Vėjo generatorius yra puiki idėja privačiam namui. Tai padeda sutaupyti elektros energijos ir išlaikyti aplinką tausojančią aplinką

Vėjo generatorius yra puiki idėja privačiam namui. Tai padės sutaupyti elektros energijos ir išlaikyti aplinką tausojančią aplinką

Visai neseniai vėjo generatorius privatus namas buvo novatoriškas metodas, tačiau šiandien jis vis dažniau randamas kasdieniame gyvenime. Norėdami pasirinkti tokį prietaisą savo namui, turite suprasti, kokios yra vėjo jėgainės, kokios veislės yra ir kokios sąlygos reikalingos jų visiškam ir ekonomiškam darbui.

 • Kas yra vėjo generatorius?
 • Vėjo malūnų veislės ir savybės
 • Mes apskaičiuojame ir pasirenkame jūsų namuose įrenginį
 • Svarbios sąlygos nuolatiniam įrenginio veikimui
 • Vėjo turbinų įrengimo variantai
 • Kaip pasirinkti elektrinį generatorių
 • Vėjo malūno gamyba savo rankomis
Nedidelis vėjo generatorių įrengimas gali būti įrengtas tiesiai ant namo stogo

Nedidelis vėjo generatorių įrengimas gali būti dedamas tiesiai ant namo stogo

Vėjo turbina su trijų ašmenų horizontaliuoju rotoriumi

Vėjo turbina su trijų ašmenų horizontaliuoju rotoriumi

Kas yra vėjo generatorius?

Šis prietaisas veikia pagal šį principą: generuojant veleną pasodinti peiliai sukasi dėl vėjo srauto - tai sukelia kintamą srovę. Ši elektros energija yra suvartojama ir laikoma baterijose buitiniai prietaisai kaip reikalaujama. Ši schema yra labai supaprastinta. Iš tikrųjų, kartais prietaisai, kurie keičia elektros srovę, reikalingi.

Visų vėjo generatoriaus komponentų schema

Visų vėjo generatoriaus komponentų schema

Po generatoriaus šioje grandinėje yra valdiklis. Jis naudojamas, norint pakeisti kintamosios srovės į nuolatinę srovę, kurioje yra įkraunamos įkraunamos baterijos. Beveik visa technologija neveikia DC, todėl po baterijos jums reikės kito įrenginio - keitiklio. Šis prietaisas atlieka operaciją atvirkštine tvarka, ty paverčia DC į kintamą maitinimą 220V įtampa. Tokiomis manipuliacijomis atsiranda tam tikrų gautos elektros energijos nuostolių, kurie yra apie 15-20%. Tai yra didelė dalis.

Jei elektros energijos gamybai naudojami keli įrenginiai (vėjo malūnas ir saulės kolektoriai arba kuro generatorius), būtina papildyti grandinę jungikliu (ABP). Jis turės būti kita, kai išjungus vieną iš įrenginių - rezervas.

Norėdami gauti maksimalią galimą galią, būtina vėjo malūną išdėstyti palei vėjo tėkmę. Ši akimirka realizuojama ant vėjo puodelio pagrindo. Būtina pataisyti vertikalųjį diską priešingoje generatoriaus galo pusėje - tai daroma taip, kad jis atsiskleistų į oro srautus. Jei naudojamas galingesnis įrenginys, ant jo sumontuojamas rotacinis elektrinis variklis.

Vėjo malūnų veislės ir savybės

Visi vėjo generatoriai yra suskirstyti į dvi grupes:

 • su rotoriumi vertikaliai;
 • su horizontaliuoju rotoriumi.

Pirmasis tipas yra mažiau efektyvus elektros energijos gamybai: jo efektyvumas yra mažesnis nei horizontalaus, beveik tris kartus. Privalumai yra lengvai montuojami ir patikimi. Mažas triukšmo lygis leidžia montuoti tokį prietaisą ant namo stogo ir lygiu su žeme. Tokie įtaisai yra stabilūs blogomis oro sąlygomis (uraganas, apledėjimas). Pradėti dirbti nuo silpnos vėjo jėgos 1-2 m / s.

Jei mes kalbame apie horizontalią padėtį, tada jiems reikia vėjo energijos bent 3,5 m / s, tačiau šie įtaisai yra labiausiai paplitę. Efektyvumo lygis yra 50%, tačiau triukšmas ir vibracija bus pakankamai aukšti. Norint įdiegti tokį įrenginį, užtruks daug laisvos vietos iki 100 metrų ir aukšta stiebo.

Naudojant vėjo generatorių privatus namas 220V gali būti pateisinama keliais atvejais:

 • galimybės prisijungti prie viešosios energetikos sistemos stoka;
 • jūs galite padaryti prietaisą patys;
 • kai aktyviai dalyvauja planetos aplinkos saugai.
Ryški kelių vėjo generatorių sudėtis su spiralinėmis skylėmis

Ryški kelių vėjo generatorių sudėtis su spiralinėmis skylėmis

Atkreipkite dėmesį! Tiesiog valdyti namą vėjo malūnui montuoti neturi prasmės, nes net jei jūsų geografinė platuma nuolat pučia vėją, tai ekonomiškai nepadaro prietaiso pelningos.

Mes apskaičiuojame ir pasirenkame jūsų namuose įrenginį

Oro srautai nuolat negali tekėti į jūsų namus, kaip, pavyzdžiui, dujomis tiekiamos dujos. Tai kapralus gamtos reiškinys, kurį sunku pavadinti nuolatine. Vieną dieną tai uraganas, kitame - visiškai ramus. Prieš perkant vėjo generatorių privačiam namui ar pasidaryk pats, verta nustatyti vėjo galimybes savo regione. Tai apskaičiuojama naudojant vidutinį metinį vėjo stiprumą. Šis parametras yra lengvai rasti internete.

Jei gausite jėga mažiau nei 4 m / s, tuomet nereikėtų įdiegti vėjo malūno, nes ji negalės sugeneruoti reikalingos elektros energijos. Kai nuspręsite, kada galėsite įdėti įrenginį, turėtumėte pasirinkti generatorių, skirtą maitinimui.

vieno privataus namo maitinimas, kurioje gyvena viena šeima, vidutiniškai 300 kWh per mėnesį. Jei jūsų regione yra žemas vėjo potencialas, tuomet reikia 2-3 kW galios vėjo generatoriumi. Atminkite, kad žiemą elektros energija bus daugiau nei vasarą: tai yra dėl vėjo greičio skirtumo.

Svarbios sąlygos nuolatiniam įrenginio veikimui

Nepriklausomai nuo regiono, vėjo jėga negali būti pastovi vertė: ji skiriasi kryptimi ir dydžiu. Būtinai bus ramus laikotarpis. Be to, per dieną elektros energijos suvartojimas yra kitoks ir negali būti pastovus. Šie veiksniai lemia vėjo malūno dizaino sudėtingumą ir baterijų bei keitiklio poreikį.

Įrenginys energiją gamina mažose partijose ir akumuliatorius kaupiasi, kad vartotojai galėtų jį naudoti, kai to reikia. Vėjo malūną nereikia montuoti be papildomų mazgų, tačiau tuomet jūs galite likti be energijos ramybės laikotarpiais.

Jei vis tiek norite įdiegti vėjo generatorių be papildomų mazgų, geriau pasirinkti mažus modelius. Jums tinka maža vėjo malūnas šalia namo stogo

Jei vis tiek norite įdiegti vėjo generatorių be papildomų mazgų, geriau pasirinkti mažus modelius. Jums tinka maža vėjo malūnas šalia namo stogo

Taip pat būtina prisiminti prietaisus, skirtus apsaugoti ir autonomiškai veikti vėjo generatorius. Tai priklauso nuo nuolatinio energijos tiekimo namuose.

 • Visi įrenginiai būtinai aprūpinti apsauga nuo žaibo: tai būtina, nes vėjo malūnas yra aukštos konstrukcijos, pagamintos iš laidžių medžiagų.
 • Būtina įrenginį įrengti apsaugai nuo apledėjimo - taip šalto sezono metu bus išvengta apledėjimo ant turbinos peilių.
 • Būtina aprūpinti įrenginį ugnies gesinimo sistema. Tai greitai nustatys uždegimo šaltinį, kurio priežastys gali būti kelios: alyvos nutekėjimas, trumpasis jungimas, žaibas.
 • Norint sukurti veikiančią vėjo malūną su skirtingais vėjo gūsis, naudojama automatinė stabdžių sistema. Vėjas su dideliu greičiu gali išjungti reduktorių ir generatorių, todėl be stabdžių tiesiog negalima.

Vėjo turbinų įrengimo variantai

Prieš pradėdami pirkti vėjo generatorių privačiam namui 220 V, turite žinoti, kaip ir kur jį įdiegti. Įrengimo metu reikia atsižvelgti į keletą dalykų:

 • prietaisas turi būti montuojamas ant specialios konstrukcijos, kuri bet kuriuose artimiausiuose pastatuose privalo viršyti kelis metrus;
 • Atkreipkite dėmesį, kad šalia tavęs neturėtų būti Medžiai ir polius, taip pat objektus, kurie mažina generatoriaus našumą;
 • geriausias variantas yra pašalinti iš daugiabučio namo 50 m, kuris yra dėl triukšmo, kuris gali sukelti žmonių diskomfortą.

Pastovus energijos gamybos laikas nebus pasiektas. Taip yra dėl to, kad gamtos sąlygos nuolat keičiasi. Iš anksto apsvarstykite, kur naudoti perteklinę elektros energiją, kuri įvyks stipraus vėjo. Pavyzdžiui, galima įrengti vandens šildymą katilui arba elektriniam šildytuvui namuose. Ši funkcija turėtų būti įjungiama automatiškai, kai vėjas yra stiprus ir apkrova silpna.

Dėl ilgalaikės žiemos klimato labiau tinka vertikalios rotoriaus išdėstymo modeliai. Tokį įrenginį galite įrengti ant žemės ar mažo stiebo. Be to, jis gali būti tiesiogiai prijungtas prie tinklo su šildytuvas ir katilas. Tokiu atveju galite pabandyti be keitiklio ir baterijų. Dažniausiai šią sąveikos schemą galite įgyvendinti patys, neįskaitant trečiųjų šalių organizacijų. Toks vėjo generatorius gali tarnauti šilumos tiekimas.

Taip pat būtina išspręsti kai kurias su vėjo jėgainėmis susijusias problemas:

 • pirma, triukšmo buvimas. Tai mažai tikėtina, kad jūsų kaimynai patinka, be to, infrasoundas gali būti nepatogus klausytis. Kad neįtrauktumėte šios funkcijos, kiek įmanoma įdiekite įrenginį iš gyvenamųjų pastatų;
 • antra, privaloma įžeminimo ir žaibo apsauga, taip pat aviacijos signalų sistema aukščiausiajame sistemos taške. Atkreipkite dėmesį, kad eksploatacijos metu bus sukurta vibracija. Tai reiškia, kad mastelis neturėtų liestis su kitais objektais;
 • trečia, pats generatorius ir kitos sistemos dalys. Įkraunamos baterijos ir inverteriai reikalauja nuolatinės priežiūros ir sistemingo pakeitimo. Stiebas taip pat turi būti dažomas, išnagrinėtas ir saugomas laiku;
 • Ketvirta, yra galimybė sugadinti ledą ar stiprų uraganą.
Reguliari vėjo generatoriaus priežiūra užtikrins, kad šis asistentas ilgai tarnauja

Reguliari vėjo generatoriaus priežiūra užtikrins, kad šis asistentas ilgai tarnauja

Kaip pasirinkti elektrinį generatorių

Jei nuspręsite pirkti vėjo generatorių privatus namas, kainos turi būti ištirtos. Atkreipkite dėmesį į Rusijoje pagamintus ir Kinijoje pagamintus prietaisus: jie bus daug pigesni už panašius Europos gamybos įrenginius.

Norint tinkamai pasirinkti, verta apsvarstyti visus įrenginių pliusus ir minusus. Vėjo generatorių privalumai:

 • išlaidos reikalingos tik įrenginio priežiūrai;
 • gerai suderintas darbas nereikalauja įsikišimo;
 • prietaisas gali būti naudojamas daugelyje klimato zonų;
 • visi sistemos komponentai yra smulkūs.

Generatoriaus naudojimo trūkumai yra šie:

 • stiprus triukšmas jo veikimo metu;
 • įžeminimas yra būtinas;
 • reikalinga periodinė prevencija;
 • Įrenginys gali būti sugadintas uragano ar apledėjimo metu.

Dabartinės tendencijos rodo, kad vėjo generatorius žada visapusiškai ar dalinai pakeisti energijos tiekimą privačiam namui. Įvairūs saulės energijos įrenginiai, dyzeliniai arba benzininiai generatoriai yra gerai derinami. Tobulinant, tokios sistemos gali tapti alternatyva energijos gamybai.

Vėjo generatorius privačiam namui: patikimas vėjo generatorius su vertikalaus rotoriaus

Patikimas vėjo generatorius su vertikaliuoju rotoriu

Vėjo malūno gamyba savo rankomis

Savo rankomis privačiam namui nėra lengva sukurti visiškai veikiančią vėjo generatorių. Kiekviena konstrukcijos dalis turi atlikti savo specifinę funkciją. Vėjo malūnas gali konvertuoti sukimosi energiją į elektros energiją. Jei jūsų sistema sukuria stabilią srovę, ji turi būti prijungta prie baterijų.

Negalite naudoti baterijų energijos kaupimui, bet, jei jos yra prieinamos, darbas bus stabilus. Privaloma dalis yra keitiklis, kuris paverčia energiją į norimą 220 V įtampą. Tai turi būti padaryta mažas vėjo latakas su pasukamais mechanizmais. Sraigtas yra pritvirtintas prie stiebo, nes aukštyje yra daugiau galimybių surasti oro srovių. Parama turi būti patikima ir atlaikyti apkrovą nuo vėjo.

Būtina rasti ir įsigyti neodimio generatorių, kurie leis pašalinti vėjo energiją. Varžtas gali būti arba plaukiantis, arba sukamas. Norėdami surinkti viską ir įdiegti ją ant palaikymo, turite sukurti konkrečią bazę, kuri ją saugiai laikytų. Naudodamiesi strijų, turite sureguliuoti stiebo vertikalioje padėtyje.

Viena iš galimybių paruošti padangų skerdeną ant betono

Viena iš galimybių paruošti padangų skerdeną ant betono

Norint, kad įrenginys ilgai tarnavo, reikia atlikti techninę priežiūrą ir laiku pakeisti susidėvėjusius komponentus.

Kaip pasirinkti vėjo generatorių privačiam namui: ekspertų patarimai ir įrengimo galimybės

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

30 − 21 =