Rusų stilius puikiai derinamas su neogotika

Rusijos stilius derinamas su gotikos atgimimu

Neo-rusų stilius yra viena ryškiausių Rusijos architektūros tendencijų, pirmoji pasireiškimas modernumas. Dabartinė laisvai interpretuoja senojo rusų meno motyvus ir grotesko, europietiško romantizmo bei priešmoningų laikotarpio pastatų prototipų elementus.

 • Stiliaus kilmė
 • Neo-rusų stiliaus bruožai
 • Neorusiško stiliaus atstovai
 • Namų ne rojus stiliaus
Rusijos stiliaus dėka eklektika išsiskyrė kai kuriomis detalėmis, kurios būdingos visai krypčiai

Eklektiškas rusų stilius išsiskiria būdingomis ryškiomis detalėmis

Stiliaus kilmė

Neo-rusų stiliaus vieta architektūroje sukelia daug ginčų. Kai kurie istorikai mano, kad tai pseudoro rusų stiliaus dalis, kuri yra pirmtakas. Kiti nepripažįsta tęstinumo ir teigia, kad neo-rusų stilius turi savo unikalumą ir vientisumą. Taip pat yra nuomonė, kad neo-rusų stilius yra pirmtakas modernumas, nes kryptis pasirodė XIX-XX a. ruožtuose, kai architektai ieško nacionalinio stiliaus.

Atkreipkite dėmesį! Neo-Rusijos srovės gimimas tiesiogiai susijęs su pseudoro rusų stiliumi, kuris prasidėjo XIX a. Viduryje.

Tuo metu vyko aktyvūs tyrimai dėl pastatų bažnyčių technologijos, nacionalinių reikmenų rinkimo, stiklo ir reprodukcijos darbų medžio drožyba. Šie veiksmai buvo skirti tyrinėti rusų tradicijas ir kultūrą, siekiant tolesnio pritaikymo architektūroje. Iš pradžių neo-rusų stilius sekė eklektizmo kelią, bandydamas rasti kelią.

Formavimo laikotarpiu jis naudojo turtingą trupmeninį apdailą, įkvėptas architektūros motyvais XVI-XVII a. Atliekant planavimo darbus, pagrindinės buvo senosios Rusijos meistrų "palato" ir "chorinės" konstrukcijos. Tačiau iki XIX a. Pabaiga nacionalinės romantinės tendencijos raida labai pasikeitė. Detalio kultas atšaukiamas, o susižavėjimas senosios rusų architektūros metodais virsta susidomėjimu kitais įgūdžiais - Rusijos šiaurėje, Vladimiro-Suzdalio žemėje.

 • Šis persvarstymas buvo pradinis perėjimas nuo eklektika į modernizmas. Taigi gimė naura nacionalinės kryptys architektūroje, pavadinta neoruzietišku stiliumi.
Izmailovo Kremliaus - jaukus priešpetininės Maskvos kampas

Izmailovo Kremliaus - jaukus priešpetininės Maskvos kampas

Neo-rusų stiliaus bruožai

Nepaisant to, kad neo-rusų tendencija priklauso modernumui ir pseudoro krikščioniui, ji turi reikšmingų skirtumų, išskiriančių ją į nepriklausomą stilių. Modernumo dėka išskiriama vidinė struktūros struktūra, taip pat utilizuotas dizainas, papuoštas keistai sudėtingu ornamentu.

Pastaba! Pagrindinis skirtumas nuo pseudo-rusų stiliaus yra laisvų variantų panaudojimas senosios Rusijos dvasios perdavimui. Nors klaidingi rusai natūraliai nukopijavo visas rusų architektūros detales.

Neo-rusų stilius gana tiksliai atspindi nacionalinės architektūros tradicijas ir kultūrą. Jame yra keletas funkcijų:

 1. Kaip nuoroda, jis naudoja senovės liaudies meną, kuri yra šiuolaikinės kultūros stilistinių bruožų pagrindas. Senųjų tradicijų ryšys su atsirandančia modernybe atskleidė naujas savybes ir tapo tautinio tapatumo ir tapatumo išraiška.
 2. Taikomi apibendrinti motyvai, prototipo kūrybinis stilizavimas, pagrindiniai formos formavimo principai, apimtis ir plastiškumas, o ne tikslus kopijavimas.
 3. Turi apčiuopiamą ryšį su religija ir filosofija, kuri remiasi teorija, kuri siūlo galimybę su intelekto pagalba susivienyti inteligentiją su žmonėmis.
 4. Kombinuoja plastiko architektūros masę su atskirais brėžiniais. Balansas, tokių nesuderinamų komponentų pusiausvyra suteikia architektūrai unikalią emocinę nuotaiką.
Stilius įkūnija aistrą turtingoms ir nedidelėms dekoracijoms

Stilius įkūnija aistrą turtingoms ir nedidelėms dekoracijoms

Aukštos lubos būdingos vidinei pastato konstrukcijai

Aukštos lubos būdingos vidinei pastato konstrukcijai

Pastaba! Geriausi neo-rusų stiliaus meistrų kūriniai šiandien yra ryškūs bruožai - jie neapsiriboja vidaus tradicijomis. Tai prisideda prie Art Nouveau mokyklos atstovų pripažinimo pasaulyje.

Neorusiško stiliaus atstovai

 • Aptariamas neo-rusų stiliaus išvaizdos centras Abramcjevo meno ratas, kurį sudarė žinomi tų laikų menininkai.

Dirbdami daugiausia teatre, jie užsiėmė dekoravimu, sukuria atmosferą ir senovės Rusijos gyvenimą spektakliams. Naujos krypties iniciatorius - Viktoras Vasnetsovas, kuris savo paveiksluose atspindi senovės rusų architektūros grožį.

Tesalonikos Demetrijos Šventykla Berezovskoje. Architektas - Pomerantsev Aleksandras Nikanorovičius

Tesalonikos Demetrijos Šventykla Berezovskoje. Architektas - Aleksandras Никанорович Померанцев

Pagal jo projektą buvo sukurtas Tretjakovo galerijos fasadas, derinant išgalvotas formas su sklandumu ir ramybe plytų sienos. Didžiulį vaidmenį formuojant stiliui vaidino architektas Aleksejus Štuševas, įkvėptas senovės Rusijos Novgorodo ir Pskovo architektūros. Jo ankstyvasis darbas - paminklas šventykloje Kulikovo lauke - skirtas pergalę prieš mongolų-tatarus.

 • Svarbiausias architekto Ščuševo darbas - Kazanės geležinkelio stotis Maskvoje.

Jis taip pat pastatė ne mažiau žinomą Marfo-Mariinsky vienuolyną. Toje pačioje kryptyje dirbo architektai Vladimiras Pokrovskas ir Sergejus Malyutinas. Pokrovskas priklauso paskolos biuro pastato projektui, o Malyutinas Maskvoje sukūrė daug paminklų ir architektūrinių pastatų.

Namas prekybininko Igumnovo mieste Jaroslavlyje

Namas prekybininko Igumnovo mieste Jaroslavlyje

Namų ne rojus stiliaus

Norėdami pastatyti namą neo-rusų stiliaus, turite atsisakyti standartinės formos fasadas. Tomis dienomis didžiulės masyvios struktūros buvo naudojamos daugiausia iš medžio. Sienas ir lubas galite dekoruoti Bizantijos ornamentu, suteikiant namą ypatingai unikalią atmosferą.

Prašau dėmesio! Svarbus fasado apdaila buvo raižyti clypeus, kuris taip pat naudojamas langų ir veidrodžių vidaus apdailai.

Pjovimas ant medžio yra vienas iš pagrindinių stiliaus savybių

Medžio drožyba yra vienas iš pagrindinių stiliaus savybių

Papuošti namus dažnai naudojami raštuojami aksesuarai, panašūs į medžio drožyba. Lėkščių gamybai buvo naudojami bronzos lydiniai ir geležis. Papuošti interjerą gali būti su pagalba arkos ar skulptūros. Dėl neoruzietiško stiliaus tinka graikų dievų ar įprastų praeities šimtmečių skulptūros.

Tuo metu, ypač mediena buvo naudojama, todėl namai buvo pastatyti iš medžio, dekoruoti skulptūrais. Baldai taip pat buvo mediniai, ji turėjo paprastas formas ir masyvumą. Kėdės, spintelės ir stalas buvo dideli, stabilūs ir griežtai išjudinti.

Pastaba! Dažnai namuose, kuriuose naudojami suolai, šis požymis tapo nepakeistas tradicinė namelis.

Puošia tapyba krūtinė namuose taip pat užėmė ypatingą vietą - tarnavo kaip kultūros sargas ir senovės tradicijos. Jis buvo sustiprintas geležies juostelėmis ir atstovavo patikimai, originaliai saugyklai.

Židinys su mozaikine apdaila - klasikinis rusų aksesuaras

Židinys su mozaikine dekoracija - klasikinis rusų aksesuaras

Rusijos spalva interjere

Rusijos spalva interjere

Neo-rusų stiliaus architektūra: kilmės istorija, bruožai ir šiuolaikinis interpretavimas

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

+ 76 = 85