Variantas iš apvalių rąstų

Variantas iš apvalių rąstų

Pirtis Yra vandens procedūrų vieta, kuri yra atskirai nuo kitų pastatų, įskaitant maudymosi zoną ir garų pirtis. Pirtys buvo žinomos Senovės Romoje, kur jie atvyko į Turkiją ir išplito visame pasaulyje. Iki šiol yra keletas populiariausių tipų, kurių struktūra ir kilmės vieta skiriasi.

Leiskite mums išsamiau aptarti jų dizainą, savybes ir privalumus. Šios rūšies vonios turi daug bendro. Kiekvienoje jų pagrindinė vieta yra garinė pirtis. Tai yra jos dizainas ir įranga, kuri lemia išvaizdą.

Poilsio zona su vasaros virtuve ir baseinu

Poilsio zona su vasaros virtuve ir baseinu

Garų kambarys su pritvirtintomis medžio drožlių

Garų kambarys su pritvirtintomis medžio drožlių

Rusų kalba

Į Rusiška pirtis, kaip taisyklė, vidutinė temperatūra pasiekia 45-70 ° C. Šiuo atžvilgiu garas kondensuojasi ir nusėda ant kūno, dėl kurio jis išvalomas iš įvairių rūšių teršalų. Dėl karšto drėgno oro visas kūnas ir visas kūnas pašildomi.

Svarbu! Apsilankę tokiose įstaigose, galite išvalyti plaučius ir kvėpavimo takus.

Rusų garinė pirtis juodoje

Rusų garinė pirtis juodoje

Projektą sudaro trys pagrindinės dalys:

  • persirengimo kambarys - gali būti šalto tipo ir skirtas atsipalaiduoti ir apsirengti, dėti drabužius. Šiltas persirengimo kambarys skirtas laisvalaikiui ir bendravimui. Pirmuoju atveju tik pakabos, lentynos ir spintelės, antrasis - be to, gali būti įdiegta stalas, kėdės, sofos, spintelės indams laikyti, skirtas arbatos gėrimui. Kai kuriais atvejais yra sumontuoti televizoriai, taip pat kita įranga;
  • garinė pirtis - Čia vyksta pagrindinis kūno garų apdorojimo procesas. Tai yra sudėtingiausia konstrukcija, be to, turi būti šildoma viryklė akmenys, kurie vėliau skysti ir formuojasi poromis. Norint, kad lankytojai būtų patogioje vietoje, turi būti sumontuotos saulės lovos arba, kaip jie vadinami kitu būdu, lentynos;
  • plovimas - suprojektuota maudytis naudojant cheminę asmeninę higieną, todėl yra parduotuvių, skirtų baseinams ir kibirai, bet šiuolaikinėmis sąlygomis tokiuose įrenginiuose yra vonia arba dušo kabina. Taip pat turėtų būti spintelės ir lentynos, skirtos talpoms su muilu, geliais, šampūnu ir kitais būdais.
Reikiamo ploto apskaičiavimas

Reikiamo ploto apskaičiavimas

Patarimai! Kuriant svarbu atkreipti pakankamai dėmesio į žaliavą. Galima naudoti erekciją plytos, blokuoti, bet tradiciškai tai yra mediena. Pasirinkus tinkamą medžiagą, jūsų pastatas bus ekologiškas ir saugus.

Suomių kalba

Suomijos vonia turi išskirtinį sausą orą. Tai naudinga žmonėms, kurie neturi drėgmės.

Informacija! Nors vidinis šilumnešis gali pasiekti 70-110 ° C, nereikia piktnaudžiauti, nes jis buvo skirtas mažas kūno atšilimo.

Mažoji suomiška pirtis

Mažoji suomiška pirtis

Sienų apdaila su medinėmis riešėmis atrodo labai stilinga

Sienų apdaila su medinėmis riešėmis atrodo labai stilinga

Saunos dydis mažas. Jį sudaro tik du kambariai. Svarbiausia yra, žinoma, garinė pirtis. Jo matmenys 2-3 x 2 metrai. Čia yra orkaitė. "Parikalka" gali būti su akmenimis arba be akmenų, gali būti geležies ant medžio arba būti elektriniu šildytuvu, kuris šiuo metu yra populiarus modernios saunos.

Svarbų vaidmenį žaidžia saulės gultai, kurie yra lankytojai. Konstrukcijos yra išdėstytos dviem lygiais:

  1. 70 cm nuo grindų;
  2. 1 m nuo grindų.
Suomiška garinė pirtis ant mansardo grindų

Suomiška garinė pirtis ant mansardo grindų

Saunos išorė palėpės stiliumi

Saunos išorė palėpės stiliumi

Svarbu! Garų kambario viduje būtinai uždarytos lentos arba pamušalas, jo negalima apdoroti jokiu dažikliu.

Saunos priėmimas nenumato vandens procedūrų. Tačiau, apsipirkęs garų salėje, persirengimo kambaryje vis tiek gali būti įrengtas dušas, kuriame galima nuplauti prakaitą. Nors gali būti naudojamos skirtingos medžiagos, tačiau medis yra geriausias.

Japonų kalba

Ofuro buto terasoje

Ofuro buto terasoje

Ši vanna gali nustebinti visus savo originalumą ir neįprastą išvaizdą. Kitaip tai taip pat vadinama ofuro šildomas barelis, pripildytas karštu vandeniu (galima palyginti su karšta vonia).

Svarbu! Kadangi skystis jame yra ne maža temperatūra (40-60 ° C), atsiranda prakaitavimas, o vanduo, savo ruožtu, prakaito iš porų iš prakaito, purvo ir riebalų. Ši technika naudojama ne tik kaip higienos priemonė, bet ir kai kurioms ligoms gydytiyi.

Padaryti save sunku, nes tam reikia specialių įgūdžių. Jį sudaro sienos ir grindys, kurie neturi leisti skysčiui pereiti. Viduje yra speciali sėdynė. Įvesti yra nustatytas išorės ir vidinės kopėčios. Pagrindinis elementas yra orkaitė, esanti vienoje iš biuro dalių ir atskirta nuo bendro ploto specialiu pertvara.

Japonijos vonios piešinys

Japonijos vonios piešinys

Statyba ofuro su savo rankomis

Statyba ofuro su savo rankomis

Medienos gamybai parenkama iš įvairių rūšių medienos. Populiariausi yra spygliuočių. Krosnis pagaminta iš karščiui atsparaus nerūdijančio plieno.

Hamamas

"Hammam" interjeras šiuolaikiniu stiliumi

Informacija! Hamamas yra Turkijos struktūra, kurioje šiluma pasiekia maždaug 40-45 ° C ir beveik absoliučią drėgmę. Yra atsipalaidavimo procedūros - masažai, kaukės ir kt. Jo klimatas leidžia jums visiškai pailsėti ten.

"Hammamas" išsiskiria dideliu plotu ir daugybe porų. Žinoma, kaip ir analogai, jame yra persirengimo kambarys, kuris tarnauja kaip persirengimo kambarys. Oro temperatūra čia yra 28-30 ° C. Tada yra įvairių procedūrų salė. Jo indeksai yra 40-50 ° C. "Hammam" yra lentynos. Kitas skirtumas - marmuro naudojimas, tai nuo jo sukūrė lovos. Paprastai ši salė yra apvalios formos.

Spalvota mozaika pagal turkišką garų pirtį su baseinu

Spalvota mozaika pagal turkišką garų pirtį su baseinu

Turkis su neoninėmis žiburėmis atrodo labai įspūdingas

Turquoise hammam spalva su įspūdingais neoniniais žibintais

Po to, kai pagrindinė salė yra patiekalai. Jo šildymas atliekamas naudojant vamzdžius, esančius po saulės gultais ir už sienų. Kalbant apie garo buvimą, katilai anksčiau buvo įrengti tam tikslui, tačiau šiandien šiam tikslui naudojamos specialios elektros įrangos dalys - garo generatoriai.

Patarimai! Jei jiems naudojamas vanduo, pridėti žolių ar eterinių aliejų, galite atlikti ne tik valymo seansą, bet ir įkvėpti.

Hamamas su savo rankomis

Hamamas su savo rankomis

Svarbu! Dalis procedūrinės, kuri dabar išskiriama kaip atskira zona, yra kriauklė. Jis gali būti pateiktas Vonia, dušo kambarys ir net vonios kambarys.

Jaukus turkiškos pirties interjeras

Jaukus turkiškos pirties interjeras

Apdaila interjero dizaino

Apdaila interjero dizaino

Projektuodami "Hammamo" savaiminio statymo projektą, galite išskirti arba pridėti ką nors kito. Svarbų vaidmenį Hamamoje vaidina vidinės atmosferos kūrimas. Apdailai geriausiai tinka marmuras. Taip pat galite įdėti į skirtingas vonios dalis Rytų aksesuarai.

Atkreipkite dėmesį, kad hammam negali būti įdiegtas kaip atskira struktūra. Iki šiol technologija leidžia jums įrengti bet kurią namo dalį ir net butą.

Vonia su baseinu

Mažas betono baseinas

Mažas betono baseinas

Ankstesni pavyzdžiai yra klasikiniai variantai. Tačiau juos galima papildyti dar vienu elementu. Po garinės pirties labai svarbu plauti vandeniu. Ir už tai galite naudoti ne tik vonią, vonią ir dušą. Jei įmanoma, vienas iš kambarių gali būti įrengtas baseinas. Žinoma, tai reikalauja daug srities. Baseinas gali būti betono, gumos, polipropileno ar plastiko, ir turi išmontuotą, nešiojamą ar stacionarią struktūrą. Galima pastatyti virš grindų paviršiaus arba būti įmontuota į jį.

Suomiška pirtis su baseinu ir poilsio zona

Suomiška pirtis su baseinu ir poilsio zona

Baseinas gali būti įrengtas poilsio vieta. Čia galite užsisakyti stalai, indai ir laikymo vieta, televizija, šaldytuvas ir daug daugiau. Tai leidžia sumažinti patalynės dydį.

Išvada

Garinis kambarys su nedidele terasa

Garinis kambarys su nedidele terasa

Vonios, kurios atėjo pas mus iš Senovės Romos, buvo perduotos visame pasaulyje, o daugumoje šalių jie buvo pertvarkyti, todėl jie tapo dar jaukūs ir patogesni. Galite savarankiškai statyti bet kurį iš jų. Tačiau, iš anksto, išmoksite kambario dydį ir funkcionalumą. Kartais jie yra pastatyti be pamatų. Tačiau norint, kad dizainas ilsėtų ilgiau, nepraleiskite šio elemento.

Patarimai! Statybinėms medžiagoms geriausia naudoti medieną, tačiau jei tokios galimybės nėra, tada galima naudoti plyteles, blokus ir kitus. Taip pat geriausiai tinka interjero apdailai neapdorota mediena, bet tu gali padėkite plyteles. Na, turkų klasikinės versijos atveju - marmuras.

Kaimo stiliaus pirtis

Pirtis šalies stiliaus

Malkos krosnies patalpa - labiausiai paplitusi alternatyva

Malkos krosnies patalpa - labiausiai paplitusi alternatyva

 

Nereikia pamiršti, kad nors daugumoje tokio tipo pastatų yra įrengta gembė stogai, lubos paprastai nėra labai didelės, tik hamamas turi kupolo arką.

Patarimai! Taip pat verta rūpintis elektros tinklų kokybine išdėstymu. Kadangi daugumoje patalpų yra didelė drėgmė, būtina naudoti uždarą šviestuvą, o tuo atveju, kai elektriniai prietaisai naudojami garui uždaryti lizdai.

Ypatingą dėmesį reikėtų skirti laidų instaliacijai

Ypatingą dėmesį reikėtų skirti laidų instaliacijai

Nepamirškite numatyti kanalizacijos sistemos buvimo po plovimo baku, taip pat duobes, kuriose tekės atliekos.

Nacionalinės poros ypatybės ir viskas, ką reikia žinoti apie rusų, suomių ir japonų pirtys

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

+ 83 = 87