Piękne wnętrze w stylu Art Deco

Piękne wnętrze w stylu Art Deco

Wybór sofa w mieszkaniu Nie jest to łatwe zadanie. Przed dokonaniem zakupów potencjalny nabywca bada informacje w Internecie, prosi znajomych, próbuje ustalić, który mechanizm jest najlepszy i któremu producentowi należy zaufać. Następnie wybiera się model, który jest najbardziej odpowiedni dla konkretnego przypadku pod względem ergonomii, wyglądu i ceny. Ale te kryteria nie są ważne przy wyborze sofy, najważniejsze jest to, że jest trwała i łatwa w użyciu! Jeżeli stopień wytrzymałości danego modelu zależy od materiałów, z których został wykonany i od częstotliwości pracy sofy, wygoda korzystania z niego wiąże się z dostępnością dodatkowych funkcjonalności, takich jak: schowek.

 • Korzyści
 • Rodzaje sof z schowkiem
 • Co musisz wiedzieć, wybierając?
Meble w jasnych kolorach sprawią, że Twój projekt będzie bardziej kontrastowy

Meble w jasnych kolorach sprawią, że projekt będzie bardziej kontrastowy

Korzyści 

Fakt, że składane sofy często używany jako główne miejsce, jest znany wszystkim. Wynika to raczej nie z finansowych możliwości nabywcy, ale z ograniczonej przestrzeni dostępnej w pomieszczeniach. Ale nie wszyscy wiedzą i rozumieją, że obecność pudełka pod taką kanapą całkowicie eliminuje kwestię przechowywania rzeczy, które w nim są małe apartamenty jest dość ostry.

Salon połączony z jadalnią, urządzony w stylu skandynawskim

Salon połączony z jadalnią, urządzony w stylu skandynawskim

Sofa z szufladami do prania, która zamienia się w podwójne łóżko

Sofa z szufladami do prania, która zamienia się w podwójne łóżko

Rozkładana sofa z pudełkiem do prania i przechowywania rzeczy - jest to niedroga alternatywa dla pełnego łóżka, która pozwala zaoszczędzić miejsce zaoszczędzone podczas użytkowania skrzynki na inne, nie mniej ważne cele. Takie modele:

 • wielofunkcyjne i wygodne w codziennym użytkowaniu;
 • pozwalają ci zorganizować przestrzeń tak wygodnie, jak to tylko możliwe i sprawić, by była schludna, przytulna do życia;
 • wyposażone w lniane szuflady, które mogą być używane zarówno zgodnie z przeznaczeniem, jak i jako dodatkowy schowek, na przykład rzeczy sezonowe, buty, książki, zabawki itp .;

 • nadaje się do pomieszczeń o różnych celach: w jednopokojowe mieszkanie nie tylko oszczędzają miejsce, ale także pozwalają zonify pokój, oraz w pokojach dziecięcych - aby zwolnić miejsce na gry i nie zaśmiecać pokoju masywnymi meblami;
 • pasuje do każdego wnętrza;
 • praktyczne, ponieważ pozwalają ci zorganizować jednocześnie miejsce na odpoczynek i pełny sen;
 • są proste system transformacji.
Kolor biały sprawi, że pomieszczenie będzie bardziej przestronne

Kolor biały sprawi, że pomieszczenie będzie bardziej przestronne

Panoramiczne przeszklenie w nowoczesnym wnętrzu

Panoramiczne przeszklenie w nowoczesnym wnętrzu

Jednym słowem, sofa z pudełkiem na pranie to praktyczny zakup, który spodoba się fanom wolnych miejsc i fanów minimalistyczne wnętrza.

Rodzaje sof z schowkiem

Pudełko do przechowywania pościeli i rzeczy może być wyposażone w różne modele kanap, które w zależności od rodzaju różnią się mechanizmem transformacji i cechami dostępu do pudeł. Od mechanizm transformacji zależy bezpośrednio od tego, czym będzie pudełko - wsuwane lub otwierane. Jednocześnie przesuwne schowki nie są elementem wystroju samej kanapy, więc gdy skrzynia zostanie uszkodzona, można ją łatwo wymienić lub naprawić samodzielnie.

Rodzaje mechanizmów

Rodzaje mechanizmów

Najbardziej rozpowszechnione typy rozkładanych sof-łóżek ze schowkami to:

 • "Książka" i "eurobook". Ze względu na cechy konstrukcyjne, takie modele mają bardziej pojemną i głęboką pralkę niż ta, która jest zainstalowana w innych sofach lub od razu kilka schowków. System przechowywania staje się dostępny tylko wtedy, gdy siedzenie jest podniesione lub przeniesione.
Obszar roboczy, znajdujący się w pobliżu okna

Obszar roboczy, znajdujący się w pobliżu okna

Wiklinowy stolik kawowy ze szklanym blatem

Wiklinowy stolik kawowy ze szklanym blatem

 • Click-clack. Schowek w tych sofach staje się dostępny, gdy siedzenie jest podniesione.
 • Akordeon. W takich modelach pudło znajduje się z przodu sofy i zajmuje zwykle tylko połowę szerokości siedziska.

 • "Dolphin" ma mały przedział lub nie jest w ogóle wyposażony.
 • Wycofywany. W tym modelu sofy nisza otwiera się, gdy przednia część sięga do przodu.

Należy zauważyć, że były to sofy z mechanizmem roll-out, a obecność pudełka do przechowywania prania stała się jednym z najbardziej popularnych i popularnych modeli meble składane. Są zwarte w złożonej formie, można je łatwo zainstalować zarówno w środku pomieszczenia, jak iw jego rogu, a w rozszerzonej formie tworzą linię prostą materac bez depresji i wypukłości, co zapewnia większy komfort podczas snu i odpoczynku.

Partycja z kominkiem do strefy zagospodarowania przestrzennego

Partycja z kominkiem do strefy zagospodarowania przestrzennego

Okna w podłodze wypełnią twój pokój jaskrawym światłem słonecznym

Okna w podłodze wypełniają pokój jaskrawym światłem słonecznym

Pamiętaj! Rysuj modele sofy z szufladami do prania w rozłożonej formie stają się niższe niż w zmontowanej formie. Ale dzięki temu, że po rozłożeniu podłokietniki i oparcia pozostają w tym samym miejscu, miejsce do spania okazuje się być głębokie i przytulne.

Dość popularne są również miękkie narożniki, w których tylko długa część sofy wystaje. Są wyposażone w kilka schowków, co znacznie zwiększa ich funkcjonalność i łatwość obsługi, umożliwia bardziej racjonalne wykorzystanie dostępnej przestrzeni, ale wymagają one bardziej przestronnego pomieszczenia.

Co musisz wiedzieć wybierając sofę z szufladą?

Większość modeli budżetu sof, prezentowanych na współczesnym rynku, wyposażona jest w szuflady do prania. Ale z reguły wszystkie te modele są pojedyncze lub półtora, a ich przedziały do ​​przechowywania są mobilne i nie są związane z konstrukcją samej kanapy.

Podwójne łóżka, wyposażona nisza na pościel, dodatkowo wyposażona urządzenie do podnoszenia, tak zwany wyciąg gazowy, który umożliwia podniesienie materaca do wygodnej wysokości.

Ważne! Jest to naprawdę konieczne i wygodne, ponieważ waga materaca wynosi zwykle 20 kg i ręcznie podnosić go bardzo mocno. Ponadto, w takich modelach, pudełko do prania stanowi część konstrukcji samej kanapy i służy jako podparcie dla siedzenia.

Wybierając sofę z schowkiem, należy zwrócić uwagę na jakość samego pudełka. Powinno to być:

 • o gładkiej powierzchni wewnętrznej i bez zadziorów;
 • z mocnym dnem;
Produkty Ikea mają doskonałą jakość i stylowy wygląd

Produkty IKEA mają doskonałą jakość i stylowy wygląd

 • wystarczająco duży i głęboki;
 • proste w czyszczeniu;
 • korzystnie laminowane.
Rozkładana sofa z systemem przechowywania w pokoju dziecięcym

Rozkładana sofa z systemem przechowywania w pokoju dziecięcym

Sofa w kształcie litery U wykonana z eko-skóry

Sofa w kształcie litery U wykonana ze skóry ekologicznej

W takim pudełku, aby bezpiecznie trzymać swoje rzeczy: nie pokrywają się pleśnią, nie mają nieprzyjemnego zapachu, nie rozdzierają i nie łamią dna swoją masą.

Problemy z przechowywaniem rzeczy w przeszłości: rozkładana sofa z szufladą i jej zalety

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

58 + = 61