Sąmoningumas apie išlaidas, svarstymus, darbo specifiką ir nuostabius dalykus, kuriuos architektai daro, leis suprasti ir suprasti jų stilių ir viziją, ką jie kuria.

Šiame straipsnyje du išskirtiniai architektai dalijasi savo darbo detalėmis: Nils Finn iš "Finne Architects" ir "Coates Design" Matthew Coates. Jų dėka mes galime išsiaiškinti, kas tai yra, plonas ir sunku Architektūros darbas iš vidaus, kur šie žmonės savo įkvėpimo iš ir ką reikia žinoti prieš jums samdyti vieną iš jų dirbti savo projektą.

Tai yra 10 dalykų.

Taigi, ką daro architektai? Jie planuoja ir projektuoja pastatus, taip pat koordinuoja statybos. Daugelyje Amerikos valstybių architektai kelia rimtus reikalavimus: jie turi turėti specialų išsilavinimą ir darbo patirtį, taip pat būti rimtai sertifikuoti.

1

1. "Klientas turi būti aktyvus projektavimo proceso dalyvis". Nėra jokių abejonių, kad faktinis atsakomybės už projektą tenka su architektu, bet rezultatas viršijo lūkesčius, turite aptarti su juo įvykio biudžetą ir pasakykite jiems, ką jūs norite gauti, galų gale.

Suomis, kuris dirbo daugelį metų su Amerikos architektų instituto (AIA) Sietle ant programą "Kaip pasirinkti ir dirbti su architektu", skiria dalį savo dirbtuvėse į temą, kaip vienas kito lūkesčių seka "kliento-architektas." Seminarų metu jis sako, kad idealus klientas yra "sąžiningas, atviras, lankstus, bet ryžtingas, jis realistas". Gebėjimas būti atviromis jūsų architekto idėjoms ir laiku priimti sprendimus yra raktas į sėkmingą įgyvendinto projekto įgyvendinimą.

4

2. "Mes galime lydėti jūsų projektą nuo pradžios iki pabaigos". Jei norite įgyvendinti didelės apimties projektą, ar tai būtų jūsų svajonių namų rekonstrukcija ar statyba nuo pat pradžių, gali būti įdomu: kur turėtume pradėti? Nešvaistyk laiko: pirmiausia reikia paskambinti architektui. Šie specialistai turi įgūdžius ir mokymus, reikalingus jūsų projektui įgyvendinti, be to, jie gali koordinuoti visus projektavimo ir statybos darbus.

"Architektai gali dalyvauti visuose projekto aspektuose, nuo svetainių atrankos ir galimybių studijų iki galutinio įrenginio pristatymo", - teigia "Coates". "Namų savininkai gali aptarti tam tikrų projektų teikiamų paslaugų apimtį ir spektrą. Bet, bent jau, architektas paprastai yra atsakingas už dizainą, dokumentaciją ir leidimus. "

5

3. "Mūsų darbas yra visur". "Apie 50 procentų mūsų darbo vyksta šalyje, - sakė suomis, kurios pagrindinė buveinė yra Sietle - taip už kiekvieną mėnesį turiu yra kelionių pora:. Aš aplankyti statybvietę, susitikimas su klientais ir rangovais" Taigi, jei anksčiau ieškojote pro šalia jo, galite išplėsti šį ratą. Žiūrėkite profesionalių profesionalų internetą, kurį grožatės. Nebijokite jų paklausti, ar jie pradeda dirbti jūsų vietovėje.

9-asis

4. Mes šiek tiek visko. "Dvi identiškos dienos yra labai reti," teigia "Coates". - Kelios dienos aš einu į statybvietes patikrinti esamą darbą. Kitomis dienomis susitinka su klientais, rangovais ar techniniais konsultantais. Daugelis architektų iš tikrųjų praleidžia daug laiko savo darbo vietose, aš ne išimtis. Mes praleidžiame daug laiko siunčiant ir kurdami projektus kompiuteryje. "

Finn priduria: "Aš dirbu apie namų projektavimą kasdien maždaug pusantros valandos. Kai buvau biure, aš kalbu su klientais, rangovais ir kitais biuro darbuotojais. Aš apžvelgiu eskizus, keisiu, kuriu techninius reikalavimus visiems projektams. Be to, aš dažnai einu į specializuotas parduotuves, kurios specializuojasi, pavyzdžiui, plieno gaminių ar baldų. Aš taip pat lankiau statybvietes Sietlo srityje. Ir pagaliau, kiekvieną dieną stengiuosi praleisti laiką rinkodarai: išsiųsiu nuotraukas į įvairias dizaino svetaines, pasikalbėsiu su dizaino leidinių žurnalais, skelbiu pranešimus "Facebook" puslapyje. "

10

5. Ar jus domina tai, kas mus įkvepia? Sužinokite apie mūsų stabus. Paklauskite bet kurio architekto, kurį jūs samdote savo projektui, kuris yra jo pavyzdys, kuris įkvepia jį dirbti. Jo atsakymai suteiks jums idėją apie jo viziją apie projekto ateitį, apie tai, ko jis nori savo darbe.

Finnas, užaugęs Norvegijoje ir JAV, daugeliui įkvėpė Skandinavijos architektūros tradicijos. "Sverre Fen, gerai žinomas norvegų architektas, buvo mano draugas. Tai buvo tas, kuris darė didelį poveikį mano darbui ", - sako Finnas. "Aš niekada pamiršiu tuos vakarus, kuriuos aš turėjo Sverre jo namuose Osle". Sverre gyveno klasikiniame funkcionalistiniame namuose, kurį sukūrė jo mokytoja Arne Korsmo. Jis turėjo neįtikėtiną gebėjimą suprasti dizainą ir medžiagas, tada suteikti jiems ypatingą poetišką esmę ir formą. "
Finn priduria: "Jis taip pat buvo labai kuklus žmogus, jis netgi nustebino, kai amerikiečiai apdovanojo jam Pritzkerio premiją (analogą Nobelio premijai architektūroje). "O taip, - sakė jis. - Jie išsiųsdavo" slaptosios "faksogramas ir paskui nuskrido į Oslą savo asmeniniame lėktuvu. Bet tuomet buvo tiek daug sniego, kad jie negalėjo aplankyti kelių mano pastatų! "

11-oji

"Jei Sverre Fehn buvo mano kompasas, The Alvar Aalto, suomių architektas, vienas iš 20-ojo amžiaus architektūros gigantais, buvo mano" North Star ", - sako suomis. - 1985 m., Kai aš gyvenau Helsinkyje, galėčiau kelis kartus matyti visus Aalto pastatus. Suomijos architektas ir kritikas Juhani Pallasmaa buvo mano mentorius ir dalijasi daugeliu Aalto ir Suomijos dizaino idėjų. "

Jis tęsia: "" Aalto "darbas suprato natūralios šviesos apdorojimo paslaptis ir tai, ką" Aalto "pavadino vidiniu pastato kraštovaizdžiu. Aš net vieną kartą miegojo palapinėje šalia Aalto bažnyčios Imatroje. Rytinė šviesa buvo nuostabi! «

6-asis

6. Mes esame įkvėpti gamtos. Architektai projektuoja pastatus, leidžiančius sukurti ryšį tarp privataus, vidinio namų ir pasaulio už jo ribų. Taigi, kokį stilių jūsų architektas pasirenka darbui, greičiausiai jo įkvėpimas bus būtent jo pobūdis. "Čia, šiaurės vakarų Ramiojo vandenyno pakrantėje, mus apsuptyje yra vienas nuostabiausių natūralių reljefų", - sako Finnas. "Gyvenimo gamtos pasaulis yra mano nuolatinis meistras įkvepiantis".

Septintasis

7. Mes galime pasiūlyti dizaino idėjas net mažiausiems objektams ... bet ne visada. Paprastai mažiems pastatams namų savininkai dažniau samdo statybininkus, o ne architektus. Ar verta persvarstyti šią poziciją? "Tai priklauso nuo darbo ir, žinoma, nuo architekto", - teigia "Coates". Dauguma architektūrinių įmonių, kuriose dirba mažiau kaip 10 žmonių, dažniausiai imasi mažų projektų, o didelėms įmonėms tai nėra įdomu. "Apskritai, bet kokiam darbui, nepriklausomai nuo objekto dydžio, reikalingas architektas ar civilinis inžinierius. Tai paveiks pastato struktūrą ir kitus klausimus, pvz., Laiptų, turėklų, langų ir tt pasirinkimą ", - teigia" Coates ". "Nepriklausomai nuo pastato dydžio, svarbu, kad savininkas suprastų, jog dauguma statytojų nesupranta dizaino. Be to, bet kokiu mastu dirbant, gerai pritraukti patyrusio žinios asmens nuomonę ir patarimus, kurie nustatys, ar statybos procesas yra teisingas ir ar jis atitinka objekto sąvoką. Aš rekomenduosiu, kad namų savininkai išsinuomotų interjero dizainerį ar architektą bet kokiam darbui, nepriklausomai nuo objekto dydžio. "

Finn priduria: "Architektai gali tvarkyti labai mažus projektus, tačiau yra ta vieta, kurioje architekto mokėjimas tampa neproporcingas statybos išlaidoms. Aš, žinoma, norėčiau projektuoti baldus, bet tai tik viena iš mano aistros ".

8-asis

8. Mes stengiamės užtikrinti skaidrią kainų struktūrą. Architektai moka įvairiomis formomis: kas valandą (nuo 100 iki 160 dolerių per valandą arba nuo 60 iki 90 JAV dolerių per valandą už pagalbines užduotis, tokias kaip paruošimas); vienintelė visa suma; statybos sąnaudų procentas (paprastai nuo 10 iki 25 procentų) arba keletas šių variantų derinio. Dauguma iš jų taip pat apima pirminį visų projekto išlaidų įvertinimą. Pradinis sąmatos apskaičiavimas atliekamas atskirai už kiekvieną kvadratinį pėdą, o projektų, kurių sąnaudos svyruoja nuo 200 iki 500 USD už kvadratinį pėdą, svarstomos tik statybos sąnaudos. Žinoma, išlaidos taip pat labai priklauso nuo vidutinių kainų regione.

Tiek Coates, tiek Finn nori valandinį atlyginimą. Coates sako: "Man labiau patinka šis metodas, nes jis leidžia mūsų klientui lanksčiai aptarti, pavyzdžiui, pritaikant dizaino interjerą ar kitus darbo momentus be sutarties pakeitimo. Be to, aš norėčiau mokėti kas valandą, nes manau, kad tai yra sąžiningiausias abiejų šalių skaičiavimo metodas. Labai svarbu parodyti klientui, kad mes esame susidomėję puikiu darbu. "

2

9. Mums reikia, kad jūsų svajones paversti funkcine, gražia realybe, kuri, be to, bus suderinta su vietove. Savo dirbtuvese Finn moko kartu su AIA, jis paaiškina, kad turite susisiekti su architektu, jei norite gauti garantijas, kad jūsų projektas bus gražus, utilitarizuotas ir ekonomiškas. Architektai gali dirbti su sudėtingomis svetainėmis, atsižvelgti į jūsų poreikius ir norus, ir išreikšti juos unikaliu dizainu, kuris jums labiausiai patinka. Iš pradžių padaryti pasirinkimą naudai patyrusio architekto, nepasitiki didelis projektas vykdytojus be patirties projektuojant ar savamokslis - tai padės jums išvengti nusivylimo, ir galbūt sutaupyti pinigų, nes kitaip jums gali tekti pakartoti atliekama tinkamai dirbti.

3

10. Mes esame su tavimi visą kelią. "Norėčiau pasakyti, kad architekto pasirinkimas yra toks, kaip pasirinkti ilgą kelionę", - sako Finnas. "Turi būti pasitikėjimo, užuojautos, bendros vizijos, gero bendravimo ir abipusės pagarbos. Norėdami važiuoti pusiaukelėje, jau daug mylių nuo namo, jums nereikėjo galvoti: "Kaip aš galiu atsikratyti šio žmogaus?"

10 dalykų, kuriuos reikia žinoti apie architektų darbą

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

93 − 84 =