obsah

  • Stavebné a pracovné prvky
  • Dvojvodičový nástenný plynový kotol: výhody a nevýhody
  • Dvojkruhové kotly na stenový plyn: hodnotenie výrobcov

Plynové kotly vykurovacích systémov dvojstenná stena - skutočná príležitosť chrániť sa pred "starostlivosťou" o verejné služby, aby ste neposlali úprimné sumy za skutočne chladné batérie a pozorne počúvať na šum, ktorý pochádza z kohútika namiesto toho, aby sa dal teplá voda. A ak majitelia apartmány len začať rozvíjať autonómne vykurovacie systémy, potom pre súkromných majiteľov domov takéto riešenie v podstate dodá pohodlie životu.

Dvojvodičové kotly vyzerajú veľmi štýlovo a moderne, čo vám umožňuje vybrať si model pre akýkoľvek interiér

Dvojvodičové kotly vyzerajú veľmi štýlovo a moderne, čo vám umožňuje vybrať si model pre akýkoľvek interiér

S takouto modernou technológiou poskytnete svojej rodine teplo a pohodlie

S takouto modernou technológiou poskytnete svojej rodine teplo a pohodlie

Dvojvodičové kotly majú veľmi zaujímavý a štýlový dizajn

Dvojvodičové kotly majú veľmi zaujímavý a štýlový dizajn

Stavebné a pracovné prvky

Štruktúrne sa obvodový nástenný kotol skladá z dvoch obvodov a výmenníka tepla. Prvý okruh je zatvorený a funguje ako vykurovací okruh, ale keď sa otvorí kohútik na teplú vodu, špeciálny ventil zatvára vykurovací systém a chladiaca kvapalina začne prúdiť do okruhu horúcej vody. Voda sa začne zohrievať a potom prichádza do kohútika.

Malo by byť zrejmé, že v čase otvárania žeriavu nefunguje vykurovací systém v dome a ak používate horúcu vodu dostatočne dlho, chladiaca kvapalina v ňom môže podstatne vychladnúť. Keď je kohútik na horúcu vodu zatvorený, ventil pracuje v opačnom smere, po ktorom vykurovací systém obnoví svoju prácu v plnom rozsahu.

Štýlový kotol bude vizuálne dopĺňať kuchynský nábytok

Štýlový kotol bude vizuálne dopĺňať kuchynský nábytok

Kotol sa môže nachádzať v každej miestnosti v dome

Kotol sa môže nachádzať v každej miestnosti v dome

Vzhľadom na to, že dvojkotáčkové nástenné plynové kotly na domáce vykurovanie sú inštalované vo vnútri, majú takmer vždy uzavretú spaľovaciu komoru. Vzduch je vedený koaxiálnym komínom - dvojitým potrubím, cez ktoré sa dodáva kyslík z vonku a dym smeruje do ulice.

Je menej obvyklé inštalovať kotol s otvorenou spaľovacou komorou, hoci sú jednoduchšie v konštrukcii a oveľa lacnejšie. Ich hlavnou nevýhodou je to, že pri spaľovaní odoberajú vzduch priamo z miestnosti a na odstránenie produktov spaľovania veľmi účinný systém ventilácia a kvalitatívny komín. Ak je to otázka nezávislého vykurovania bytu, v praxi je takýto variant veľmi ťažký na realizáciu.

Štýlový dvojkotlakový kotol v modernom interiéri

Štýlový dvojkotlakový kotol v modernom interiéri

Správne prispôsobený model sa stane štýlovým doplnkom do interiéru kúpeľne

Správne prispôsobený model sa stane štýlovým doplnkom do interiéru kúpeľne

Dvojvodičový nástenný plynový kotol: výhody a nevýhody

Hlavnou výhodou dvojkotlakových kotlov je schopnosť zabezpečiť autonómne najpohodlnejšie životné podmienky, najmä v súkromnom vlastníctve domov. Keďže výroba nástenných plynových kotlov je relatívne nová, takmer všetky modely na trhu predstavujú akýsi druh koncentrácie najmodernejších a najmodernejších technológií v oblasti tepelného inžinierstva. Preto - vysoká účinnosť (vysoká účinnosť) a bezpečnosť.

Sú určené pre inštaláciu vo vnútri budovy, aby maximálne znížiť tepelné straty počas prepravy pre spotrebiteľov teplej vody (dĺžka potrubia s horúcou vodou z kotla do žeriavu nesmie prekročiť 7 m). Z tohto dôvodu, rozmery sú veľmi kompaktné, ale môže byť vybavená obehové čerpadlá, expanznej nádoby, teplomery, barometre a rôznych senzorov, ktoré zaisťujú bezpečnosť. Avšak, plynový kotol kompaktné tam je nevýhoda - jeho pomerne malé množstvo elektrickej energie, je efektívny pre vykurovanie nepresahujúcou 200 m2.

Modely nástenných kotlov sú pomerne kompaktné a veľmi pekné

Modely nástenných kotlov sú pomerne kompaktné a veľmi pekné

Dvojvodičový plynový kotol harmonicky zapadá do interiéru kuchyne

Dvojvodičový plynový kotol harmonicky zapadá do interiéru kuchyne

Ak budeme hovoriť o nedostatkoch, v prvom rade - je to nutnosť dodržiavať presne výkon kotla na ohrev vody. Pas produkt uvedený aký druh spotreby vody vypočítanej modelu, a ak je slabá, a horúca voda môže byť len natoľko, aby sa prítok vody bod, napríklad v kuchyni (alebo viac, ale v tomto prípade je stále možné použiť iba teplú vodu na jednom mieste, inými slovami - môžete sa umyť riadu, ale nemôžete prijať sprchou). Ak je prietok vody vyšší ako nominálny prietok vody, užívateľ nedostane požadovanú teplotu vody. Aby ste tomu zabránili, môžete navyše nainštalovať zásobník teplej vody, ktorý kompenzuje deficit.

Tip! Pre zaistenie správnej funkcie výkonu na jeden vody pre kotly by mala byť asi 6,6 l / min (400 l / h), v tomto poradí, a dva vodné čerpacie kapacity musia byť dvakrát tak vysoké.

Kotol môže byť integrovaný do kuchynského nábytku a nebude vôbec viditeľný

Kotol môže byť integrovaný do kuchynského nábytku a bude úplne neviditeľný

Kúpeľ lakonického dizajnu v interiéri kuchyne

Kúpeľ lakonického dizajnu v interiéri kuchyne

Poznamenávame aj ďalšie nedostatky:

  • energetická závislosť - pre bežnú prevádzku väčšiny dvojlôžkových nástenných plynových kotlov sa stretne s pomerne zložitou modernou elektrickú automatizáciu. Odtiaľ dve ťažkosti naraz. Najskôr - ak je elektrická energia vypnutá, kotol nebude vôbec fungovať. Druhá - potrebné inštalovať elektrostatických odlučovačov (stabilizátory), ako elektronika, najmä stanovenie európskych producentov, je veľmi citlivý na zmeny (skoky) elektriny, rozdiely medzi našimi siete
  • oneskorenie - pre príjem priamo z kohútika teplej vody nefunguje, bude to trvať nejakú dobu, než sa prepne do režimu vykurovací kotol a vypustí do vody, ktorá je v skúmavke a mal čas sa ochladiť
  • vzhľadom na kompaktné rozmery stenového plynu Vykurovacie procesy kotlov sú organizované v malých rozmeroch, kde sú umiestnené tenkostenné (zvyčajne medi, na zlepšenie prenosu tepla) rúrky. Pri nízkej kvalite vody (a vo väčšine prípadov je voda z vodovodu presne taká), usadeniny vápnika sú uložené na stenách rúrok, prípadne sa môžu úplne upchať.
Kotly na plynové steny majú veľa výhod

Kotly na plynové steny majú veľa výhod

Postavený v kuchyni pre kuchynský nábytok - neviditeľný nepostrádateľný asistent

Postavený v kuchyni pre kuchynský nábytok - neviditeľný nepostrádateľný asistent

Tip! Pred odovzdaním vody na vykurovanie musí prechádzať cez filter - jeho inštalácia a pravidelná výmena je lacnejšia ako oprava (výmena) ohrevného okruhu vody

  • Životnosť kotla na stenu je vo všeobecnosti nižšia ako životnosť podlahovej verzie

Ak sa pokúsime analyzovať hlavné trendy vo vývoji tohto typu tepelného inžinierstva, môžeme si všimnúť nasledovné:

  • postupný odchod na trhu veľmi silné modely kotlov double-nástenných - Nemci z Vaillant predstavila výkonu kotla 36 kW, potom šiel do Juhokorejcania - firmy Daewoo navrhla model s kapacitou 40 kW, ale väčšina dosiahla talianska FRISQUET, začal sériu superveľmoci (45 kW) nástenných kotlov
  • montáž kotlov na stenu s kotlovými kotlami na zníženie zotrvačnosti prevádzky kotlov. Nemecké firmy Viessmann, Nova Florida, Frisquet, Hermann a Ferroli vyrábali kotly s malým (približne 4 litrovým) vstavaným mikrovlnným zariadením. A Baxi šiel ďalej a vybavil radu Baxi Nuvola vstavanými kotlami s objemom 60 litrov. Existujú modely s pomerne veľkým kotlom av Biasi, Ferroli a Buderus
  • inteligentné riadiace systémy, ktoré analyzujú celú sadu faktorov (tlak vzduchu, vonkajšiu a vnútornú teplotu, tlak plynu atď.) pri výbere optimálneho režimu vykurovania. Navyše uľahčujú integráciu plynového kotla do spoločného systému "smart house"
Bez takéhoto vybavenia nemôže robiť viac ako jeden moderný domov

Bez takéhoto vybavenia nemôže robiť žiadny moderný domov

Plynové nástenné kotly sú harmonicky kombinované s interiérom kuchyne, kúpeľne, chodby

Plynové nástenné kotly sú harmonicky kombinované s interiérom kuchyne, kúpeľne, chodby

Dvojkruhové kotly na stenový plyn: hodnotenie výrobcov

Keďže nástenný plynový kotol je inštalovaný vo vnútri, naň sú kladené vyššie bezpečnostné požiadavky. Predovšetkým je potrebné kupovať modely iba osvedčených značiek a prednostne predajcov, ktorí majú od výrobcu osobitné osvedčenie. Často sa takéto spoločnosti zaoberajú inštaláciou kotlov a ich zamestnanci boli vyškolení v servisných centrách výrobných spoločností a mali príslušné licencie.

Nepochybnými vodcami sú nemecké firmy: Bosch, Vaillant, Buderus, Viessmann. Sú to veľmi inovatívne plynové kotly, ktoré sa vyznačujú vysokou kvalitou výkonu, kompaktnosťou, mimoriadnou spoľahlivosťou a atraktívnym dizajnom. Plus - široká škála modelov, ktoré umožňujú vybrať kotol a zohľadniť všetky individuálne vlastnosti domu. Ak sú v týchto kotloch nedostatky, potom je to pravdepodobne cena, najlacnejšie Bosch začína od 35 tisíc rubľov a Viessmann - od 40 tisíc. Navyše pre Nemcov je problematické získať výkonné dvojkotlakové kotly od 30 kW.

Štýlový, krásny kotol Viessmann

Štýlový, krásny kotol Viessmann

Boiler Ariston štýlový, stručný dizajn

Boiler Ariston štýlový, stručný dizajn

Kotol s"стальной" наружностью идеально подойдет к стилю хай-тек или минимализму

Kotol s "oceľovým" vzhľadom je ideálny pre hi-tech alebo minimalizmus

Talianski výrobcovia Ariston, Ferroli, Baxi, Nova Florida a Saunier Duval tesne obsadili segment strednej ceny, takže sú lídrami v celkovom predaji. Spoločnosť sa spolieha na dostupné ceny (minimálna cena pre plynový dvojkotlakový kotol od spoločnosti Ariston začína od 25 do 27 tisíc) a vysokú kvalitu v kombinácii s jednoduchým, pohodlným a spoľahlivým systémom riadenia. Súčasne modely "top" Ferroli a Baxi majú jeden z najpokročilejších modelov automatizácie - dokonca majú samodiagnostický systém. Ďalším prínosom je to, že spoločnosti prispôsobujú svoje modely so zreteľom na zvláštnosti ruského trhu a presne to, že plynové kotly môžu pracovať aj pri náhlych kolísaniach tlaku plynu.

Samostatne si poznačte ochrannú známku Protherm - slovenského výrobcu, dcérskej spoločnosti Vaillant. Ak hľadáte analógie, najdôležitejšou alianciou je Skoda pre spoločnosť Volkswagen. Protherm je mierne zjednodušená verzia kotlov Vaillant za prijateľnú cenu (od 27 tis.), Zatiaľ čo komponenty sú vyrábané na Slovensku av Nemecku.

Starajte sa o teplo pre svoju milovanú rodinu - zakúpte dvojkotlakový plynový kotol

Starajte sa o teplo pre svoju milovanú rodinu - zakúpte dvojkotlakový plynový kotol

Ázijskí výrobcovia sa na našom trhu stávajú čoraz dôležitejšími, najmä v spoločnosti Navien (Naviena), kde sa pod jednou značkou spojili viaceré kórejské spoločnosti - Celtic, Kiturami a Daewoo.

Výroba je založená na vlastnom inovatívnom vývoji, ktorý umožnil získať plynové nástenné kotly s výnimočnými vlastnosťami a čo je pre nášho spotrebiteľa dôležité - za prijateľnú cenu. Predovšetkým sú určené na prevádzku v podmienkach nestabilného tlaku plynu a vody a elektronika a automatizácia kotla sú chránené pred "rozmarmi" elektrickej siete. Okrem toho sú navrhnuté tak, aby fungovali v podmienkach veľmi nízkych vonkajších teplôt. Komfort, pohodlie prevádzky, moderný vývoj a dobrý výkon - to všetko umožnilo spoločnosti Navien získať základňu v strednej cenovej kategórii.

Viac informácií o nástenných plynových dvojkotlakových kotloch - pozrite si videozáznam:

Plynové vykurovacie kotly dvojstenné - foto

Plynové vykurovacie kotly sú dvojstenné: žiť pohodlnejšie

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

6 + 1 =