Komfort v čokoládových tónoch

Komfort v čokoládových tónoch

Obývacia izba najčastejšie vykonáva niekoľko funkcií: odpočinok pre rodinu, rovnako ako príjem priateľov a hostí. Hlavná vec je vytvoriť najpohodlnejšie a funkčný interiér bez globálnej škody na rozpočte. Toto vám povieme v dnešnom texte.

 • Vlastnosti dizajnu
 • zónovania            
 • Farebný dizajn
 • Rozmanitosť štýlových riešení
 • Tipy pre návrh 
Svetlý obývacia izba v modernom štýle

Svetlý obývacia izba v modernom štýle

Vlastnosti dizajnu

Začiatok dokončenia miestnosti tvoria pre začiatočníkov akčný plán na vytvorenie interiérového dizajnu. V tomto prípade musíte zvážiť niektoré nuansy.

 1. svetlý. Čím je miestnosť ľahšia, tým viac tmavých odtieňov sa môže použiť v dizajne. Ak prirodzené svetlo nestačí, je vhodné vybaviť jeho zdroje - inštalácia, podlahové svietidlá a svietniky. Pridajte osvetlenie na zrkadlové plochy, ktoré sa dajú umiestniť do nábytku alebo na strop.
 2. Použitie zrkadlového povrchu zvýši vizuálne v objeme miestnosti.
 3. Usporiadanie nábytku závisí od tvaru miestnosti. Pre štvorcový tvar je lepšie umiestniť nábytok do stredu, pre predĺžený nábytok, umiestniť pozdĺž stien. Najjednoduchším spôsobom je vytvoriť zóny v obdĺžnikovej miestnosti.
Perfektné riešenie pre obdĺžnikovú miestnosť

Perfektné riešenie pre obdĺžnikovú miestnosť

Dôležité! Od použitia nábytku je to len nevyhnutné, nemôžete zaplombovať priestor, pretože vizuálne znižuje miestnosť.

zónovania

Najčastejšie obývacia izba kombinovaná s jedálňou a knižnicu, ale môžete sa stretnúť aj s inými možnosti zónovania. Ak chcete získať funkčnú miestnosť, musíte vybaviť niekoľko dôležitých oblastí.

 • obed. Hlavná vec je výber tvaru tabuľky. Ak je časť miestnosti štvorcová, môžete si vybrať okrúhly stolík, pre obdĺžnikové vhodné oválne. Najlepšou možnosťou je možnosť posuvného nábytku, pretože sa tým uvoľní ďalší priestor.
 • Ak chcete vybaviť priestor pre knihy, môžete použiť výklenky, potom zvonka bude priestor voľnejšie. Otvorené regály as posuvnými dverami výrazne šetria miesto.
 • Rozsiahla izba s rozlohou 22 metrov štvorcových. m dáva príležitosť spojiť ju so spálňou. V takom prípade je pohovka a lôžko umiestnené v rovnakej miestnosti. Ak chcete zväčšiť priestor, môžete kombinovať obývaciu izbu s lodžie, bude tiež pridávať svetlo.
Dobrým príkladom zónovania s kobercami

Dobrým príkladom zónovania s kobercami

Zdieľame priestor s rôznymi podlahovými krytmi

Zdieľame priestor s rôznymi podlahovými krytmi

Vybavenie obývacej miestnosti, musíte dať nábytok prijímať hostí - pohovka, stoličky a mäkké stoličky.

Tip! Môžete si to vybrať poufs, pretože zaberajú menej priestoru.

Interiér v škandinávskom štýle

Interiér v škandinávskom štýle

K poznámke! Možno odpočinúť vybavené krbom. Teraz v predaji sú rôzne Kompaktné, elektricky poháňané modely.

Krb bude zvláštnou výzdobou každej obývačky

Krb bude zvláštnou výzdobou každej obývačky

Pracovná časť vyžaduje stôl, police a pohodlnú stoličku. Môžete si vybrať každú časť priestoru rôznymi odtieňmi a povrchovými úpravami.

K poznámke! inštalácia regály, obrazovky, panely pomáhajú vymedziť priestor. Používa sa tiež viacúrovňové stropy alebo podlahy.

Obývacia izba je vhodným miestom pre malú knižnicu

Obývacia izba - dobré miesto pre malú knižnicu

Izbový dizajn

Bez špeciálnych zručností v dizajne môžete vytvoriť obývaciu izbu, ktorá bude moderná a praktická. trochu Výber svetelných tónov, pretože takéto odtiene sa ľahšie kombinujú a umožňujú vám vytvoriť atmosféru relaxácie a relaxácie. Vezmite si na dekoráciu stien snehovo bielu tapetu alebo maľbu - umožní to kombinovať farbu s akýmkoľvek odtieňom - ​​to všetko záleží na vašej fantázii.

Svetlé steny zdôrazňujú sýtosť modrých prvkov

Svetlé steny zdôrazňujú sýtosť modrých prvkov

Venujte pozornosť! Na bielom pozadí, jasné akcenty, ktoré sú vytvorené pomocou nábytku, dekorácie, neobvyklé svietidlá. To vám umožní dosiahnuť ľahkú, uvoľnenú a útulnú atmosféru.

Obývacia izba v tichých farbách sa najlepšie prispôsobí odpočinku

Obývacia izba v tichých farbách sa najlepšie prispôsobí odpočinku

 • Môžete si vybrať pastelové odtiene prírodných farieb, povzbudené prírodou. Pomáhajú relaxovať a relaxovať po práci. Dokonale dopĺňajú prvky súboru výzdoby z prírodného dreva.

Svetlé a bohaté prevedenie obývacej izby

Ak nie ste fanúšikom svetlých farieb a sú pre vás príliš nudné, dávajte pozor eklektické kombinácie v interiéri, z ktorých dýchajú energiu a jarnú slávnostnú náladu.

Pre fanúšikov jasných farieb

Pre fanúšikov jasných farieb

stvorenia napodobňovanie murovaného muriva - jasné pozadie, pre ktoré je vybraný svetlý nábytok. Môžete si vybrať pre nasýtené steny smaragdový odtieň, potom je potrebné riediť biele okraje ráfika a otvory v kombinácii s neutrálnymi farbami nábytku.

Viacfarebná obývacia izba bude vždy fandiť

Viacfarebná obývacia izba bude vždy fandiť

Rozmanitosť štýlových riešení

na zónovanie miestnosti každá časť je natretá v určitom odtieni, zatiaľ čo farebná škála je iná, odlišná od nábytku, nie je pestrá a nezahŕňa žieravé tóny. Ale výber štýlu závisí na túžbe a preferenciách majiteľa bývania. Môžete zvážiť rôzne možnosti: pre izbu 22 metrov štvorcových. m bude zodpovedať mnohým existujúcim smerom návrhu.

Hi-Tech

Táto možnosť sa spojí minimalizmus a viac funkcií. Všetky diely sú vyrobené z trvanlivých, dosť drahých materiálov. Môžete si vziať biele a odtiene šedej pre všeobecné pozadie miestnosti.

Tip! Na podlahu môžete uprednostniť obklady alebo laminát tmavošedej farby. Steny vyzerajú dobre štruktúrovaná omietka.

Čalúnený nábytok je najlepšie ľahké a používa sa v interiéri veľa skla a plastu. Dodatočné osvetlenie LED páska svetlo, ktorý je usporiadaný okolo ríms. Umožňuje zmenu jasu osvetlenia v miestnosti. Ozdobte interiér môžu byť vázy so suchými dekoratívnymi kvetmi.

Ľahký nábytok vizuálne zväčšuje priestor

Ľahký nábytok vizuálne zväčšuje priestor

Orientálny štýl

Táto možnosť predpokladá prítomnosť jasných farieb a kvetinových motívov v úprave. Hlavný tón je možné vybrať béžovou a zdobiť ju kvetinovým ornamentom. Podlahy sú pokryté okrúhlou koberec s malou hromadou. Závesy sú vybrané nie nápadné, s kvetinovým vzorom.

Orientálne motívy vždy vyzerajú zaujímavé

Orientálne motívy vždy vyzerajú zaujímavé

minimalizmus

Tento štýl Absencia zbytočných podrobností. Spája nezvyčajné farby a textúry, čo robí atmosféru útulnou. Vhodná pre interiér nábytok transformátor. Stoly a police môžu byť vyrobené zo skla a osvetli ich LED svetlami. Aby sa ušetrilo miesto skrine s posuvnými dverami.

Čisté biele a nič nadbytočné

Čisté biele a nič nadbytočné

Klasický dizajn

Táto dekorácia je vždy módna a v priebehu rokov nie je zastaraná. Vyberte príjemné oko odtiene béžovej alebo žltej farby. Nábytok musí byť od prírodného dreva cenných druhov, a čalúnenie pohoviek - z prírodných tkanín alebo kože. Pre záclony bude vyhovovať atlasu, hodvábu alebo zamat - v závislosti od preferencie majiteľa.

Strop je často namaľovaný bielou farbou. Môžete tiež pokryť steny farbou alebo tapety s vzorom s nízkym kľúčom. Pole sú pokryté laminát alebo parkety v dreve. niekedy rozložené s dlaždice, ktorá napodobňuje kameň. Interiér môžete rozriešiť aplikáciou maľby, figurín, kompozícií zo suchých rastlín, vázy, vankúš.

Vždy nádherný klasický štýl

Vždy nádherný klasický štýl

Provence

Táto možnosť Zahŕňa akcenty na výzdobu, nábytok a dekoráciu stien. Zvýraznite interiér pomocou LED pásky. Pre nábytok používajte prirodzený strom svetlých tónov. Pri dekorácii použite staré objekty.

Luxusný interiér vo svetlých farbách

Luxusný interiér vo svetlých farbách

Tipy pre návrhárov interiérov

Vytvoriť pohodlnú a atraktívnu dizajnovú miestnosť s rozlohou 20 metrov štvorcových. m, musíte správne navrhnúť všetky zóny.

 1. Je dôležité umiestniť nábytok tak, aby neporušil priestor.
 2. Osvetlenie by malo byť intenzívne a Okrem toho zvýraznite každú zónu.
 3. Je potrebné nájsť správne miesto pre pohovku a kreslo, a tiež umiestnite televízor.

Pri správnom usporiadaní nábytku môžete dosiahnuť požadovaný komfortný a pohodlný dizajn obývacej izby.

Projekt môžete navrhnúť sami alebo kontaktovať profesionálneho dizajnéra. Ak si vyberiete prvú možnosť, stojí za to preskúmať rôzne možnosti návrhu, ktoré sú prezentované na internete. Môžete použiť niektoré detaily a vytvoriť jednotlivca a nič podobného dizajnu.

Vnútorná obývacia izba 22 m² meter: rozloženie, farby a sprievodca štýlom

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

9 + 1 =