Cape čalúneného nábytku z prírodného materiálu

Cape čalúneného nábytku z prírodného materiálu

Textil v interiéri Je vynikajúcou voľbou pre vytvorenie útulnej atmosféry a atraktívneho vzhľadu. Obal na pohovku Nielen, že to pomôže zmeniť vzhľad miestnosti - to bude chrániť sofa čalúnenie znečistenia. Pre priamu pohovku, aby to nebolo ťažké, ale čo roh? Poďme to prísť na to.

 • Potreba a pohodlie
 • Originálne nápady
 • Majstrovská trieda pri šití
 • Tipy na šitie
Pletené rukávy z ruky vyzerajú veľmi štýlovo

Pletené rukávy, vyrobené vlastnými rukami, vyzerajú veľmi štýlovo

Potreba a pohodlie

V skutočnosti veko - Skvelé pre každú pohovku. Je to jednoduchý spôsob, ako zmeniť vzhľad, predstaviť novosť bez toho, aby ste vynaložili príliš veľa úsilia. Šetríte čas a peniaze, pretože je oveľa lacnejšie zakúpiť si tkaninu, než si potiahnuť pohovku. Okrem toho ho môžete šiť sami.

Dôležité! Ak má rodina domáce zvieratá, nemôžete to urobiť bez poťahu na pohovke, pretože vlna domácej domácej starostlivosti sa ľahšie umyje, ako odstrániť z čalúnenia. A nie je ťažké ju vymazať.

Interiér môžete aktualizovať novým plášťom nábytku

Interiér môžete aktualizovať novým plášťom nábytku

Jednou z najvýznamnejších položiek nákladov je tkanina, pretože veľkosť rohová pohovka veľké aj v najkompaktnejších modeloch. Pri výbere je potrebné poznamenať, že musí byť silná a odolná voči opotrebovaniu, príjemná na dotyk a atraktívny vzhľad.

Originálne nápady

Obal, alebo ako sa nazýva aj plášť, môže byť veľmi odlišný. Ako to urobiť záleží na niekoľkých bodoch:

 1. Intenzita použitia a štylistika miestnosti.
 2. Rozmery pohovky a rozpočtu.
 3. Čas vytvárať a zručnosti.

Populárne Typy obalov:
 1. Šité zo zakúpeného kusu látky. Možno je to najjednoduchšia, najrýchlejšia implementácia, ale nie najlacnejšia. Takýto výrobok sa hodí do konštrukcie každej poskytnutej miestnosti správna voľba farby a štruktúru hmoty.
 2. Prešívaná. Je tiež šité z jedného kusu, ale záležitosť potrebuje viac, pretože bude použitá ako z prednej, tak z nesprávnej strany. Proces vytvárania prešívaného krytu je pomerne dlhý, pretože musí byť prepichnutý vhodným "vzorom" v celej oblasti.
 3. Výrobok vytvorený technikou šitia patchwork. Skúsení remeselníci používajú nové tkaniny na vytvorenie originálneho efektu a krásneho vzoru, ale zvyšky textílií sú celkom vhodné. Také si môžete šiť zo starých vecí.
 4. Pletené. Vytvorenie takého produktu bude trvať dlho, ale výsledok stojí za to. Samozrejme, s cieľom začať pletenie, musíte získať veľa priadze a mať zručnosti na prácu s pletacie ihly alebo háčkovanie.
Domáca prešívaná posteľná bielizeň

Domáca prešívaná posteľná bielizeň

Existujú v skutočnosti viac možností na vytvorenie obálky a je na vás, aby ste sa rozhodli, ktorú možnosť si môžete vybrať.

Dôležité! Pre rohovú pohovku nie je absolútne nutné robiť jednodielne puzdro na všetky povrchy nábytku. Je úplne možné použiť jednotlivé obdĺžnikové plášte sedadiel a vankúšov. Šiť túto možnosť - oveľa jednoduchšie a rýchlejšie.

Majstrovská trieda pri šití

Nebudeme považovať variant v technike šitie patchwork alebo pletený kryt. Dovoľte, aby sme sa usadili na bežnom plášti, ktorý si môže šiť každá hostiteľka.

Vykonávame merania

Tento bod je prvý a najdôležitejší. Konečný výsledok závisí od správnosti merania a pozornosti. Musíte všetko merať - operadlo, sedadlo, celkovú výšku. Čo ešte potrebujete merať, závisí od konštrukcie krytu.

Dôležité! Pri nákupe textílie by sa mala vždy brať s rezervou na kvóty.

Ak nie je skúsenosť šitia, je potrebné nakresliť schému nábytku na papieri, tam, aby všetky rozmery. K tejto sume tkaniny pridať ďalší 1 m. Nemyslite si, že to je zbytočné, časom, bude kryt byť vymazaný, a táto záležitosť môže byť použitý pre opravy.

Správne vykonané merania zvyšujú rýchlosť práce

Správne vykonané merania zvyšujú rýchlosť práce

Výber tkaniny

Výber látky pre túto úlohu je jednoduché. Ak nemáte šijacie zručnosti, potom nekupujte vzorované tkaniny: to, aby sa zhodovalo, bude ťažké. Najlepšie materiály pre dnešok:

 1. jacquard.
 2. Flock.
 3. Shinil, má plyšový povrch.
 4. Skladaný.
 5. Eko kože.
 6. Kožušina umelá alebo prírodná.

vzor

Merania vykonané v prvej fáze sa prenášajú na milimetrový papier, pričom sa pamätá na smer rezu. Po vytvorení papierového vzoru je možné ho previesť na tkaninu. Je to vhodné na rovnom plochom povrchu. Pri kreslení je najlepšie použiť kriedu alebo tenký kúsok mydla.

Tip! Ak papierový vzor "nezostane" v záležitosti, je potrebné ho zaistiť pomocou kolíkov.

Na uľahčenie úlohy pri prispôsobovaní pomôže malým šijacím zariadeniam

Na uľahčenie úlohy šitia pomôžu malé šijacie potreby

Ďalšie dôležité body:
 1. Po oblúku vzoru je potrebné duplikovať jeho čiaru o 1-1,5 cm viac. Toto bude okraj spracovania švíkov a okrajov.
 2. Príspevky by mali byť väčšie, ak existujú pochybnosti o správnosti meraní. To vám umožní vykonať úpravy počas šitia.
 3. Je dôležité, aby kryt nie je veľmi tesný nábytok. Pred nami nie je úlohou predbiehať, ale aktualizovať vzhľad nábytku.
Nezabudnite na príspevky na švy a ozdobu

Nezabudnite na príspevky na švy a ozdobu

šitie

Prvá vec, ktorá sa nachádza v línii vzorovania časti, by sa mala brať so stehom, nemala by byť príliš silná, len nechajte kryt v celistvosti.

Tip! Pred manuálnym alebo manuálnym šitím je dôležité vyskúšať produkt pohovka. Ak plášť sedí správne - nezasahuje sa, neťahá sa príliš a nezabíja, potom je všetko v poriadku.

Zostáva len šiť na značenie a vyhladzovať švy, takže budú vyzerať prehľadnejšie a elegantnejšie. Ak sú okraje tkaniny náchylné k roztrhnutiu, mali by byť ošetrené špeciálnym stehom.

Konečný proces prispôsobovania

Konečný proces prispôsobovania

Tipy na šitie

Aby sa pokal ukázal ako originálny, môžete použiť nasledujúce tipy:

 1. Nebojte sa používať pásky, luky, okraj - to urobí produkt jedinečný a pomôže vám realizovať fantazie dizajnérov. Tu je samozrejme dôležité, aby sme nepreháňali.
 2. Ak kvôli neskúsenosti pri prispôsobení existujú určité nedostatky, ich pomôžte opraviť vankúše. No, ak môžu byť vyrobené z rovnakej textílie ako samotný kryt.
 3. Aby bolo možné ho pevne udržať na mieste, je potrebné vytvoriť okolo neho elastický pásik v obvode.
 4. Vrstva sintepónu alebo peny pridá objem.
Krásne a ľahko použiteľné"одежда" для мягкой мебели

Krásne a ľahko použiteľné "oblečenie" pre čalúnený nábytok

Aktualizujte interiér plášťom z velúru

Aktualizujte interiér plášťom z velúru

záver

Urobte obal na rohový pohovku o niečo ťažší ako na priamku, ale je to možné s vlastnými rukami. Najdôležitejšie je zohľadniť špecifiká dizajnu a starostlivo vykonať merania.

Kryty na rohovej pohovke: možnosti aktualizácie čalúnenia nábytku a hlavná trieda na šitie

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

24 − 19 =