Ako si vybrať nábytok v kancelárii manažéra

Miestnosť, v ktorej riaditeľ pracuje, je obchodným centrom akejkoľvek organizácie. Najdôležitejšie ponuky, uzatváranie lukratívnych zmlúv, stretnutia s partnermi - všetky udalosti, ktoré určujú úspech spoločnosti, sa tu konajú.
Samozrejme, interiér hlavnej skrinky by sa mal odlišovať od pracoviska bežných zamestnancov a nábytok pre manažéra - spĺňať niekoľko požiadaviek.

 1. Reprezentatívny. Prostredie kabinetu, kde riaditeľ akceptuje partnerov a VIP klientov, môže ovplyvniť ich názor na spoločnosť, túžbu spolupracovať. Nábytok je schopný preukázať finančný stav spoločnosti: drahá sada, jedna estetická koncepcia dizajnu priestoru - to naznačuje schopnosť utrácať peniaze, a tým aj stabilitu spoločnosti a ziskovosť jej práce.
 2. Comfort. Nábytok by mal byť zvolený s ohľadom na funkčnosť a ergonómiu. Mala by byť vhodná na prácu s dokumentmi a kancelárskymi potrebami, na stretnutia a rokovaniach.
 3. Kvalita. Pri výbere kancelárskeho nábytku pre správcu by sa mali uprednostňovať predmety vyrobené z prírodného dreva alebo dyhované. Sú povolené časti skla, kovu, kameňa. Plast je nevhodný. Pohovky a kreslá sú lepšie ako koža alebo čalúnenie vyrobené z drahých textílií na prirodzenom základe.
 4. Korešpondencia návrhu kabinetu s osobou majiteľa a špecifikami spoločnosti. Pri zdobení priestoru je dôležitý tak tradičný, ako aj inovatívny prístup.

Veľký význam má farebné spektrum, v ktorom je kancelária manažéra. Univerzálny nábytok je považovaný za prírodný drevený odtieň (dub, wenge, orech atď.) Alebo achromatické tóny (šedá, biela, čierna). V tomto prípade vám interiérové ​​príslušenstvo umožní vytvárať jasné vizuálne akcenty, sviežosť dojmu a súčasne nie zbaviť podnikateľského prostredia. Ale šťavnaté odtiene nábytku budú vhodné v kancelárii riaditeľa klubu mládeže, umeleckého štúdia, fitnescentra atď.

Voľba štýlu je žiaduca, aby bola viazaná na činnosti spoločnosti. Vedúci počítačovej firmy sa dobre hodí do miestnosti v duchu high-tech, riaditeľka kozmetického salónu - priestor s moderným charakterom a manažér veľkej banky - klasika. Je tiež dobré vziať do úvahy osobnosť vodcu. Takže krehká žena je stratená na pozadí masívneho klasického nábytku a veľký muž vyzerá nepríjemne v prostredí svetla vyrezávaného.

Zónovanie kancelárie manažéra a potrebných predmetov nábytku

V ideálnom prípade by kancelária riaditeľa mala byť priestranná a rozdelená na tri klastre.

 1. Pracovná oblasť. Základné kusy nábytku - kreslo a stôl.
  Kreslo je potrebné s nastavením výšky, najlepšie s vysokým operadlom a nastavením jeho sklonu, širokými podrúčkami, opierkou hlavy. Požiadavky na stôl: veľké, s niekoľkými zásuvkami alebo obrubníkom.
  V pracovnej oblasti môžu byť tiež umiestnené skrinky na dokumenty a ďalšie konzoly pre kancelárske zariadenia. 

  Ako si vybrať nábytok v kancelárii manažéra

 2. Sektor rokovaní. Hlavným prvkom je konferenčný stôl s ľubovoľnou pohodlnou formou, vybavený optimálnym počtom sedadiel. 

  Ako si vybrať nábytok v kancelárii manažéra

 3. Oddychové územie. V kancelárii hlavy sa tento priestor používa nielen pre siesta, ale aj pre neformálne rokovania. Vhodný mäkký nábytok (pohovky a kreslá), stolík na čaj.

  Ako si vybrať nábytok v kancelárii manažéra

V malej kancelárii je možné zóny kombinovať. Tabuľka v tvare T napríklad umožní stretnutia a rokovania v pracovnom sektore.

Ako si vybrať nábytok v kancelárii manažéra

Aby nedošlo k zamýšľaniu v kompatibilite predmetov, je lepšie kupovať nábytok pre náhlavnú súpravu. Ak kupujete jednotlivé položky, vyberte si modely z jednej série. Takže zápas o štýle a farbe, harmonický interiérový súbor je zaručený.

Ako si vybrať nábytok v kancelárii manažéra

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

+ 10 = 17