Kuchynské štúdio s bielymi fasádami

Kuchynské štúdio s bielymi fasádami

Nehnuteľnosť je drahá, každý štvorcový meter na účte. To je dôvod, prečo veľa ľudí kupuje štúdio apartmány, v ktorej je všetko na jednom mieste a na pohľad. Ak je však, interiér jedného bytu je potrebné vybaviť priestor o rozlohe približne 36-40 metrov štvorcových. m, potom nie je tak ľahké byť rozptýlené v nábytku. Hlavnou úlohou v tomto prípade je urobiť funkčný dizajn, A ak je tiež štýlová, bude to vynikajúci bonus!

 • Ťažkosti, ktorým čelíme
 • Originálne nápady a triky
 • Zónovanie priestorov
 • Nezabudnuteľné lokality pre systémy ukladania dát
 • Vlastnosti výberu nábytku
 • Štýly interiéru
 • záver
Posteľ za bielymi závesmi

Posteľ za bielymi závesmi

Ťažkosti, ktorým čelíme

Hlavným problémom je racionálna organizácia priestoru. Naozaj to nechcete, ale je niekoľko kľúčových zón, ktoré treba zdôrazniť:

 1. Spálňa.
 2. Pracovná plocha.
 3. kuchyne.
 4. Miesto pre príjem hostí.
 5. Ak je dieťa, musíte zaňho vybaviť roh.
Zónovanie s tapetami

Zónovanie s tapetami

Biela kuchyňa s vnútornými rastlinami

Biela kuchyňa s vnútornými rastlinami

Stojí za to pripraviť, čo nebude jednoduché, ale prispôsobiť sa všetkému a dokonca odolať istému štýlu.

Tip! Aby to bolo úspešné funkčné zónovanie jednopokojového bytu, by mali jasne rozlíšiť dve zóny: hosťa a súkromné.

Malá priehľadná priečka oddeľuje priestor na spanie od obývacej izby

Malá priehľadná priečka oddeľuje priestor na spanie od obývacej izby

Malé pódium a závesy oddeľujú priestor pre škôlky

Malé pódium a závesy oddeľujú priestor pre škôlky

Originálne nápady a triky

Pri vytváraní dizajnu, výberu štýlu, môžete použiť originálne triky, ktoré budú prínosom pre interiér.

Jasné zónovanie

V tomto prípade je najvhodnejšie používať nábytok. S jeho pomocou môžete zabezpečiť priestory pre stretnutia s hosťami, prácou a spánkom. V tomto prípade môžete dať do bytu:

 1. police, ale nie obrazovky, ktoré zaberajú veľa priestoru.
 2. Tajomníci, nie písanie tabuliek.
 3. Komody. Nemyslite si, že sú tvárné: v niektorých z nich sa oblečenie môže hodiť viac ako v štandardnej (strednej) skrini.

Dôležité! Vďaka správnemu plánovaniu je možné vizuálne zväčšiť aj relatívne malý priestor.

Štýlová lesklá kuchyňa s murovanou zástera

Štýlová lesklá kuchyňa s murovanou zástera

Posteľ sa skrýva za skriňou

Posteľ sa skrýva za skriňou

Odstráňte to, čo sa nevyžaduje

V modernom interiéri môžete bezpečne opustiť také zvyšky ZSSR ako stena, pohovka (ak nie je spánok), stoličky. Tento nábytok, ktorý je teraz možné nájsť, je veľmi pohodlný a praktický a čo je najdôležitejšie - kompaktný. Je to taký druh, ktorý by mal byť zvolený na usporiadanie takejto multifunkčnej oblasti. Živé príklady:

 1. Ak sa celá rodina zhromaždí pred televízorom a sedí na gauči, stoličky nič nepotrebujú.
 2. Hostia môžu sedieť na podlahe, obloženie pohodlné a mäkké vankúš. Sú kompaktné, okrem toho môžu byť odstránené skrinka alebo balkón.
 3. Ak pracujete s notebookom na kuchynskom stole, potom nemá zmysel vybaviť samostatné pracovisko.

Stačí, aby ste naozaj premýšľali o tom, aké zvyky rodiny, a na základe toho, robiť voľbu v prospech tohto alebo toho nábytku.

Sofa + posteľ

Nie, neodporúčame používať rozkladacia pohovka namiesto lôžka, aj keď je to tiež dobré riešenie. Je lepšie dať tieto dva objekty do pôvodného stavu - späť k sebe. V tomto prípade bude možné vytvoriť viac či menej izolovanú oblasť - spací priestor a miesto na voľný čas.

Bed-transformátor môže ušetriť veľa miesta

Bed-transformátor môže ušetriť veľa miesta

Zónovanie s pohovkou

Zónovanie s pohovkou

Stredná farebná terapia

Dokonca aj apartmán s jednou izbou chcete vyplniť s jasnými prvkami, a potom nemôžete preháňať, pretože to povedie k tomu, že miestnosť je ešte viac vizuálne ohromený. Ale je tu východisko - urobiť jasné akcenty v malých prvkoch dekorácie, textil alebo malý nábytok.

Moderné štúdio v bielej farbe

Moderné štúdio v bielej farbe

Štýlový moderný interiér so svetlou stoličkou

Štýlový moderný interiér so svetlou stoličkou

Jedáleň na izbe

Často je priestor v kuchyni tak obmedzený, že človek musí vymýšľať, kam umiestniť rodinu na jedlo. Veľmi výhodnou možnosťou je usporiadanie jedálne v izbe. Tabuľka, ktorá sa tam umiestni, bude súčasne stolovanie, a pracovný. Takže sa môžete vyhnúť preplneniu bytu.

Najlepšie riešenie! Hoci miestnosť je malá, je skutočné použitie okrúhly stolík - bude vyzerať skôr.

Barový pult oddeľuje kuchyňu od obývacej izby

Barový pult oddeľuje kuchyňu od obývacej izby

Nezvyčajná stena zdobí interiér

Nezvyčajná stena zdobí interiér

Funkčné miesto nad posteľou

cez hlavu postele tam je vždy voľná stena, a je zriedka používa pre nič väčšie ako obrázok, ale márne. Tento obrovský priestor môže byť prispôsobený pre regály, hoci mnohí sú naštvaní, ak niečo visí nad hlavou. Môžete otestovať vašu reakciu, napríklad najskôr visíte malú ľahkú poličku. Keď si zvyknete, môžete namontovať niečo závažné a postarať sa o kvalitné spojovacie prvky.

Zónovanie priestorov

Ak je na začiatku voľné, aj keď malý priestor sa zdá zaujímavý a neštandardný, potom po nejakom čase môže spôsobiť nepríjemné pocity. V takom byte nie je miesto pre ústranie, najmä ak je domovom rodiny s deťmi alebo dokonca jedného dieťaťa.

Samozrejme, v takýchto podmienkach nebude možné rozdelenie na funkčné oblasti skutočnými stenami, ale ľahké priečky vo forme látky alebo skrine budú robiť. Originálne riešenia, ktoré je možné použiť v akomkoľvek štýle:

 1. Ľahký oddiel z sadrovej dosky. Často to nie je robené, ale tak, že pokrýva len 30-40% miestnosti. V tomto prípade bude možné vykonávať dve úlohy: obmedziť priestor, ale nie rozdeliť miestnosť.
 2. Šatník. To neznamená klasický šatník, ale niečo ako otvorené police, a optimálne, ak nemajú zadnú stenu, ale len cez police. V tomto prípade môžu ubytovať knihy, malé suveníry a iné veci. V tomto prípade sa nábytok nezdá objemný a ťažký. V takomto skrinke môžete ukladať aj oblečenie, ale na to by ste mali najprv zakúpiť polymérové ​​krabice pod ratan veľkosťou bunky. Takýto systém skladovania vyzerá štýlovo a originálne.
 3. stupienok. Navyše týmto spôsobom môžete dokonale zónovať priestor, toto riešenie je funkčné. Pokiaľ ide o rozdelenie priestoru, pódium jasne prideľuje miesto pre spánok a často sa používa v kombinácii s záclony, ktoré môžu byť zatvorené alebo otvorené počas bdelosti. Pokiaľ ide o praktickú stránku, je možné postaviť do konštrukcie docela pôsobivé police, čo znamená, že pridáme ďalší skladovací systém, ktorý neporuší jednu miestnosť.
Rozdelenie sadrokartónu oddeľuje lôžko

Rozdelenie sadrokartónu oddeľuje lôžko

Husté tmavé záclony aj zoniruyut izba

Husté tmavé záclony aj zoniruyut izba

Obývacia izba na malom pódiu

Obývacia izba na malom pódiu

Tip! Pódium môže byť ešte funkčnejšie. Takže je možné skryť nie prepravky, ale posteľ na valčekoch. A na vrchole stránky vytvoriť pracovisko alebo detskej oblasti. Táto možnosť vám ušetrí veľa užitočného priestoru.

Nezabudnuteľné lokality pre systémy ukladania dát

Dokonca aj v kompaktnom jednopokojovom apartmáne nájdete nie vždy zrejmé miesta regály a komody. Medzi nimi:

 • Steny nad pohovkou, stôl - tu môžete zavesiť regály, regály. Je dôležité, aby boli pohodlní a nezasahovali do bežného pohybu bytu.
 • Úhly - sú dokonale umiestnené rohové police, čo môže byť viac ako praktické riešenie.
 • chodba - v ňom priamo pod stropom môžete usporiadať regály - mezanín. Mali by sa umiestňovať veci, ktoré sa používajú zriedka alebo sezónne.
 • Pod šírkou parapet úspešne umiestnený nízky hrudník zásuviek.
Skladový systém skrytý na pódiu

Skladový systém skrytý na pódiu

Vlastnosti výberu nábytku

Prvá vec, ktorú treba zvážiť: štandardný nábytok, ktorý sa dá vložiť do tejto multifunkčnej miestnosti nefunguje, s najväčšou pravdepodobnosťou musíte objednať samostatne. Ale existuje niekoľko univerzálnych možností, ktoré sú optimálne vhodné pre odnushek.

moduly

Sekcionálny alebo modulárny nábytok je ako návrhár pre dospelých. Zvlášť je výhodné, ak je vyrobené na objednávku, teda pod veľkosťou miestnosti. Modulárne systémy sú pohodlné, pretože sa dajú umiestniť kdekoľvek a kombinovať tak, ako je to vhodné, aj keď naplnia celú voľnú stenu.

Dôležité! Vhodnosť takýchto setov je, že štýl je konzistentný pre všetky prvky kolekcie - od sklopných skriniek po počítačová tabuľka. Toto riešenie zjednodušuje proces organizovania priestoru.

Interiér v secesnom štýle s luxusným lôžkom

Interiér v secesnom štýle s luxusným lôžkom

Modulový skladovací systém s lôžkom-transformátor

Modulový skladovací systém s lôžkom-transformátor

Skriňová skrinka

Toto je skvelé rozhodnutie! Keď to urobíte skrinka na objednávku, môžete ju umiestniť pod stenu z podlahy na strop, a tak môžete použiť celú oblasť. Pohodlnosť objednania úložného systému spočíva v tom, že ho môžete podľa vlastného uváženia vyplniť podľa vlastného uváženia.

transformátory

Dokonca aj v takom obmedzenom priestore, chcete mať voľný priestor, ale vzhľadom na to, že je potrebné umiestniť veľa predmetov do miestnosti, je ťažké si uvedomiť, ale skutočné. Na príjmoch prichádza nábytok transformátor. To neznamená rozkladacia pohovka alebo kreslo, ale skutočne funkčné predmety, ktoré sa môžu zmeniť na iné, medzi ktoré patria:

Pracovná plocha, skrytá v skrini

Pracovná plocha, skrytá v skrini

Minimalistický interiér s posteľou zabudovanou do skrine

Minimalistický interiér s posteľou zabudovanou do skrine

 1. Skladací stôl, ktorá slúži ako úložisko mäkkých hračiek v noci.
 2. Kreslá na uloženie sezónnych predmetov.
 3. Posteľ, ktorá sa dá vložiť do skrinky.
 4. Skriňová skrinka. V ňom môžete skrývať žehliacu dosku, stôl. Aj tam je krabica, ktorá je znížená, ale nie vytiahnutá.
Svetlý moderný interiér

Svetlý moderný interiér

Moderný interiér s prvkami krajiny

Návrh s prvkami krajiny

Dôležité! Pri vytváraní interiéru a objednaní nábytku by ste sa mali úplne spoliehať na seba. Nikto, okrem samotných hostiteľov, nebude schopný čo najlepšie zorganizovať priestor.

Štýly interiéru

Keďže priestor je obmedzený, je potrebné vybrať si štýl interiéru, ktorý by sa mohol realizovať v svetlých farbách. V tomto prípade sú najlepšie možnosti:

 • Klasický štýl - Existujú správne formy, dodržiavanie proporcií, jednoduchosť a prirodzenosť. Tu na stenách často tapety z ľahkého papiera, na podlahe sú tradičné parkety.
Klasický interiér v pastelových farbách

Klasický interiér v pastelových farbách

Zrkadlová stena vizuálne zväčší priestor

Zrkadlová stena vizuálne zväčší priestor

 • minimalizmus - priame uhly a jednoduché tvary. Tento štýl neposkytuje prestížnosť a prebytok. Paleta farieb je výnimočne ľahká, môžu sa použiť kontrastné odtiene.
Škandinávsky štýl v interiéri

Škandinávsky štýl v interiéri

Biela kuchyňa v minimalistickom štýle

Biela kuchyňa v minimalistickom štýle

 • Európsky (francúzsky) štýl čo najlepšie, ako je to možné štúdio apartmány. Na rozdelenie priestoru sa môžu použiť obrazovky, stáčanie, akvária, dokonca tapety rôznych farieb, len vo svetlých farbách.
Krásne štúdio v šedých tónoch

Krásne štúdio v šedých tónoch

Štúdio v štýle krajiny

Štúdio v štýle krajiny

záver

Usporiadanie priestoru v jednopokojový byt nie je tak ťažké. Tento proces a všetky jeho aspekty je potrebné starostlivo a starostlivo pristupovať, pričom sa zohľadnia potreby a návyky toho, kto bude v tomto dome žiť.

Interiér jednopokojového bytu 40 m2 metrov: všetky jemnosti zónovania a výberu nábytku

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

4 + 2 =