Piękny tropikalny obraz głównego pokoju

Spektakularny tropikalny obraz głównego pokoju

Przekształć wnętrze salonu o 18 metrów kwadratowych. m - proste zadanie, nawet dla początkującego projektanta, co widać patrząc na fotorealizacje podane w artykule. Jest to dość powszechny rozmiar "frontowego" pokoju w domach sowieckich (czasami może się zmieniać i zmniejszać do 16 metrów kwadratowych). To pokój dzienny Nie można go nazwać obszernym, ale jego parametry są wystarczające, aby pomieścić wszystkie niezbędne przedmioty funkcjonalne i dekoracyjne.

 • Wskazówki dla projektanta Alberta Hadleya dotyczące idealnego salonu
 • Dekorujemy powierzchnię
 • Zalecenia ogólne
 • Pokój z kilkoma funkcjami
Połączenie kilku stylów sprawia, że ​​pokój jest interesujący i niepowtarzalny

Połączenie kilku stylów sprawia, że ​​pokój jest oryginalny, niepowtarzalny

Wnętrze salonu 18 m2. metry: przegląd pomysłów na projekty trendów i wskazówki TOP-6 od dekoratora Alberta Hadleya

Projektant Albert Hadley radzi o idealnym salonie:

 1. Nie pozostawiaj bez nadzoru sufitów. Są najbardziej zaniedbaną przestrzenią w pokoju.
 2. Projekt zależy również od jakości światła i cienia, oraz właściwe oświetlenie ma ogromne znaczenie... Czasami oświetlenie będzie dobrze sfotografowane, ale nie zawsze wygodne do wygodnego życia i może wyglądać komercyjnie. Kiedy staramy się oświetlić pokój, naszym celem jest pozbycie się przygnębienia, aby mieć wystarczająco dużo światła, aby czuć się szczęśliwym.
 3. Zapomnij o planach projektu. Ułóż meble tam, gdzie są najbardziej wygodne i będą wyglądać lepiej.
 4. Atmosfera beżu. To zupa, to jest kość słoniowa, to krem, to kamień, to grzanka, to cappuccino. To, cóż, to magia.
 5. Projekt i dekoracja - nie chodzi o scenerię, nie jest to ze względu na piękne zdjęcia w czasopismach. Projektowanie wnętrz, to naprawdę tworzenie jakości życia, piękno, które odżywia duszę.
 6. Spraw, aby Twój dom był jak najbardziej komfortowy i atrakcyjny, w miarę możliwości ... Tam musi być więcej życia niż biżuteria.

Ważne przetrwać złoty środek: nie przeładowuj wnętrza niepotrzebnymi szczegółami, zamieniając pokój w zaśmieconą ciemną komnatę, ale jednocześnie umieść w nim wszystkie funkcjonalne elementy, które pozwolą nazwać urządzony salon miejscem do przyjmowania i poznawania przyjaciół.

Dekorujemy powierzchnię

Aby zrozumieć, jak prawidłowo zaprojektować wnętrze salonu 16-18 metrów kwadratowych. m, uważamy wszystkie powierzchnie etapami:

 • Sufit. W Chruszczow i piersi wysokość ścian jest niewielka, więc jednym z głównych zadań projektanta jest wizualne podniesienie sufitu: im wyższe pomieszczenie, tym bardziej przestronne, tym większe. Ten dylemat rozwiązuje się za pomocą schematu kolorów i podświetlenie.
 • Powierzchnia sufitu powinna być najjaśniejszą strefą (w porównaniu ze ścianami i podłogą). Możesz użyć Rozciągnij błyszczące materiały: odbijając się na takim zasięgu, odbicia światła wypełnią pomieszczenie powietrzem i sprawią, że będzie on nieważki, przestronny.
 • Po wybraniu urządzenia oświetleniowe Nie przestawaj masywne projekty żyrandoli i mieć je w środkowej części: w ten sposób obniżysz wysokość całego wnętrza, nawet przy właściwym użyciu koloru i tekstury powierzchni. Idealny projekt podświetlenia - światła punktowe, Naprawiono w górnej części ściany wokół obwodu pomieszczenia.

 • Ściany. Konstrukcja ścian, podobnie jak sufit, jest zalecana, aby wytrzymać w jasnych kolorach. Powłoka powierzchniowa powinna działać jak najwięcej, aby rozszerzyć przestrzeń - brak wyraźnych, dużych i nasyconych wzorów kolorystycznych i ciemnych, zmniejszając powierzchnię farb.
 • Możesz użyć lekkie wzory bez kontrastu z paskami: Pionowo - aby dodać wysokość, poziomo - aby powiększyć ściany.
Poziome paski pomogą poszerzyć przestrzeń

Poziome paski pomogą wizualnie powiększyć przestrzeń

Ozdobne kraty, umieszczone pionowo wizualnie, podnoszą linię sufitu

Ozdobne pręty, umieszczone pionowo, wizualnie podnoszą linię sufitu

Rada! Aby oddzielić i pogłębić określoną strefę, należy: ciemna lub kontrastowa powłoka na jednej ze ścian, ale nie więcej. W tym przypadku sama powierzchnia (przez tapetę, obraz) lub przestrzeń boczna jest całkowicie przykryta otwartą szafką (ta konstrukcja pozwala na zwiększenie użytecznego obszaru do przechowywania) jest odtwarzana w kolorze.

 • Robi naprawy w salonie 16-18 metrów kwadratowych. m, wyobraź sobie, jak powinien wyglądać końcowy układ. Może to ma sens Połącz korytarz i pokoje, strefa zagospodarowania przestrzennego to nie ściany z drzwiami, ale jaśniejsze i bardziej przejrzyste (mogą być mobilne) projekty: zasłony z koralików, przesuwne ekran, Licznik barowy z nisze i tak dalej.
Przezroczysty"лапша" разделит смежные комнаты

Przezroczyste "kluski" podzielą sąsiednie pokoje

Łóżko w niszy może zaoszczędzić miejsce na salon

Podwójne łóżko w niszy pozwoli zaoszczędzić miejsce na salon

 • Paul. Zaleca się wybrać jednolitą i lekką powłokę, na przykład imitujące drewniane powierzchnie: taka podłoga podkreśli przytulną domową atmosferę. Jeśli mieszkanie ma otwarty układ, użyj wspólnego dla całego obszaru wykładziny podłogowe. Łącząc w ten sposób kilka pomieszczeń, poszerzysz granice przestrzeni.

Zalecenia ogólne

Ale jeśli nie planujesz poważnego remontu, wizualnie przekształć projekt pokoju wynosi 18 metrów kwadratowych. m możesz użyć następujących trików:

 • Dużą rolę odgrywa aranżacja i ilość mebli. Nie zagracaj wnętrza masywnymi zamkniętymi szafkami i konstrukcjami. Najlepsza opcja - miękki zestawstolik do kawy i kilka otwartych półki.
 • Może się wydawać, że to paradoks, ale wszystkie meble powinny być umieszczone blisko siebie, a w pewnej odległości od ścian - zapomnieć o oszczędzaniu każdego centymetra za darmo. Nie "ściskasz" wnętrza wokół obwodu i wizualnie dodajesz obszary wolnej przestrzeni w całym obszarze.
Kontrastowe meble, znajdujące się pośrodku pomieszczenia

Kontrastowe meble na środku pokoju

Dekoracja pokoju do odbioru w eklektycznym stylu

Rejestracja pokoju do odbioru w eklektycznym stylu

Rada! Do małego salonu spróbuj użyć przekształcanie modeli mebli: stół jadalny, obracając lekkim ruchem dłoni w niewielki stojak na czasopisma, składane sofy i tak dalej.

 • Klasyczne drzwi skrzydłowe lepiej zastąpić konstrukcje ślizgowe, nie wymagające wolnej przestrzeni do swobodnego ruchu liścia.
 • Mały salon (od 16 do 18 metrów kwadratowych) będzie wymagać pewnego stylu stylistycznego. Optymalna konstrukcja - nowoczesne lakoniczne kierunki (na przykład high-tech) z minimum mebli i elementów dekoracyjnych. Możesz eksperymentować ze stylem nowoczesny, dla których charakterystyczne są grube, wydłużone i zaokrąglone linie; z romantycznym rustykalnym lub ciepłym naturalny ekostyle.
Stylowy domek w wiejskim domu

Stylowy domek w wiejskim domu

 • Zdecydowanie warto zrezygnować z ciężkiego, bogatego wystroju klasyka. Projekt pomieszczenia w tym stylu wymaga obecności masywnych drewnianych mebli, ciemnych panele drewniane lub listwy stiukowe i ciężkie, z obfitymi zdobieniami zespołów tekstylnych. Aby pomieścić wszystkie te szczegóły w jednym małym salonie bez utraty jego wymiarów, nie uda się.
 • Otwór powinien pozostać tak otwarty, jak to możliwe - wypełnić całą przestrzeń światłem, nie pozostawiając ciemnych obszarów i obszarów. Jeśli wykonasz naprawę, możesz zmienić konfigurację okna, rozszerza swoje kontury na podłogę, a nawet na całą ścianę.

 • Do dekoracji wybierz lekkie, półprzezroczyste materiały świetlne. Jeśli istnieje potrzeba ochrony przed jasnym słońcem, uzupełnij zespół rolety lub zasuwane zasłony z gęstej tkaniny kurtynowej.
 • Użyj luster i szklanych powierzchni. Pozwalają uzyskać ciekawe efekty wizualne, całkowicie zmieniając kontury pomieszczenia.
Neoklasycyzm z dużą ilością masywnych luster

Neoklasycyzm z dużą ilością masywnych luster

Ciężkie zasłony w jasnych kolorach tworzą wrażenie lekkości i delikatności

Ciężkie zasłony w jasnych kolorach tworzą wrażenie lekkości i delikatności

Kreatywne podejście do stylu gotyckiego

Kreatywne podejście do stylu gotyckiego

Pokój z kilkoma funkcjami

Ale czasami projektanci mają do czynienia nie tylko z powiększeniem powierzchni małej (16-18 mkw.) Lokali, ale także z połączeniem dwóch sal w jednym, dodając do obszaru do odbioru gości strefę rekreacyjną - sypialnię.

W tym przypadku decydującym czynnikiem będzie układ mieszkania. Miejsce w 18-metrowym salonie pełne podwójne łóżko nie udało się.

Rada! W takim przypadku będziesz musiał zadowolić się jedną częścią miękkiego zestawu słuchawkowego, który przejmie funkcje siedzeń dla gości i miejsca odpoczynku (w formie rozwiniętej).

Bardziej złożone opcje - ukrywanie się w ścianie lub konstrukcje podium. Ale te pomysły będą wymagać globalnej przeróbki, w której "mała krew" i przegrupowanie mebli nie da się zrobić. Ale dzięki odpowiedniemu podejściu otrzymasz dwa pokoje do przekształcania w jednym: kiedy łóżko zostanie złożone, przestrzeń do spotkań z przyjaciółmi zostanie uwolniona, a rozbudowany projekt zamieni wnętrze salonu w przytulną, wygodną sypialnię.

W 18-metrowych pokojach możesz eksperymentować podział na strefy, oddzielając pokój dzienny od sypialni na jednym małym obszarze. Ale zanim zaczniesz naprawiać, weź pod uwagę następujące zalecenia:

 • Sleeper nie powinien znajdować się blisko wejścia lub być blisko przejścia, idealna opcja - wnęka lub miejsce w pobliżu okna.
 • Sypialnia wymaga pewnej prywatności i izolacji. Ale ponieważ wielkość pomieszczenia nie pozwala na zainstalowanie fundamentalnych przegród od podłogi do sufitu, wnętrze można podzielić konstrukcje ślizgowe (zasłony, ekran) lub przez półki, który będzie działał jako dodatkowy element dekoracyjny.
Przezroczysta przegroda idealnie wpasuje się w wnętrze małego pokoju

Przezroczysta przegroda idealnie wpasuje się w wnętrze małego pokoju

Rozkładane łóżko to świetny pomysł na opcję apartamentu typu studio

Rozkładane łóżko to świetny pomysł na opcję apartamentu typu studio

Dwa sąsiadujące pokoje na 18 kwadratach

Dwa sąsiadujące pokoje na 18 kwadratach

Oczywiście nie będzie można ustawić wszystkich atrybutów salonu i sypialni w jednym pokoju, takie wnętrze jest znacznie prostsze i bardziej ascetyczne niż dwa osobne pełnowartościowe pokoje. Ale z właściwym kreatywnym podejściem, będzie wyglądać nie mniej przytulnie, ciepło i przytulnie. A przy pomocy przedmiotów dekoracyjnych, jasne akcenty kolorystyczne Projekt zyska swoją indywidualną charakterystykę i charakter "

Wnętrze salonu 18 m2. metry: przegląd pomysłów na projekty trendów i wskazówki TOP-6 od dekoratora Alberta Hadleya

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

54 + = 58