Kadagių uogos

Kadagių uogos

Registracija gėlių lovos, Alpių skaidres ir kiti dekoratyviniai objektai sodas gerai tinka kadagio, sodinimo ir priežiūros, dėl kurių nereikia jokių ypatingų pastangų. Priežastys, dėl kurių šie spygliuočiai yra labai populiarūs sodininkams, yra labai paprasti: nepretenzybiškumas, subtilus aromatas, įdomios formos, originalios tekstūros ir adatos dažymas.

Turinys

 • Rūšių įvairovė
 • Reprodukcija
 • Skrydžio ypatumai
 • Kompetentinga priežiūra

Priklausomai nuo rūšies, kadagio kraštovaizdžio dizainas gali sukurti visiškai nuostabų poveikį: medžio formos išdidžiai auga gėlių lovose arba centre veja, krūmai riba sodo takai arba sukurkite minkštą kilimą ant Alpių kalno, šliaužiančios veislės užpildyti tuščias vietas. Be pirminės išvaizdos, kadagiai turi palankų poveikį žmogui ir aplinkai, užpildydami orą naudingais fitoncidais, kurie padeda atsikratyti bakterijų.

Kadagio uogos - nevalgomasis, ir kadagio kazaikos uogos gali būti labai rimtai apsinuodijamos

Kadagio uogos - nevalgomasis, ir kadagio kazaikos uogos gali būti labai rimtai apsinuodijamos

Kadagys yra gausos simbolis

Kadagys yra gausos simbolis

Prieskonių kadagiai (sausoje ir šviežioje formoje) - svarbus prieskonis daugelyje Europos virtuvių, ypač Alpių, kur auga laukiniai

Prieskonių kadagiai (sausoje ir šviežioje formoje) - svarbus prieskonis daugelyje Europos virtuvių, ypač Alpių, kur auga laukiniai

Rūšių įvairovė

Dabar yra apie 70 rūšių kadagių su daugybe veislių, tinkamų auginti mūsų sąlygomis. Dažniausiai kaip naujas sodo gyventojas yra laikomos tokios kadagio rūšys:

Vienas iš nepretenzingas variantų yra kadagių grybai, kurios gimtinė yra Šiaurės Amerika. Pobūdžio, šis medis, siekiantis iki 30 m aukščio, tačiau soduose naudojami dekoratyviniai kategorijas, o paprastumas ir ištvermės tipas: jie ištvermingi, atsparūs sausrai, gali toleruoti dalinį pavėsį ir dirvožemio druskingumas.

Juniperus neapykanta

Juniperus neapykanta

Kita Šiaurės Amerikos rūšis, kurioje atsparumas šalčiui ir atsparumas nepalankiems veiksniams, yra kadagio uola. Jos veisles sudaro medinės formos iki 10 m aukščio.

Pritaikytos skirtingoms sąlygoms paprastas kadagys, kuris auga Europos, Azijos, Šiaurės Amerikos miškuose ir Šiaurės Afrikos kalnų šlaituose. Juos atstovauja ir medienos, ir šliaužiančios formos.

Juniperus vulgaris

Juniperus vulgaris

Juniperus vulgaris

Juniperus vulgaris

Kadagys, kinų Vienas vardas apibrėžia jo augimo sritį: Kiniją, Korėją, Japoniją, Primorsky Territory of Russia. Ši rūšis laikoma nepretenzinga, lengvai toleruojanti dirvožemio trūkumą, sausrą ir kitas nepalankias sąlygas. Jo garsi įvairovė yra kompaktiška kadagys «strikta».

Esant tokioms sąlygoms, jis lengvai tinka Kazakio kadagys, auga Pietryčių Azijoje, Europoje, Uralo, Mažosios Azijos ir Kaukazo šlaituose. Paprastai tai yra kadagis, besidriekiantis palei žemės paviršių, nors yra ir mažų medžių.

Juniperus kazakas

Juniperus kazakas

Aptariama kadagio kazakų ir kinų hibridas kadagys, kuris turi savo protėvių pasipriešinimą nepalankioms aplinkos sąlygoms. Tarp jų veislių labiausiai įdomios auksinės: kadagio "aukso kaulas" ir kadagio "senas auksas".

Ne labai reikliai aplinkos ir kadagio žievė, auga Kinijoje. Dekoratyviniam sodininkystei tinka beveik visos jo veislės: kadagio "mėlynas kilimas", "holger", "meyeri". Dažniausiai ant Alpių slyvų kažkur pasodinama "bluish star", formos, primenančios pagalvę.

Kaip sodo apdailos sodo dangą galite apsvarstyti kadagys horizontaliai ar prostrate, kurio tėvynė laikoma Šiaurės Amerika. Jis pasižymi visžaliu pilkojo krūmu.

Kadagys Juniperus

Kadagys Juniperus

Sunku auginti mūsų sąlygomis kadagys pajūryje, kuri dažnai laikoma surinkimo gamykla. Tai yra šlaunamas krūmas, gimtoji į Sachaliną ir Japoniją.

Kadagio jūros krantas

Kadagio jūros krantas

Kadagio jūros krantas

Kadagio jūros krantas

Reprodukcija

Kadagio reprodukcija yra įmanoma tiek sėklose, tiek vegetatyviais būdais:

 • Kadangi kadagio sėklos bus paplitę, rugsėjį būtina surinkti vaisius - pušies kūgius. Kadagių vaisiai yra ypatingi, nes jie brandinami tik antrus metus ir kaupia tamsesnes uogas. Vaisiai mirkyti, susmulkinti ir sumalti, kad iš jų gautų sėklų. Kadangi ne visos sėklos pakils, jos turi būti perteklius. Sėklos sodinamos dėžėje arba tiesiai ant nedidelio žemės sklypo. Dirvožemyje būtina papildyti dirvožemį iš suaugusių augalų, turinčių simbiozinius grybus, kurie daro teigiamą poveikį kadagių vystymuisi. Iš viršaus būtina padengti mulčias, kad būtų išvengta piktžolių augimo ir dirvožemio džiovinimo. Jei sėklos įdedamos į dėžę, tada žiemai dėžė ištraukiama į gatvę po sniego.
Kadagio uogos yra kadagių vaisiai, dažnai naudojami virti, taip pat kadagio cukraus gamybai

Kadagio uogos yra kadagių vaisiai, dažnai naudojami virti, taip pat kadagio cukraus gamybai

Patarimai! Sėklos gali sudygti per metus ar du, o kartais po 4 metų, tačiau yra situacijų, kai augalas nebus. Daugybę dekoratyvinių kadagių veislių sunku dauginti sėklomis, todėl vegetatyviniai metodai bus veiksmingesni.

 • Jūs galite paplodyti kadagių su auginimu. Tai prasideda balandžio pabaigoje. Suaugusiam augalui (8-10 metų) reikia kasmet iškirsti "su kulnais", t. Y. su senojo medžio gabalu. 3-5 cm, nuo adatų išleidžiamas žemiausias stiebas. Jiems geriau statyti nedidelę šiltnamį - tai gali būti nedidelis plastikinis indas, padengtas plėvele. Dirvožemyje nuo smėlio ir durpių pridėkite dirvožemį iš suaugusių krūmų. Po pusantro mėnesio šaknys pasirodo auginiuose, tačiau ji yra labai silpna, todėl būtina nuolat palaikyti didelę drėgmę. Po įsišaknijimo, augalus galima persodinti į žemę, kur jie turėtų būti padengtos lapniku žiemai arba palikti žiemą ant lango. Po 3-4 metų pasodinti nauji augalai jų nuolatinėje vietoje.
Agurkų sezono gyvūnų morkos uogos, kurios natūraliu būdu maitina šį augalą ar netgi žaidimą

Agurkų sezono gyvūnų morkos uogos, kurios natūraliu būdu maitina šį augalą ar netgi žaidimą

 • Kadagio formų mažėjimą galima skleisti sluoksniais. Jaunus šakas reikia nuspausti ant žemės ir fiksuoti, apibarstyti dirvožemiu smėliu ir durpėmis. Jau kitą sezoną jie bus atskirti nuo motinos krūmo ir persodinami į reikiamą vietą.
Juniperus meksikietis

Juniperus meksikietis

Skrydžio ypatumai

Persikūnijimas ir reprodukcija kaduniuose nėra sudėtingos užduotys, tačiau kai kurios augalų rūšys netoleruoja transplantacijų. Būtina nedelsiant nustatyti jam tinkamiausią krūmo vietą, kad ateityje jis nebūtų persodintas. Tai verta daryti iškart po kadagio įsigijimo specializuotoje parduotuvėje arba jo įsišaknijimui po veisimo namuose.

Kadagys Azijos kraštovaizdyje

Kadagys Azijos kraštovaizdyje

Patarimai! Kad varpai priėmė ir patinka sodininkams su savo prabangia adata, svarbu pasirinkti tinkamą sėją perkant. Visų pirma atkreipkite dėmesį į adatų ir šaknų sistemos būklę (geriau, jei ji uždaryta).

Sodinimas atliekamas taip:

 1. Augalus iš talpyklos pirmiausia reikia išpilti vandeniu, kad būtų lengviau dirbti su moliu vienetu, nesukeliant šaknų sistemos.
 2. Be to, reikia kasti angas, kurio dydis 2-3 kartus turėtų būti didesnis už žemės komą. Suaugusiems dideliems krūmams griovio gylis yra apie 70 cm.
 3. Dugno dugnas skirtas drenažui. Jie gali būti skaldyti plytų ir smėlio. Drenažas yra išdėstytas 15-20 cm.
 4. Įdėkite augalą į duobę. Laisvojoje erdvėje užmiega dirvožemis, susidedantis iš džiovintų ar lapų žemės, smėlio ir durpių.
 5. Pasibaigus sodinimui, krūmas gerai išpilstomas ir padengtas mulčiu.
Augalų sodinukų sodinukai turi būti kruopščiai parinkti

Augalų sodinukų sodinukai turi būti kruopščiai parinkti

Juniperus sabina Juniperus sabina yra labiausiai paplitęs ir nepretenzingas visų šio genties atstovų

Juniperus sabina Juniperus sabina yra labiausiai paplitęs ir nepretenzingas visų šio genties atstovų

Bendras varis žalia kilimas

Bendras varis žalia kilimas

Kompetentinga priežiūra

Kadagio sodinimas ir priežiūra iš patyrusių sodininkų nesukelia jokių problemų, nes tai yra paprastas augalas. Apsisaugodami apskritai, galite "užmiršti" apie kokią nors specialią priežiūrą, tačiau nereikėtų pamiršti atskirų taisyklių.

Temperatūra ir drėgmė

Jokio specialaus temperatūros režimo nereikia, nes kadagiai puikiai įsitvirtino natūraliomis sąlygomis. Pirmąją žiemą galite užsiimti savo šaknimis lapnika ir storu mulčio sluoksniu, kad apsaugotumėte šaknis, kurį ji užšyla. Žiemą atskiros šakos medžių formų turėtų būti prijungtos prie bagažinės taip, kad pagal sniego svorį jie nesulaužytų.

Drėgmė turi būti vidutinio sunkumo. Kartais vakarais galima purkšti augalą, jei pastebimas jo "nepasitenkinimas" sausu oru. Dėl savaitinio purškimo adatos tampa dar gražesnės ir švelnesnės.

Paprastojo tipo kadagys"Vembo"

Paprastas varis, veislė "Vembo"

Laistymas

Pasodinus tik pirmąjį ar du sezoną, kadagio reikia kas savaitę. Pavasarį, kai dirvožemis tampa drėgnas, mulčias turi būti pašalintas iš šaknų, kad būtų išvengta skilimo. Suaugusiam augalui duodama tik sausa vasara du kartus arba tris kartus per sezoną.

Juniperus dygliuotas arba Juniperus raudonas

Juniperus dygliuotas arba Juniperus raudonas

Apšvietimas

Kadagiui reikia pasiimti gerai apšviestą vietą, nes jis atspalvis, nors jis augs, bet tampa beformus ir purus. Saulės dienomis augalas turi būti užlietas, kad būtų išvengta nudegimų, o kadagio geltona spalva.

Juniperus raudona karūnuota

Juniperus raudona karūnuota

Dirvožemis ir plytelės

Į dirvą, kadagio nėra labai mėgsta. Po sodinimo tinkamame dirvožemyje, kurio pH yra nuo 4 iki 7, jūs negalėsite papildomai maitinti. Jei vis dėlto yra noras tręšti kadagį už geriausią augimą, galima paversti pavasario nitroammofoską.

Pasninkuotas varis

Pasninkuotas varis

Apipjaustymas

Kadagys auga gana lėtai, todėl nereikia genėti. Reguliariai reikia pašalinti tik pažeistus, nudžiūvusius arba tiesiog bjaurius šakelius. Jei kadagiui reikia šukuosenos, kad sukurtų tam tikrą dekoratyvinį efektą, genėjimas atliekamas prireikus.

Kadagio kadagys

Kadagio kadagys

Galimos ligos ir gydymas

Kadagys yra labai retas, tačiau būtina žinoti apie galimus kenkėjus. Jei augalai yra pakankamai nutolę vienas nuo kito, savininkai galės laiku pastebėti ir, svarbiausia, kadre kadagio ligas:

 • Viena iš dažniausiai pasitaikančių kadagių problemų yra rūdys. Norėdami jį sustabdyti, turite taikyti "arcerido" tirpalą. Pabarstykite kadagio 4 kartus 10 dienų intervalais.
 • Nuo kenkėjų iki kadagių gali užpulti amarų, dėl kurių agentas "Fitoverm" yra veiksmingas. Du kartus purškite krūmus 10-14 dienų intervalais.
 • Taip pat kadagiai gali patekti į voratinklį, su kuriuo gali susidoroti vaistas "Karatė".
 • Kad atsikratyti kadagių kalnakasių melo, jis padės vaistą "Decis", kuris bus vartojamas du kartus per dvi savaites.
 • "Juniper shield" pašalinamas "Carbophos" agento pagalba.
Žydėti jaunikių jaunikis

Žydėti jaunikių jaunikis

Kadagio kadagys su prinokusių uogų

Kadagio kadagys su prinokusių uogų

Paprastai kruopščiai sutvarkytus augalus kenkėjai nepažeidžia, todėl jums reikia suteikti varpui ganykloje sode labai mažai laiko, kad ateityje atsikratytų problemų.

 

Kadagys - video

Juniperus - nuotrauka

Spygliuotis gražus vyras sode – kadagiai (60 nuotraukų): augalų sodinimas ir priežiūra

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

31 + = 34