Porcelánové dlaždice - jeden z najlepších materiálov pre podlahy

Porcelánové dlaždice - jeden z najlepších materiálov pre podlahy

Keramická žula dlaždice - je odolný proti opotrebovaniu a šetrný k životnému prostrediu, ktorý je dobre čistený od nečistôt. To je považované za jeden z najviac nárazuvzdorný dlaždice materiály, realizované na modernom trhu a ideálne pre dokončenie podlahy. Znalosť špecifík výrobkov pomôže spotrebiteľovi vyhnúť sa chybám pri výbere konkrétnej vzorky a kúpiť si správnu možnosť. Porcelánové dlaždice pretože podlaha je odolná voči mechanickým nárazom, nie je šmykľavá a esteticky atraktívna.

 • typy
 • Hlavné výhody
 • výrobcovia
 • Špecifickosť inštalácie
 • Tipy na výber
Dlaždice vo forme plástev vyzerá veľmi štýlovo

Dlaždice vo forme plástev vyzerá veľmi štýlovo

typy

Porcelán je tvarovaný z ílu, kremenného piesku, farebných pigmentov metódou dvojitého lisovania pri vysokom tlaku a vysokoteplotného praženia. Zdá sa, že výrobok sa líši od obklady: je namaľovaná úplne, a nie iba zhora.

Dôležité! Sila keramickej žuly daleko prevyšuje všetky známe typy dlaždíc a nie je nižšia ako prírodná žula.

Široká ponuka keramických výrobkov je v predaji:

 • s prírodným matt povrch, ktorý nie je predmetom ďalšieho spracovania. Napriek nedostatku dekoratívnych delikates majú tieto vzorky viacero výhod: nie sú šmykľavé, desaťkrát silnejšie ako všetky ostatné, ich hladina absorpcie vody je nula;
Úspešná kombinácia materiálov v interiéri kúpeľne

Úspešná kombinácia materiálov v interiéri kúpeľne

Svetlá terakotová farba v dizajne obývacej izby

Svetlá terakotová farba v dizajne obývacej izby

 • leštené do vysokého lesku. Po získaní dodatočných estetických vlastností stratila takáto dlažba niektoré technologické výhody: je to viac pórovitá, a preto menej odolná voči vlhkosti. Keď sa hladina vody dotkne hladkého povrchu, bude kĺzavá, takže na jej zabránenie, musíte pravidelne trieť s voskovými zmesami (mastic);
 • polovične leštené;
 • zasklený (Smaltovaný) je pred pečením potiahnutá špeciálnou glazúrou, ktorá je menej odolná voči opotrebovaniu ako základňa, ale má vyššiu umeleckú expresivitu;

 • saténová povrchová úprava so zamatovou textúrou a tmavou žiarou. Účinok sa dosiahne aplikáciou kryštalických minerálnych solí na prednú stranu pred odoslaním do pece;
 • reliéf cast so silným alebo mierne vyjadreným obrazovým vzorom. Takéto modely majú zlepšené protišmykové vlastnosti.

Niektorí výrobcovia vyrábajú keramickú žulu, pri pokládke monolitického povlaku nie sú viditeľné kĺby. Takéto dlaždice sa nazývajú rektifikované - okraj výrobku sa spracováva špeciálnou technikou, odrezanou s vyššou mierou presnosti.

Dôležité! Rektifikované modely sú vhodné pre dekorácie priestorov, kde je teplotný režim stabilný, pretože zahrievanie vedie k rozšíreniu objektu a pri absencii medzery kvapaliny vedie k praskaniu dosiek.

Hlavné výhody

Mnoho majiteľov domov uprednostňovalo použitie dlaždicovej žuly na podlahu. To sa vysvetľuje nielen zvýšením pevnosti a trvanlivosti. Keramický kameň má mnoho ďalších výhod:

výhody
Odolnosť proti vlhkosti Podstatou lisovania prášku za veľmi vysokého tlaku je zníženie množstva pórov v keramike a zvýšenie jej hustoty. V dôsledku takéhoto spracovania sa keramická dlažba stáva úplne nezraniteľnou vplyvom vody: koeficient absorpcie vody je zanedbateľný - 0,01%.
Mrazuvzdornosť Materiál bude odolávať účinku t = -50 ° C, viac ako 100 cyklov zmrazovania. Jeho odolnosť voči nízkym teplotám je spôsobená jej odolnosťou voči vlhkosti - v jednotke nie sú žiadne póry, kvapalina nepreniká dovnútra, dlaždice sa pri mrazení nerozlomí. Môže trvať viac ako 100 rokov aj pri veľmi nízkych prevádzkových teplotách.
Dobrá tepelná vodivosť To je najvhodnejší materiál na dokončenie teplej podlahy. Takmer bez straty prenáša teplo generované zospodu do okolitého priestoru.
Zvýšená odolnosť proti oderu Piata kategória PEI V podľa medzinárodnej klasifikácie znamená maximálnu odolnosť proti oderu a možnosť použitia v izbách s intenzívnou premávkou.
Porcelán sa výhodne odlišuje od iných typov povlakov

Porcelán sa výhodne odlišuje od iných typov povlakov

Vďaka dobrej tepelnej vodivosti je ideálny pre inštaláciu teplej podlahy

Vďaka dobrej tepelnej vodivosti sú keramické dlaždice ideálne pre inštaláciu teplej podlahy

Tento zoznam výhod výrobkov môže pokračovať: technickými parametrami presahuje všetky ostatné typy, takmer žiadne nedostatky, ale stojí to viac.

Kúpeľňa zariadená v štýle krajiny

Kúpeľňa zariadená v štýle krajiny

Útulná obývacia izba vidieckeho domu v béžových tónoch

Útulná obývacia izba vidieckeho domu v béžových tónoch

Berte na vedomie! Výrobky určené na inštaláciu na podlahu, označené špeciálnou ikonou - maľované nohy. Čím je tmavší vzorec, tým odolnejšie sú dlaždice.

výrobcovia

Pri výbere zbierky je lepšie uprednostňovať výrobky európskej výroby. V Európe sa nachádzajú vedúce továrne, ktoré využívajú technológie, ktoré sú testované na čas a inovatívne zariadenia. Medzi produkujúcimi krajinami vedú Španielsko, Taliansko, Nemecko a Portugalsko. Tu sa vyrábajú stovky sérií keramických žulových dlaždíc, z ktorých každá obsahuje vzorky s jedinečným dizajnovým riešením a ideálnou geometriou.

K poznámke! Medzi najznámejšie značky patrí taliančina KERAMA MARAZZI, CASA DOLCE, Nemec MEI, španielsky osiate, portugalský GRES TEJO, rovnako ako ruský KERRANOVA a "Uralkeramika ".

Špecifickosť inštalácie

ktorým sa keramická žula sa vykonáva rovnakým spôsobom ako bežná dlaždica, ale proces má nuansy a jemnosti, ktoré je potrebné vziať do úvahy.

Tip! Trvanlivosť náteru závisí od správnej inštalácie: napriek najvyššej tvrdosti keramickej žuly, môže vytvoriť trhlinu, ak nie je položená na dokonale plochú základňu.

Základné pravidlá, ktoré musia dodržiavať majitelia obkladačiek pri práci, sú:

 1. Pokládanie sa vykonáva iba na rovnej rovine. Zostavte základňu akoukoľvek konštrukčnou metódou, najčastejšie betónový poter.
 2. Inštalácia sa odporúča pomocou laserovej úrovne, ktorá kontroluje každú naskladanú jednotku pomocou štvorca.
 3. Na upevnenie keramickej žuly sa používa výlučne v týchto prípadoch lepidlo, v zložení ktorého sa pridávajú zmäkčovadlá. Ak nie je splnená podmienka, potom sa nedosiahne pripojenie dlaždice so základňou. Porcelánová kamenina neabsorbuje vlhkosť, takže lepidlo bez špeciálnych prísad jednoducho odlupuje po sušení.
 4. Skúsení majstri odporúčajú usporiadanie jedným z dvoch spôsobov: od najdôležitejšieho uhla alebo od stredu miestnosti po okraje. Pred začatím práce je užitočné urobiť kontrolné umiestnenie vzoriek suché, aby ste videli, ako bude koncepčné usporiadanie vyzerať v skutočnosti.
 5. Zápustky sa vykonávajú nasledujúci deň po pokládke.
Nivelačné podlahy

Nivelačné podlahy

Lepidlá na dlaždice

Lepidlá na dlaždice

Laserová hladina pomôže pri pokladaní dlaždíc

Laserová hladina pomôže pri pokladaní dlaždíc

Tip! Ak sa počas procesu opravy predpokladá podlahy s keramickou podlahou a stenami, potom sa dokončujú práce od podlahy.

Tipy na výber

Pri rozhodovaní o zakúpení porcelánového kameniny na zakrytie podlahy by ste sa mali ubezpečiť o kvalite konkrétnej zásielky. Náklady na výrobky sú dostatočne vysoké, takže by ste sa mali chrániť pred falzifikátmi.

Interiér kuchyne v kombinácii s jedálňou v modernom štýle

Interiér kuchyne v kombinácii s jedálňou v modernom štýle

Sprchový kút otvorený typ v dizajne kúpeľne, vyzdobený v štýle fúzie

Sprchový kút otvorený typ v dizajne kúpeľne, vyzdobený v štýle fúzie

Kúpiť produkt doporučujeme od spoľahlivých predajcov pracujúcich s dôveryhodnými predajcami, ktorí dokážu dokumentovať kvalitu a pôvod výrobkov.

Tip! Ak chcete posúdiť pravosť dlaždice žula môže byť okrajové rezané - by mala byť rovnako maľované po celej hĺbke.

Porcelánové dlaždice je možné odlíšiť rezom

Porcelánové dlaždice je možné odlíšiť rezom

 • Keramická žula nemá žiadne póry, preto neabsorbuje vodu: pásik, ktorý prešiel značkou, sa po sušení ľahko odstráni a nezanecháva stopy na prednej alebo zadnej strane.
 • Keramická žulová doska môže byť rôznej veľkosti, ale jej hrúbka nie je nikdy menšia ako 1 mm.
 • Výrobky vysokej kvality, vyrobené v továrni v súlade s technológiou, odolávajú vysokému mechanickému zaťaženiu - kameň Nedávajte sa na jeseň. Predávajúci, verný v pravosť predaného tovaru, vyskúša vzorku: lisovaná žula nebude prasknutá a zlomená, ak bude testovaná na pevnosť, pričom zostane plochá.

Tip! Pri hľadaní nekĺzavých modelov kupujúci musia požiadať o žulu s technológiou "Antislip", ktorej názov pochádza z anglického slova, čo znamená "anti-skid" v preklade.

Keramická dlažba je univerzálny dokončovací materiál. Pevná, odolná voči opotrebovaniu podlahové krytiny Môže slúžiť desaťročia bez toho, aby zmenila estetické vlastnosti a výkonnostné charakteristiky.

Porcelánové dlaždice pre podlahu: ako vybrať najlepšie a 60 + štýlové a lakonické interiéry

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

30 − 22 =