Veikia, brangiai kainuoja, problematiška ... Ne, ne, ir dar ne! Sužinokite tiesą apie gyvenimą stogai ir pamatysite jų paprasto naudojimo pavyzdžius.

Žalia stogai, gyvenamieji stogai, augaliniai stogai, ekologiniai stogai - nesvarbu, kaip juos vadinate, pastaruoju metu jie auga visur, įskaitant gyvenamųjų namų stogus namai. Ir kartu su populiarumo augimu, bendros prielaidos ir klaidingos nuomonės auga. Pavyzdžiui, šie žalieji stogai yra tik ekologiškiems mėgėjams, jie yra problemiški, jie yra eksperimentiniai ir jų naudojimas kelia tam tikrą riziką. Visa tai netiesa. Pažvelkime į dažniausiai pasitaikančius mitus apie žaliuosius stogus ir nustatykite jų patikimumą.

1

Pagrindinė informacija

Žalia stogas yra tik stogas, kuris prisideda prie augalijos augimo. Jis pagamintas iš hidroizoliacinio sluoksnio, šaknies barjero, drenažo sistemos ir maistingųjų medžiagų augalai. "Intensyvūs" žalieji stogai arba sodai ant stogo gali būti daug daugiau augalų ir net vandens struktūros.

2

"Platus" žalieji stogai, atvirkščiai, yra plonesni, lengvesni ir vizualiai labiau panašūs į standartinius stogus. Jie gali būti linkę arba plokšti. Dažniausiai jie yra pasodinti sėkla, tai taip pat yra valymas - daugiametis augalas, kuris žydėjimo metu sudaro tikrą puikus gėlių gobelenas. Daug "pusiau intensyvių" žaliųjų stogų yra tikri masyvai, ant kurių auga įvairių rūšių augalai, įskaitant vietinius žolelius ir gėlės.

3

Dažni mitai

Mitas Nr. 1: žalieji stogai yra nauja ir eksperimentinė žalios tendencijos dalis.

Kada manote, kad šioje nuotraukoje buvo pastatytas žalias stogas? Prieš penkerius metus? Dešimt? Gal 20? Šis žalias stogas saugo šį Vokietijos namus nuo 1940 m. - daugiau nei 70 metų!

Praėjusių metų gegužės mėnesį Vokietijoje, Hamburge, vyko Tarptautinės žaliųjų stogų asociacijos konferencija. Konferencijos programos dalyviai aplankė nedidelę "Wohldorf-Ohlstedt" bendruomenę. Šis stogas ir kiti panašūs buvo pastatyti 1943 m. Viename iš trijų Norvegijos gyvenviečių. Rajonas buvo suprojektuotas kaip socialinio būsto variantas skurstantiesiems, įskaitant buvusius koncentracijos stovyklų kalinius. Vėliau ji tapo priemiesčio erdve vidurinei klasei. Žalieji stogai čia buvo labai populiari, tačiau sunku pasiekti.

Iš tiesų žalieji stogai egzistavo daugelį šimtmečių. Visai neseniai jų techninės charakteristikos tapo techniškesnės, todėl buvo galima atlikti plonos ir lengvos stogo profilius.

4

Mitas Nr. 2: žalia stogas skirtas tik ekologiniams pastatams.

Žinoma, yra įvairių sertifikatų, skirtų žaliams pastatams, kurie suteikia kreditus žalio stogo montavimui. Aplinkos nauda yra neginčytina. Nepaisant to, netgi namai, neturintys specifinio ekologinio tikslo, gali būti naudingi išplėstos sodo erdvės estetiniams ir ekonominiams aspektams.

5

Kas nenorėtų pažvelgti langas, pamatyti ryškius sultingus žalumynus vietoj juostinė pūslelinė?

6-asis

Arba galbūt jūs tiesiog ieškote būdų, kaip surasti tokį būtiną, kaip gaivus oras, atvirą erdvę, kuri yra labai tankioje miesto aplinkoje.

Septintasis

Žalieji stogai taip pat padeda taupyti pinigus. Vokietijoje, kur žaliųjų stogų naudojimas turi ilgiausią istoriją, plataus pobūdžio želdiniai naudojami kaip ekonominė alternatyva kartu su kitais stogo variantais. Jie parodė puikius rezultatus, mažinant šildymo ir aušinimo išlaidas, taip pat mažinant lietų (ir todėl potvynių). Be to, toks stogas suteikia papildomų komercinių patalpų, o tai savo ruožtu padidina nekilnojamojo turto rinkos vertę.

Siekiant sumažinti lietaus vandens poveikio privalumai buvo pastebėtas Portlende, kuri vėliau buvo pradėta Portland Ecoroof programą (Portlandas ekologinio stogai programa), leidžianti programų kūrėjams kurti sistemas augalų stogo.

8-asis

Mitas Nr. 3: Žalieji stogai atrodo patrauklūs, tačiau jie gali nutekėti ir sukelti struktūrines problemas.

Tai, ko gero, yra vienas dažniausių klientų klaidingų samprotavimų. Leiskite paaiškinti: stogo nutekėjimas nepriklauso nuo to, kokio tipo stogo jis yra - žalia ar tradicinė. Ši problema susijusi su konstrukcijos diegimu ir projekto specifikacija. Visi stogai, įskaitant žaliąsias, turi turėti tinkamą hidroizoliacinę membraną.

9-asis

Nėra jokios priežasties manyti, kad žalieji stogai yra daugiau "išdėstyti", kad tekėtų. Iš tiesų, kai kurie tyrimai rodo, kad ilgesnis žalio stogo gyvenimo ciklas yra susijęs su vandeniui atsparios membranos apsauga nuo ultravioletinių saulės spindulių. Augalai ir substratas veikia kaip natūralus barjeras atmosferos poveikiui.

Tinkamai suprojektuotame žaliajame stoge taip pat bus šaknies barjeras, kuris neleis augalams pernelyg giliai įsitvirtinti šaknų.

10

Šis savininkas nusprendė pastatyti visą sode ant stogo (galbūt, todėl jis nusprendė apsaugoti savo daržoves nuo alkanų).

11-oji

Kartais žalias stogas sukuria žvyrkelio sieną išilgai krašto, skirtą išlaikyti augalus nuo ekstremalių orų ir vėjo sąlygų stogo kraštuose. Bet tai ne visada reikalinga - tai iš esmės priklauso nuo žalia stogo ir augalų rūšies. Visos šios savybės buvo įvertintos, kai architektas ir žalias stogas specialistas sukūrė sistemą.

12-oji

Nauji pastatai turi atitikti prognozuojamų krovinį reikalavimus, todėl, jei jūsų architektas ir inžinieriai bus žinoti jūsų noras sukurti žalią stogą neturėtų būti jos kūrimo problemas, laikantis struktūrinių reikalavimų naujų pastatų.

Tačiau su paverstais žaliais stogais turėtumėte būti šiek tiek atsargūs. Reikalavimai daugiausia priklausys nuo to, kurioje šalies dalyje jūs gyvenate ir kokių rūšių krovinius jūsų namas buvo iš pradžių suprojektuotas (sniegas, vėjas, lietus ir kt.).

13-oji

Mitas # 4: Žalieji stogai yra sudėtingi ir brangūs drėkinimui.

Daugelis mano, kad žalią stogą reikia sodinti valymo ar kitais būdais sukulentai (augalai, turintys specialius audinius vandens laikymui), nes žalio stogo laistymas yra sunkus ir labai brangus. Tiesą sakant, iš pradžių, augalų šaknų stiprinimo etape, visi žalieji stogai reikalauja drėkinimo (išskyrus tuos, kurie yra užauginti iš anksto išaugintų importuotų žolių dangų). Sukulentų populiarumas paaiškinamas tuo, kad jie yra gana gražūs ir gana atsparūs sunkioms stogo augimo sąlygoms.

Tačiau kartais, derinant juos su kitomis augalijos rūšimis, pvz., Vietiniais žolelėmis, gali suteikti stogui ryškią įvairovę ir dar didesnį estetinį žavesį. Puikus tokių idėjų pavyzdys yra intensyvūs stogai arba stogai su sodais, krūmai ir medžiai.

14-oji

Žaliojo stogo drėkinimo poreikiai būdingi ne tik dėl augalų savybių, bet ir dėl vietos klimato ypatumų. Taigi, Buiter specialistė Casey iš Casey Boyter sodai esantys Ostinas, Teksasas, kalbėjo apie tai, kaip sukurti žalią stogą per ilgą ir labai karštomis vasaromis Teksase, kur kartais temperatūra pasiekia 100 laipsnių pagal Celsijų vasarą.

Ji pažymėjo, kad, kai, paskutinį kartą, per šiuos laikotarpius lietus, tai vyksta labai ilgai ir gausiai. Todėl, kad žalia stogų svarbu ne tik pasirinkti sausrai atsparių augalų, kurie gali išgyventi tokį karštį, tačiau taip pat reikia plėtoti storesnis substratą (Medium), pagaminti iš medžiagų, galinčių absorbuoti didelį kiekį vandens. Drenažo sluoksnyje taip pat galite pagaminti gilias kišenes (panašiai kaip kiaušinių dėklas), kad būtų laikomas vanduo, kuris vėliau bus grąžintas į augalus, kai grįš sausas oras.

15

Dėl šių funkcijų drėkinimo poreikis labai sumažėja. Tiesą sakant, daugeliui žaliųjų stogų nereikia papildomų vandens išteklių po jų sukūrimo. Jie tiesiog tampa natūralaus vandens ciklo neatskiriama dalis konkrečioje vietovėje.

"Jei mes pradėsime suvokti aplinką kaip savęs išgydančią organizmą, turintį ciklišką vandens cirkuliaciją, tada manau, kad netrukus mes visiškai pamiršti apie besiplečiančius dykumų kraštovaizdžius", - sako Boiteris. "Žalieji stogai, gyvenamosios architektūros sistemos yra įrankiai, kurie pagerina mūsų gyvenimo kokybę".

16

Marko Grafas, "The Watershed Company", Sietle, turi panašų požiūrį į šį klausimą. Šioje nuotraukoje pavaizduoti stogo sodai buvo specialiai sukurti, siekiant pritraukti vabzdžius, ypač apdulkintojus, tokius kaip bitės. "Mes sukūrėme papildomą nusileidimo zoną, kad padidintume rūšių įvairovę", - sako jis. Tai reiškia, kad žalias stogas taip pat gali būti naudojamas natūraliam kraštovaizdžiui išplėsti. Taigi, stogas tampa sveikos ir subalansuotos mikroįmonės, kuri palaiko biologinę įvairovę, dalis.

"Ilgalaikis žalio stogo drėkinimas kainuoja ne daugiau nei laistyti bet kurią kitą aikštelę", - sako jis. Norėdami kompensuoti išlaidas, kaip ir drėkinimo vandenį, galite naudoti surinktą lietaus vandenį, kaip ir šiame žaliajame stoge, nuotraukoje.

17

Mitas Nr. 5: galite tiesiog įdėti purvo į savo stogą, kad jūsų žalia stogo. Sustok! Negalima to padaryti. Norint sukurti gerai suplanuotą žalią stogą reikia daug daugiau nei tik gero dirvožemio. Dažnai net to nereikia netgi dirvožemis, bet reikia perlito ar kitų akytų lengvų medžiagų.

Kaip minėta anksčiau, jūsų namo struktūrą reikia analizuoti, kad įsitikintumėte, jog jis sugebės susidoroti su šlapiu ir žaliuo stogu. Taip pat reikės atsižvelgti į konkrečią jūsų vietovės atmosferą, atidžiai kurti drenažo sistemas ir pasirinkti tinkamus augalus.

18

Tačiau tai nereiškia, kad turi būti pastatytos visos žaliosios stogo sistemos. Kai kurie Šiaurės Amerikos ekspertai savo projektų specifikacijose naudoja modulines sistemas. Pavyzdžiui, "Spore Design" Aaron Kahn-Crosby teigia, kad šiai stogų dangai bendrovė naudojo "LiveRoof" modulinę sistemą su valymu, jau išauginta vietos darželyje.

19

Mitas Nr. 6: žali stogas yra per brangus ir sudėtingas veikti

Atrodo, kad daugelis žmonių nesiruošia "gauti" žalią stogą, nes jie nežino, kur pradėti ir kiek jiems kainuos.

"Tinkamos profesionalų komandos pasirinkimas yra vienas iš pagrindinių trumpalaikių ir ilgalaikių išlaidų mažinimo būdų, - sako Boiteris. Pradedantiesiems galite sužinoti savo architekto išsamią informaciją arba patikrinti akredituotų specialistų duomenų bazę apie jūsų vietovėje esančius žaliuosius stogus.

20

Aplinkos apsaugos agentūra įvertina žalio stogo kainą nuo 10 iki 25 dolerių už kvadratinį pėdą. Akivaizdu, kad ši kaina labai skiriasi priklausomai nuo to, ar norite švaraus stogo ar stogo sodo.

Žaliuoju stoge naudojamų statybinių medžiagų garantijos yra panašios į visus kitus statybos produktus namuose. Jie turi būti įrengti pagal gamintojo specifikacijas kvalifikuotam specialistui.

21

Kiekvieno žaliojo stogo montavimas turėtų būti vykdomas sudarant sutartį dėl metinių priežiūros paslaugų teikimo. Šios paslaugos mastas daugiausia priklausys nuo to, kaip jūs norite naudoti savo žalią stogą.

Pasak "Boiter", techninės priežiūros planas turėtų būti pradinio stogo konstrukcijos ir įrengimo dalis - tam tikromis aplinkybėmis tai gali būti dvejų metų, penkerių metų ar netgi ilgesnis planas. Žaliųjų stogų gyvenimo trukmė vis dar iš esmės nėra dokumentuojama, tačiau kai kurie specialistai teigia, kad tokie stogai gali tarnauti du kartus ilgiau nei tradiciniai stogai. Pavyzdžiui, žaliuosiuose Rockefeller centro namuose Niujorke, hidroizoliacinės membranos funkcija, kuri buvo įdiegta 1930-aisiais.

Namas su žaliu stogu (20 nuotraukų): 6 mitų sunaikinimas

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

− 2 = 7