pri správnom umiestnení osvetľovacích prvkov bude možné vytvoriť trojrozmerný efekt.
 4. Svetlý panel vo svetlých farbách s abstraktným obrazom bude vynikajúcim nočným svetlom a zdrojom tlmeného svetla. Platí to najmä pre spálne.
 5. Takéto produkty je možné naprogramovať tak, aby sa zapli, blikanie poskytuje utišujúci a uvoľňujúci účinok.
 6. Forma môže byť iná - štvorec, obdĺžnik, kruh, ovál, polygon. Existujú integrované modely a sú zostavené z jednotlivých prvkov.

Umiestnenie svetelného panelu

Umiestnenie takéhoto ozdobného prvku nie je jednoduchou úlohou, ale mnohí sa s ním dokážu vyrovnať. Vyberte jednu alebo druhú možnosť, ktorá je potrebná na základe funkčného účelu miestnosti, jej rozmerov a zvoleného štýlu.

Vstupná hala

Takýto prvok môže byť umiestnený v každej chodbe, je dôležité len sledovať proporcie. Pokiaľ ide o byt, v podstate táto izba má malú veľkosť, čo znamená, že dekor by mal byť taký. Ak používate veľký prvok, potom je schopný rozšíriť priestor, najmä ak nájdete trojrozmerný obraz ide do vzdialenosti.

Veľké okrúhle zrkadlo s policou vo vnútri chodby

Veľké okrúhle zrkadlo s policou vo vnútri chodby

Odpočinok, ktorý sa nachádza na terase

Odpočinok, ktorý sa nachádza na terase

kuchyne

Pre kuchyňu by mal select dekor, ktoré budú pohodlné na umývanie a v tomto ohľade je panel svetla, čo potrebujete. Najpravdepodobnejšie miesto je nad jedálňou. Okrem dekoratívnej funkcie panel vykoná úlohu osvetlenia.

Tip! Ak to priestor dovoľuje, je povolené umiestnenie na mieste kuchynská zásterka. Táto možnosť je originálna a praktická.

Kuchynský interiér v minimalistickom štýle

Kuchynský interiér v minimalistickom štýle

 • V kuchyni je lepšie vybrať tematické obrazy - ovocie, zeleninu, jedlá, hotové jedlá.
Obývacia izba

Táto miestnosť je jedným z najväčších, takže tam je miesto, kde sa objasniť, pokiaľ ide o dizajn. Pokiaľ ide o umiestňovanie, je najlepšie umiestniť panel na najväčšiu stenu, nad pohovkou, v blízkosti okna.

Tip! Ak je povrch neutrálnych základných farieb, je dovolené používať svetlé, farebné panely s osvetlením. Ak sú farby tak aktívne, stojí za to, že sú vo svetlých farbách neutrálne. Môžete vyzdobiť miesto do výklenku, takže ho môžete skryť a zdobiť súčasne.

Obývacia izba kombinovaná s jedálňou

Obývacia izba kombinovaná s jedálňou

Nástenná skrinka s dekoratívnym dizajnom

Nástenná skrinka s dekoratívnym dizajnom

Tip! Krásne vyzerajú modulárne modely, ktoré sú zložené z 2-4 prvkov so samostatným podsvietením pre každý z nich.

záver

Svetelné panely sa čoraz viac využívajú v interiéroch bytov a rodinných domov. Efekt je jedinečný, pretože dekor v kombinácii s svetlom transformuje miestnosť najúžasnejším spôsobom.

Svetelný panel na stene: pôvodné možnosti osvetlenia pre byt alebo dom

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

13 − 9 =