Kafesteki etkili streç tavan, iç mekanınızı eşsiz kılar.

Kafesteki etkili streç tavan, iç mekanınızı eşsiz kılar.

Gerilmiş tavan mutfakta - genel bir iç konsept oluşturmanın önemli bir bileşeni. mutfak her zaman aileleriyle ve arkadaşlarıyla bir araya geldikleri, iletişim kurdukları, sorunları ve başarıları paylaştıkları özel bir oda olmuştur ve sonlandırılmasıyla ilgili her şey çok önemlidir. İşte bu yüzden bir tavan seçerek yemek alanı Profesyonel bir bakış açısından yaklaşmaya değer.

 • Mutfakta bir streç tavanın avantajları
 • Mutfak için bir streç tavan seçmenin nüansları
 • Mutfakta streç tavan: çeşitli stilleri
Parlak mobilyalar ve aynı streç tavan ile modern hafif mutfak

Parlak mobilyalar ve aynı streç tavan ile modern hafif mutfak

İpucu! Mutfağın ne kadar rahat ve rahat olacağıyla ilgili olarak, tüm kiracıların ruh hallerine ve huzurlarına bağlıdır. evde.

Bu nedenle tasarımcılar, sadece muhteşem olmakla kalmayıp aynı zamanda odanın koşullarında da işlevsel olacak özgün stilistik çözümler bulmaya çalışırlar.

Mutfakta bir streç tavanın avantajları

En çok daireler mutfaklar ferahlık açısından farklılık göstermez, bu nedenle tasarımcılar ile bir düet içinde sahipleri sadece şık bir şekilde yaratmak için yeni yollar bulmak zorunda , ama aynı zamanda uzay görsel bir genişleme. ve tavan Önemli bir rol oynayabilir ve semantik bir merkez değilse, bunun için iyi bir arka plan olur. mobilya ve dekorasyon.

Beyaz dekore edilmiş yemek odası mutfak ile kombine

Beyaz dekore edilmiş yemek odası mutfak ile kombine

Parlak mobilyalar siyah beyaz iç mekanı çeşitlendirmeye yardımcı olacaktır

Parlak mobilyalar siyah beyaz iç mekanı çeşitlendirmeye yardımcı olacaktır

herhangi mutfakta tavan er ya da geç kirlenir ve çekici bir görünüm kaybeder, bu yüzden sık sık güncellenmelidir. Modern teknoloji mutfakta kullanılıyor gergin tavanlar her zamanki gibi ideal bir alternatif olarak duvar kağıdı ve sıvaları.

Mutfakta bir streç tavanın bariz ve inkar edilemez avantajları şunlardır:
 1. Muhteşem görünüm ve estetik. gerginlik mutfakta tavan sadece etkileyici görünmekle kalmaz, aynı zamanda iletişim hatlarının yanı sıra ana tavanın düz olmayan yüzeyini de gizlemenize izin verir.
 2. Pratiklik ve bakım kolaylığı. Germe tavanın servis ömrü 10 yıldan az değildir. Tüm bu süre boyunca çekici bir görünüm ve fonksiyonel özellikleri korur. Buna ek olarak, bu tavan Parlatıcı ve temizliği geri kazanmak için temiz ve nemli bir bezle silmek yeterlidir.

 3. Güvenlik. İyi bir üne sahip firmalar tarafından kullanılan sertifikalı malzemeler, insan sağlığı için kesinlikle güvenlidir.
 4. Sel durumunda yardım edin. Bildiğiniz gibi, çoğu zaman sele maruz kalan en tehlikeli bölge olan mutfak. Streç tavan, taşkınlarla ilgili problemleri önleyecek şekilde monte edilir: kritik bir durumda, üzerinde biriken su birleşir ve tavan ısınır ve orijinal durumuna geri döner.
 5. Yüksek hız ve kolay kurulum. Gerdirme tavanının montajı sırasında herhangi bir inşaat artıkları veya toz oluşmayacaktır: uzmanlar, çok katlı bir konstrüksiyonun kurulumunu gerçekleştirirken, bu işi iki saatliğine basit bir tavan ve bir günden fazla değil.
Art Nouveau tarzında dekore edilmiş iç mekanlı mutfak alanı

Art Nouveau tarzında dekore edilmiş iç mekanlı mutfak alanı

Provence tarzında bir iç mekana sahip yemek odası ile birlikte mutfak

Yemek odası ile kombine edilmiş mutfak: Provence tarzında bir iç mekan

Uzlaşmaya varılması gereken eksiklikler arasında, mutfağa bir gergin tavan monte etme kararı kesin olarak alınırsa:

 • Tavan yüksekliğinde önemli bir azalma, Düşük tavanlı daireler için sorun budur. Ayrıca bir "korku" hasarı da vardır - böyle bir tavan bıçak gibi bıçaklama nesnesi ile delinebilir. Bu durumda, her şeyi değiştir.
Gerilmiş tavana sahip minimalist beyaz mutfak

Gerilmiş tavana sahip minimalist beyaz mutfak

Duvarların tonlarında yarı streç tavanlı aydınlık mutfak

Duvarların tonlarında yarı streç tavanlı aydınlık mutfak

Son seçim, sadece böyle bir tavanın lehine ve ona karşı olan bütün argümanlar tartılırsa yapılmalıdır.

Mutfak için streç tavan yapabilir miyim ve nasıl yapmalı?

Tasarımcı için, iç mekanı dekore ederken tüm detayları hesaba katmak önemlidir ve tavan, odanın genel havasını belirleyen önemli bileşenlerden biri olarak düşünülebilir. Her biri için stil faturanız ve renk, Tuval yelpazesinin yararı o kadar geniş ki, tasarımcıların hayal gücünü gerçekleştirmenize izin veriyor.

Işık kaynakları ile imar alanı

Işık kaynakları ile imar alanı

İpucu! Germe tavanı monte etmek, profesyonellerin dikkatini gerektiren bir süreçtir, bu yüzden işi kendiniz yapmaya çalışmayın.

Germe tavanı monte etmeden önce, bir spot aydınlatma sistemi kurmanız gerekir

Germe tavanı monte etmeden önce, bir spot aydınlatma sistemi kurmanız gerekir

Germe tavan montajı uzmanlar için daha iyidir

Uzmanlar için bir streç tavan kurulumu sağlayın

için küçük mutfaklar tasarımcıların, açık renk ve oda alanını görsel olarak genişletecek parlak bir yüzey seçmeleri tavsiye edilir. Bu, Kruşçevka diye adlandırılan yerel mutfaklar için özellikle geçerlidir: renklerin ve dokuların başarılı bir kombinasyonu veya hacimsel baskının kullanılması, odanın alanını görsel olarak genişletecektir.

Odanın boyutları izin veriyorsa, daha koyu renkler ve çok seviyeli tasarımlarla oynayabilirsiniz. Karmaşık bir tasarım, kumaşın çeşitli renklerinin kullanılmasına izin verir ve aynı anda oldukça karmaşık geçişler sağlar. spot aydınlatma.

Iki seviyeli tavan çok daha güvenilir bir tasarımdır, aynı zamanda geleneksel gergin tavanların tüm avantajlarına sahiptir.

Mutfakta gerilmiş tavan: çeşitli stillerde bir fotoğraf 

Faydalı! Streç tavan için avizeler - aydınlatma seçimi: genel kurallar, lambaları seçiyoruz, avizelerin kurulumu.

Modern mutfaklar sadece bir dizi mobilya değil, aynı zamanda ev sahipleri tarafından seçilen stile uygun iyi düşünülmüş bir iç mekân. Mutfaktaki her şey seçilen yöne uygun olmalı ve belirli bir stili vurgulamalıdır. Geniş bir renk ve doku yelpazesi sayesinde, streç tavan, herhangi bir mutfak iç mekanına mükemmel uyum sağlar.

 • Klasik iç sıkı şekiller ve kısıtlı renkler gerektirir, bu nedenle böyle bir mutfak için beyaz veya pastel gerginlik tavanı. Aynı zamanda, tasarımcılar mat veya saten iç mekanın şiddetini olumlu bir şekilde vurgulayan resimler.
 • minimalizm ve modern örneğin, parlak bir soğuk tavan ile ideal bir şekilde birleştiğinde, siyah veya gri.
Beyaz renk, pürüzsüz yüzeyler ve minimal dekor - minimalizm tarzının ayırt edici bir özelliği

Beyaz renk, pürüzsüz yüzeyler ve minimal dekor - minimalizm tarzının ayırt edici bir özelliği

 • Mutfaktaki tarz için art deco tatlı bir parlaklık ve zorunlu zıt renk kombinasyonları ile uygun karanlık streç tavan.
 • Vanguard veya kitsch iç Parlak ve sulu bir parlak tavan gerektirecektir. Parlak bir gölge, enerjik ve etkileyici bir tarza mükemmel uyum sağlar.
 • stil yüksek teknoloji ürünü Orijinal nokta aydınlatması ile şeffaf veya yarı saydam bir streç tavan ile desteklenebilir.
 • Hatta Provence tarzı mutfak veya ülke bir streç tavan kullanabilirsiniz: dekoratif ahşap kirişler arasında sabit mat tuval, bir derinlik etkisi yaratacaktır.

Modern mutfaklarda streç tavanlar - bu sadece temizlik, görünüm ve güvenilirlik ile sorunu çözmek için değil, aynı zamanda odanın ruh halini ve genel tarzını değiştirmek için mükemmel bir yoldur.

İpucu! Yerleşik uzmanlar streç tavan sahipleri uzun yıllar boyunca ideal yüzeyleri ile memnun edecektir.

Mutfakta streç tavan: parlak ve mat bitirmek için 70’den fazla tasarımcı fotoğraf yapabilir miyim

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

+ 65 = 68