Snehové frézy s vlastným pohonom môžu ľahko ovládať aj dieťa

Snehové frézy s vlastným pohonom môžu ľahko ovládať aj dieťa

Snehové frézy s vlastným pohonom, ktorých hodnotenie a ceny sa často nachádzajú na internete, sú veľmi populárne. Prvý sneh sa páči mnohým, ale všetko šťastie sa vyparuje v čase, keď je dvor krytý driftmi a prístupom v garáži úplne zablokované. Mnoho ľudí sa stretlo s tým, ako ťažké je kopať garážové brány po niekoľkých zimných voľno. Ale ak čistíte súd zo snehu s pomocou snehu, nie lopaty, tento proces bude trvať niekoľko minút a nebude ťažké.

obsah:

 • Ako funguje snehový pluh
 • výhody
 • typy
 • Hodnotenie a ceny
 • Ako si vybrať spoľahlivý snehový pluh
Masívny sneh s veľkým vedierkom je vhodný na čistenie veľkého priestoru

Masívny sneh s veľkým vedierkom je vhodný na čistenie veľkého priestoru

Snehová fréza, ktorá obsahuje čistiacu kefu

Snehové frézy s čistiacou kefou sú súčasťou balenia

Jeden model snehu v jasných farbách

Model snehu v jasných farbách

Pásové snehové frézy pre domácnosti

Pásové snehové frézy pre domácnosti

Ľahké, výkonné a pohodlné snehové zariadenie pre malé plochy

Ľahký, výkonný a pohodlný snehový pluh pre malé plochy

Dokonca aj medzi strojmi na čistenie snehu sú lepšie vzorky. Takže najvhodnejšou voľbou pre výber sú samohybné modely. Ich hlavnou výhodou je to, že pre pohyb nie je potrebné vynaložiť osobitné úsilie, pohybuje sa samostatne a človek potrebuje len riadiť stroj určitým smerom. Ale napriek tomu na trhu snehu-odstraňovanie áut samohybných modelov od rôznych výrobcov obrovské množstvo. Pomôžeme vám vybrať to najlepšie.

Stroj na odstraňovanie snehu s dvojstupňovým systémom snehu

Stroj na odstraňovanie snehu s dvojstupňovým systémom snehu

Snehové frézy s vlastným pohonom s benzínovým pohonom, ktorých ceny a ceny sa každoročne líšia, sú vynikajúcou alternatívou k klasickým strojom na frézovanie snehu. Hojnosť nadchne a súčasne spôsobuje zmätok. Je ťažké rozhodnúť, ktoré auto je lepšie. Snežné pluhy majú rôzne konštrukcie, zdvih a typ skrutky. Pri výbere je dôležité venovať pozornosť týmto častiam strojov, pretože ich funkčnosť závisí od kvality vykonanej práce.

S takým domácim pomocníkom sa môžete rýchlo a efektívne zbaviť snowdriftov

S takým domácim pomocníkom sa môžete rýchlo a efektívne zbaviť snowdriftov

Ako funguje snehový pluh

Samohybné snehové stroje sa ľahko používajú. Posúvajú sa nezávisle, pomocou kolesa alebo pásma. Existuje snehová dráha z niekoľkých základných prvkov: motor, skrutka a skrutky. Skrutky sú vybavené čepeľami, ktoré majú zárezy. Hroty sú potrebné na brúsenie aj tých najťažších a najnechladnejších snehových hrudiek. Šnekový dopravník rozdrví sneh a pošle ho priamo na čerpadlo a potom ho odhodí. Tento proces je taký rýchly, že majitelia snehových lopatiek, ktorí po prvýkrát používajú takýto stroj, hodia zastarané zariadenie do rohu.

Nechajme lopatky v minulosti

Nechajme lopatky v minulosti

Pokiaľ ide o kurz, je to húsenica alebo kolesá. Každý z týchto typov pohybu je vhodný svojou vlastnou cestou. Samohybný snehový pluh Caterpillar je považovaný za najlepší, pretože znižuje účinnosť čistenia. Je to spôsobené tým, že húsenice dobre priliehajú k povrchu a vyrovnávajú sa so zložitým terénom.

Často nájdete iné meno pre samohybné stroje, menovite "dvojstupňové". Tento názov je spôsobený tým, že systém pozostáva zo skrutky a obežného kolesa. Obežné koleso priamo ovplyvňuje rozsah a kvalitu vysunutia snehu zo stroja. Preto sneh prechádza počas čistenia v dvoch stupňoch.

Silné dvojstupňové zariadenie, ktoré pomôže odstrániť snehovú hmotu a dokonca ľad, bez toho, aby pocítil súčasne plnú silu mrazu

Výkonné dvojstupňové zariadenie, ktoré pomôže odstrániť snehovú hmotu a dokonca aj ľad, bez pocitu úplnej sily mrazu

výhody

Samohybný benzínový snehový pluh, ktorého recenzie sú väčšinou pozitívne, má mnoho výhod. Tieto výhody prichádzajú nielen z porovnania s činnosťou lopaty, ale aj s prevádzkou elektrických strojov na odstraňovanie snehu. Hlavnými výhodami domácich pomocníkov sú:

Elektrický sneh pre malú terasu

Elektrický sneh pre malú terasu

 • Nie je potrebné vynaložiť úsilie na prácu stroja. Samohybný mechanizmus musí byť nasmerovaný iba na potrebnú stranu.
 • Dlhý výskyt snehu. Rôzne konfigurácie obežných kolies dovoľujú sníh snehu až do vzdialenosti 15 m.
 • Schopnosť zvládnuť absolútne akýkoľvek povrch snehu. Zuby na nožičkách skrutiek dokonale zvládajú aj s ľadovými pokrytými snehmi.
 • Vďaka svojmu dizajnu umožňuje snehový pluh ľahké a krátke čistenie veľkých plôch.
Samohybný snehový fréza na benzín s veľkým vedierkom

Samohybný snehový fréza na benzín s veľkým vedierkom

 • V prípade vozidiel s vlastným pohonom môže šírka vedra dosiahnuť 80 cm, čo umožňuje občas zvýšiť objem snehu.
 • Napriek tomu, že samohybné snežné pluhy majú vysokú hmotnosť (až 80 kg), stroj má stále dobrú manévrovateľnosť.
 • Snehové frézy na benzínových motoroch sú omnoho silnejšie ako elektrické pohony.
 • Benzínové snehové frézy sú drahé, ale vysoká cena nezáleží na tom, pretože takéto stroje sú odolné. Pre nich nebude ťažké spracovávať stránky s nejakou zložitosťou.
Kvalitné drahé zariadenie vám bude slúžiť mnoho rokov

Kvalitné drahé zariadenie vám bude slúžiť mnoho rokov

Nájdete tu aj veľa moderných modelov, ktoré dopĺňajú pomocné funkcie. Často sú vozidlá so systémom vyhrievaných rúčok alebo vybavené svetlomety. Svetlomety umožňujú čistenie aj v tme.

Ak máte radi snowplows na kolesách, potom si môžete vybrať pneumatiky s projektory, ktoré znižujú sklzu niekoľkokrát. Na vyčistenie územia nielen zo snehu, ale aj z odpadu, sú zberače snehu často vybavené kefami. Najvýhodnejšie je vybaviť stroj odblokovací systém pre kolesá a koľaje. Preto, aby sa snehový pluh nemusel vyvíjať úsilie, stačí stlačiť tlačidlo.

Model Snowplow vybavený svetlom a vypnutým uzáverom diferenciálu

Model Snowplow vybavený svetlom a vypnutým uzáverom diferenciálu

typy

Princíp snehových fréz je vždy rovnaký bez ohľadu na to, aký druh stroje si kúpite. Ale do značnej miery na pohodlie pri používaní tohto zariadenia ovplyvňuje typ motora, zdvih a ďalšie detaily. V triede sú tri druhy zberačov:

 • Pľúca. Majú malú hmotnosť a sú tiež schopné zvládnuť malé oblasti veľkosti.
Jednoduchá verzia snehu s plastovou skrutkou

Jednoduchá verzia snehu s plastovou skrutkou

 • Priemer. Stroje sú vhodné na domáce použitie, vrátane lodeníc s malými parametrami. Sú silnejšie než svetlo, ale nie sú profesionálni.
Priemerná benzínová snehová fréza so svetlometmi a malými lyžami je pripevnená k panve

Priemerný benzínový snehový pluh so svetlometmi a malými lyžami je pripevnený k vedierku

 • Ťažký. Táto technika je neuveriteľne silná, schopná prekonať akékoľvek zasnežovanie a dlho nezlyhá. Súčasne majú snežné skútre tejto triedy vysokú cenu. Pretože stojí za to nakupovať len za veľkých plôch.
Výkonná snehová fréza s veľkým vedierkom a dlhým snehom

Výkonná snehová fréza s veľkým vedierkom a dlhým snehom

Ďalším, rovnako dôležitým prvkom, ktorý sa snežné pluhy oddeľuje od druhov, je šnek. Môže to byť niekoľko typov:

 • Plast. Tento typ skrutky je veľmi ľahký a nemá takmer žiadny vplyv na celkovú hmotnosť konštrukcie. Tento dizajn je veľmi šetrný a môže sa zlomiť z ťažkých a tvrdých snehových klubov. Preto je tento kbelík vhodný na zber čerstvého snehu, načuchaného a ľahkého.
Plastový šnek na malom snehu, na prácu v malých priestoroch

Plastový šnek na malom snehovom pluhu pracuje v malých priestoroch

 • Kov. Samotný kov zaručuje spoľahlivosť. Často výrobcovia obalujú ho s gumou a dodávajú mimoriadnu silu. Skrutka je korigovaná ako mäkkým, tak mokrým snehom.
Kvalitný kovový skrutkovač na snehu

Kvalitný kovový skrutkovač na snehu

 • Oceľ. Často sa vytvára zubatý alebo špirálovitý. Takýto stroj dokáže odstrániť aj snehové škvrny pokryté ľadom, nezlomí sa a nedajú trhliny.
Oceľový šnek. Rezná hrana skrutiek má agresívne zuby

Oceľový šnek. Rezná hrana skrutiek má agresívne zuby

Tip! Pri použití šnekových dopravníkov je dôležité mať na pamäti, že sú agresívne pre dekoratívne dlaždice a dlažbu: môžu byť poškriabané alebo dokonca popraskané.

Samohybný snežný skúter na benzín InterBank SMB-550 ruskej výroby

Samohybný snežný skúter na benzín InterBank SMB-550 ruskej výroby

Snehové frézy s vlastným pohonom sa dodávajú v dvoch typoch podľa systému odstraňovania snehu. Dvojstupňový systém je najpopulárnejší. Jednotka je vybavená otočným mechanizmom - obežným kolesom. Na druhej strane má špeciálne nože, ktoré zvládajú sneh. Pomocou takýchto nožov sa časti snehu vysúvajú na dlhé vzdialenosti.

Pokiaľ ide o trojstupňový systém, je ideálny pre veľké plochy, pretože je najtrvalejší. Existuje taký systém troch šnekov: dve na každej strane a jedna v strede. Tým sa zvyšuje čistiaci výkon a zvyšuje sa produktivita.

Pri výbere typu snehu je dôležité venovať pozornosť jednotlivým častiam, pretože závisí od ich práce závisí od kvality snehu.

Trojstupňový snehový pluh Cub Cadet 526 HD SWE s objemom palivovej nádrže 4,7 l

Trojstupňový snehový pluh Cub Cadet 526 HD SWE s objemom palivovej nádrže 4,7 l

Snehové frézy s vlastným pohonom: hodnotenie a ceny

Samohybný benzínový snehový pluh, ktorý je možné zakúpiť nielen v špecializovaných predajniach, ale aj v internetových supermarketoch, je už dlho populárny. To je spôsobené tým, že tento typ snowplow je najsilnejší a najspoľahlivejší. Napriek týmto očividným výhodám mnohí výrobcovia hovoria o výhodách svojich strojov. Aby sme pochopili, ktorý snowplow je najlepšie, stojí za to oboznámiť sa s ich hodnotením. V Leroy Merlin nájdete dobrú snehové frézy, pretože táto francúzska spoločnosť od roku 1923 predáva domáce spotrebiče. Tu sú najobľúbenejšie také snehové stroje:

 • Wolf-Garten SF 66TE - najlepší odpratávací stroj z minulého roka. Je schopný čistiť sneh nielen v malých oblastiach, ale aj v parkoch. Tento stroj je schopný prekonať zasneženie až do výšky pol dolára a šírky až 60 cm. Odhoďte sneh vo vzdialenosti 8 až 10 m. Stroj sa pohybuje na pásovom trati, ktorý umožňuje prekonať aj najťažší terén. Cena začína od 108 000 rubľov.
Samohybný snehový pluh s dvojstupňovým čistiacim systémom, mechanické nastavenie polohy vyhadzovacieho žľabu a reflektora

Samohybný snehový pluh s dvojstupňovým čistiacim systémom, mechanické nastavenie polohy vyhadzovacieho žľabu a reflektora

 • Model Husqvarna ST 5524, rovnako ako predchádzajúci sneh, je samohybný. Ideálne pre záhradné, pretože je schopný vyčistiť aj oblasti s ľadovým snehom. Tento model je vybavený svetlom pre prácu večer. Jedinou nevýhodou je ručný štart motora. Cena za toto vozidlo začína od 99 000 rubľov.
Model Husqvarna ST 5524 je vybavený výkonným motorom, ktorý vám ušetrí peniaze na spotrebu paliva. A keďže auto má dobrú manévrovateľnosť a hlboká ochranná vrstva na pneumatikách uľahčuje chod a nedovolí sa skĺznuť

Model Husqvarna ST 5524 je vybavený výkonným motorom, ktorý vám ušetrí peniaze na spotrebu paliva. Vozidlo má dobrú manévrovateľnosť a hlboká ochranná vrstva pneumatík zabezpečí jednoduchosť chodu a neumožní sa skĺznuť

 • Stiga ST 3255 P pracuje s kovovými skrutkami. Šírka a výška rukoväte je 55 a 40 cm. Pokiaľ ide o rýchlosti, tento stroj má 4. Cena je od 45 000 rubľov a viac.
S prevodovkou 4/2 vám riadiaci systém stroja umožňuje dôverne zvoliť smer

Vďaka prevodovke 4/2 umožňuje riadiaci systém stroja dôverný výber smeru jazdy

Každý z tu uvedených strojov má svoje výhody a nevýhody. Ale na nich kupujúci v roku 2016 zastavili svoju voľbu. Ak sú ceny za ne príliš vysoké, potom si môžete kúpiť snehové frézy s vlastným pohonom.

Ako si vybrať spoľahlivý snehový pluh

Samohybné snehové pluhy sa dajú ľahko spravovať, preto použite stroj, ktorý váži približne sto kilogramov, možno aj ženu. A napriek tomu, aby snehový pluh pracoval dlho bez zlyhania, je potrebné prijať zodpovedný prístup k jeho voľbe. Preto je dôležité venovať pozornosť takýmto charakteristikám:

Z rozmanitosti modelového radu na modernom trhu je potrebné vybrať si najlepšiu možnosť, ktorá by zodpovedala všetkým vašim požiadavkám

Z rozmanitosti modelového radu na modernom trhu je potrebné vybrať si najlepšiu možnosť, ktorá by zodpovedala všetkým vašim požiadavkám

 • Power. Konská sila, ktorá meria výkon benzínových snehových dúchadiel, ovplyvňuje výkonnosť strojov, ako aj obdobie jeho prevádzky. Čím viac koňských síl, tým silnejší je stroj. Ale stojí za to zvážiť skutočnosť, že najsilnejší motor potrebuje veľa paliva. Tiež, čím silnejší je stroj, tým hlučnejšie funguje.
Samohybný kolesový snehový pluh s benzínovým motorom a kapacitou snehu 12 miest

Samohybné snehové frézy s benzínovým motorom s kapacitou snehu 12 metrov

Tip! Ak plánujete spracovať snehový pluh s malými časťami, nemali by ste kupovať príliš silné stroje. Tak ušetríte benzín a zabezpečíte pokojnejšiu prácu.

Zberač snehu - výborný pomocník v boji proti snehu

Zberač snehu - výborný pomocník v boji proti snehu

 • Vrtáky. Táto časť snehového výberu je najdôležitejšia, pretože závisí od jeho sily, aká je ťažká úloha zvládnuť vybranú jednotku. Šneky sú plastové, kovové s gumovým lemom a oceľovými prevodmi. Prvý typ je schopný čistiť len mäkký sneh, druhý je schopný zberať mokré a tretí typ na pleci akýkoľvek druh snehu. Podľa toho, čím silnejšie je šnek, tým väčšie náklady na sneh. Preto predtým, než začnete kupovať auto, je dôležité určiť, aká ťažká je úloha.
 • Samohybné stroje majú niekoľko prevodových stupňov. Preto rýchlosť prevádzky závisí od počtu týchto prenosov.
Zariadenie benzínového snehového frézy

Zariadenie benzínového snehového frézy

 • Typ jednotky. Snežné pluhy sa pohybujú buď na kolesách alebo na koľajach. Traťová páska je považovaná za najlepšiu, pretože zaručuje dobrú priľnavosť k povrchu. Ale ich hlavnou nevýhodou je, že nemôžu rýchlo meniť rýchlosť.
 • Výška ošetrených oblastí. Čím je táto hodnota vyššia, tým silnejšia je snehová vrstva, ktorú môže snímač snímať.
Stroje na upratovanie snehu Petrol samohybné: Hodnotenia a cena - zariadenie snowthrower behúne zlepšiť trakciu pri jazde, čím sa zníži čas práce a zefektívniť na svahoch

Vybavenie snowcrawler s húsenicami zlepšuje priľnavosť na povrchu počas jazdy, čím sa skracuje čas jazdy a zvyšuje účinnosť na svahoch

 • Šírka ošetrených oblastí. Tento indikátor označuje šírku pásky, ktorú môže stroj vyčistiť. V dôsledku toho závisí rýchlosť prevádzky s takýmto zariadením.
 • Ďalšie funkcie. Často výrobcovia pridávajú do štandardného dizajnu ďalšie funkcie. Sú určené na zjednodušenie práce. Napríklad moderné snehové pluhy sú vybavené svietidlami a vyhrievanými rukoväťami.
Stroj na odstraňovanie snehu je veľmi vhodný na manévrovanie najmä na povrchu ľadu vďaka pneumatikám so zimnou ochranou. Rukoväť s vykurovaním vám poskytne maximálny komfort pri čistení snehu v zime zimy

Stroj na odstraňovanie snehu je veľmi vhodný na manévrovanie, najmä na povrchu ľadu, vďaka pneumatikám so zimnou ochranou. Rukoväť s vykurovaním vám poskytne maximálny komfort pri čistení snehu v zime zimy

Každý z týchto bodov je dôležité zvážiť pri výbere. Koniec koncov, pred nákupom je zvážiť veľkosť územia vidiecky dom, ktoré sa majú vyčistiť, ako aj klimatické podmienky a úľavu. Iba týmto spôsobom si môžete byť istí, že benzínové samohybné snežné pluhy, ktorých cena je veľmi vysoká, boli správne zvolené.

Benzínové samohybné snežné pluhy: hodnotenie a porovnanie populárnych modelov

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

− 1 = 2