Komfort w odcieniach czekolady

Komfort w odcieniach czekolady

Pokój dzienny najczęściej wykonuje kilka funkcji: odpoczynek dla rodziny, a także przyjmowanie przyjaciół i gości. Najważniejsze jest, aby stworzyć najbardziej wygodne i funkcjonalne wnętrze bez globalnego uszkodzenia budżetu. Powiemy ci to w dzisiejszym materiale.

 • Cechy konstrukcyjne
 • Przeznaczenie            
 • Kolorystyka
 • Różnorodność stylowych rozwiązań
 • Porady dotyczące projektowania 
Jasny salon w nowoczesnym stylu

Jasny salon w nowoczesnym stylu

Cechy konstrukcyjne

Rozpoczynając od wykończenia sali, na początek przygotowuje się plan działania do stworzenia aranżacji wnętrz. W takim przypadku należy wziąć pod uwagę niektóre z niuansów.

 1. Światło. Im lżejszy pokój, tym więcej ciemnych odcieni może zostać wykorzystanych w projekcie. Jeśli naturalne światło nie wystarcza, warto wyposażyć jego źródła - mecze, lampy podłogowe i kinkiety. Dodaj oświetlenie do lustrzanych powierzchni, które można umieścić w meblach lub suficie.
 2. Używanie powierzchni lustrzanych zwiększy wizualnie w objętości pomieszczenia.
 3. Układ mebli zależy od kształtu pomieszczenia. W przypadku kwadratu, lepiej jest umieścić meble w środku, na wydłużonych meblach, aby umieścić je wzdłuż ścian. Najprostszym sposobem jest stworzenie stref w prostokątnym pokoju.
Idealne rozwiązanie dla pokoju prostokątnego

Idealne rozwiązanie dla pokoju prostokątnego

Ważne! Od mebli potrzebnych tylko, nie można zaśmiecać przestrzeni, ponieważ wizualnie zmniejsza pomieszczenie.

Przeznaczenie

Najczęściej salon połączony z jadalnią i bibliotekę, ale możesz spotkać się z innymi Opcje podziału na strefy. Aby uzyskać funkcjonalny pokój, musisz wyposażyć kilka ważnych obszarów.

 • Wyżywienie. Najważniejsze jest wybranie kształtu stołu. Jeśli część pokoju jest kwadratowa, możesz wybrać okrągły stół, do prostokątnego odpowiedni owal. Najlepszym rozwiązaniem jest opcja przesuwania mebli, ponieważ zwolni to dodatkową przestrzeń.
 • Aby wyposażyć przestrzeń w książki, możesz zastosować nisze, a potem na zewnątrz przestrzeń będzie wolniejsza. Otwarte półki i systemy drzwi przesuwnych znacznie zaoszczędzić miejsce.
 • Dość duży pokój o powierzchni 22 metrów kwadratowych. m daje możliwość połączenia go z sypialnią. W takim przypadku sofa i łóżko są umieszczone w tym samym pomieszczeniu. Aby zwiększyć powierzchnię, możesz połączyć pokój dzienny z loggia, doda także światło.
Dobry przykład podziału na strefy z dywanami

Dobry przykład podziału na strefy z dywanami

Dzielimy przestrzeń z różnymi wykładzinami

Dzielimy przestrzeń z różnymi wykładzinami

Wyposażając salon, musisz umieścić meble, aby przyjmować gości - sofę, krzesła i miękkie krzesła.

Rada! Możesz wybrać do tego pufy, ponieważ zajmują mniej miejsca.

Wnętrze w skandynawskim stylu

Wnętrze w skandynawskim stylu

Do notatki! Miejsce odpoczynku może być umeblować z kominkiem. Teraz w sprzedaży są różne Kompaktowe, zasilane elektrycznie modele.

Kominek będzie specjalną ozdobą każdego salonu

Kominek będzie specjalną ozdobą każdego salonu

Część robocza wymaga stołu, półek i wygodnego krzesła. Możesz wybrać każdą część przestrzeni z różnymi odcieniami i wykończeniami.

Do notatki! Instalacja półki, ekran, panele pomagają ograniczyć przestrzeń. Używane również sufity wielopoziomowe lub podłogi.

Pokój dzienny jest dobrym miejscem na małą bibliotekę

Pokój dzienny - dobre miejsce na małą bibliotekę

Kolorystyka pokoju

Bez specjalnych umiejętności w projektowaniu możesz stworzyć salon, który będzie wyglądał nowocześnie i praktycznie. Preferowany Wybór jasnych tonów, ponieważ takie odcienie są łatwiejsze do połączenia i pozwala stworzyć atmosferę relaksu i relaksu. Weź do dekoracji ścian śnieżnobiałą tapetę lub obraz - pozwoli to połączyć kolor z dowolnymi odcieniami - wszystko zależy od Twojej wyobraźni.

Jasne ściany podkreślają nasycenie niebieskich elementów

Jasne ściany podkreślają nasycenie niebieskich elementów

Zwróć uwagę! Na białym tle, jasne akcenty, które powstają przy pomocy mebli, wystroju, niezwykłe oprawy oświetleniowe. Pozwala to uzyskać łatwą, spokojną i przytulną atmosferę.

Salon w spokojnych kolorach najlepiej dostosowuje się do odpoczynku

Salon w spokojnych kolorach najlepiej dostosowuje się do odpoczynku

 • Możesz wybrać pastelowe odcienie naturalnych kolorów, inspirowany naturą. Pomagają zrelaksować się i zrelaksować po pracy. Idealnie uzupełniają elementy wystroju z naturalnego drewna.

Jasne i bogate wykończenie salonu

Jeśli nie jesteś fanem jasnych kolorów i są one dla ciebie zbyt nudne, zwróć uwagę eklektyczne kombinacje we wnętrzu, z którego oddychają energią i wiosennym nastrojem świątecznym.

Dla fanów jasnych kolorów

Dla fanów jasnych kolorów

Utwórz imitacja murowanej cegły - jasne tło, dla którego wybrane są jasne meble. Możesz wybrać dla nasyconych ścian szmaragdowy odcień, to musi być rozcieńczony białe nisze na krawędziach i otwory w połączeniu z neutralnymi kolorami mebli.

Wielokolorowy salon zawsze rozweseli

Wielokolorowy salon zawsze rozweseli

Różnorodność stylowych rozwiązań

Kiedy podział na strefy w pokoju każda część jest pomalowana w pewnym odcieniu, a skala kolorów jest inna, inna niż meble, nie jest różnobarwna i nie zawiera odcieni żrących. Ale wybór stylu zależy od chęci i preferencji właściciela mieszkania. Możesz rozważyć różne opcje: dla pokoju o powierzchni 22 metrów kwadratowych. m będzie pasować do wielu istniejących kierunków projektowania.

High-tech

Ta opcja będzie się łączyć minimalizm i więcej funkcji. Wszystkie części wykonane są z wytrzymałych, raczej drogich materiałów. Możesz wziąć białe i odcienie szarości na ogólne tło pokoju.

Rada! Dla podłogi możesz preferować płytka lub laminat w kolorze ciemnoszarym. Ściany będą dobrze wyglądać tynk strukturalny.

Meble tapicerowane najlepiej jest lekceważyć i używać we wnętrzu dużo szkła i plastiku. Aby zastosować dodatkowe oświetlenie Światło taśmy LED, który jest umieszczony wokół gzymsów. Umożliwia zmianę jasności oświetlenia w pomieszczeniu. Udekoruj wnętrze może być wazonami z suchymi dekoracyjnymi kwiatami.

Lekkie meble wizualnie zwiększają przestrzeń

Lekkie meble wizualnie zwiększają przestrzeń

Orientalny styl

Ta opcja zakłada obecność jasnych kolorów i motywów kwiatowych na wykończeniu. Główny ton można wybrać beżowy i ozdobić go ornamentem roślinnym. Podłogi pokryte są okrągłym dywan z małym stosem. Zasłony są wybrane nie uderzające, z kwiatowym wzorem.

Motywy orientalne zawsze wyglądają interesująco

Motywy orientalne zawsze wyglądają interesująco

Minimalizm

Ten styl Brak niepotrzebnych szczegółów. Łączy w sobie niepozorne kolory i faktury, dzięki czemu atmosfera jest przytulna. Dobrze pasuje do wnętrza meble-transformator. Stoły i półki mogą być wykonane ze szkła i oświetlić je światłami LED. Aby zaoszczędzić miejsce, użyj Szafy z drzwiami przesuwanymi.

Czysty biały i nic zbędnego

Czysty biały i nic zbędnego

Klasyczny design

Ta dekoracja jest zawsze modna i przez lata nie staje się przestarzała. Wybierz przyjemne oko odcienie beżu lub żółtego. Meble muszą pochodzić z naturalne drewno cennych gatunków, a tapicerka na sofy - z naturalnych tkanin lub skóry. Zasłony będą pasować do atlasu, jedwabiu lub aksamitu - w zależności od preferencji właściciela.

Sufit często malowany jest białą farbą. Możesz również pokryć ściany farbą lub tapeta z nisko-klawiszowym wzorem. Pola są objęte laminat lub parkiet w drewnie. Czasami rozłożyć na kafelku, który naśladuje kamień. Możesz rozcieńczyć wnętrze, stosując obrazy, figurki, kompozycje z suchych roślin, wazony, poduszki.

Zawsze wykwintny styl klasyczny

Zawsze wykwintny styl klasyczny

Provence

Ta opcja Obejmuje akcenty na dekoracje, meble i dekoracje ścienne. Wyróżnij wnętrze za pomocą paska LED. Do mebli użyj naturalnego drzewa jasnych tonów. Do dekoracji użyj starych przedmiotów.

Luksusowe wnętrze w jasnych kolorach

Luksusowe wnętrze w jasnych kolorach

Wskazówki dla projektantów wnętrz

Aby stworzyć wygodny i atrakcyjny pokój projektowy na 20 metrach kwadratowych. m, musisz poprawnie zaprojektować wszystkie strefy.

 1. Ważne jest umieszczenie mebli, aby nie zagracały przestrzeni.
 2. Oświetlenie powinno być zarówno intensywne, jak i Dodatkowo do podkreślenia każdej strefy.
 3. Konieczne jest znalezienie odpowiedniego miejsca na sofę i fotel, a także umieść telewizor.

Dzięki odpowiedniej aranżacji mebli można osiągnąć pożądany komfortowy, wygodny projekt salonu.

Możesz zaprojektować projekt samodzielnie lub skontaktować się z profesjonalnym projektantem. Jeśli wybierzesz pierwszą opcję, warto zapoznać się z różnymi opcjami projektowania, które są prezentowane w Internecie. Możesz użyć pewnych szczegółów i stworzyć osobę, która nie przypomina wzoru.

Wnętrze salonu 22 m2. metr: układ, kolory i przewodnik po stylach

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

80 + = 88